Skocz do zawartości
Nerwica.com

Depresja a przykre wspomnienia z dziecinstwa


Goya33

Rekomendowane odpowiedzi

Czy zastanawialiscie sie kiedys dlaczego pojawia sie w naszym zyciu depresja? Ja uwazam ze jedna z wielu przyczyn moze byc wychowanie sie w rodzinie dysfunkcyjnej. Ja wychowalam sie w czasach komuny kiedy wszyscy pili wszedzie i na umor. jestem DDA , zdaje sobie z tego sprawe. Ojciec wiecznie pijany koledzy juz tez czasami pod stolem czasem w ubikacji... jak dorastalam to slyszalam czaly czas ze jestem nikim i di niczegi nie dojde. Majac 19 lat wyjechalam z domu na studia i po 3 latach pojawila sie silna depresja polaczona ze strachem wychodzenia z domu. Oczywiscie pojawilo sie to po kolejnej wizycie w domu. Dostalam od przyjaciela lekarza jakies leki i przeszlo po kilku mies. ale bylo okropnie napady nerwicy strachu, lezalam i patrzylam w sufit przez 3 tyg. Potem co kilka lat byly podobne epizody. az do 3 lat temu.

Pojawila sie ciezka deprecha zaczelam wiec leczenie najpierw zoloft bylo nawet ok przez 2 lata. Potem pojawily sie stany lekowe weic lakarz rodzinny ( dodam ze nie mieszkam w PL wiec leki moze przpisywac nawet rodzinny) zmienil na prozak. W ciagu dnia bylo super, az za bardzo bylam nakrecona ale wieczory byly tragiczne. przesadzalam z lekami na spanie zeby tylko przezyc kolejny wieczor. Duzo wina no i w koncu przesadzilam. prawie wyladowalam na pogotowiu i wtedy zdalam sobie sprawe ze musze isc do specjalisty.

Zaczelam od EFEXOR-u 75 po 2 mies przeszlam na 150 mg a po mies na 225 i zadnych efektow oprocz krecenia w glowie i 4 kg wiecej. teraz od kilku dni rano biore cymbalta 30 i pol lorazepam po objedzie kolejne pol lorazepam i podobnie wieczorem pol lorazepam i do tego schodze z efexoru 150 mg. na spanie pol lorazepam i do tego triazolam duzo tego ale mam nadzieje ze pomoze w przyszlym tyg efexor 75 wieczorem a rano juz 60 cymbalta. no i za jakis czas czeka mnie psychoterapia zeby wyrzucic z glowy wszystkie zle emocje z dziecinstwa... macie podobnie? ze to dziecinstwo odbija sie w depresji?

 

-- 31 maja 2013, 20:10 --

 

Myslicie ze wspomnienia z dziecinstwa nie maja nic wspolnego z depresja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Goya33, Witaj na forum!

 

Oczywiście, że wychowywanie się w rodzinie dysfunkcyjnej ma wpływ na dalsze funkcjonowanie dziecka.

Przeczytaj sobie na temat syndromu DDA i DDD.

Leki raczej tu nie nauczą Cię radzenia sobie z trudnościami. Tu potrzebna jest psychoterapia pod kątem syndromu DDD/DDA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×