Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

pingwin75, bierz leki, jak Ci kazał lekarz, ja bym sama nie zwiększała sobie dawki. Ja mam rano sucho w ustach i zatkany nos (zastanawiam się czy to przez moje chore zatoki, czy leki - na szczęście szybko mi to w ciągu dnia przechodzi). Ogólnie od kąd biorę psychotropy mam bardzo, bardzo dziwne sny :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem nowa na forum i mam pytanie od miesiąca biorę elicea. Poczatki były trudne. Pierwsze dwa tygodnie to jakis koszmar, brak apetytu niecheć do wszystkiego, nasilone stany lekowe, sychośc w buzi, nadmierne pocenie itd... Po około 2,5 tygodnia objawy prawie ustapiły no może pozostało to pocenie ale całkiem dobrze sie czułam. Niestety od jakiś dwóch dni znowu mam wrazenie ze nasiliły mi się lęki. Wprawdzie nie są one tak intensywne jak przed braniem leku. Czy tak może sie zdarzyć w przypadku brania leku, że po porwaie znowu następuje dołek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mika9999, też tak mam, ale u mnie występują ogromne wahania nastrojów plus stany lękowe, plus kompulsywne zachowania, plus epizody depresyjne. Potrafi być przez kilka dni dobrze, nawet bardzo dobrze - stan euforii i wielka motywacja do działania, a nagle złapie mnie jakiś dół lub nieokreślone lęki. Jednak biorę esci niecały miesiąc, więc na poprawę muszę pewnie jeszcze poczekać, plus psychoterapia oczywiście - staram się nada sobą pracować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozarin 10mg, codziennie rano x1 - myślę, że mi pomógł już po miesiącu. Chyba że to co teraz mi jest to dalszy ciąg nastrojowej sinusoidy i jest spora góra. No cóż, pobierzemy, zobaczymy co będzie dalej. :mrgreen: Co do efektów ubocznych to albo jestem na nie ślepa albo ich zwyczajnie nie mam, bo się nie doszukuję na siłę.

 

-- 05 lut 2013, 18:49 --

 

Nuve, ja mam po tym płytki sen, byle co mnie obudzi -chyba jedyny efekt uboczny, a wcześniej spałam twardo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie byla dosc pojebana sytuacja. Psychol i psychiatra SUPER, ale rodzina robila intrygi aby mnie zniechecic do nich. posuneli sie nawet do odciecia gotowki na leczenie ( PRZERWANIE terapi i lekow w polowie :D) ale szantaz aka sprzedaje prezenty urodzinowe (a bylem swiezo po) poskutkowal aby jeszcze raz przemysleli decyzje i porozmawiali ze mna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie co do stosowania elice, czy ktoś w czasie stosowania tego leku czuł jakby miał zatkane zatoki taka cięzkośc głowy

 

ja mam uczucie zatkanych zatok, a właściwie to się z nim budzę i w ciągu dnia mi to w miarę szybko mija. Sama nie wiem czy to przez lek, czy przez moje ogólne problemy z zatokami :bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatkany nos + zatoki , suchość w ustach i dzwonienie w uszach - to moje skutki uboczne ale daje radę .Co to falowania leku to prawda .Jest prawie dobrze i znów dół ( człowiek ma ochotę odstawić bo natręctwa mega wielkie ) ale im dłuższy okres brania jest coraz lepiej .Musimy wytrwać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejo

 

ja juz od hmm ponad miesiac? na esci .to prawda

 

zatoki dziwne nie to ze katar czy cos jak zaglucony nos w chorobie ;) ale jednak inaczej :) tylko to mam ;) suchosci w gardle itd juz nie mam ale mialam...

 

co do nastroju mam tak jest dobrze ale jest tez kilka dni masakra- powracaja mysli itd... i ogolne napiecie. jednak przewaza nastroj pozytywny poprawila sie tez koncentracja np. mam sie "pokazac" lekarzowi za nast dwa miesiace :)

 

szczegolnie wracaja te nastroje po jakiejs sytuacji stresowej ale jest jakas swiadomosc w glowie aby to myslenie "wylaczyc" wczesniej nie mialam zadnego mechanizmu zaprzestania ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można wypić rozsądną ilość alkoholu i nic się nie dzieje .Natomiast po przegięciu mega kac jakby się trzy dni piło brrrr .Ja piję dużą lampkę wina czasami dwie i jest ok.Generalnie alkohol w dużych ilościach i pity przez kilka dni na działanie depresyjne , wzmaga myśli samobójcze itd.Także można w rozsądnej ilości .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×