Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Ja się nie migam, wiem, że to pomaga, więc bez problemu idę. Ja osobiście nie wyobrażam sobie wyjścia z nerwicy tylko za pomocą leków. To powinna też być ciężka praca nad sobą i zamierzam ją odwalić bardziej sumiennie, raz a porządnie. A czemu ty masz problem z pójściem do psychologa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pierwszy mój raz będzie. Trochę mam cykora (rany, ktoś tak jeszcze mówi?) Wiem, że powinnam, sama to wiem. W dodatku moja pani doktor mocno nalega :) Ona, jak widać, nie z tych, co to tylko prochy i prochy by waliły w człowieka. Psychoterapeutkę mam już wybraną, namiary też mam. Nawet wiem "ile bierze". I tylko zadzwonić muszę. Zeszły tydzień miałam kiepski i raczej starałam się "nie umrzeć", więc nie chciałam sobie dodatkowego stresu dokładać. Odłożyłam umawianie się na wizytę na ten tydzień. A tu, proszę, dowcip z telefonem. I jak to mi się "pięknie układa". Samo się układa, oczywiście :P jaaaasne, że samo, okoliczności takie, a jak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, myślałem ze wiem jak te leki działają ale byłem w błędzie, to co robi w tej chwili fluo nie miałem po żadnym innym leku, nawet o wiele silniejszym, nawet nie mam pojęcia co robić bo dostałem ją od rodzinnego zeby nie czekać miesiąc ze zmianą bo takie mam terminy do psychiatry i nie mam zadnych wytycznych co robic w takiej sytuacji poza mozliwoscia wziecia benzo, którego została mi jedna sztuka :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic, a co się takiego dzieje?

 

Eh, a ja znów pobudka o 4... Nie wiem o co chodzi. Fakt, jak przychodzę do domu po pracy potrafię spać 3h, a potem położyć się o 23 i usnąć w 2 sekundy, ale potem pobudka w okolicach 4. Chcę mi się spać, ale nie mogę zasnąć. Znów cały dzień będę ledwo żywa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tojaaa, hmm, to ja już nie wiem. Kiedy masz wizytę u lekarza? U mnie ogólnie esci działa. Nie mam porannych telepawek już, jestem spokojniejsza itd., ale to wciąż jeszcze nie to. Chyba, że to na zasadzie "musi być idealnie". Wiadomo, idealnie się nie da :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wisnia80

Pierwszy raz chyba widzę kogoś, kto tak bardzo czekał na uboki, a jak się już pojawiły, to gęba mu się śmieje od ucha do ucha :mrgreen:

 

Tojaaa

Specjalnie dla ciebie, a właściwie to dla nas też, wyciągnęłam wypowiedź Darka z innego wątku:

Dawidoff, W przypadku leków z grupy SSRI(jak sertralina) istnieją rozbieżne wersje, ale generalnie te leki zaczynają działać pomiędzy 4- 12 tygodniem regularnego stosowania.

zatem wg tego, co pisze, jesteśmy kompletne świeżynki z esci, a ty z twoją paro. Więc albo po prostu trzeba jeszcze poczekać, albo będziesz miała tak jak Luki, że dawka za mała. Kiedy masz wizytę?

 

A ja dziś, chyba pierwszy raz, wstałam z czystą głową i sumieniem. To oczywiście w ciągu dnia może się jeszcze zmienić, ale start miałam bardzo dobry. Miesiąc i 3 dni na esci. 19 dni na dawce 10mg.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem gdzie tu pisac ale czy wy też tak macie że czujecie bezsens w życiu, boicie się że zwariujecie i w ogóle... czuje ciągły lęk gdy tylko pomyśle o tej bezsensownosci życia, że wszystko i tak się skończy... boję się że już mam jakąś ciężką chorobe psychiczną że mam takie myśli i że już nigdy nie przestanę się bać... że wkońcu coś sobie zrobię że oszaleję i w ogóle... biorę escitil już długo... czy to jest nerwicowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

freda, chester, ale ta bezsensowność i strach przed życiem śmiercią i co po śmierci kurde o wszystkim... jestem mega myśluch i przeraźluch na te kwestie...

to nie jest tak że stale o tym myśle... bo żyje normalnie, wychodze z dzieckiem na spacery i w ogóle... ale teraz mam @ i sie czuje masakrycznie zreszta jak co miesiąc... i wczoraj miałam takie lęki a dziś to są lękowe wspomnienia ... oczywiscie był to lęk do pokonania bez dodatkowego dorażnego leku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chocovanilla, Lęk uogólniony- wolnopłynący. Uwierz mi nie zwariujesz. Masz nerwicę, a jedna choroba wystarczy. Jeszcze raz powtórzę na zaburzenia lekowe najlepsza jest psychoterapia. Z czegoś te lęki się biorą. Sam lek to mało. Staraj się zaakceptować te myśli, nie bój się ich. Też mam skłonności do analizowania, myślenia i szukania dziury w całym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chester, muszę wkońcu wybrać się na tą psychoterapie... u mnie problem tkwi w dzieciństwie... tata alkoholik... ciągłe awantury... ciągle się o niego zamartwiałam... teraz czuje sie potrzebna jak musze komuś pomóc... ciężka sprawa... widze wiele rzeczy u siebie nad którymi musze pracować ale sama nie dam rady... zaczynam widzieć problemy...

 

-- 03 kwi 2014, 10:35 --

 

freda, za tydzien mam wizyte...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chocovanilla, Musisz koniecznie. Całe życie będziesz na lekach? Ja latami pakowałem w siebie leki, ale mnie nie uzdrowiły. Też zwlekałem z psychoterapią, teraz wiem jaki to był błąd. Jesteś młoda musisz coś z tym zrobić. Szkoda życia. Syndrom DDA lecz się właśnie terapią. A na dzień dzisiejszy tymi lękami się nie przejmuj. Ludzie zdrowi też czasami mają lęki i zły dzień. Zajmij się czymś, nie myśl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×