Skocz do zawartości
Nerwica.com

Wkurza mnie:


*Wiola*

Rekomendowane odpowiedzi

Kestrel, dzwoń do nich, najpierw opiernicz konsultanta żeby stracił trochę pewności a potem mów o co chodzi.

Taki rachunek nie jest możliwy o ile nie korzystałeś z usługi przed jej aktywacją (przeważnie 48 h od momentu uruchomienia), nie wszedłeś na czas nieokreślony umowy (a to w Twoim przypadku niemożliwe), ktoś nie włączył Ci jakichś usług bez Twojej zgody, albo to przeoczyłeś.

 

Aaaa już doczytałam, czyli to net...

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kestrel powinni Cię poinformować, że może wystąpić taka sytuacja tym bardziej, że jak widać to się często zdarza. W razie "w" zawsze możesz się starać o przesłuchanie rozmowy z konsultantem w ramach dowodu, że nie było żadnego info o takiej ewentualności.

Jeśli sporo osób będzie to zgłaszało to będą umarzać te płatności bo potracą klientów, a nie opłaca im się uzyskanie jednorazowej płatności w zamian za straty abonentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak , przesluchanie rozmów z konsultantem przez bok działa na nich jak płachta na byka . Tym sposobem uznano mi reklamacje tableta tym razem z orange , kiedy wcześniej straszyli mnie dwoma abonamentami , a ewidentnie konsultant przygral w kulki . I tak by wmowili dziecko w brzuch .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kestrel nie wolno odpuszczać. Jakby mnie coś takiego spotkało to zrobiłabym kurde akcje jak anty nc+ :D

Pracowałam w "tym biznesie" parę lat i jak masowo zaczynają napływać reklamacje/rezygnacje to firma idzie na ugody. Tylko sporo ludzi woli zapłacić zamiast walczyć o swoje, jak to u nas z wszystkim bywa :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kastrel, sprobuj się jakoś odwołać. Mi dziecko przełączyło w telefonie wi fi na płatny internet i w jeden dzień poszło 600 zł (oglądałam filmy na youtube w telefonie jak nie mogłam zasnąć...). Napisaliśmy odwołanie i anulowali te 600 zł z rachunku. Spróbuj, może się uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SmutnaTęcza

Kestrel mnie się kiedyś przypadkowo włączył net w telefonie (niezablokowana klawiatura i w ten sposób jakoś się połączyło, gdy był w torbie). Wysiadam godzinę później z pociągu, a tam net włączony. Nabiło mi potem na rachunku jakieś 50zł. :? Ale to w Plusie było. Kiedyś miałam umowę w Orange, ale odeszłam stamtąd ze względu na notoryczny brak zasięgu. :x

 

Ale Tobie to naprawdę współczuję. Oby dało się to jakoś wyjaśnić i obyś nie musiał tej kosmicznej sumy płacić za jakąś bzdurę. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×