Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wątek kulinarny. Przepisy forumowiczów


Gods Top 10

Rekomendowane odpowiedzi

linka, w/w dodatki to lepiej do innego sosu do makaronu, podpatrzonego prosto od Włochów:

pomidory z puszki najlepiej juz w kawałkach wrzucamy na patelnie z cebula podduszoną na oliwie, do tego tuńczyk z puszki /tylko dobrej jakości/ plus w/w dodatki i zioła w/g uznania. Do zagęszczenia sosu można dorzucić surowe jajko i rozbełtać. Kolejny błyskawiczny przepis :P

 

Do beszamelu dodaje z reguły gałkę muszkatałową. Lubie gotowane warzywa /ziemniaki, marchewka, kalafior, pora/ polać beszamelem i zapiec w piekarniku - mniam mniam :mrgreen: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

linka, jak sos nie będzie wrzał i jajko szybko rozbełtasz to sie nie zetnie - to znaczy oczywiście zetnie się, ale po połączeniu z sosem, czyli po prostu sos się zagęści. Tak jest tez w sosie do spagetti carbonara ? Wiem że niektórzy w ten sposób zagęszczaja tez szpinak rozdrobniony, ja zawsze szpinak zagęszczam mąka ze smietanką. No i do szpinaku tez obowiązkowo trza wcisnąc czosnek/ lub gałka muszkatałowa. Gałka ogólnie sie komponuje dobrze z warzywami, do puree ziemniaczanego np albo karmelizowanej marchewki. Lubie tez robić mieszane puree, tzn. z ziemniaków i gotowanej marchewki. Ma piękny kolor i nie jest takie nudne jak tylko z ziemniaków. Podobno jest tez dobre puree z pietruszki, ale nie próbowałam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam inspiracji i przepisów do przegryzania czegoś podczas sylwestra.

będą dwie sałatki, wedliny, sery, bigos( ze świąt :smile: ) i nadziewanie cukinie na ciepło. ale co tu jeszcze zrobić żeby się nie narobić, i żeby nie było to coś co wszyscy mieli na świeta??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój przepis na danie z kurczaka:

Wrzucasz worek kaszy gryczanej do gotującej się posolonej wody, gotujesz ~12 min na średnim ogniu. Myjesz i kroisz na małe kawałki pół piersi kurczaka, wrzucasz do gotującej się wody z dodatkiem wegety/warzywka/.../czegokolwiek. Dodajesz surówkę z Biedry, jesz tyle razy dziennie i tyle dni ile pozwalają Ci finanse, jak marudzisz, że kurczak zimny niedobry, nie możesz jeść tego samego to jesteś zbyt miętki żeby być singlem i jeszcze miękkszy żeby być singlem i coś ćwiczyć dla siebie :pirate:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Licze, ze ktos owocówce, odpisze bo ja nie mam pomyslu i zeby bylo dobre bo bede to jesc

 

już załatwione :smile:

natrzaskamy jajek nadziewanych z pieczarkami, Monika sie uparła na 3 sałatką( ze nie świąteczną, z kalafoiora) plus przyszła galareta drobiowa. z glodu nie umrzemy.

a jak nam sie bedzie chciało to napieczemy ciasta fancuskiego z jakimis nadzieniami :smile:

( a ciasto kupimy, tylko nie mów głośno)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

natrzaskamy jajek nadziewanych z pieczarkami,

:105: nie odejde od stolu

 

-- 09 sty 2014, 17:36 --

 

Jabłkowe frytki ... ciakawe jak smakuje

 

Bardzo podobne do tych z ciasteczek z mcDonalds tyle ze mniej kaloryczne bo pieczone a nie smażone w głębokim oleju

 

1 opakowanie ciasta francuskiego

1,5 szklanki prażonych jabłek ( mus jabłkowy)

Jajko do posmarowania

Cukier do posypania

Sos np karmelowy ( wedle uznania ) mogą byc tez to np lody (pychaaaaa)

 

Ciasto francuskie rozwalkujemy na 2 równe części, 1 część smarujemy musem jabłkowym przykrywamy 2 częścią. Wycinamy np paseczki, albo inne kształty wedle uznania. Smarujemy jajkiem i posypujemy cukrem. Pieczemy zgodnie z instrukcja ciasta francuskiego.

 

Mus jabłkowy mozna zrobić samemu w domu. Np. można go zrobić w garnku krojąc w kostkę jabłka i próżyć na małym ogniu aż będzie miało konsystencje musu. Można dodać cukier żeby było słodsze ! i np troche cynamonu kto jak lubi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zrobiłam placek amerykański, właśnie jabłka w kostkę włożone do kruchego. Dobre było (nadzienie zupełnie jak z McDonalda), tylko pół dnia na obieranie jabłek zeszło ;)

 

Oficjalnie odkopuję wątek, sama znalazłam :yeah: Będą eksperymenty kulinarne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×