Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Witam .Biorę już 2,5 miecha Escitil 10 mg i 150 mg Trazodonu na silną nerwicę natręctw z epizodem depresyjnym jest lepiej ale szału jeszcze nie ma .Są dni że jest w miarę dobrze ale i takie że lepiej nie pisać ( mam wrażenie że lek nasila natręctwa przez 2-3 dni które następnie ulegają wyciszeniu ( układają się jakby w głowie ) , ponadto dziwne lęki (natręctwa ?) że komuś mogę zrobić krzywdę lub sam się okaleczyć na początku . Z objawów ubocznych suchość w ustach i straszne dzwonienie w głowie , libido ok .Nie poddaję się w braniu ale były chwile żeby odstawić .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę Escitalopram prawie 5 tygodni(od 5dnia dawka 10mg) ,pierwsze dwa tyg.były straszne,codziennie zastanawiałam sie czy wytrzymam dokuczliwe skutki uboczne.Wytrwałam:)

było już lepiej pod koniec drugiego tygodnia,ucieszyłam się,ze wracam do normalności,lęki minęły,wszystko nabierało kolorowych barw,ale to byłoby za piekne...

od czwartego tygodnia KOSZMAR! jest jeszcze gorzej jak przed leczeniem.Wizytę mam za 2 miesiace,nie wiem czy dalej kontynuowac leczenie skoro wszystkie objawy nerwicy wróciły ze zdwojoną siłą.

Czy mieliście podobne objawy?Kiedy u Was nastapiła poprawa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwiększyłem dziś dawkę buspironu do 3x15 mg ,biore go z escitalopramem 20mg i dopiero teraz poczułem że coś biore,silne poty,pobudzenie,nie moge sobie znaleść miejsca tzn.jak siedze jest mi źle ,jak stoje czy leże również niedobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy połączenie escitalopramu z alkoholem może spowodawać jakieś trwałe uszkodzenia w organizmie? Wczoraj miałem impreze rodzinną i wypiłem tylko albo aż 5 kieliszków wódki, wiem, że nie powinno się tego łączyc, ale czy może to spowodować jakieś trwałem uszkodzenia typu uszkodzenie wątroby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cziki_83, raczej nic Ci nie grozi, nie powinno się mieszać tych leków z alkoholem bardziej ze względu na możliwość pogorszenia stanów depresyjnych i nieskuteczność leczenia, ale to bardziej przy długotrwałym, regularnym piciu dużych ilości alkoholu. Doświadczyłem tego na sobie, przez lata ostro piłem na wenlafaksynie i fluoksetynie, i poza tym że nie było poprawy i czasami nienajlepiej się czułem po wypiciu, nic sobie nie uszkodziłem (robiłem po latach testy wątrobowe, była w normie). Ale, wiadomo - zawsze lepiej ograniczać picie i nie robić tego zbyt często, wtedy cała kuracja jest bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekarz przepisał mi Elicea. Nie wiem w jakich porach go brać. Lekarz mówi, że bez znaczenia, że albo po zajęciach czyli w godzinach popołudniowych albo z samego rana. W ulotce też nie jest nic napisane. Więc co radzicie ? Dzisiaj pewnie wezmę lek teraz, żeby zobaczyć przez niedzielę co i jak.

 

Od razu mówię, że to nie jest mój pierwszy SSRi, bo wcześniej brałem citabax.

 

-- 12 sty 2013, 13:39 --

 

Powiem Wam szczerzę, że wziąłem 5 minut temu i już się czuję świetnie :) Ciepło w nogach, lekka euforia :) To jest to :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odstawiłem esci i buspiron ze względu na pojawiającą się silną akatyzje,sam już nie wiem co stosować ,leki na %HT i NE powodować mogą akatyzje a czystych na DA nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tych, co pytają o esci + alko... mi psychiatra tylko pierwsze 4 dni zabronił pić, potem powoli sobie mogłam zacząć. Przecież na tym leku się żyje miesiącami długimi, a czasem nawet i latami, nie da się realnie nie pić. Ja piję normalnie tak jakbym go nie brała, biorę go od razu po wstaniu, jest to różnie, czasem 8 czasem 13, a piję kiedy chcę, zazwyczaj wieczorem oczywiście, raz nam się ze współlokatorką zdarzyło obalić wino na śniadanie ;P Często na jakichś imprezach, okazjach typu sylwester są to duuże ilości i jest okej, nigdy nie zauważyłam niczego dziwnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KOCHANI MAM PROŚBĘ

JA WIEM ŻE NA KAŻDEGO MOŻE DZIAŁAĆ INACZEJ ALE CHOCIAŻ TAK POBIEŻNIE

BRALIŚCIE KIEDYŚ DEPRALIN?

DOSTAŁAM JAKIŚ CZAS TEMU I BOJE SIĘ GO WZIĄĆ-WOGÓLE NIE LUBIĘ LEKÓW ALE NIE DAM RADY CHYBA BEZ TEGO

JAKIEŚ SKUTKI UBOCZNE?

PROSZĘ O KOMENTARZE

JAK SIĘ PO NIM CZULIŚCIE?

JA MAM POŁOWĘ 10MG RANO BRAĆ-1RAZ DZIENNIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×