Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Chodzę na psychoterapię od blisko roku. Nic to nie daje. Dlatego zdecydowałem się na lek. tzn już dawno miałem przepisane paroksetynę, ale nie chciałem jej brać, bo myślałem, że terapia pomoże. No ale.. brak rezultatów, życie mi przez palce przecieka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inez

Jestem caly czas:)czytam Was codziennie:)

Od trzech dni nie czuje sie za specjalnie,dzisiaj męczą mnie duszności i ogromne napięcie,ale myślę,ze jest to dodatkowo spowodowane kobiecymi sprawami,wlasnie od trzech dni.

 

Dzisiaj uslyszalam od pani psychiatry(nie na oddziale),ze esci bardzo dlugo sie rozkręca,ze trzeba go dlugo brac,żeby zadzialalo.....p.dr.powiedziala tez,ze cital jest silniejszy od esci...juz kiedys gdzieś slyszalam taka sama tezę... no i powiedziala,ze esci wplywa na prace serca-tak donoszą pacjenci.

Dodala,ze esci wcale nie jest takim rewelacyjnym lekiem jak to opisują badani....

Ja osobiście czuje,ze esci jest slabiutkie(w porównaniu z paro),zupelnie inne dzialanie.Choc lęków nie mam,esci je stlumilo,ale nie tak jak paro....

 

Pingwin75

To Twoje drugie podejście do esci,prawda?

Jak Ty oceniasz jego dzialanie.Czytalam Twoje posty i na początku x tego co pamietam bylo koszmarnie....Jak dlugo rozkrecalo sie esci u Ciebie do takiego stanu,ze"aż chce sie żyć"....do stanu"normalności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elmopl79,

Dopiero dzis biore pierwsza dawke,nie mow mi o paro bo poklocilem sie o to z lekarzem ze 2 lata faszerowal mnie tym,jeden z dwoch lekow ktore najgorzej wspominam,ma pozytywne dzialanie ktore rownie dobrze mozna osiagnac czym innym pozbawionym takiego wplywu na uczucia,a glownie motywacje i energie

 

-- 26 mar 2014, 15:44 --

 

Jak mialem przerwe w lekach ostatnio to mi rozjasnial umysl i dotarlo do mnie jak zmarnowalem calkowicie te dwa lata na tym leku,zobojetnil do tego stopnia ze tkwilem tyle czasu w sytuacji ktora byla zla bo mi wszystko bylo obojetne co sie dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lunatic

Kurcze,u mnie bylo zupelnie inaczej....i skutki uboczne nawet byly lżejsze niż po esci....na paro bylam bardziej pewna siebie,odwazniejsza....ja ten lek wspominam dobrze.

No ale widać nie na wszystkich musi tak dzialac jak podzialal na mnie.

No to dobrze,ze w końcu jestes na fluo....

 

Lunatic,a czy esci tez na dawac motywacje i energie?Bo ja dzisiaj znowu uslyszalam,ze lepszym lekiem,silniejszym jest cilalopram niż escitalipram.....co lekarz to mowi zupelnie co innego.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elmopl79,

A gdzie tam citalopram jest silniejszy jak za jego dzialanie odpowiada tylko escitalopram,pozostaly skladnik nie wykazuje dzialania p/depresyjnego,

Na energie i motywacje moze dzialac ale tylko dzieki regulacji serotoniny i pozniejszymi zmianami tym wywolanymi,ale bezposrednio na to nie dziala,bo musialby dzialac na noradrenaline i dopamine zeby tak bylo a tego nie robi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to wyglada w praktyce,w klasyfikacji SSRI zajmuje posrednie miejsce miedzy aktywizujaca sertralina i fluoksetyna a sedatywna paroksetyna

 

-- 26 mar 2014, 16:23 --

 

elmopl79,

No w koncu to jest antydepresant,jak ustepuje depresja to wzrasta energia i motywacja,ale jak ktos go nie bierze na depresje to moze tego nie czuc tak,a Ty przeciez na depresje go nie bierzesz,to nie jest jakies cudo ktore zadziala energetycznie u zdrowych osob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Wam! Dość dawno się nie odzywałam i nie marudziłam, bo dość dobrze było ;) Ale od dwóch-trzech dni znowu jakiś kryzysowy czas mnie dopada. Najpierw byłam na wyjeździe z rodzinką i zaczęły mi drżeć dłonie. Zauważyłam tez, że jak opóźniłam wzięcie esci o tylko godzinę, bylam cała roztrzęsiona już...

Dziś się dowiedziałam, że mam lekko podwyższoną glukozę na czczo (106) i muszę powtórzyć pomiary, bo powinno być poniżej 100. I tak się wkurzam, że jeszcze mi jakiegoś stanu przedcukrzycowego brakowało w wieku 20 lat... W gratisie do nerwicy

 

Ja to samo. 3 tyg temu mierzyłam i miałam glukozę na czczo 108 dziś musiałam znowu zmierzyć po obiążeniu glukozy no i na czczo 118 :shock: Zawsze miałam w normię więc się zdziwilam ,że teraz ponad normę..Nie dość,że silna nerwica(chociaż po lekach duzo slabsza) to jeszcze stan przedcukrzycowy w wieku 20 lat :bezradny:

 

a leki przeciwdepresyjne przypadkiem cukru nie podnoszą? jak to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lunatic

He,he....zdrowych?!Tak,biore go na nerwice lękowa,ale myślę,ze przy każdym zaburzeniu jakiesc zdziebelko depresji występuje....bo ciagly lęk,źle samopoczucie sprawia,ze i nastrój spada....

Jednym slowem jak dla mnie eaci i paro to zupelnie inne dzialanie leku,pod względem sily,szybkości dzialania.

Faktycznie esci to lek kosmetyczny:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesć moi drodzy...po dzisiejszym dniu zastanawiam sie czy ci ,normalni, i ,zdrowi, sa w rzeczywistosci tacy...mimo ze biore elicea dwa mies, to juz po mies był dobrze,a mam wrazenie że jak rozmawiam z osobami ktore nie chorują to mam wrazenie że sa mniej kumate ode mnie, a myslałam że to moja inteligencja jest podlamana....ooo tragedia do niektórych ,egzemplarzy, ludzi trzeba byłoby dodaeac tlumacza:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elmopl79,

Zdrowych w sensie rozpoznanej depresji bo o tym pisalem,nie wiem jak te leki dzialaja na sama nerwice,stany lekowe,fobie spoleczna,ich pierwsze objawy mialem juz w podstawowce,z czasem narastaly do dosc duzego nasilenia ale nigdy na to lekow nie bralem bo dalem rade z tym funkcjonowac,ale z depresja juz nie dalem rady,dlatego dziwie sie jak czytam jak ktos narzeka na jakies objawy ktore ze skala objawow depresyjnych sa nieporownywalne i moze dlatego na takie objawy te leki nie zadzialaja,bo nie do tego sa przeznaczone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tojaaa

Pewnie,ze szybciej i z większą sila.Bardzo dobrze zadzialal na lęki.Na początku bylam tylko śpiąca,bolala mnie Glowa i szumualo w uszach....ale potem....az chcialo sie żyć....:)Po trzech miesiącach zapomnialam co to lęk.....aczkolwiek czasami pojawialo sie gorsze samopoczucie.Trwalo ono krotko,ale jednak....a przewaznie przed okresem.Ale zdecydowanie bylam na paro odwazniejsza:)To na paro zaczelam znowu jezdzic samochodem,co wcześniej bylo nie do pomyślenia,bo siadając za kierownice lapal mnie okropny lęk,ścisk za gardlo....zaczelam tez chodzic do hipermarketów,co wcześniej graniczylo z cudem....no i zaczelam wychodzic z domu:)Wiele osiagnelam na tym leku....

Dlatego w Twoim przypadku,skoro esci sie nie sorawdzilo,to czas najwyższy sprobowac paro.Wiem,ze sie boisz zmiany leku....ale paro jest silniejszym lekiem niz esci na lęki.

Jak będziesz u swojej dr.zapytaj ja o ten zestaw co ma Luki,zapytaj co o nim sadzi,bo moze to jest wlasnie to,co Ci jest potrzebne.

 

-- 26 mar 2014, 18:19 --

 

Tojaaa

A powiec szczerze jaka dawke paro przyjmujesz?Bo ja osobiście cos nie wierze,ze wzielas20mg:)moge sie mylic,ale tak mi sie wydaje.

Ale jak bierzesz20mg.to jak dlugo?

 

-- 26 mar 2014, 18:20 --

 

Freda

A co u Ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×