Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

W moim przypadku leki dzialaja bardzo pózno, a uboki to mam potezne, jak wchodzilem na escitoplarm to mialem taka jazde ze nie wiem jak to mozliwe ze jeszcze tu pisze :roll:

 

-- 11 paź 2014, 15:50 --

 

Ja ostatnio jak bylem na wizycie u mojego doktora to normalnie jak do sklepu, da mi pan to i to i jeszcze to :mrgreen:

On do mnie mówi panie Patryku czy to nie za duzo, a ja do niego duza depresja to trzeba duzo leków :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dochodze do wniosku, że u mnie zmiana leku nie dała w zasadzie nic.Byłem na paroetynie kiedy w lipcu złapało mnie przewlekłe odrealnienie, zmieniła lekarka na Efektin i nic to nie pomogło.Nawet mogę powiedzieć, że się pogorszyło, a to, że nie wpadam tak często w panikę jest chyba powodem, że organizm się nieco przyzwyczaił do tego stanu.Gdzieś pojawiają się przebłyski, jakby miało się to poprawić, ale widać zakorzeniło się to tak, że powrót do jako tako normalnego funkcjonowania jest bardzo trudny.W zrozumieniu pewnych istotnych kwestii pomogły mi wpisy na forum zaburzeni.comZwłaszcza te dotyczące derealizacji i depersonalziacji.Leki mają wiaodmo skutki uboczne natomiast ja już dwa tygodnie temu pwoedziałem lekarce, że według mnie przyczyną tego odrealnienia trwającego 24h na dobe jest długotrwały lęk i stres.Myślę, że oderwanie się od myślenia i zastanawiania nad sobą ciągle może pozwolić na powolne bo powolne ale wychodzenie z tego, innej opcji nie widze.Przeszkadza w tym zapewne też anhedonia z jaką się zmagam, na nią też nie ma jakiegoś złotego środka..

Ja jestem w pracy, jest bardzo cięzko, bo wiaodmo są inne osoby też człowiek się maskuje, ale w domu nie byłoby myślę wcale lepiej, bo czlowiek się kładzie na łóżko i głowi się , analizuje.Wcozrja jak w dom,u zająłem się sporzataniem , odkurzaniem to nie zwracałem na te swoje objawy uwagi i troche pomagało, ale w domu zazwycjza jesteśmy porzwyczajeni do odpoczynku a wolny czas w moim przypadku oznacza zazwyczja leżenie przed laptopem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kimek wiem o czym mówisz bo kiedys dawno temu dostalem efektin i wywolal on u mnie tak kurewsko derealizacje i depersonalizacje ze myslalem ze wymiekne trzymalo mnie to prawie 24 godziny, a jak ty tak masz podobnie na codzien to cie podziwiam ze dajesz sobie rade, jestes silny chlop, pamietaj o jednej rzeczy ze nastanie taki dzien kiedy obudzisz sie i tego nie bedzie i tego ci zycze jak i pozostalym :D

 

-- 11 paź 2014, 16:01 --

 

Mnie tez to wkurwia ze nie moge sie cieszyc z niczego, ze mam mysli "s" choc zre antydepresanty i juz dawno powinno tego nie byc a mimo to jest, ale pierdole to bo wiem ze jestem silny i pokonam to scierwo, a jak bedzie trzeba to nawet leki przestane brac i bede walczyl bez oreza :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie te derealizacje zaczęły się jeszcze na paroxetynie, ale na efektinie nie schodża a wręcz się pogłębiły i leki nie pomagają.Sam się sobie dziwie, skąd biore tyle siły, znajomi też podziwiają jak ja wytrzymuje to wszystko.Wierze w to, że to miedyś minie i powróce do normalności, tylko to mnie trzyma w zasadzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ja ostatnio jak bylem na wizycie u mojego doktora to normalnie jak do sklepu, da mi pan to i to i jeszcze to :mrgreen:

On do mnie mówi panie Patryku czy to nie za duzo, a ja do niego duza depresja to trzeba duzo leków :D

 

kurde, ja tak nie potrafię, zresztą nawet nie mam takiej wiedzy. poza tym ja jestem dupa wołowa, dobre dwa lata zbierałam się,żeby odezwać się na tym forum :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MARTATE ja tez sie zbierałam co by na forum napisać :) najpierw cital potem fluo, dopiero na wenli napisałam i to tez po jakims czasie :) co do wiedzy to nie martw sie :):):) dr Patryk Cię uleczy :):):) no masz racje jest z Ciebie dupa !!! Ale nie wołowa tylko niezła dupa :) widać po zdjęciu :) pozdro i powodzenia w wenli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was :) dawno mnie nie było. trochę sie dzialo... Ostatecznie też brałam Velafax 75mg rano i wieczorem, teraz jestem w trakcie odstawiania, tylko rano 75mg... Powiedzcie mi proszę czy ciągłe bóle głowy i takie uczucie z rana jakby oczy nie nadążały za głową to moze byc kwestia odstawienia tych leków?

Ogólnie leki bardzo dobrze na mnie działały i jako jedyne pomogły, ale teraz sie martwie tymi objawami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Was :) dawno mnie nie było. trochę sie dzialo... Ostatecznie też brałam Velafax 75mg rano i wieczorem, teraz jestem w trakcie odstawiania, tylko rano 75mg... Powiedzcie mi proszę czy ciągłe bóle głowy i takie uczucie z rana jakby oczy nie nadążały za głową to moze byc kwestia odstawienia tych leków?

Ogólnie leki bardzo dobrze na mnie działały i jako jedyne pomogły, ale teraz sie martwie tymi objawami.

 

Nic ci nie bedzie, na 99% to po zredukowaniu dawki, ile to trwa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc wam mam pytanie dotyczaceel leku lorafen dzis wziale. 4 tabletki po 1 mg i w sumie nic sie nie dzieje takiedo mam moze lekko spozniony reflex i chodze 0rzymulonu ile musze zjesc jeszcz zebym poszed w blogi sen bez zadny problemem o zycie?

 

-- 13 paź 2014, 13:54 --

 

Czesc wam mam pytanie dotyczaceel leku lorafen dzis wzialem 4 tabletki po 1 mg i w sumie nic sie nie dzieje takiego mam moze lekko spozniony reflex i chodze przymulony ile musze zjesc jeszcz zebym poszed w blogi sen bez zadny problemem o zycie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×