Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

M.Gibson, a ile jesteś już na 50 mg. ? Na prawdę nie czujesz działania? Ja biorę również 50 mg. rano, wieczorem biorę Mirtor 15mg. Może to przez połączenie tych dwóch leków zauważam, że już coś zaczyna się dziać:)

Co do lekarza, to nie doradzę, nie znam nikogo w Krakowie, ale ja ostatnio wybrałam się po Sertralinę prywatnie, byłam na samym Mirtorze, ale poza dobrym spaniem nic nie czułam. Miałam duże lęki i prawdziwe doliny. A wizytę na NFZ miałam dopiero na wrzesień, więc poszłam prywatnie i poprosiłam o jakiś SSRI, bo byłam bardzo ciekawa działania, zresztą on na wcześniejszej wizycie też rozważał ewentualne włączenia SSRI. No i mi zlecił i nawet za wizytę mniej policzył:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Therapeutic doses of sertraline (25–200 mg/day) taken by patients for four weeks resulted in 80–90% inhibition of serotonin transporter (SERT) in striatum as measured by positron emission tomography. A daily 9 mg dose was sufficient to inhibit 50% of SERT.

 

Jak wygląda liniowość sertraliny? Skoro 9 mg dla 50%, a 200mg to 90%? Ile dla 25 mg, 50 mg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema mam pytanie, kto tu zmienial paroksetyne na sertraline i byl zadowolony z tej zamiany, pozdro

 

-- 28 lip 2014, 18:33 --

 

Therapeutic doses of sertraline (25–200 mg/day) taken by patients for four weeks resulted in 80–90% inhibition of serotonin transporter (SERT) in striatum as measured by positron emission tomography. A daily 9 mg dose was sufficient to inhibit 50% of SERT.

 

Jak wygląda liniowość sertraliny? Skoro 9 mg dla 50%, a 200mg to 90%? Ile dla 25 mg, 50 mg?

Setralina w dawce 50mg wylapuje 80% moze troche wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekarz rezydująco-dyżurujący:D Bo po 7 oni się zmieniają, ja akurat trafiłam na takiego co robi specjalizacje, ale to różnie bywa. W każdym razie zdarzało się, że przychodziłam i bezproblemowo zawracalam glowe. Ja mam zdiagnozowana ciężką depresje i moje dawki leków zazwyczaj były większe niż u innych (w kontekście do pacjentów w szpitalu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi paroksetyna pomogla na lek wolonoplynacy i z mega dolu jestem teraz w dole, to tyle po poltora roku leczenia :roll:

Ogolnie to wogole sie zastanawiam co mam dalej robic, zaczynac zabawe z nowym lekiem, tylko po co :evil:

Jezeli tak ma wygladac moje zycie to zaczne juz robic pozwolenie na bron :mrgreen:

 

-- 28 lip 2014, 19:31 --

 

Patryk to bierzesz dwa antydepy ( aktualnie )naraz ?

Jeśli tak to w jakich dawkach ?

Tak w temacie . to Paro bardzo mi służy , ale Serta to ( dla mnie! ) największy syf z największymi ubokami

Co do twojego pytania to biore aktualnie 30mg paroksetyny i 75mg wenlafaksyny, doraznie alparozolam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zmieniłem tych leków w takiej sekwencji jak pytałeś, brałem najpierw sertralinę, później wróciłem do wenli i teraz jestem na paro. Ale gdybym miał porównać te dwa leki to moim zdaniem sertra jest lepszym antydepresantem jeśli idzie o nastrój i energię, z kolei paro jest lepsza na lęk. Na sertrze byłem bardziej ożywiony i więcej mi się chciało, ale nie dawała sobie rady dość dobrze z lękiem, początkowo nawet go pogorszyła. Brałem 100mg, wyżej nie wszedłem. Ogólnie moim zdaniem to naprawdę dobry lek na nastrój i napęd, a w bonusie poprawił mi libido.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sproboje moze tej setraliny,ale jeszcze miesiac dam wenlafaksynie, musze byc pewien czy zadziala ten lek na mnei czy nie,zeby potem znowu nie wracac do czegos co nie dziala wogole,wogole jak sobie pomysle o tym wszystkim to jestem przerazony, czy ja kiedykolwiek z tego wyjde,

dobrze ze nie mam pistoletu w domu, bo czasami szwedaja mi sie po glowie hujowe mysli, :blabla:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LuckyLuk, też łykam asertin i jest dosyć tani. ;)

A jak z dzialaniem??

 

Pewnie u każdego inne ;) Jeśli chodzi o mnie, to nie narzekam. Poprawił mi się nastrój, nie mam już okresów silnego osłabienia, które wczesniej miałem regularnie plus przestałem się przejmować różnymi głupimi lękami, które miałem wcześniej, np. spokojnie mogę jeździć komunikacją, bo wcześniej to była masakra - zaraz po wejściu do autobusu robiło mi się niedobrze. Znaczy się same takie natrętne myśli lękowe czasem się pojawiają ale się nie nakręcają - jakby lek je blokował po prostu.

 

Z minusów - nadmierna potliwość i dosyć często gonitwa myśli i ogólne pobudzenie (ale ze skupieniem się nie mam problemów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jeśli brałem sertraline i przestała po 1,5 roku działać na lęk i było źle że musiałem zmienić lek.Teraz jeśli już 2 miechy jestem bez sertry to jak bym zaczął ją brać od nowa to ona będzie działać tak jak na początku czy tak jak już po kilu latach brania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×