Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Czy komuś te leki pomogły w derealizacji ? O ile tak to można nazwać, mam takie otępienie, opoźnienie, jakby wszystko działo sie co drugą klatkę ja to nazywam zawrotami głowy, ale nie są to typowe zawroty , że coś mi wiruje. Takie uczucie jakbym był podpity, całkowity brak koncentracji, takie dziwne odbieranie tego co widzę.. :< TO jest derealizacja, czy objaw zwykłej nerwicy, a może po prostu niedoczynność tarczy, robiłem badania i TSH wyszło mi 6.100 a górna norma to 4.100 podajże ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem Escitalopram actavis przez kilka miesięcy. Było względnie dobrze. Później miałem nagłą 10-dniową przerwę i kilka dni temu wskoczyłem od razu na Depralin. Czuję się trochę gorzej, tak jak to bywa na początku brania tych leków. Czy to możliwe, że tylko 10 dni przerwy po kilkumiesięcznym braniu spowodowało, że teraz jakby od początku lek musi się wkręcić i znów mam przeczekać te gorsze początki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krystian mam dokładnie tak samo jak Ty. Z tym, że ja biorę dopiero drugi tydzień, więc pewnie nie jest to jeszcze działanie terapeutyczne. Kiedy pytałam o to psychiatry powiedziała mi, że to na pewno nie po leku :shock: No cóż, ja jestem pewna, że po owsiance też nie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się pojawiło to wszytsko tak samo z siebie, bior Cital żeby ponoć to jakoś wyleczyć.. ale coś dzisiaj zaczyna się 5 tydzień i efektów jak nie było tak nie ma. Jaki jest najmocniejszy lek na otępienie/zamroczenie, uczuciu bycia pijanym, jakby się widziało co drugą klatkę, na moje to jakiś objaw derealizacji, bez znaczenia na skutki uboczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Krystian wynik TSH wskazuje na niedoczynność, zrób jeszcze T3 i T4 i z wynikami odwiedź endokrynologa. Swoją drogą dziwne, że badania w kierunku niedoczynności nie wykonuje się obowiązkowo przy diagnozowaniu depresji/nerwicy lękowej. Być może nie potrzebujesz wcale SSRI a suplementacji hormonalnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już byłem u endokrynologa tydzień temu ale kazał mi rozszerzyć badania o przeciwciała i TT3 i TT4, a miałem tuylko FT3 , FT4, TSH ,

Jak się okazuje wszystko wręcz idealnie po za TSH. Powiedział, że jak chce to może mi na siłe zapisać lek ale lecaenie zdrowej tarczycy może doprowadzić tylko i wyłącznie do powikłań i depresji. Zapisał mi PROPRANOLOL w celu `wyciszenia organizmu wewnątrz ` powiedział, że ludzie się leczyli psychotropami rok czasu a wystraczyło miesiąc pobrać właśnie to za 4 zł chyba i przechodziło po paru tygodniach

;o no nie wiem, jakoś średnio w to wierze, ale kupiłem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.jestem nowa na forum.moja przygoda z nerwica trwa juz prawie wieki.brałam rózne leki ,a ostatnio przez 2 lata Asertin.nagle po tych 2 latach nastapiło całkowite załamanie,znowu płacz,trzesawka.kołptanie serca,zaburzenia równowagi itp.obecnie od 10 dni boire Aciprex 10 mg,ponoc jest to lek nowej generacji.chciałam zapytac o wasz przeżycia z tym lekiem,kiedy zaczał działac i jakie skutki uboczne?ja ma drżenie rąk i nóg,zawroty głowy i spadek samopoczucia.kurcze mam 2 dzieci i musze normalnie funkcjonowac a tu taki krok w tył.pomóżcie.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłam, jaka substancja jest w tym leku. Tutaj masz temat -> escitalopram-lexapro-lenuxin-depralin-mozarin-escitil-elicea-t19594.html

 

Ja brałam go kilka miesięcy (Mozarin, ale to to samo). Najlepiej na mnie działał ze wszystkich leków, jakie brałam. Przede wszystkim przestałam wtedy tak bardzo bać się ludzi i rozmowa z nimi nie była już taką tragedią. Skutków ubocznych praktycznie w ogóle nie miałam, ale wiadomo - każdy reaguje inaczej na dany lek. Lekko drżały mi właśnie ręce i czasami kręciło się w głowie, ale szybko minęło.

U mnie zaczął działać po około 2-3 tygodniach.

 

Ja zrobiłam wielki błąd, bo odstawiłam na własną rękę.

Wtedy to dopiero była jazda. Zawroty głowy, dezorientacja, takie jakby prądy przechodzące przez całe ciało, czasami dosłownie nie wiedziałam, gdzie jestem - takie chwilowe zaćmienia. Jakbyś chciała odstawiać, to TYLKO pod opieką lekarza. Skutki uboczne odstawienia u mnie trwały bardzo długo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje ze te wszystkie skutki uboczne szybko mina.tymbardziej ze odstawiłam 7 dni temu asertin ,który brałam 2,5 roku.niewiem ,zabardzo licze na ten aciprex i boje sie zebym sie nieprzeliczyła.brałam juz tyle leków ze trudno zliczyc.chciałabym wkońcu normalnie funkcjonowac.prosze o opinie o tym leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po tym co przeczytałam na postach to teraz boje sie tego aciprexu.tak na niego liczyłam po tych wszystkich specyfikach,ktore brałam.dzisiaj mija 12 dzien brania,przez 4 dni 0,5 mg a potem 10 mg.niewiem czy mi pomorze.mam nogi jak z waty,drza mi ręce i nudnosci.jak długo trzeba czekac na efekty?a moze powinnam odstawic?pomocy!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się bałam praktycznie każdego leku, jaki miałam brać. Ale tutaj trzeba zaufać lekarzowi.

 

Poczekaj jeszcze trochę. Skutku uboczne powinny zaraz minąć. Ale żeby lek rozwinął swoje działanie czasami trzeba go brać kilka tygodni...

I nie polecam odstawiania na własną rękę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

były wieksze dawki na poczatku,pózniej zmniejszyła mi do 50mg asertinu,jakies 3 miesiace temu miałam załamanie i znów mi zwiekszyła i wtedy dopiero zaczeła sie jazda.wiec wróciłam do dawki 50 mg i niby było ok ,no i po jakims czasie znów załamanie.wiec zaproponowała mi aciprex bo to ponoc lek nowej generacj z tej samej grupy a niby skuteczniejszy.ja juz brałam tyle tych leków i niby miały byc rewelacyjne ze teraz srasznie boje sie aciprexu.dlatego szukam opini o tym leku.

 

-- 08 sie 2012, 15:34 --

 

dzis mija 13 dni na aciprexsie i 9 bez asertinu.mam strasznego doła.chce mi sie płakac,drza mi rece,nogi jek z waty.niewiem co mam robic,moja lekarka jest na urlopie.moze powinnam odstawic,ale co dalej.mam 2 cudownych dzieci,dom,meza a ja jestem w tak okropnym stanie.co robic?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Umnie cały czas tylko załamanie zwiększenie załamanie zwiększenie. Można by rzec że co wizytę.

Nie wiecie co jeszcze można domiksować do escitalopramu oprócz sulpirydu?

Biorę 30escitalopramu i 250 sulpirydu i nadal czuję depresję natomiast 300 sulpirydu już nie toleruję. Może jest coś co by lepiej potencjalizowało escitalopram niż sulpiryd? Co ja się pytam, przecież to pytanie do lekarzy. Ale postukać w klawiaturę zawszę można ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej to mnie denerwuję taki stan, że niby jest lepiej, bo ból somatyczny nie zarzyna jak niegdyś( czasami się tli), ale jednak najbliżej mi do stanu w którym siedzę i patrzę się w ścianę, bo nie ma tej ostrości percepcjii. Może to właśnie jest to odrealnienie(?)

A najgorsze że nie biorę małych dawek i aż strach bierzę jak się patrzę na tą garść leków, którą zarzywam.

Jak jest wyraźna depresja przynajmniej wiadomo że trzeba interweniować. A gdy pojawiają się takie objawy to człowiek ma świadomość, że można spieprzyć jeszcze bardzej. Więc może nie pchać palca w mrowisko. Czy dążyć do doskonałości ? Tylko czy uzyskam ją za sprawą leków?

Czy za sprawą czasu? ..;)

 

-- 15 sie 2012, 16:29 --

 

Chciałbym być bardziej bystry, świeży, rzeźki,, Do przodu ruszajcie seretoninko, czy inny kolężko, do przodu..p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałam, że zmniejszam Esc i(z 10mg). przez ost. 4 dni zchodzę, dziś wzięłam 5mg. Powodem są niekorzystne zmiany w sferze intymnej oraz wysypki, pryszcze, bóle piersi, pewnie spowodowane wzrostem prolaktyny(?). 28.08.12 mam wizytę u dr i może zasugeruję jej dodanie Asentry lub Wenli do Edronaxu, który jednocześnie biorę (reboksetynka jest super mimo uboków). Przeszłam już prawie przez wszystkie leki. Kiedyś 3x pomogło mi Lexapro, choć za każdym rzutem już słabiej. Teraz wreszcie po roku prób postawił mnie na nogi Edronax.

Czy ktoś wie który antydepresant najmniej dział na wzrost prolaktyny? I jak się pod tym względem plasuje Elicea?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie który antydepresant najmniej dział na wzrost prolaktyny? I jak się pod tym względem plasuje Elicea?

 

Jak ma się Escitalopram to akurat nie wiem.

Zaś wg. literatury psychiatrycznej Sertralina ma brak wpływu na jej wzrost, cyt.: "relatywny brak wpływu sertraliny na stężenie prolaktyny może czynić ją lekiem z wyboru u dzieci, młodzieży i kobiet".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×