Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak pogodzić się z samotnością?


Rekomendowane odpowiedzi

jeśli cały problem polega na tym że brak ci wiary że ktoś ci w końcu podpasuje to sprawa nie istnieje, przecież nie takie cuda się zdarzają, "każda potwora.." :P

 

Tylko, że to nie brak wiary lecz pewność. Nie każdy znajduje w życiu drugą połówkę.

 

Paradokslane jak dla mnie i niezrozumiale, ale mozliwe.

 

To działa tak: dziewczyna ma kompleksy i stara się sobie udowodnić, że niesłusznie. Myśli, że jest nieatrakcyjna więc szuka zaprzeczenia śpiąc z różnymi kolesiami.

 

 

torres,

Wiesz ile osob ma takie same wymagania jak Ty? Mnostwo, bo to w sumie nic niezwyklego. Zwykle pragnienia, chociaz mi akurat kompleksy dziewczyny by nie przeszkadzaly. Probowalbym na Nia tak zadzialac zeby uwierzyla w to ze jest dla mnie bardzo atrakcyjna. Staralbym sie jej pomoc po prostu. Sam mam duzo roznych wad wiec szukanie dziewczyny ktora by ich nie miala (nie ma takiej) jest dla mnie skazane z gory na porazke i idiotyczne.

 

Nie, to jest właśnie coś niezwykłego. Ludziom podoba się dużo dziewczyn, a mi podobają się tylko te o określonych cechach, które są bardzo rzadko spotykane, przynajmniej w Polsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że to nie brak wiary lecz pewność.

skąd ta pewność? w jaki sposób można cokolwiek w życiu wykluczać? nie chodzi nawet o powtarzanie że wszystko zależy od ciebie i jeśli tylko chcesz to możesz kształtować swoje życie, ale nigdy nie przewidzisz jakiegoś przypadku, ślepego trafu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

torres, Moim zdaniem chcesz czegoś przeciwko swoim pragnieniom owszem mozesz żyć sam skoro tego chcesz,ale masz tak silną potrzebe bycia z kimś ,że samotnśc będziesz zawsze odczuwał mimo wszytsko zostaje Ci sie z tym pogodzić i tyle.Twierdze,ze dobra psychoterapia by Ci sie przydała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To działa tak: dziewczyna ma kompleksy i stara się sobie udowodnić, że niesłusznie. Myśli, że jest nieatrakcyjna więc szuka zaprzeczenia śpiąc z różnymi kolesiami.

 

o to właśnie chodzi, rotten soul. dla takich dziewczyn seks jest sposobem na dowartościowanie się ( ,,chyba nie jestem taka zła skoro ten i ten i jeszcze ten chce ze mną pójść do łóżka,, ).

 

znowu popadając w skrajność - do jednych z głównych przyczyn erotomanii albo nimfomanii zalicza się właśnie niskie poczucie własnej wartości i różne ,,trudności,, emocjonalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że to nie brak wiary lecz pewność.

skąd ta pewność? w jaki sposób można cokolwiek w życiu wykluczać? nie chodzi nawet o powtarzanie że wszystko zależy od ciebie i jeśli tylko chcesz to możesz kształtować swoje życie, ale nigdy nie przewidzisz jakiegoś przypadku, ślepego trafu

 

Skąd pewność? Skoro za każdym razem dostaję coraz bardziej w łeb to mam ta pewność. Teraz spróbowałam ostatni raz i już nigdy więcej. Po prostu nigdy. Czuję się teraz tak podle jak nigdy wcześniej. A najlepsze jest to, ze zdałam sobie sprawę, że nawet nie mam komu o tym powiedzieć. Jest tyle ludzi wokół, a ja jestem sama. Duszę wszystko w sobie, chciałabym wybuchnąć, wypłakać się komuś, ale nie mam komu. Ciężko jest przyzwyczaić się do takiej samotności, bardzo ciężko. Ale nie zamierzam już nigdy więcej próbować żadnej formy bliskości. Więc jedyne co czeka mnie w życiu to potworna samotność. Czy kiedyś do niej przywyknę? Mam nadzieję, że tak, że będzie dla mnie tak naturalne jak oddychanie. Póki co zrozumiałam, że każdy komu usiłowałam w jakiś tam sposób zaufać, co do kogo miałam nikłe nadzieje, każdy zawiódł. Więc po co mi jakakolwiek nadzieja? Już nie chcę, po prostu nie chcę się do nikogo zbliżać. Doświadczenie mnie nauczyło, że nie warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

torres, nie. nie chodzi o to, żeby na nadziei spotkania ,,tej jedynej,, uzależniać swoje życie i szczęście. żyj sobie, zajmij się swoimi sprawami, a jak ktoś odpowiedni się trafi, to wykorzystaj tę szansę. sądzę że dobrym i pewnym krokiem do przodu byłaby wizyta u specjalisty.

 

MalaMi1001, ile masz lat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

torres,

socorro,

 

Nie wiem o jakich kompleksach my tu mówimy. Myślałem, że tych dotyczących wyglądu. Stąd moje niezrozumienie dla takiego postępowania. To odnośnie tej dziewczyny.

 

torres,

Ludziom podoba się dużo dziewczyn, a mi podobają się tylko te o określonych cechach, które są bardzo rzadko spotykane, przynajmniej w Polsce.

Zostanę przy swoim. I mnie i innym podobają się osoby o określonych cechach. Niezbyt często takie widzę, ano ale obracam się cały czas w tym samym środowisku to w sumie nic dziwnego. Może podobnie jest z Tobą. Nie możesz znaleźć, bo nie szukasz, albo szukasz ciągle w tych samych miejscach i stąd wniosek, że jest ich mało.

 

Wiem jednak, że Cię nie przekonam. Stoisz twardo na swoim stanowisku, w innych przypadkach uznałbym bym to za zaletę (obrona sowich racji), ale taka postawa będzie Cię niszczyć, więc nie mogę tego zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

torres, W Polsce są naprawdę niezłe dziewczyny, pomieszkałbyś w Anglii( a w Szkocji ponoć jeszcze gorzej) zwłaszcza w biedniejszych dzielnicach, na prowincji, tam średniej urody Polki wydawały się ultrapięknościami. A jaki typ urody Ci się podoba :?: latynoski, azjatycki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Anglii to nie jest tak źle bo jest dużo imigrantów. To samo mówi się o Niemkach. Rodowite Angielki i Niemki są brzydkie ale w krajach mają dobrze bo cechy się krzyżują i jest większa różnorodność. Mój typ nie pasuje do żadnej typowej urody jakiegoś kraju. Jasne oczy, najlepiej zielone lub niebieskie, nos jak najmniej spiczasty - może być trochę szerszy ale nie za bardzo, może być lekko zadarty ale nie spiczasty, pełne usta, twarz nie za wąska, z pełnymi policzkami ale nie okrągła. Ciało krągłe ale nie otyłe. Gęste włosy, kolor nieistotny. Tak wygląda ideał: http://www.theplace2.ru/archive/tara_lynn/img/7-32.jpg ja ideału nie szukam ale wszystkie te cechy muszą być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

torres, w PL co druga dziewczyna tak wyglada na ulicy. Dziwi mnie tez Twoja pełna koncentracja na szczegółach kobiecego wyglądu, naprawde w dlugotrwałaej relacji wygląd schodzi na dalszy plan :bezradny: no ale może jako kobieta mam inny pogląd na ten sprawę, byc może dla mezczyzn atrakcyjnośc fizyczna jest najwazniejsza sprawą :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

carlosbueno, kwestia gustu bo większość ludzi w internetach uważa, że piękna twarz ale fatalne ciało i prawie sama krytyka leci z tego powodu :P

 

bittersweet, na ulicy widziałem dziewczyny w takim typie 3 razy. A wygląd nie jest sprawą najważniejszą ale jest ważny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie takie bo 35-45 latki mają mniej hormonów odpowiedzialnych za to, że tłuszcz odkłada się na biodrach i udach i tyją już na brzuchu :P Poza tym twarz już nie ta, a po kilkunastu latach młody mężczyzna musi się opiekowac starsza kobieta. Zreszta jesli chodzi o ciała to na ulichach Polski nie jest z tym zle. Gorzej znalezc twarz w moim typie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bittersweet,

byc może dla mezczyzn atrakcyjnośc fizyczna jest najwazniejsza sprawą

Podejrzewam, ze jest podobnie wazna jak dla kobiet. Nikt chyba sie nie bedzie zmuszal do zwiazku skoro parter/ka bedzie go odpychala swoim wygladem.

Dziwi mnie tez Twoja pełna koncentracja na szczegółach kobiecego wyglądu,

Przyznaje ze mnierowiez, ale z 10 lat temu tez bylem podobny. Chyba dojrzalem troche przez ten czas i poglady sie zmienily.

 

torres,

No przeciez ludzie z tego forum widuja sie co jakis czas, niektorzy lokalnie nawet dosc czesto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rotten soul, torres, torres, pamietam jak miałam nascie i 20 parę lat ,to wtedy dla mnie liczył się tylko wygląd chłopaka ,teraz z perspektywy czasu wiem że było to nieco płytkie ,bo cóż z tego że ktoś był bardzo ładny kiedy osobowość jak i charakter mi nie odpowiadal .

 

Myślę tores że za kilka lat zmienisz swoje poglądy ,co do wyglądu ,im jest się starszym tym czlowiek patrzy nieco inaczej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bittersweet,
byc może dla mezczyzn atrakcyjnośc fizyczna jest najwazniejsza sprawą

Podejrzewam, ze jest podobnie wazna jak dla kobiet. Nikt chyba sie nie bedzie zmuszal do zwiazku skoro parter/ka bedzie go odpychala swoim wygladem.

 

Oczywiście, że tak. Wygląd ma duże znaczenie. Przede wszystkim przy pierwszym spotkaniu. No cóż, nie jesteśmy w stanie poznać charakteru człowieka od razu, najpierw przyciąga nas właśnie jego wygląd. Ale tu wchodzi w grę kwestia gustu. Jednym podoba sie cos a innym coś innego.

I kobiety również zwracają uwagę na wygląd faceta :mrgreen: Ale zawsze trzeba pamietać, że nie to ładne co ładne... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×