Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

104 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      60
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Ja mam pytanie odnosnie ponownego stosowania Zoloftu bralam go 4 lata temu i wyciagnol mnie z ogromnego bagna obecnie jestem na Escitilu ale ten lek nie zniwelowal mi lęków niestety:( a jestem juz na koncu 3 opakowania lek przed jazda autobusem jest nadal ogromny i nie jestem wstanie i zastanawiam sie czy powrot do Zoloftu bylby dobrym rozwiazaniem? Czy ktos z was mial taka sytuacje ze bral poraz drugi ten sam lek? I zadzialal dobrze?

 

Prosze o pomoc.

Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

babe2k, ja tak mialam :) z citronilem. Bralam raz od psychiatry chyba okolo roku. Bardzo pomogl. Odstawiłam. Bylo ok. Pozniej znów zawirowania i taki inny psychiatra-psychoterapeuta do ktorego chodzilam przepisal mi tez to twierdzac ze jak wczesniej pomoglo to i teraz pomoze....i tak było :):):):):):):) Tylko tak mi pomogl ze czulam sie dobrze, i przestalam chodzic na terapie.

Ale teraz zaczelam nową.

 

Ale tym razem dr nie dał mi tego leki. Dal wlasnie sertaline. Mam mysli zeby zaczac brac to co poprzednio, ale na razie mu zaufam ze moze zadzialac. Dopiero w sumie polowa jakos 2 opakowania 75 mg dziennie.

 

 

PS. OLUSKA pisala o TUWIMISIZmie:D w sumie tak mozna to nazwac.....ale i tez nie. Bo gdy ktos cos do mnie mowi to po prostu dostaję jakby mlotkiem w glowie, nie slucham nikogo i czuje mega stres. Lęk, i mam ochote uciekac nie sluchac kreci sie wtedy w glowie itp.

po prostu chyba atak paniki polaczany z przyciskiem ''odrealnienie''.

 

Czekam az calkiem nie bede czula tych lęków. mam nadzieje ze nie bede musiala znow zwiekszac dawki. planuje pobrac te 75 do listopada i pozniej wrocic do 50. a jak nie to w ostatecznosci do citronilu.

 

-- 09 paź 2013, 20:44 --

 

MAM JESZCZE DO WAS WAZNE PYTANIE CO MNIE MECZY bo nie wiem czy ze mna cos nie tak czy to sa objawy nerwicy.

otoz kiedy ona wrocila, stres i leki zaczęłam miec dziwne mysli w glowie

 

np jak nie czuję stresu nawet, rozmawiam z kims, jestem gdzies to w glowie mam dziwne mysli ze np zrobie cos glupiego ze zacznę wykrzywiac twarz, wyrywac sobie wlosy a nigdy tego nie robie.

 

takie wrazenie jakbym miala zeswirowac przy kims i tego sie boje chociaz nigdy mi sie nie wydarzylo takie cos procz spiewania czegos sobie pod nosem -ale to chyba z zawodu;)

wiec co to moze byc ?????czytalam o schizofrenii duzo. rok temu jak mnie zlapalo tez mialam takie mysli wlasnie i po citronili doszlam do siebie i zniknely pozniej tez jak nie bylam na lekach. jakies wydarzenie przykre z zycia -i znow powrot do tych mysli.

3 psychiatrow mowilo mi ze nie mam zadnej schizofreni ale jakos i tak czasem o tym mysle.

skad to sie bierze i co to moze byc. boje sie ze kiedys jak z kims bede rozmawiac albo bede hgdzie jechac to zaczne krzyczec, wyginac sie itp

ale to dziwnie brzmi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rina- a ja tak sobie myśle,ze Ty chyba musisz opowiedziec swemu lekarzowi o tym,co dzieje sie w Twojej głowie.

Bo sama tego nie rozwiązesz, tylko sie zamęczysz pytaniami.

Każda wątpliwosc powinna byc konsultowana z lekarzem. Powiem Ci,ze moj lekarz np, kazał mi notowac "dziwne rzeczy" ,ktore pojawia sie w mojej głowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Byłem u psychiatry mam zapisany asertin,mam brac po pól tabletki na noc......biore to 3-ci dzien.....i czuje sie okropnie......

nie moge spac,mdli mnie,mam kołatania,słabo mi jest,czasem mam wrazenie ze ta nerwica po tych tabletach mi sie nasliła.....jestem nie spokojny,rozdrazniony....

z tego co czytam to takie sa poczatki....czy ktos tez miał takie skutki uboczne???i czy te tabletki naprawde mi pomoga.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, jeśli bedzie to jakieś pocieszenie to ja miałam praktycznie wszystkie skutki uboczne.Na wczesniejszych stronach pisałam o tym. Ale warto przetrzymac to wszystko ,wiem co mówie a nie było mi łatwo.

Jeśli Cie mdli, spróbuj jesc suchary i popijaj zimną wodą.Mnie zimna woda z lodówki bardzo pomagała- piłam ja do 4 litrów. Rowniez połozenie sie do łózka mi pomagało.

 

Uwierz mi,,,te objawy miną a lek zacznie sie rozkręcac. Dasz rade skoro ja dałam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oluska39,

mam nadzieje......teraz jestem w parcy....i jak tylko usiade mam wrazenie jak bym odlatywał........

a jak ide spac to sie czuje jak bym miał omamy jak zamykam oczy........dziwnie....mam nadzieje ze nie padnie mi na łeb o tych tabletek.....i przejdzie.....

nic nie mozna zrobic alby ograniczyc te skutki uboczne......?

a moze brac rano bo na noc jak biore to nie moge spac.......i spie po 3h na dobe a rano do pracy na 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

travol4, trzeba wytrzymac te stany złe, też tak mialam. Przeszło mi po około 3,4 tygodniach dopiero. Kazdy organizm inaczej. oluska39, mówiłam to juz lekarzowi. Bo to juz kolejny raz sie pokazuje. Mowil ze to nerwicowe, ze za duzo mysle itp. W tamtym roku bylo to samo, zaczelam brac leki, przeszlo, odstawilam tez nie mialam tego. Ale bylam wtedy szczesliwa, mialam powody a teraz ich nie mam niestety:( bo wszystko co mnie kiedys cieszylo odeszlo razem z moim zwiazkiem. Niby to dobrze ze tak sie stalo tak mowia innt ja tez tak czuje ale jednak smutek jest. Wstane cos robie i po chwili znow te mysli są. Dziwne to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

travol4, trzymam kciuki. Ja wymiotowalam dzien w dzien. Mdlilo mnie, mulilo.....i powiem Ci ze do tej pory tak bywa. Mam odrzucenie od miesa, jem tylko slodyczne, czekolady, chleb z maslem orzechowym. Nic normalnego.

Jestem dopiero na drugim opakowniu. jaka dawke bierzesz i na co dokladnie jesli moge wiedziec?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rinakata, mam stwierdzona nerwice,,,,,,mam ataki typu..kołatanie serca,pocenie sie,uczucie zimna,drżenie......nie sa mocne i trwaja od 3 tygodni...

Poszłem do psychiatry i zapisała mi ten asertin...teraz przez 4 dni mam brac po pól tabletki czyli 25mg,po tych 4 dniach 10 dni po całej,potem 2 razy dziennie po jednej......mam zapisane kolejen opakowanie 100mg ...wiec jak skoncze tamto opakowanie tych 50mg tabletek mam brac te setki jedna dziennie......

ale po tym asertinie mam wszystkie moziwe uboczne skutki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj w klubie ubowców :D .Mnie trzymały różne cuda 5 tygodni. rinakata Tobie to dobrze,ze mozesz słodycze. Ja mogłam suchary, wode i ser biały w ilosci łyzki stołowej.Nie mogłam patrzec na mieso..ogolnie na jedzenie.Zapachy na zewnatrz powodowały u mnie mdłosci ,,koszmar. Wymieniac moge cały dzien i noc :))

 

Ale lekarz zapewnił mnie,ze to predzej czy pozniej minie.Ja cierpiałam na dawce 25mg,wiec to tez inna sprawa.Sa osoby,ktorym nic nie było a sa takie jak ja,ze trzeba obchodzic sie z dawka jak z jajkiem..hahha

 

Nie poddawaj sie, nie mysl o skutkach ...one miną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sam siebie tez nie wyobrażam.......nawet niechec myslec co bedzie......ale mam nadzieje ze juz do tego czasu mój organizm zaakceptuje intruza zwanego Asterin i skutki uboczne nie beda takie jak do tej pory.....

Sam sie pocieszam...... :zonk:

Wazne jest dla mnie wsparcie rodziny.........

 

A Tobie co dolega jesli tez mozna wiedziec??

 

oluska mnie tez drecza uboczne na dawce 25mg....biore dopiero od 2 dni.....dzis bedzie 3-ci dzien......byłem ostrzegany ze bedzie ciezko......ale nie wmyslałem ze az tak,.....

musze sobie wbic do głowy ze bedzie ok.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oluska39, mięsa nie tkne, słodycze niby tak, ale później jak mnie muli to już inna bajka :P wczesniej wymiotowałam, i nawet na siłę zeby nie mieć tego uczucia pełnosci. Teraz się trochę powstrzymuje. Ale nie wchodze lepiej na wage;p ale nie narzekam, bo na sertalinie nie przytyłam w 3 tygodnie jak wczesniej na escitalopramie.

 

Wiecie co ? cos mnie zastanawia, bo biorę te 75 mg, drugą paczkę i od wczoraj mam jakieś dziwne napady gorąca. Musialam spac przy otwartym oknie. To tak chwile trwa, czuje takie konkretne cieplo w ciele. Nie wiem czy to moze byc od lekow ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rina.... masz wrażenie jakby Ci paliło twarz? Tez tak miałam...myslałam,ze sie spale żywcem..hahha .Jak weszłam na 50mg przez 3 dni,,,to miałam cieższe palenie...nie mogłam oddychac nawet.Wtedy to lekarz nakazał wrocic do 25mg :)

 

A bolało Cie ciało? w szczególnosci plecy? takie uczucie jakby ktos chciał wyrwac kręgosłup...nie życze nikomu.Ale minęło po 1,5 miesiąca.

 

travol- ja miałam objawy odstawienne po Diazepamie,ktorym to leczono mi tachykardie.Co lekarz to inna wizja.Sama okresliłam swoj stan na podstawie objawów i poszłam do psychiatry.I nie żałuje. Poza tym...dużo sie przejmuje wszystkim i wszystkimi..biore sobie do serca i efekt taki,ze pikawa nie wytrzymała.Ale jak na te chwile,,,to jak bym dostałą drugie życie:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oluska39, ciało???nawet mi nie przypominał. Akurat wtedy leżalam w szpitalu (norlmalnym - na chirurgi;) badal mnie neurolog i ortopeda i twierdzil ze nie widzi nic co by mialo byc przyczyna bolu plecow, az miednicy robil nawet przeswietlenie rtg kregoslupa. mam zalecone rehabilitacje to tak dla odprezenia ale jeszcze nie bylam ani razu. bol przeszedl. i nogi tez strasznie wysiadaly mi kiedys moglam przejechac do 30 km na rowerze i nic nie boalo a bedac na lekarz przeszlam miasto i nie moglam doslownie chodzic. wygrzewalam lydki smarowalam masciami ale na szczescie przeszlo kregoslup tez nie boli

 

ale palenie twarzy ??? tego nie czuje jedynie od wczoraj takie napady goraca pocenie sie przy karku itp

ogolnie dziwnie sie dzis czuje

jakbym cos mogla chciala juz zrobic wyjsc, ale sie troche boje ze znow mnie cos zlapie ze zaczne robic glupie rzeczy glupie miny czy to na pewno nerwicowe uczucie ?????? :/ i takie jakby mi cos cisnelo w glowie. nie pilam kawy juz od dawna zeby sie nie 'buzowac' niepotrzebne ale teraz wlasnie pije. moja ulubiona sypanke ....... :):):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×