Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Radol,

No ja tez nie, bo teraz jest tak super... NORMALNOŚĆ....a rano? ech...

wręcz ciężko mi to pojąć, by była taka różnica w samopoczuciu... mam energie, snuję plany na jutro, mam chęci do działania, tyle chciałabym zrobić rano... a szara rzeczywistość mnie pewnie przytłoczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[

tyle chciałabym zrobić rano... a szara rzeczywistość mnie pewnie przytłoczy...

 

dlaczego juz dzis zakladasz, ze jutro Cie przytloczy szara rzeczywistosc ?

Skåd ten pesymizm Katarzynko ?

 

Zaloz, ze jutrzejszy dzien bedzie dla Ciebie szczesliwy, mily i pogodny ! :yeah:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nova_2013,

Bo codziennie tak zakładam - wieczory są super, snuje plany, jestem radosna, wesoła jak kiedyś... nie mam lęków, niepokojów, nic złego się nie dzieje, myślę - już teraz mam z górki najgorsze przetrwałam, ale ranki niestety weryfikują to wszystko...

 

ciężko mi pojąć, ze popołudnia i wieczory mogą być z bardzo dobrym samopoczuciem, a ranki fatalne....

 

-- 03 sty 2014, 01:26 --

 

freitag20,

Oj, zdaję sobie z tego sprawę:) podobnie jak z tego, że Ci, którzy już dobrze się bardzo dobrze się czuję pewnie na Forum nie chcą zaglądać...

większość zaglądających tu to takie marudy jak ja:) 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze ale straszycie tym Esci...zaczne mieć drugą depresję - nową odmianę - lekową :)

Radol, Dlatego nie zawsze czytanie wątków na temat leków jest pomocne ;) Trzeba mieć duże wyczucie i doświadczenie w przyswajaniu wiedzy z internetu a szczególnie forum internetowych. Często prowadzi to do przedwczesnej zmiany leku, leczenia na własną rękę itp. co nie zawsze wychodzi korzystnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katarzynko

 

a ja powiem tak :

 

ktos dzisiaj na forum wypowiedzial bardzo mådre slowa :

poza tabletkami potrzebna jest jeszcze praca nad sobå.

 

Wiec jesli dzieki lekom czujesz juz ulge popoludniami i wieczorami ( w porownaniu do okresu sprzed 3-5 tygodni ) to staraj sie sobie pomoc wlasnie pozytywnym nastawieniem do porankow. Zapewniam Cie, ze powtarzana przez Ciebie mantra "o porankach w czarnych kolorach" jakå tu uprawiasz na forum nie wplywa pozytywnie na Twoje samopoczucie. I oczekiwanie na kazdy KIEPSKI poranek juz z zalozenia jaki preferujesz - bedzie jeszcze gorszy od nastepnego i nastepnego.

 

Przestan myslec o tym co przyniesie Ci jutrzejszy poranek. Zamiast zamartwiac sie na zapas, zacznij cieszyc sie emocjami wieczornego samopoczucia i zachowaj te radosc do nastepnego wieczora ! Z takim zaprogramowanym dobrym samopoczuciem bedzie Ci o wiele latwiej przejsc do porzådku dziennego gdy sie obudzisz.

A jak juz z rana dopadnå Cie te gorsze emocje to pomysl, ze po poludniu znow pojawiå sie te lepsze godziny :mrgreen: Wowczas latwiej jest przetrwac skupiajåc sie na tym co dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatnie 1,5 miesiąca brałam Aurorix (dawka początkowa 1 tabletka dziennie, ostatnie 2 tygodnie - 2 tabletki dziennie). Efekt był średni - zależało mi na poprawie nastroju, zwiększeniu motywacji do działania, opanowaniu strachu przed pracą i codziennością. Z dnia na dzień przeszłam na Elicea - biorę pół tabletki dziennie - dziś jest 9 dzień. We wtorek dostałam złą wiadomość i od tego momentu jest dramat - łapią mnie mega ataki paniki, oblewa mnie pot, mam drżenie mięśni, nie mogę jeść, czuję pieczenie w klatce piersiowej, mam ataki płaczu i odruchy wymiotne - czuję ogromny strach ;(

 

Kiedyś brałam już elicea, i odczuwałam skutki uboczne przez pierwsze 7 dni, niemniej nie aż tak jak teraz. Czy to efekt gwałtownego przejścia z Aurorixu na Elicea? Czy przetrwać te dni i brać dalej Elicea czy zrezygnować? Błagam o radę :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sztywnienie mięśni, ucisk głowy, ból głowy, dreszcze, parestezje, ściska mnie w żołądku, mam rozwolnienie, duszności, bolą, a właściwie pieką mnie oczy, jak próbuję zasnąć to po 10 minutach wybudzam się i jakbym miała drgawki. do tego rzecz jasna, uczucie odrealnienia, lęk, natrętne myśli, niepokój... normalnie jakbym miała skutki uboczne jakiś leków a przecież nic nie biorę.

 

pika30, jak sobie radzisz z tymi objawami nerwicy? Czym sobie pomagasz przy tych przykrych objawach?

 

Szczególnie chodzi mi o parestezje i biegunki oraz lęk i niepokój? Bo ja mam podobne objawy chociaż biorę silny lek (tisercin) i mimo tego łapią mnie ataki lęku. Zaczyna się od niepokoju, bólu i drętwienia rąk następnie dochodzi biegunka. Myślałam, że mam grypę żołądkową, ale nie mam temperatury i wymiotów jedynie potrafi mnie przeczyścić 1 lub 2 razy dziennie w czasie silnego lęku. Jak można sobie pomóc na takie objawy? Łykam stoperan czasami, żeby się nie odwodnić... jem lekkostrawne potrawy... co jeszcze mogłoby pomóc? A jak złagodzić parestezje i nerwobóle?

pika30, może razem coś wymyślimy i sobie pomożemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wolałabym na tę chwilę nie kombinować. Będę kontynuować branie Elicea, jak mówiłam - dziś jest 9ty dzień. Celowo biorę 5 mg, bo bałam się skutków ubocznych, nie spodziewałam się aż takiej reakcji organizmu. Najgorsze, że trudno mi opanować strach, mam mega czarne myśli, ale jestem niestety na tym etapie w życiu, że MUSZĘ się spiąć, bo inaczej stracę pracę itp. Pamiętam jak kiedyś brałam Lexapro, byłam niezniszczalna - pełna motywacja do działania, nic dla mnie nie było przeszkodzą, brałam problemy jako wyzwanie. A teraz? Szara mysz, która najchętniej schowałaby się pod kołdrę :/

 

Może jednak zwiększyć dawkę do 10 mg? Po tym jak skończę Elicea chciałabym przejść na Depralin (ponoć zamiennik Elicea, tylko kosztuje połowę mniej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałam Aurorix, bo Elica zabija libido. Po Aurorixie w tym temacie było ok, niemniej w ogóle nie odczuwałam jego działania. Lexapro, a potem Elicę brałam jakieś 2 lata temu i podniosły mnie, dały siły do działania, byłam inną, silniejszą osobą. Dlatego, wobec spadku sił, postanowiłam wrócić do tego, co mi kiedyś pomogło, nie patrząc już na to jak działa na libido.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rysikowa,

Raczej nie ma to nic wspólnego z Aurorixem, jego po 24 godzinach już nie ma w organiźmie, co do napadów paniki to napisze to co już pisałem, najlepsza pod tym względem paroksetyna.

Problem w tym, że Aurorix jest inhibitorem MAO i trzeba odczekać minimum dwa tygodnie, żeby zacząć leczenie SSRI -> Elicea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia ile najdłużej odczuwaliście skutki uboczne w postaci narastających stanów lękowych, zanim poczuliście się lepiej? Mowa o Elicea lub podobnych lekach bazujących na takim składzie?

 

U mnie dokładnie po 18 dniach zacząłem dostrzegać poprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rysikowa,

Raczej nie ma to nic wspólnego z Aurorixem, jego po 24 godzinach już nie ma w organiźmie, co do napadów paniki to napisze to co już pisałem, najlepsza pod tym względem paroksetyna.

Problem w tym, że Aurorix jest inhibitorem MAO i trzeba odczekać minimum dwa tygodnie, żeby zacząć leczenie SSRI -> Elicea.

Jest to nieprawda, jest inhibitorem MAO ale odwracalnym, czas półtrwania 2 godziny, czeka się tylko 24 godziny, po tym czasie można włączyć już SSRI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia ile najdłużej odczuwaliście skutki uboczne w postaci narastających stanów lękowych, zanim poczuliście się lepiej? Mowa o Elicea lub podobnych lekach bazujących na takim składzie?

 

U mnie dokładnie po 18 dniach zacząłem dostrzegać poprawę.

 

Ja po 26 dniach odstawilem, bo uboki byly nie do zniesienia. Od 5 dni jak nie biore Depralinu i jest o wiele lepiej. Od jutra wlaczam Paro. Oczywiscie wszystko z zalecenia lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia ile najdłużej odczuwaliście skutki uboczne w postaci narastających stanów lękowych, zanim poczuliście się lepiej? Mowa o Elicea lub podobnych lekach bazujących na takim składzie?

 

Ja około 3 tygodni...

Lęki minęły, ale za to męczą mnie inne skutki uboczne zażywania escitalopramu... popołudnia i wieczory sa już bardzo dobre, ranki jeszcze pozostawiają wiele do życzenia. Prześladuje mnie straszna senność, chaos i brak energii i chęci do czegokolwiek... siły wracają dopiero po południu...Biorę 5 tygodni...

 

-- 03 sty 2014, 15:09 --

 

nova_2013,

Nowa, łatwo powiedzieć - zachowaj radość do następnego poranka.

Chyba nie wiesz jak się czuję rano. I nikomu nie życzę takiego samopoczucia. Najgorszemu wrogowi. Pozbawienie na kilka godzin codziennie wlaśnego "ja" nie jest sympatyczne...

Ciesz się, że, Ty nie musisz tego przeżywać. To nie moje widzimisię. Wiele osób po esci ma bardzo podobne poranne problemy...Skoro nie jesteś na esci to mimo wszystko trudno byś wiedziała jak mogę się czuć...

 

Codziennie wieczorem jestem bardzo nastawiona pozytywnie, staram się jak mogę, robię wiele rzeczy o których pewnie nie wiesz, wiesz proszę nie osadzaj mnie, że się nie staram...Zagryzam zęby i robię co mogę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mirunia, ja po wyjściu z toalety :) najczęściej się kładę i czekam aż przejdzie, najbardziej piecze mnie lewa dłoń i lewy policzek, dotykam dłonią czegoś zimnego np szyby lub ściany, poprostu leżę i myślę o tym że to tylko nerwica i to typowe objawy, jak trwa to wyjątkowo długo biorę afobam w najmniejszej dawce.

 

-- 03 sty 2014, 15:12 --

 

Czy to efekt gwałtownego przejścia z Aurorixu na Elicea?

 

nie, antydepresanty można zmienić z dnia na dzień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×