Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie w kolejnym dniu zmagań!

 

Jak co dzień ranek był nieszczególny ale musiałem sie zwlec do auta i pozałatwiać kilka spraw - więc chyba przetrwałem ten najgorszy czas - jeszcze kilka dni mi zostało do wtorku więc mam nadzieję że się poprawi na tyle żeby móc funkcjonować od tej 9.00-10.00 bo inaczej se ne da

 

Katarzynka40,

 

jak tam u Ciebie dzisiejszy ranek? - bez zmian czy nieco lepiej - ja już nie porównuje - po prostu staram sie zmuszac do działania już , bo jak we wtorek wyjdę z wyra prosto do biura to może być szok termiczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pika30, wiem, że afobam pomaga dość szybko, ale staram się go nie brać... mam kategoryczny zakaz od lekarza, doradził hydroxizinę w razie lęku. Wystarczy, że czasami (prawie co drugą noc) biorę estazolam na sen. Wczoraj np. musiałam zażyć estazolam żeby spać,(też mam zakaz) bo bo popołudniowym ataku lęku/paniki byłam zbyt roztrzęsiona i nie usnęłabym.

Fajnie sobie radzisz z parestezjami. Mnie czasami boli/drętwieje ręka aż do łokcia... muszę ją masować.

 

Dzięki pika30 za wsparcie i porady... tak jakoś lepiej i raźniej jak ktoś na własnym przykładzie doradzi i pomoże drugiemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gradrec,

Mój chaos, to połączenie pewnego rodzaju odrealnienia z myślami, które non stop mi w głowie biegają. Ciężko się skupić, ciężko przestać myśleć o nerwicy, o samopoczuciu, podczas rozmowy uciekają mi słowa, "zawieszam" się. Takie uczucie kołomyi w głowie, jakby neurony goniły się ze sobą, a jednocześnie są takie ospałe, jakby ta głowa nie do końca była moja...:( nie wiem jak Ci to opisać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pika30, wiem, że dość silny i póki co biorę połówkę tabletki. Zostało mi już tylko 3 tabl. i będę zmuszona odzwyczaić się zupełnie od niego. Myślę, że parę nocy odcierpię na bezsenności zanim przyjdzie sen tylko na tisercinie (też silny lek). Oby mi się udało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radol,

Radol, akurat ranek nie był tragiczny, jakby ciut lepszy niż ostatnie dni... o 10.00 byłam dość kumata:) już się ucieszyłam, ż emoże idzie ku lepszemu...

ale cos za coś... z kolei teraz, mimo, że o tej godzinie się czułam zazwyczaj bardzo dobrze to dzisiaj czuję jakby odrealnienie, tak jakby głowa nie była moja:( taka jakaś jestem do niczego:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie przytrafilo mi sie cos bardzo ciekawego. Nagle zapiszczalo mi w uchu lewym, lekko zakrecilo sie w glowie i jakby przestalem potrafic polykac sline. Trwalo to z 10 sekund (problemow z oddychaniem nie bylo). Co to Kur** bylo ?! :o

 

-- 03 sty 2014, 16:41 --

 

Radol,

Radol, akurat ranek nie był tragiczny, jakby ciut lepszy niż ostatnie dni... o 10.00 byłam dość kumata:) już się ucieszyłam, ż emoże idzie ku lepszemu...

ale cos za coś... z kolei teraz, mimo, że o tej godzinie się czułam zazwyczaj bardzo dobrze to dzisiaj czuję jakby odrealnienie, tak jakby głowa nie była moja:( taka jakaś jestem do niczego:(

Moze powinnas jednak odstawic to esci i jak najszybciej isc do psychiatry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, ja dzisiaj tylko z samego rana miałem lekką senność, ale to po Trittico, dzisiaj drugi dzień bez porannego uczucia w mięśniach, natłoku myśli i chaosu...teraz też się czuje dobrze, miałem dzisiaj nawet dobry nastrój od rana, żartowałem i tak jakby mi się coś w głowie odetkało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katarzynko

a jak dzisiejsze poranne samopoczucie ? Pojechalas do pracy ?

 

-- 03 sty 2014, 18:00 --

 

Wlasnie przytrafilo mi sie cos bardzo ciekawego. Nagle zapiszczalo mi w uchu lewym, lekko zakrecilo sie w glowie i jakby przestalem potrafic polykac sline. Trwalo to z 10 sekund (problemow z oddychaniem nie bylo). Co to Kur** bylo ?! :o

 

to powrot wspomnien z powitania Nowego Roku 2014 :mrgreen:

 

1. Nagle zapiszczalo mi w uchu lewym - odglos podpalanej petardy z lewej strony :mrgreen:

2. lekko zakrecilo sie w glowie - nie dziwie sie, skoro petarda okråzyla Cie trzykrotnie dookola :mrgreen:

3. przestalem potrafic polykac sline - to szok na zachowanie sie petardy :mrgreen:

 

buhahahaha :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nova_2013,

Nie, moja Mama ma od wczoraj bardzo wysokie ciśnienie i bała się zostać sama w domu:(

Dodatkowo napędzam się lękiem o Mamę...Mama się boi o mnie, a ja o Nią...rodzina nerwicowców...

 

Pracowałam w domu, pozałatwiałam trochę rzeczy, wykonałam sporo telefonów, ale we wtorek nieodwołalnie muszę być w pracy cały dzień, a w środę od 9.00 do 24.00...

 

Byłam też na zakupach i w kilku miejscach... Mam jednak wrażenie, że ponad tydzień temu czułam się o wiele lepiej, bardziej beztrosko:(

 

-- 03 sty 2014, 17:03 --

 

kloss,

O Kloss - fajnie, bardzo się cieszę:)

ja właśnie czekam na to - odetkanie - jak ładnie to ująłeś 8) , bo właśnie tak się czuję jakbym miała głowę zatkaną, zablokowana, zapchaną jak mi się "odtyka" to jestem beztroska, głowa jest wolna, a umysł jasny:)

 

myślisz, że to po tym Trittico?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katarzynko

a jak dzisiejsze poranne samopoczucie ? Pojechalas do pracy ?

 

-- 03 sty 2014, 18:00 --

 

Wlasnie przytrafilo mi sie cos bardzo ciekawego. Nagle zapiszczalo mi w uchu lewym, lekko zakrecilo sie w glowie i jakby przestalem potrafic polykac sline. Trwalo to z 10 sekund (problemow z oddychaniem nie bylo). Co to Kur** bylo ?! :o

 

to powrot wspomnien z powitania Nowego Roku 2014 :mrgreen:

 

1. Nagle zapiszczalo mi w uchu lewym - odglos podpalanej petardy z lewej strony :mrgreen:

2. lekko zakrecilo sie w glowie - nie dziwie sie, skoro petarda okråzyla Cie trzykrotnie dookola :mrgreen:

3. przestalem potrafic polykac sline - to szok na zachowanie sie petardy :mrgreen:

 

buhahahaha :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

Mgolby sie ktos do tego ustosunkowac w powazny sposob?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kloss,

Bardzo możliwe:) Nie znam tego leku, ale pisałeś chyba, że już go brałeś... ja pewnie bym się bała łączenia dwóch leków - opcji zwiększenia uboków:(

 

ja się chyba wybiorę po efectin, bo esci nie spełnia pokładanych nadziei... w 5 tygodniu zażywania chyba nie powinno być takich jazd, że tydzień jest bardzo dobrze, po czym 4 dni zdecydowanie gorzej:(

Dr mi mówił, że oczywiście złe dni jeszcze się będą pojawiać, ale sporadycznie i coraz rzadziej i w proporcjach: 1 złego dnia na cały bardzo dobry tydzień...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×