Skocz do zawartości
Nerwica.com

Co mają wspólnego męty oczne z nerwicą ?


DaNNio

Rekomendowane odpowiedzi

Hm a wiesz co ? Wrażliwość na światło i mgłę tłumaczylem sobie właśnie tymi żrenicami..pod wplywem strachu adrenaliny rozrzeszają się i widzisz najlepiej w odległości do paru metrów tzw tryb gotowości :D śnieg z kolei łączyłem z DD..ale możliwe że lęk przed DD sprawił że się bałem i miałem olbrzymie oczyska :P i od tego wzięło się ŚO..wgl dzień przed atakiem paniki wszyscy zwracali uwage na moje oczy..a konkretnie na żrenice , były olbrzymie i już wtedy czułem się źle..no ale dopiero następnego dnia wylądowałem w szpitalu :lol:

 

-- 16 kwi 2013, 20:27 --

 

Ogólnie z moja psychika nerwica miała spory problem..atakowała parę razy ale dopiero panika była po już dziesiątym takim niby ataku :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DaNNio, No to z tymi zrenicami faktycznie by pasowalo! a masz takie napiecie w oczach/czole? Bo ja tak czasem czuje jakbym miala - wlasnie w okolicach czolowych i zastanawiam sie, czy to wlasnie nie od nerwicy i dodatkowo czy to nie powoduje tez jakiejs takiej nadrwazliwosci. A moze nawet i męty jakos powstają tak, przez te uciski rózne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm miałem ! nawet w okolicach oczu było widać że coś mi pulsuje..trudno to opisać , wydaję mi się że dopóki będzie napięcie to będą męty..dodam też że moje oczy strasznie mnie piekły i ogólnie dziwne rzeczy się z nim działy i po pękały naczynka ale teraz kiedy napięcia sie pozbyłem..jest ale bardzo małe w przeciągu 1.5 miesiąca widzę poprawę w naczynkach ! moje oczy znów robią się białe :D Te uciski mogą powodować mikrowylewy a od nich biorą się męty..dobra wiadomością jest że one mogą się wchlonąć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio się zagłębiałam w ten temat (męty+nerwica), i dużo osób łączy te dwie rzeczy. Tzn. u wielu osob wysyp mętów pojawił się właśnie gdy pogorszyl się ich stan psychiczny. Nie wiem jakie moze byc tego podloze psychiczne (myslalam, ze moze jakies napięcie w okolicach oczu czy cos?)

Osłabienie fizyczne ,albo problemy ze zdrowiem zawsze będą depresyjnie wpływać na człowieka . A mroczki przed oczami pojawiają się gdy jesteśmy osłabieni fizycznie ,zmęczeni ,w czasie upałów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, męty ma prawie każdy, tylko zazwyczaj kilka na które się nie zwraca uwagii. Ja mam na tyle duzo, ze nei moge ich zignorowac.

Mimo, że okulistka powiedziala mi, że za wiele ich nie widzi w oku, to na 100% jestem pewna, że to męty a nie "mroczki" wynikajace z innych problemow (bo plywaja itd.) Jeszcze musze USG oczu zrobic, moze tam wyjdzie cos wiecej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×