Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

jadłowstret niestety w koncu mija. a moze to wszystko przez trazodon.

ani troche nie czuje sie radosna po setrze.

nie wiem jak sie czuje. ale dola jak kiedys nie mam.

w ogole nie czuje lęku- ani troche.

za to zmiennosc nastrojów jak nic- dzis wstalam tak jakby przygnebiona. wracajac z pracy czulam sie jak naćpana i myslalam ze upadnę.

nic mnie nie obchodzi-fakt.

ale napady gniewu, wscieklosci szalu, przychodza nagle i odchodza kiedy chca.

ucze sie zyc od nowa i widze jaka wielka krzywde mi zrobiono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rinakata to mija po paru tygodniach, ale pewne lęki wszystkie SSRI mi nasilały cały czas. Na pewno nie wyleczyły wszystkich moich lęków całkowicie, a niektóre (których nigdy nie miałem) nasiliły.

 

zima jest sporo osób u których SSRI zmniejszają wszystkie emocje, nie czuje się lęku i smutku ale radości też nie. To taki stan zawieszenia, trudno powiedzieć by był zły gdy się w nim jest. Gdy nic nie martwi i nie przygnębia jest nam dobrze. Tego, że nie ma u nas prawdziwej radości, pasji itp. trudno jest nam dostrzec, mogą to zobaczyć inni, lub my z perspektywy czasu, lub gdy przestaniemy brać te leki.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miko84, no wlasnie nie wiem. nie potrafie tego stwierdzic. po tradozonie sen mi sie unormowal i libido czasem skacze jak szalone, trazodon chyba odpowiada za te czesc emocjonalna.

ale bez niego mialam na 150mg cos takiego ze bylam szybka i czulam sie wzorowo.

a teraz mam takie dziwne cos ze np cos mnie najdzie i mam poczucie ze jestem uwieziona w ciele.

chce smignac jak rakieta ale tylko w myslach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zima, możliwe że to przez dawkę sertaliny ??? Nie próbowałaś sobie zmniejszyć i zobaczyć jak się poczujesz?? Moja kumpela była dość długo na 50 coś się pogorszyło przeszła na 100 ale musiała znów wrócić do 50 bo było źle.

Ja przy 75 mg również czuje się ''jak szybki bill'' Mam ochotę wszystko szybko robić. Mówić, gryźć, pisać... dzisiaj chodziłam w tą i z powrotem po domu bo nie mogłam usiedzieć ma miejscu. ciezko jest.

a teraz mega scisk w gardle..... chcialabym sobie przypomniec kiedy mi zadzialaly kiedys leki citronil....... chyba nie myslalam o tym i wtedy wracalam do normalnosci. Bardzo dobrze sie po nich czulam. Teraz też mysle zeby do nich wrocic. Ale chyba za szybko no nie ?????????? jedna paczuszka dopiero pozarta w calosci.

Ale przynajmniej sie nie tyje :D:D:D:D:D:D

jak tam ogolnie wasze samopoczucie dzisiaj ? ja uciekam do pracy i zycze wam milego wieczoru kochani :):):;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reiben, wlasnie tak :lol::lol::lol::lol:

raz na wozie, a raz spadasz z wozu.

i gdy czujesz ze koń Cie przydeptuje to wstajesz i go dosiadasz, ale gałąz z drzewa wali Cie w łeb i jeb o ziemię.

a potem nadjezdza karota ze zlota-ale przydeptujesz ropuchę - a to miala byc ksiezniczka i nici z podrózy.

nastepnie udajesz sie do zamku , gdzi potem spotykasz dziewczyne z najwrazliwsza dupa na swiecie- chociaz kołder sto, ziarnow dupe ja uwiera.

ale Ty chccesz byc sultanem, ktorego uwodzi nocna latawica basniami z tysiaca i jednej nocy, wiec rozsypujesz worek grochu, fasoli i bobu i kazesz pannie grochowej zbierac, a sam ulatniasz sie...w nieznane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zima tak, ale u mnie SSRI nie działają, nie ma większej poprawy nastroju mimo bardzo długotrwałego stosowania (na paro byłem prawie rok), nie ma większej poprawy anhedonii (brak chęci i przyjemności z pasji i zainteresowań). Działają na pewne negatywne emocje, ale to trochę mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem 2 opak., pewnie co bym się nie zaćpał czy coś, a wcześniej ktoś uprzejmy podzielił się swoimi zapasami abym mógł spróbować ;)

No i właśnie...po kilkunastu dniach i wejściu na 20mg na czczo wydawało mi się, że zaczynam w końcu trybić łbem i coś z tego będzie, a ostatnie dni to kicha, zwiększenie dawki ani mnie nie spiduje zbytnio ani nie motywuje, już bardziej wchodzi na akcję serca i tyle tylko. miko84, no ja tego nie czuję tego buzzowania ani chęci do rozmów, najwyraźniej mam popieprzone w bani z dopaminą i noradrenaliną ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zima, co tam bede piepszyc, to zaspokoi moze Twoja ciekawosc:

Metylofenidat działa stymulująco na ośrodkowy układ nerwowy. Paradoksalnie wykazuje on działanie uspokajające u osób chorych na ADHD: dzieciom pomaga się skoncentrować na nauce i innych zajęciach, dorosłym pomaga skupić się na zajęciach i zorganizować życie.

 

Sposób, w jaki metylofenidat ma pomagać ludziom z ADHD nie jest do końca znany. Prawdopodobnie ADHD jest powodowane przez niski poziom dopaminy w mózgu (przede wszystkim w płacie czołowym), a MPH zwiększa poziom tego neuroprzekaźnika w połączeniach synaptycznych.

 

Metylofenidat z powodu swoich odurzających właściwości bywa nadużywany. W dużych dawkach, palony i wciągany do nosa ma działanie euforyczne, zbliżone do amfetaminy, co może uzależniać psychicznie. Sposób działania metylofenidatu na organizm ludzki bardzo przypomina sposób działania kokainy. Wykazano, że ma nawet silniejsze właściwości wychwytu zwrotnego dopaminy, jednak jego właściwości uzależniające są znacznie mniejsze. Wydaje się, że kluczową kwestią przy budowaniu uzależnienia jest czas, w jakim lek dochodzi do maksymalnego stężenia w OUN, oraz prędkość, z jaką środek jest usuwany z organizmu. Kokaina w porównaniu do metylofenidatu działa szybciej, ale i szybciej jest usuwana. Za prawdziwością tej teorii przemawia również fakt, iż uzależnienie znacznie rzadziej pojawia się przy stosowaniu długodziałających preparatów metylofenidatu, w porównaniu do tych z natychmiastowym krótkotrwałym działaniem. Znanych jest kilka przypadków śmiertelnego przedawkowania leku.

ode mnie: te piguly sa w retardach, daja pobudzenie i poprawienie nastroju (noradrenalina i dopamina), a lecac na stabilnych, nieduzych dawkach (bez idiotyzmow), robiac przerwy, dbajac o siebie mozna hulac na tym dlugo bez jakichs wiekszych uszczerbkow na zdrowiu, a w polaczeniu z SSxx to juz musi byc poezja 8) do tego w przeciwienstwie do SSxx metylo bardzo poprawia koncentracje. czasem (w legendach 8) ) mozna dostac na depresje. to taka bezpieczniejsza i mniej szkodliwa feta w pigulach, kalebx3 juz dlugo na tym leci i nie narzeka.

O ile feta sie brzydze, to tym bym nie pogardzil w mixie z wenla :105:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zima skąd pytanie odnośnie parkinsonizmu? Są pojedyncze przypadki gdy SSRI powodowały objawy parkinsonowskie u osób bez parkinsona. Przez blokadę dopaminy jak najbardziej, u niektórych ta blokada jest silna, alb oni mają zmniejszoną transmisję dopaminergiczną. Co jak co ale od niedoborów dopaminy uchowaj nas Panie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zima, ale zazywaja go dzieci z ADHD na poprawe koncentracji, wiec to troche inna liga. Tianeptyna to tez narkotyk, a moze dzialac nawet neuroprotekcyjnie, lekarstwo od trucizny dzieli dawka (i dodalbym, ze sposob i intencja uzycia). A co Ci da serta i trazadon? Odstawisz, i wsio, znow zaboli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×