Skocz do zawartości
Nerwica.com

[KRAKÓW]


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Było już dużo postów na ten temat. Tam prowadzą głównie psychoterapie którą ciężko pogodzić z życiem osobistym i zawodowym. Jakby to było takie proste jak oni mówią psychoterapia albo zdrowie. Byłem tam kilka lat temu stwierdzili zaburzenia schizoidalne a w rzeczywistości były one tylko wynikiem depresji wiec miało się to nijak do rzeczywistości. Byłem na grupie tydzień nikt się mną nie zainteresował o nic nie zapytał nawet z personelu więc sobie poszedłem. Przed kwalifikacja byłem na rozmowie u Alexandrowiczu co opowiadał o związku nerwicy z tłumionymi popędami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mają mają psychiatrów nawet prowadzą hipnozę. Generalnie leczenie nerwicy ew zab. osobowości opiera się na psychoterapii a ta daje najlepsze efekty jak umysł jest czysty bez wspomagaczy i wtedy się odstawia leki. Tylko że niektórzy nie mają tyle szczęścia i nie działa na nich terapia a bez leków nie można funkcjonować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

 

czy ktoś może polecić jakiegos terapute na NFZ

długo się leczę prywatnie i już nie mam kasy...

tylko chyba jak się człowiek zapisuje na NFZ to chyba czeka się na termin i kto się trafi ten się trafi

czy można kogoś wybrać???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sens, słuchaj, naprawdę powinnaś porozmawiać ze swoim terapeutą.. Kiepska sprawa teraz zmieniać go na innego. A Twój t. nie przyjmuje nigdzie na NFZ, może mogłabyś jakoś przejść z pryw.na bezpłatną. Porozmawiaj, zobaczysz co Ci powie.

 

A tak jak piszesz - jeżeli gdzieś się zapiszesz to niewiadomo do kogo trafisz. Znowu trzeba będzie zaczynać na nowo...

Na Kopernika jest terapia NFZ, nienajgorsza, ale sesje są czasami co 3 tygodnie.. trochę słabo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałam ze swoim terapuetą

razem ustaliliśmy zakończenie terapii ze względu na kasę

jakby przyjmował na NFZ to by mi zaproponował

 

a musze mieć przynajmniej wspierającą bo obecnie duże zmiany mi się w życiu szykują

pogadam z moim lekarzem - chodzę prywatnie a on prowadzi jakiś oddział na kopernika

może on mi kogoś z kopernika poleci i może jakoś pomoże

 

na razie zapisałm sie na kolejkę w dwa miejsca, zapiszę się jeszcze w kilka i zobaczymy na kogo trafię..

 

policzyłam że w zeszłym roku: teraputa, lekarz, leki, dodatkowe kursy medytacji (bez fitness) kosztowały mnie ok. 10 000

a składki zdrowotne też płacę

powinno się to chociaż odliczać jak człowiek sie leczy prywatnie

 

zainwestowałam w leczenie

i mam zerowy zwrot z inwestycji

 

element Kopernika ma raczej dobrą opinię ale rzeczywiście jest tam dużo oddziaływań, oddziały dzienne, zamknięte, ambulatorium..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[*]

policzyłam że w zeszłym roku: teraputa, lekarz, leki, dodatkowe kursy medytacji (bez fitness) kosztowały mnie ok. 10 000 zainwestowałam w leczenie

i mam zerowy zwrot z inwestycji

 

A teraz w nagrodę jak będziesz chciała iść na NFZ będziesz na końcu kolejki :lol:

Powiem tak nie ma zbyt dużo chętnych na prywatne leczenie a wieczny pacjent jest na wagę złota.

Przynajmniej jakieś wesele się komuś udało albo wakacje :yeah: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się Loris nie zgodzę ... z wieloma sprawami ;)

 

Nie wszyscy chcą iść na państwowe leczenie .

 

A dalej, wątpię żeby terapeuta > specjalnie przedłużał leczenie.

 

Inna sprawa, że leczenie prywatne trwa długo ... dla przykładu standardowy pobyt na oddziale terapeutycznym (dajmy na to grupa, 3 m-ce) wychodzi ok 50 - 90 sesji, co prywatnie oznacza około roku - dwóch.

 

A i jeszcze, fakt kwota 10 tyś robi wrażenie.

Poza tym, jest jeden główny plus leczenia prywatnego - kosztuje dużo i szybciej się leczysz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Farmakoterapia tak wiadomo coś bardziej konkretnego ale żeby płacić za rozmowę z mumią :lol:. Ja osobiście nie znam żadnego psychoterapeuty mającego prywatną praktykę żeby nie przyjmował w publicznej placówce.

 

-- Śr sie 07, 2013 1:59 pm --

 

Znam przypadek osoby która została pozbawiona psychoterapii przez terapeutę na NFZ gdyż nie zgodziła się wykupić dodatkowych godzin prywatnie "pod pretekstem ogromu problemów i brania odpowiedzialności". Ciekaw jestem na czym ta odpowiedzialność miałaby polegać.

Skończyło się na tym iż znalazła inną osobę która nie robiła problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×