Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Gradrec, kurcze, trzymam kciuki. Ale mnie zalamales, po co to leczenie, skoro takie sytuacje zdarzają sie

 

U mnie dziś porażka, w nocy budzilam sie, fatalnie spalam, a rano znów koszmarna telepawka. Naprawdę nie mam siły tak żyć, żadnej poprawy, nie wiem juz co robic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh, u mnie też kiepsko. Nie dość, że nie spałam boli mnie żołądek, mdli mnie niemiłosiernie. Czemu znów tak jest? Ja chcę wrócić do rodziców... Myślałam, że już będzie dobrze, a tu dupa...

 

-- Pn kwi 07, 2014 7:58 am --

 

Tojaaa, trzymaj się!

 

-- Pn kwi 07, 2014 8:22 am --

 

No i pierwszy raz zwymiotowałam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Tojaaa.

To ja Luki. Usunąłem konto na tym forum, z powodu pewnych nieporozumień. Nie chcę do tego wracać, myślałem że o tym wiedziałaś.

Ale skoro pytasz o mnie, to nie mogę nie odpowiedzieć.

Czuję się bardzo dobrze. Biorę swoje tabletki i zapominam, że mam nerwicę, bo naprawdę nie mam na co się skarżyć.

Co mogę napisać do Ciebie, to pisałem już nie jeden raz. Musisz trafić w odpowiednią dawkę leku, ewentualnie go czymś uzupełnić.

Tak jak w moim przypadku. Na paro w dawce 20 mg nie czułem absolutnie żadnej poprawy.

Natomiast 40 mg po 2 tygodniach przemeblowało mi w głowie. Do tego chlorprothixen, który znosi uczucie napięcia i niepokoju, relaksuje i bardzo dobrze wpływa na sen. Po prostu zestaw trafiony w "10".

Do tego oczywiście psychoterapia, którą bardzo sobie chwalę, bo zrobiła wiele dobrego w moim przypadku.

Nie załamuj się, myślę że lekarka będzie wiedziała jak Ci pomóc.

Pozdrawiam.

P.S. Nie piszę nic o pogodzie, ogródku i w ogóle moim życiu, żeby niektórych nie drażnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie byłem tutaj lubiany. Podobno robiłem śmietnik, pisałem o głupotach, kazano mi zamknąć mordę, zwyzywano. Sam nie wytrzymałem tego i nie pozostałem dłużny. Także poprosiłem admina o usunięcie konta, bo dużo mnie to kosztowało nerwów. Ale naprawdę nie chcę już o tym pisać i robić OT.

Ja mam wizytę w czwartek. Jestem bardzo ciekawy co przyniesie nowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh, są ludzie i ludzie. Luki ty właśnie byles tu potrzebny, bo dawałeś nadzieję, a nie tylko w kółko: mam taki objaw, ten lek nie działa, analizowanie wszystkiego...

 

-- Pn kwi 07, 2014 9:26 am --

 

A ja jestem zdziwiona swoim zachowaniem... Myślałam, że spanikuje, ale jestem bardzo spokojna... W sumie mogłabym jeszcze raz mieć spotkanie z toaletą, bo jakoś mi się lepiej zrobiło i to napięcie zeszło... Paradoks :). Przepraszam, że tak obrazowo pisze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luki ty właśnie byles tu potrzebny, bo dawałeś nadzieję, a nie tylko w kółko: mam taki objaw, ten lek nie działa, analizowanie wszystkiego...
Heh, to samo chciałam powiedzieć. Nawet ostatnio jak nie mogłam się logować, myślałam, że Luki by się tu przydał, poprzestawiał ludzi na inne tory. Kto nas ma tu podnosić na duchu, jak nie ty ;) Ale z drugiej strony, tak coś czułam, że długo nie wytrzymasz :mrgreen:

 

 

A ja jestem zdziwiona swoim zachowaniem... Myślałam, że spanikuje, ale jestem bardzo spokojna... W sumie mogłabym jeszcze raz mieć spotkanie z toaletą, bo jakoś mi się lepiej zrobiło i to napięcie zeszło... Paradoks :)
Nie wydaje mi się. Ja, im dłużej w tym siedzę, a siedzę w sumie niedługo, tym mniej rzeczy mnie dziwi.

 

U mnie dziś, na razie, dobrze, co cieszy :D. Cieszy tym bardziej, że DZIŚ (tak, wiem, miałam to zrobić w czwartek) dokonam wiekopomnego dzieła i zadzwonię do psychoterapeutki. A w ramach autopsychoterapii wybieram się na obiad do knajpy. Knajpy tym fajniejszej, że nosi nazwę "Punkt G". Niby, że od "gastronomiczny" ale my wiemy lepiej, prawda? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazulka

Zaglądałem tutaj od czasu do czasu i byłem pewny, że nikt nie zwróci uwagi, że mnie nie ma. A tu proszę, miła niespodzianka :)

W sumie, gdyby nie Tojaaa, to bym nie wrócił, nie będę udawał, że nie żyję, jak mnie wywołała do tablicy.

 

Fajnie, że zdecydowałaś się na psychoterapię. Pamiętam jak ja miałem pierwszą wizytę. Mały atak paniki przed wejściem, a jak wyszedłem to jakbym połknął benzo. Jakiś lekki stamtąd wyszedłem i jeszcze żona zrobiła mi niespodziankę, bo czekała na mnie pod drzwiami.

 

Powiedz gdzie, powiedz gdzie jest punkt G. Powiedz mi, powiedz mi, gdzie jest dżi :) Taka piosenka była o tej knajpce, chyba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze nie wiem co robic 4 dzien na esci w dawce 5mg nie wiem czy zwiekszac na 10 boje sie ze mna pozamiata. Rano pobudka o 6 poddenerwowanie mdlosci emocje musialam wziasc zomiren 0,25 i jest lepiej. Nie wiem jak teraz mam wybrnac z tego przed lekarzem przepisal mi 20mg a ja kupilam 10mg i zaczynalam od 5 a mialam przez tydz 10 a potem 20mg ale sie balam po czytalam ze 20mg to juz jest max mialam fatalne doswiadczenia z paro na poczatku i sie wystraszylam.. Nie wiem co robic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

margor26

Co robić? Nie kombinować nic na własną rękę, nie czytać za dużo i brać tak jak zalecił lekarz.

Normalne, że na początek lek może nas sponiewierać, ale jaki mamy wybór? Trzeba to przetrwać. Kilka dni gorszego samopoczucia i błogi spokój później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

margor26

Co robić? Nie kombinować nic na własną rękę, nie czytać za dużo i brać tak jak zalecił lekarz.

Normalne, że na początek lek może nas sponiewierać, ale jaki mamy wybór? Trzeba to przetrwać. Kilka dni gorszego samopoczucia i błogi spokój później.

 

 

to od jutra calą wezmę pobiorę tydzień a pozniej 20. A moge wziasc 2 tabl. po 10mg? czy musze miec recepte na 20mg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem dzielna. Norrrmalnie, jestem dzielna. Obiad na mieście zjedzony, nie umarłam, ciągle żyję ;)

Psycholog umówiony, co prawda dopiero na środę za tydzień, ale wreszcie jakiś konkretny plan jest.

Czuję się dziś wyśmienicie. Trochę klatkę ściska, ale może to za ciasno zapięty stanik po prostu :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak teraz mam wybrnac z tego przed lekarzem przepisal mi 20mg a ja kupilam 10mg i zaczynalam od 5 a mialam przez tydz 10 a potem 20mg ale sie balam po czytalam ze 20mg to juz jest max mialam fatalne doswiadczenia z paro na poczatku i sie wystraszylam.. Nie wiem co robic
Powiedz, że w aptece nie było innych opakowań a tobie zależało, by jak najszybciej zacząć przyjmować leki. Jeżeli dobrze czujesz się na 5 to moim zdaniem możesz przejść na 10. Im dłużej zwleka się z podniesieniem dawki tym trudniej potem to zrobić. Tak mi wychodzi z lektury forum ;) Ja akurat wprowadzałam powolutku i łagodnie (zgodnie z zaleceniem lekarki). Twój lekarz najwyraźniej jest zwolennikiem szybkiego działania, szybko wprowadzić, szybko skończyć z efektami, szybko zacząć stabilizację.

 

 

Nie wiem, czy to ty pisałaś, że leki drogie... Naprawdę radzę trochę się popytać i poszukać tańszej apteki. Ja pierwsze opakowanie Elicei (28x10mg) kupiłam za 32zł. A drugie opakowanie, tym razem Aciprex udało mi się wyczaić za 9,90 (a był też odpowiednik w cenie poniżej 7zł). Niezła przebitka cenowa, prawda? Escitalopram jest na 100% więc jego cena zależy tylko od tego, jak sobie dana apteka wymyśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wieslawpas

Stan napięcia, o którym piszesz to również objaw lęku, który gdzieś w Tobie siedzi.

Esci może na to pomóc, tylko efekt nie będzie spektakularny i szybki, jak na benzo.

Jeśli wystarczy Ci cierpliwości i zaufania do lekarza to jest duża szansa, że się z tym problemem uporasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak teraz mam wybrnac z tego przed lekarzem przepisal mi 20mg a ja kupilam 10mg i zaczynalam od 5 a mialam przez tydz 10 a potem 20mg ale sie balam po czytalam ze 20mg to juz jest max mialam fatalne doswiadczenia z paro na poczatku i sie wystraszylam.. Nie wiem co robic
Powiedz, że w aptece nie było innych opakowań a tobie zależało, by jak najszybciej zacząć przyjmować leki. Jeżeli dobrze czujesz się na 5 to moim zdaniem możesz przejść na 10. Im dłużej zwleka się z podniesieniem dawki tym trudniej potem to zrobić. Tak mi wychodzi z lektury forum ;) Ja akurat wprowadzałam powolutku i łagodnie (zgodnie z zaleceniem lekarki). Twój lekarz najwyraźniej jest zwolennikiem szybkiego działania, szybko wprowadzić, szybko skończyć z efektami, szybko zacząć stabilizację.

 

 

Nie wiem, czy to ty pisałaś, że leki drogie... Naprawdę radzę trochę się popytać i poszukać tańszej apteki. Ja pierwsze opakowanie Elicei (28x10mg) kupiłam za 32zł. A drugie opakowanie, tym razem Aciprex udało mi się wyczaić za 9,90 (a był też odpowiednik w cenie poniżej 7zł). Niezła przebitka cenowa, prawda? Escitalopram jest na 100% więc jego cena zależy tylko od tego, jak sobie dana apteka wymyśli.

ja za servenon 28tabl. 10mg płaciłam 16zl. Ale dawka jaka mi lekarz przepisał czyli 20mg kosztowała 70zl. Bezsensu ale tak jest taka różnica w cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×