Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

kilka miesięcy, może ze 3-4, potem inny lekarz mi zalecił zmiane na Edronax zamiast zwiększyc dawke bo znów nie mialem siły na nic

 

-- 02 paź 2014, 11:32 --

 

na wenli było jedno fajne, budzilem się wczas rano ok 6 i byłem wyspany i nie czułem zmęczenia, teraz potrafie spać do 9 i nie moge się dobudzić, jak wstaje to nie czuje się wypoczęty, podobny efekt miał moklobemid i edronax, wydaje mi sie ze to zasługa noradrenaliny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czuie się bardzo zobojętnialły i odrealniony dziś.W zasadzie tak się zastanawiam skąd ja biore siły, jak ten mózg sobie radzi z tym wszystkim, że jestem w stanie funkcjonować w pracy.Jestem tak daleko myślami gdzieś, że nie wiem jak wytłumaczyć sobie to że hodze coś w pracy robie itd.

 

Okres jesienny to dla nas bardzo czas, mimo, że polska złota jesień jest naprawdę piękna, w zasadzie w każdyn zakątku kraju bez względu gdzie kto z nas mieszka.Zab.lekowe, zab. depresyjne nasiilają się dość mocno zazwyczaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego bzdura, wenlafaksyna to nie jest stymulant, co ludzie caly czas chodza po niej pobudzeni?? cos Ala bzdury opowiadasz

pobudzenie wystepuje na poczatku, pozniej tego nie ma, chyba ze bedziesz dawki zwiekszac i to nie bedzie pewne czy bedziesz po tym leku pobudzony

Ehh Patryk, nie zrozumielismy sie. Ja pisalam o dzialaniu aktywizujacym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego bzdura, wenlafaksyna to nie jest stymulant, co ludzie caly czas chodza po niej pobudzeni?? cos Ala bzdury opowiadasz

pobudzenie wystepuje na poczatku, pozniej tego nie ma, chyba ze bedziesz dawki zwiekszac i to nie bedzie pewne czy bedziesz po tym leku pobudzony

Ehh Patryk, nie zrozumielismy sie. Ja pisalam o dzialaniu aktywizujacym.

Ok Ala luzik :mrgreen:

 

-- 02 paź 2014, 18:35 --

 

Na mnie wenla nie działa aktywizująco, ona w ogole nie dziala\:/

Dokladnie te leki wogóle nie dzialaja, biore welne juz 5 miechów i nie wiem czy ten lek wogóle

na mnie dziala, wychodzi na to ze paro chyba tylko dziala, choc nie lubie tego leku, to gdyby nie

paro to pewnie bym juz nie zyl :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mio85 co do Twoich problemów mogą być takie skutki.Miałem kilka z nich ale na początku brania paroxetyny ' date=' pózniej już było ok pod tym względem.Na wenki nie mam większych problemów[/quote]

 

[beladin"]mio85, Wszystkie ssri/snri mają takie skutki uboczne. Nie zauważyłem by z czasem ich nasilenie się zmniejszało. Im większa dawka tym większe problemy. Trzeba się z tym liczyć i tyle.

 

Wiem, ze maja, ale sa inne, ja kierowalem sie tym, ze kazdy te skutki odczuwal inaczej po zmianie na lek z tej samej grupy, poza tym u niektorych przechodzi. Skoro to jest skutek uboczny, taki jak potliwosc i o niej sie pisze, ze z czasem przechodzi, to czemu w tym przypadku nasilenie nie moze sie zmniejszyc? U mnie na fluo na poczatku bylo zle, jak byla remisja to sie poprawilo, a tu pytam bo nie wiem, Kimek pisze, ze na Paro tez tak mial. Takiego gonga w penisa jeszcze nie dostalem nigdy, a przeciez to tylko 75 mg i bardzo slaby wychwyt serotoniny. Choc chyba lunatic cos wspominal, ze te leki po to maja rozne dawki, zeby wychwyt byl podobny. No to wyglada, ze jestem jedyny, ktory po tym leku zamiast penisa ma kawalek skory, z ktorej nic nie wylatuje. Dajcie mi pistolet.

 

Ja jestem jakis przeje.... inni w zaleznosci od SSRI maja lepiej lub gorzej, a u mnie zawsze jest tragedia :bezradny: znajac moj organizm nie zdziwie sie jak po wenli dostane pssd i bede sobie plul w brode, ze w ogole zaczalem brac. Tego sie boje, zeby nie bylo za pozno na odstawienie

 

Dokladnie te leki wogóle nie dzialaja, biore welne juz 5 miechów i nie wiem czy ten lek wogóle

na mnie dziala, wychodzi na to ze paro chyba tylko dziala, choc nie lubie tego leku, to gdyby nie

paro to pewnie bym juz nie zyl

 

Chlopaku nie mecz sie na tym 5 miesiecy to juz jest taki okres, ze lek powinien zatrybic. Nie marnuj czasu. A czemu paro nie lubisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mio85,

a kto Ci kaze brac SSRI skoro nie akceptujesz jakiegos skutku ubocznego po nich?

są takie leki jak tianeptyna, reboksetyna, moklobemid, bupropion, bupropion i reboksetyna potrafia jeszcze podnieśc libido ze ma sie potem z tym jeszcze odwrotny problem, dwa pozostałe nie mają wpływu chyba żadnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mio85 co do Twoich problemów mogą być takie skutki.Miałem kilka z nich ale na początku brania paroxetyny ' date=' pózniej już było ok pod tym względem.Na wenki nie mam większych problemów[/quote]

 

[beladin"]mio85, Wszystkie ssri/snri mają takie skutki uboczne. Nie zauważyłem by z czasem ich nasilenie się zmniejszało. Im większa dawka tym większe problemy. Trzeba się z tym liczyć i tyle.

 

Wiem, ze maja, ale sa inne, ja kierowalem sie tym, ze kazdy te skutki odczuwal inaczej po zmianie na lek z tej samej grupy, poza tym u niektorych przechodzi. Skoro to jest skutek uboczny, taki jak potliwosc i o niej sie pisze, ze z czasem przechodzi, to czemu w tym przypadku nasilenie nie moze sie zmniejszyc? U mnie na fluo na poczatku bylo zle, jak byla remisja to sie poprawilo, a tu pytam bo nie wiem, Kimek pisze, ze na Paro tez tak mial. Takiego gonga w penisa jeszcze nie dostalem nigdy, a przeciez to tylko 75 mg i bardzo slaby wychwyt serotoniny. Choc chyba lunatic cos wspominal, ze te leki po to maja rozne dawki, zeby wychwyt byl podobny. No to wyglada, ze jestem jedyny, ktory po tym leku zamiast penisa ma kawalek skory, z ktorej nic nie wylatuje. Dajcie mi pistolet.

 

Ja jestem jakis przeje.... inni w zaleznosci od SSRI maja lepiej lub gorzej, a u mnie zawsze jest tragedia :bezradny: znajac moj organizm nie zdziwie sie jak po wenli dostane pssd i bede sobie plul w brode, ze w ogole zaczalem brac. Tego sie boje, zeby nie bylo za pozno na odstawienie

 

Dokladnie te leki wogóle nie dzialaja, biore welne juz 5 miechów i nie wiem czy ten lek wogóle

na mnie dziala, wychodzi na to ze paro chyba tylko dziala, choc nie lubie tego leku, to gdyby nie

paro to pewnie bym juz nie zyl

 

Chlopaku nie mecz sie na tym 5 miesiecy to juz jest taki okres, ze lek powinien zatrybic. Nie marnuj czasu. A czemu paro nie lubisz?

 

Dzieki za rade, ale chyba nie do konca rozumiesz, poprawa byla, ale z tygodnia na tydzien jest gorzej i tak jest przy kazdym leku praktycznie, paro mnie wkurwia bo sie tyje po niej jak huj, zamulony czlowiek na maksa, nic mu sie nie chce, nawet mi sie zabic nie chce :bezradny:

 

-- 02 paź 2014, 20:28 --

 

Poza tym ja nie wiem jaka ty masz depresja, bo ja mialem tak ze nie moglem z lózka wstac, no ale to bylo ponad 2 lata temu, wedlug mojego juz bylego lekarz powinienem byc zdrowy a tu huja nie jestem :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze strachu, pomogla mi fluo i jakos nie wierze w inne grupy lekow, albo inaczej nie mam juz czasu zeby jeszcze czegos sprobowac, bo probuje juz czegos nowego od pol roku, przez co pozbawilem sie roboty i odcialem od ludzi, tak na mnie dzialaly nowe leki. teraz jestem zly na siebie,ze zaraz po fluo nie przeszedlem na ten moklobemid, ale wszyscy z lekarzem na czele polecali esci - nie bedzie zadnego klopotu z libido, klopot byl i depresja tez, kiedy chcialem wejsc na moklobemid lekarz powiedzial, ze da mi najpierw taineptyne i tak stracilem kolejne 1,5 miesiaca w glebokiej depresji zamkniety w pokoju. Gdybym studiowal jeszcze to poswiecilbym ten miesiac, dwa na moklobemid, ale ja musze ruszyc z kopyta z zyciem, bo niedlugo nie bede mial za co zjesc.....a jakie sa rokowania na tym leku, pewnie wiesz - skutecznosc mniejsze niz ssrajow (opinie foumowiczow), a na tych ktorym pomogl dzialal maksymalnie kilka miesiecy. W Usa uznany za specyfik, ktorego skutecznosc byla nieudowodniona. Nie wierze, zeby taki rynek pozwolil na wycofanie czegos co pomagalo. wenla mnie przekonala skutecznoscia no i dzialaniem podobnym do fluo. Wyglada na to, ze srodze sie jednak zawiode.

 

Zostal mi bupropion i reboksetyna, jednak nie sa to leki na moja kieszen (na libido podwojne dawki), moze w przyszlosci, ale pewnie wtedy seks mi juz nie bedzie do niczego potrzebny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ci powiem ze z mojego doswiadczenia, to te leki sa po prostu slabe co tu duzo mówic, nie bralem fluoksetyny,ale bralem inne ssri i powiem ci ze nigdy nie mialem tak silnych mysli samobójczych jak wlasnie na tych lekach, momentami to juz jak by mnie pchalo cos do tego, sam nie wiem

trudno to wytlumaczyc, a te kampanie w internecie leki sa bezpieczne i skuteczne, wyleczalnosc 80% kurwa na huju do raju okolo polowy depresyjnych reaguje na pierwszy lek i moze polowa z nich osiagnie remisje, a pozostala polowa szuka magicznego leku przez kilka lat, wiekszosc nigdy nie znajdzie i predzej czy pózniej konczy sie to bardzo zle, tu dalej chyba nie trzeba dopowiadac, ja nie wierze juz w zadne cudowne leki, pierdole to po prostu, przezimuje jakos ta zime, moze po zimie minie samo :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk29,

i na ten objaw depresji ze nie masz siły wstac z łozka dostałeś paro? ja kiedys dostałem na to reboksetyne, potem bupropion i moklobemid i efekt był taki ze fakt wyciągnely mnie z łóżka ale potem sie musiałem zaczac leczyc na ataki paniki ktore zaczely powodowac i tak dostałęm paroksetyne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk29,

i na ten objaw depresji ze nie masz siły wstac z łozka dostałeś paro? ja kiedys dostałem na to reboksetyne, potem bupropion i moklobemid i efekt był taki ze fakt wyciągnely mnie z łóżka ale potem sie musiałem zaczac leczyc na ataki paniki ktore zaczely powodowac i tak dostałęm paroksetyne

 

Tak paro mi dali, pojechalem do spzitala ostatnimi resztkami sil, bo wiedzialem ze albo zaraz sie powiesze, albo wyjde z jebanego lózka ostatnimi silami i pojade do szpitala, no i wybralem to drugie, z perspektywy czasu nie wiem czy dobrze zrobilem, moze trzeba bylo sie jebnac, zycie i tak jest spierdolone a z depresja to wogóle, brak slów :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne bo ten lek dzialania pobudzającego do zycia chyba nie ma żadnego, mnie tak pobudził ze tak samo nic mi sie po nim nie chciało robic, zadnej motywacji do czegokolwiek, mozna powiedziec ze przespalem na nim ponad 2 lata

 

Dokladnie tak samo mysle, najlepsze jest to ze chce mi sie smiac z tego i kurwa az klawiature oplulem :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byłam u lekarza, mam podwyższać stopniowo do 150. na efekty uboczne dostałam afobam, ale po przeczytaniu ulotki raczej nie będę tego brać. ponoć powoli powinno mi się zacząć poprawiać..i dobrze, bo mam dość tego stanu w którym sny są ciekawsze od życia w rzeczywistości a przyjemność czerpana z przebywania ze znajomymi została przeze mnie zamieniona na kontakty z tym forum. niepokoi mnie czemu aż tak źle się czuje między ludźmi kiedy już wyjdę off-line i zastanawiam się czy lek również to złagodzi, czy to też efekt obniżonego nastroju.

jestem już bardzo zmęczona tym co sobie robię:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja jestem na 150 tydzień. Ubokow brak :) w zasadzie jest jeden ale proszę nie śmiejcie sie :) bo odkad jestem na 150 to w nocy w łóżku przez sen rzucam sie, podnoszę kładę po calym łóżku jakby cos mna miotało ja pier...mam juz tego dość. To jest przez sen wszystko ale jak na jawie, pamietam to. I tez tak nogami ruszam w tym łóżku. A w dzien jak mam drzemkę to tego nie ma. Help bo to przestaje sie robić zabawne. Dzis w nocy uderzylam sie w glowe o ramę łóżka :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IZAA niezwykle sny to mam od początku brania wenli. Lepsze niż filmy w tv :) to rzucanie sie jest od 150 brania, tego wcześniej nie mialam. A co do stresujacego okresu to w sumie życie mam stresujące :( caly czas

 

-- 03 paź 2014, 13:04 --

 

Juz wole te sny :) przynajmiej mam z czego sie pośmiać :) a dzis aż mam lęk po kolejnej takiej nocy miotania mną :(:(:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×