Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Ja od miesiąca jestem na esci (wcześniej 6 miesięcy na paroksetynie) i początkowo dawka 10 mg rozłożyła mnie (spałam na stojąco, mdłości, do tego ból i zawroty głowy, suchość w ustach, zapominanie) więc zmniejszyłam do połowy dawki i czekam co z tego wyniknie... nie wiem czy to była kwestia zmiany leku z dnia na dzień, czy coś innego, ale takich skutków ubocznych się nie spodziewałam...

 

ps. pierwszy pozytywny objaw: seks bez paro jest lepszy, zaczynam cokolwiek czuć... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem 3 dzień na tym ścierwie. Rano venle 150, Afobam (dostałem 6 opakowań lol (120x0,5), żebym z niego zszedł) i elicea.

 

Elicea:

Pominę kwestię tego, że pierwsze dwie dawki wziąłem x2 większe niz mi przepisano. Na efekty długo nie musiałem w sumie czekać, bo następnego dnia zaspałem do pracy i czułem się tak jakbym w łeb pustakiem dostał. Ogólnie, to pierwsze 2 dni są bardzo niekorzystne, głównie ze względu na ogólną niechęć do wszystkiego i jedyne co chce robić to spać, a mogę z tym cukierkiem przespać 16godzin, budząc się i zasypiając ponownie. Specjalnie sprawdziłem, podczas długiego weekendy, żeby w pracy mnie jakieś niespodzianki nie zaskoczyły. Przymulenie, i ogólna deprecha :D. Poranki są najgorsze, tzn. te pierwsze 30 minut, bo czuje, że za kilka minut zejdę z tego świata. No, ale prawie jeden rok z nerwicą i innymi dropsami dał mi już ten komfort psychiczny i wiem co/dlaczego i co zrobić... do kosza ;)

Co, jak co, ale po 3 dniach ja się z nim żegnam. Nie mam zamiaru przez cały dzień chodzić, jak naćpany, tylko po to, aby zejść z alpry. :why:

 

Wczoraj ostatni raz to brałem, czuję jednak, że coś się poprzestawiało i organizm domaga się większej ilości alpry, ale :comone:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wchodzę w escitalopram. Odstawiam po 2 latach fluoksetynę, bo pomimo rewelacyjnego działania antydepresyjnego powodowała zbyt duże pobudzenie, mobilizację a w konsekwencji stres, a także przymus ciągłego działania. Praktycznie nie mogłem się odprężyć bez doraźnego zażycia xanaxu. Przechodzę na Servenon.

Mam nadzieję, że wchodząc płynnie na tą samą grupę leków (SSRI-escitalopram-Servenon) objedzie się bez burzliwych skutków ubocznych i zadziała w ten sposób, że dobry nastrój się utrzyma a jednocześnie przyjdzie stopniowo uczucie większego luzu i odprężenia.

Jak u Was z tym było na esci? Czuliście wewnętrzny spokój, odprężenie, brak stresu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czuliście wewnętrzny spokój, odprężenie, brak stresu?

 

Ja jestem ponad miesiąc na esci (wcześniej brałam paroksetynę) i mam wrażenie, że poprzedni lek jednak lepiej działał na stresy i wewnętrzny spokój (miałam na wszystko totalny zwis i dobrze mi było z tym).

Zmieniałam lek, bo brakuje mi napędu - na jednym i na drugim leku nie mogę się do niczego zmobilizować, jeżeli nie idę do pracy to oglądam cały dzień TV albo układam pasjans w kompie - to wszystko co jestem w stanie robić.

 

Nie wiem czy leki SSRI tak na mnie działają, ale nie mogę już znieść siebie leżącej na kanapie i gapiącej się bezmyslnie w TV albo układającej pasjanse jak automat; moja rodzina tez chyba uważa mnie za totalnego lenia i bezmózgowie :why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że paroksetyna jest dobra na napięcie i stresy ale to opcja ostateczna (podobno ma dużo skutków uboecznych) jak się nie sprawdzi escitalopram. Ja potrzebuję też napędu, aktywności, a nie tylko leku przeciwlękowego czy sedującego. Efectin był świetny, ale przestał działać.

 

Symphony skoro potrzebujesz napędu i masz już dość leżenia na kanapie to może spróbuj fluoksetyny, która moim zdaniem bardzo mobilizuje na zadania, dodaje aktywności, albo Wellbutrinu (ale w tym przypadku to ciągła adrenalina). Podobno sertralina też ma działanie aktywizujące. Ale ja nie mam dużego doświadczenia z SSRI wcześniej brałem Efectin, Welbutrin i jedynie fluoksetynę z tej grupy leków. Z drugiej strony może spróbuj podnieść dawkę esci na maksymalną. Skoro poprawa jakaś jest, to może też coś się ruszy z aktywnością.

 

PS Skoro na paroksetynie było ci dobrze, to lekarz mógł dodać drugi lek aktywizujący np. Edronax lub Wellbutrin, a nie od razu skakać po lekach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bralam wszystkie juz leki oprocz citalu i depralinu, ten depralin biore juz 3 tyg. na mnie dzialal tylko edronax i wellbutrin.. ale z racji na nadpotliwosc ktora mnie juz rok męczy dostalam tylko leki uspak. jednak depresja poglebiła sie i dost. escital... jednak niestety jutro szpital..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ponad dwóch miesiącach brania Escitilu mogę powiedzieć z czystym sumieniem - ten lek zdziałał u mnie cuda!!! Byłam w strasznym stanie, napady nerwicy lękowej miałam co drugi dzień do tego stopnia, że musiałam brać Afobam, czasem nawet 2, raz nawet wołałam karetkę... Panicznie bałam się być sama w domu na noc, bałam się jechać pociągiem dłużej, bo jeszcze coś mi się stanie i nie będzie pogotowia w pobliżu, oj, wielu rzeczy się bałam, stresowałam i nie mogłam normalnie żyć. Teraz... to naprawdę cud, ale ja na co dzień praktycznie zapominam, że coś takiego jak nerwica w ogóle istnieje. Ostatnio 2 noce byłam sama w mieszkaniu i nic! Normalnie spałam, nie bałam się, że nagle zacznę się dusić albo padnę nieżywa i nikt nie zawoła pogotowia, nawet o tym nie pomyślałam! Tak samo jechałam pociągiem 6h i dopiero pod sam koniec uświadomiłam sobie, że nawet przez myśl mi nie przeszło, że oto właśnie będę uwięziona na tyle godzin, bez możliwości ewentualnej pomocy. Tak więc nerwicowo jest o niebo lepiej, choć jeszcze nie idealnie, bo wciąż boję się jednej rzeczy - iść, szczególnie sama, do lasu albo ogólnie z dala od cywilizacji, pobiegać, na rower czy coś. Ale to i tak nic w porównaniu z tym, co było. W ciągu ostatnich 3 tygodni Afobam wzięłam jeden jedyny raz! A zdarzało mi się i codziennie, bo nie mogłam wytrzymać nerwicowej męczarni. Depresyjnie jest ciut lepiej, ale ważne, że w ogóle. Troszkę mniej się przejmuję, mniej płaczę, mniej siedzę i się użalam nad sobą. A to dopiero 2 miesiące! Skutków ubocznych żadnych. Biorę 10mg codziennie rano. Naprawdę jestem w szoku, że ten lek mi pomógł i to tak bardzo, bo opinie były średnio zachęcające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To gratuluję :brawo::yeah:

 

Ja Esci biorę od ponad roku, doszłam już do max. dawki w postaci 20mg na noc, bo już taka dawka działa na mnie usypiająco... ogólnie również jestem Bardzo zadowolona z tego leku, choć spotkałam się z "przypadkami" na które w ogóle nie pomagał, a nawet wręcz przeciwnie...ale wiadomo, że to zależy od stanu i od organizmu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko: biorę Mozarin 10mg od równych dwóch tygodni.

Wczesniej byłam bez leków przez trzy miesiące.

 

Czy możliwe jest, że na poczatku stosowania ma miejsce nasilenie lęku ogólnego i natręctw? Na amerykańskich forach czytałam, że jest taka możliwość. Czy ktoś tutaj na forum doswiadczył tego piekła objawów i kiedy to przechodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×