Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was serdecznie:)

Od 10 dni biorę Escitalopram Actavis.Lek dostałam od psychiatry ze wzgledu na lęki napadowe oraz fobie.Zaczynałam od 5mg od 3 dni jestem na 10mg.Z kazdym dniem brania zauwazyłam u siebie bardzo powiekszone zrednice:( krepuje mnie to bardzo.Czy zauwazyliscie u siebie taki objaw?Nie wiem czy dalej kontunuować czy odstawic lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę Mozarin 15mg od 1,5 miesiąca i dalej tylko nasila lęki, bez innego pozytywnego działania... Doprowadza mnie do depresji.

Czy ktoś też tak miał?

Po świętach zmieniam leki, jak się nic nie zmieni.

 

Jaki lek poza paroksetyną wpływa przede wszystkim na zniesienie lęku wolnopłynącego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

capranera, mnie na lęk wolnopłynący bardzo pomógł buspiron, ale zajęło to trochę czasu (4-5 tygodni). Próbowałem prawie wszystkiego na lęk i dopiero Spamilan (20mg) pomógł, z tym że biorę go z sertraliną i Depakine. Pomagają oczywiście benzodiazepiny, ale wyłącznie na krótką metę, i to zapewne już i tak wiesz.

 

promyk42, ja bym na Twoim miejscu nie panikował, jeśli nie masz innych dokuczliwych skutków ubocznych najlepiej wstrzymaj się z odstawianiem. Jeśli okaże się że escitalopram pomaga na Twoje problemy, powiększone źrenice to chyba nie najwyższa cena za poprawę stanu zdrowia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Lekarz przepisał mi escitalopram 10mg dziennie. Wczoraj wziąłem pierwszą tabletkę, jednak zastanawiam się czy dobrze robię. Czy te leki są w stanie zmienić moją osobowość, albo wpłynąć na sprawność intelektualną? Bez leków jakoś sobię radzę, ale może warto wesprzeć się lekami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×