Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      60
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

lunatic, ponieważ śledzę historię Twojej "przygody" z sertraliną pozwolę sobie wyrazić swoją opinię.

Też się źle czułam po sertrze i trwało to pare miesięcy, wiesz bo Ci pisałam. Że śpię, że mi słabo, że mam zawroty głowy... no i po tylu miesiącach minęło.

Obawiam się niestety, że możesz być nadwrażliwy lub mieć alergię na sertrę. :(

Mnie lekarka ostrzegała właśnie przed takimi objawami, mówiąc, że wskazują na alergię i wtedy powinnam odstawić lek.

z 2giej strony, jeśli to alergia, powinny pomóc leki p. histaminowe lub sterydy, nie wiem tylko jak to jest z interakcjami.

ja czasem biorę loratadynę na alergie i nic mi nie jest po sertrze. Spróbuj i zobacz czy objawy miną, jeśli tak, tzn, że to alergia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W największym skrócie to było tak:

-ok 5 lat temu brałem pierwszy raz sertraline, pierwsze miesiące zadnych dzialan ubocznych a dzialanie lecznicze najlepsze ze wszystkich antydepresantow

- po paru miesiącach (4-6, nie pamietam) zaczeły sie: wysypka, bóle stawów, stany podgorączkowe, tachykardia, nadmierna potliwosć i najgorsze totalne otumanienie i sennosć

- trwało to rok i ciagle te objawy były poniewaz nikt nie umial ich zdiagnozowaz ze są od sertraliny, dopiero sam się kapnąłem jak zwiększyłem do 100 mg i gwałtownie kazdy z nich se wtedy nasilił, temp. podskoczyłą do 38,5stopnia

 

Zmniejszało się to po lekach przeciwalergicznych, ale Zyrtec itp były za słabe, brałem wtedy taki lek Telfast, wtedt był tylko na recepte, teraz chyba juz nie, ale tylko sie zmniejszało, łącznie z tym otumanieniem

 

Teraz jest to samo jak zaczynam sertraline juz od razu, tzn narazie tylko bole stawow i rozpalenie, wysypki jeszcze nie ale wzialem dopiero bardzo mala dawke i sie zastanawiam czy jezeli to sie pojawia od razu czy to nie bedzie to samo co kiedys i ze bedzie trwało ciągle, bo takie tez moga byc poczatkowe objawy uboczne kazdego SSRI któe przechodzą, mi kiedys sie pojawiły po kilku miesiacach od zaczecia leczenia i nie przeszły przez rok, teraz pojawiaja sie od razu i nie wiem co o tym myslec

 

dlatego zapytałem czy ktoś takie miał i czy mu potem przeszły

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

khaleesi,

a szkoda gadac o lekarzach, akurat tak sie złozylo ze byłem u swojego psychiatry z tym i u internisty, którzy sie znali bo robili w tym samym szpitalu, jeden tylko krytykował drugiego, psychiatra w ogole nie wpadł na to ze to moze byc od sertraliny i krytykował interniste ze ten podobnie stwierdził ze gorączka na tle nerwowym, internista znow nadawał na psychiatre ze nie umie zdiagnozowac nerwicy, i co mi po takich lekarzach, jak jeden i drugi sie mylił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

khaleesi,

a szkoda gadac o lekarzach, akurat tak sie złozylo ze byłem u swojego psychiatry z tym i u internisty, którzy sie znali bo robili w tym samym szpitalu, jeden tylko krytykował drugiego, psychiatra w ogole nie wpadł na to ze to moze byc od sertraliny i krytykował interniste ze ten podobnie stwierdził ze gorączka na tle nerwowym, internista znow nadawał na psychiatre ze nie umie zdiagnozowac nerwicy, i co mi po takich lekarzach, jak jeden i drugi sie mylił

hmmm to idz do jeszcze innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma nic takiego, to były takie nieregularne jasnobrązowe plamy, ale bardzo blade ,swędzące, jak się zaczęło to drapać to na skórze w miejscu drapania pojawiały się wtedy podłuzne czerwone plamy

 

-- 21 lut 2014, 20:13 --

 

nie mam zadnej dawki zaleconej bo sam sobie zaleciiłem :D

rózne odpowiedniki, na kazdym to samo, teraz specjalnie wziąłęm Asentre któej nie brałem nigdy, wcześniej to było po Setalofcie i Luxecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma nic takiego, to były takie nieregularne jasnobrązowe plamy, ale bardzo blade ,swędzące, jak się zaczęło to drapać to na skórze w miejscu drapania pojawiały się wtedy podłuzne czerwone plamy

 

-- 21 lut 2014, 20:13 --

 

nie mam zadnej dawki zaleconej bo sam sobie zaleciiłem :D

rózne odpowiedniki, na kazdym to samo, teraz specjalnie wziąłęm Asentre któej nie brałem nigdy, wcześniej to było po Setalofcie i Luxecie

yhy czyli na lewo? 02icon_mryellow.gif To może zrób najpierw test alergiczny bo takie wysypki nie sa normalne 07icon_smile4.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie na lewo, w domu mam tyle różnych starych leków ze prawie jak w aptece, akurat została jakaś stara sertralina to wziąłem, a ten test to mozna zrobic jakbym brał ten lek czy nie moge go brac w tym czasie?

 

-- 21 lut 2014, 20:40 --

 

zreszta wysypka to najmnmiejszy problem, brałem ostatnio paroksetyne i nie byłem po niej taki rozpalony, nie miałem bólów stawów, nie wiem co jest z tą sertralina u mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lunatic, ja też mam swój mały "fort knox". jedni kolekcjonują znaczki, drudzy monety a ja dropsy. strasznie wciągające hobby :mhm:

 

Widzę, że nie tylko ja mam zestawik w apteczce ;p Kogoś poczęstować?

 

A u mnie dzień 7 na Setalofcie 25mg i pierwsza przespana noc i dzień na nogach. Czuję się słaba, dość odrealniona i cały dzień boli głowa. Poza tym wszystko ok. Od jutra 50mg i zobaczymy co dalej. Mam nadzieję, że będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×