Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Aloha, a u mnie dziś tak trochę w kratkę. Były momenty złego samopoczucia, ale niezbyt nasilone. Były też momenty bdb samopoczucia, że bez problemu mogłam coś zjeść. Wzięłam dziś 10mg hydroksy, ale nie wiem czy to miało jakiś wpływ na mnie. Ogólnie dzień można zaliczyć do udanych. Lęków nie mam, jest raczej niepokój, że znów się będę trząść. Strasznie mi to przeszkadza i przez to się trochę nakręcam. Jak tylko dziś tak się działo to starałam sie coś robić. Porozmawiać z kimś, coś załatwić, więc progres jest. Najgorsze to spanie, że znów ta 4 rano dziś była no i to jedzenie poranne... Niech te dwie rzeczy minął i będzie git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nigdy nie potrafiłam i nadal nie potrafię rano nic przełknąć, Najwcześniej 9-10 a najchętniej tak co najmniej ze z 2 godziny po wstaniu z łóżka. Nigdy nie wiązałam tego z nerwicą.

W nocy budzę się regularnie (3 w nocy to już tradycja). Niestety psy mam tak niezsynchronizowane, że żądają wypuszczenia na toaletę każde o innej porze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wisnia80, z tym, że ja już nie mogę usnąć, a wstaje normalnie o 6.

Zazulka, no widzisz, a ja zawsze jadłam kanapkę zaraz po przyjsciu do pracy czyli ok 8, a teraz ledwo mi idzie albo nie idzie wcale. Potem jakoś jem, ale ciągle mam wrażenie, że jest nie tak i mam nową obsesję. Teraz chyba nawet zjadam więcej niż wcześniej, ale najgorsze jest rano...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem pierwotnie przepisane paroksetynę ale bałem się uboków więc poprosiłem o coś innego. Dostałem escitalopram. I się tak zastanawiam czy to był dobry pomysł teraz :-) Rozumiem że trzeba brać lek minimum 3 miesiące aby stwierdzić czy działa czy nie?

Akurat wszystkie SSRI mają podobne uboki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej:-) co u Was? U mnie ok z tym apeytem to....nie da sie nie zauwazyć zmian..i ja na początku ni moglam nic przełknac, a teraz..hmmpo dwióch miesiacach przytylam dwa kiogramy-z czego jestem zadowona:-) , dzisaj ddzien chcianek.Zadłam na obiad sosz miesa wieprz, zraz ponim kawał ciasta z masą, paczke lays'ów na deser bita smietane z gaaretka:-) tosie nazywa aetyt i coś jeszcze bym przekasiła...oj nie mysle juz ojedzeniu hehe

A tak z innej beczk wlasnizachwycam sie perwszymi grzmotami burzowymi w tym roku:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć z rana. Dziś kiepsko stałam, bo sama :( mój chłop wyjechał na tydzień. Ale nie zapalalam światła. :smile: na razie sraczki brak. Delikatna spina jest, ale delikatna. A jak u Was?

 

-- 25 mar 2014, 07:56 --

 

Pochwalilam się za wcześnie, bo juz siedzę na kibelku :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim ;) czytam na bieżąco co u was słychać, widzę, że u niektórych jest lepiej a u innych bez zmian. Mam nadzieje, że w końcu przeczytam, że u każdego jest lekka poprawa i za to trzymam kciuki. Natomiast mam pytanie - czy u was również noc w noc pojawiają się koszmary które po przebudzeniu przyprawiały o dreszcze? Od momenty kiedy zaczęłam zażywać esci mam tak noc w noc. Czasem budzę się w nocy przerażona. Zastanawiam się czy to aby wpływ leków ;) Pozdrawiam was i życzę dużo uśmiechu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie dziś znów pobudka o 4. Teraz siedzę w pracy i jestem zdenerwowana chociaż powodu brak. Nie chcę się tak czuć :(.

 

-- Wt mar 25, 2014 10:03 am --

 

Zaczyna się 4 tydzień na esci i co? Poza drobnymi zmianami nadal nic. Ciągle muszę czekać. Ja już powoli nie mam siły na to czekanie...

 

-- Wt mar 25, 2014 10:09 am --

 

Ogólnie to chce mi się płakać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisaj ddzien chcianek.Zadłam na obiad sosz miesa wieprz, zraz ponim kawał ciasta z masą, paczke lays'ów na deser bita smietane z gaaretka:-) tosie nazywa aetyt i coś jeszcze bym przekasiła...oj nie mysle juz ojedzeniu hehe
Szczęśliwi kalorii nie liczą. Gratuluję samopoczucia i zazdroszczę odrobinkę :)

 

-- 25 mar 2014, 10:50 --

 

Pochwalilam się za wcześnie, bo juz siedzę na kibelku :(
Ale godzinę wytrzymłaś, czyli jakiś mały sukcesik jest.

 

-- 25 mar 2014, 10:52 --

 

czy u was również noc w noc pojawiają się koszmary które po przebudzeniu przyprawiały o dreszcze? Od momenty kiedy zaczęłam zażywać esci mam tak noc w noc. Czasem budzę się w nocy przerażona. Zastanawiam się czy to aby wpływ leków ;) Pozdrawiam was i życzę dużo uśmiechu.
U mnie nie, na szczęście. Ale w ulotce, zdaje się, coś o tym wspomniano.

 

-- 25 mar 2014, 10:54 --

 

Ogólnie to chce mi się płakać...
To popłacz sobie. Ulży ci. Ja ostatnio (no, nie ostatnio, jakiś miesiąc przed rozpoczęciem leczenia) popłakałam się w aptece, bo tak jakoś nagle ni z gruchy, ni z pietruchy, zrobiło mi się strasznie smutno na duszy. Na szczęście tylko łzy pociekły i obyło się bez efektów akustycznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś do dupy. Mam ochotę ryczec i pewnie tak zrobię jak wrócę do domu.

Xyz, ja mam mega horrory, już o tym pisałam. Czasem sny są tak prawdziwe, ze potem nie wiem czy śniło mi się to czy naprawdę wydarzyło. Jestem już taka zmęczona tym wszystkim, spina i spina i spina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic, nie jestem bardziej senna, chociaż i tak zazwyczaj dużo śpię 8-9 godz

 

inez3, ja już naprawdę wymiekam. Najbardziej mecze się w pracy, gdzie muszę możdzyc i jeszcze udawać, ze wszystko jest super. Uśmiechać się itp. A mam ochotę na wszystkich warczec i pognac ich w piz...dziś znów fatalnie sie czułam. Telepawka, pustka w glowie. A może esci tez nie dla Ciebie, ja wierzyłam w nie przez ponad 2 miesiące, aż wymieklam imposzlam do lekarza, bo nadal złe sienczulam. Teraz biorę paro od kilku tygodni i jak na razie gorzej sie czuje niż kiedys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalecana dawka paro na zaburzenia lękowe to 40mg, nie na kazdego wystarczy 20mg, jesli 20mg nie dziala to niekoniecznie znaczy ze lek jest zle trafiony, trzeba sprawdzic dawke zalecaną zeby to móc stwierdzic

 

-- 25 mar 2014, 19:49 --

 

Radol

Gdzie się znów podziałeś? Albo ja jestem jakiś nienormalny albo nie wiem co, jak Ty sobie poradziłeś z odejściem żony? To esci pomogło czy co?

 

Wiem ze nie na temat :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×