Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

Znów lęki , trzęsawkani mdłości , rano i później też, nie wiem jak wytrzymam do przyszłej środy,moi bliscy po prostu już na mnie krzyczą ,że sobie wkręcam.... Czy to jest możliwe ,że tak bardzo się boję tych mdłości i wymiotów ,że automatycznie je mam??? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znów lęki , trzęsawkani mdłości , rano i później też, nie wiem jak wytrzymam do przyszłej środy,moi bliscy po prostu już na mnie krzyczą ,że sobie wkręcam.... Czy to jest możliwe ,że tak bardzo się boję tych mdłości i wymiotów ,że automatycznie je mam??? :(

 

Jest to możliwe, bo opór wzmacnia daną emocję. Im bardziej się boisz, że będziesz miała trzęsiawki i mdłości, tym większe prawdopodobieństwo, że wystąpią. Im mocniej się ich boisz, tym mocniejsze one są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka mnie zaczal bolec ni z tad ni z owad duzy palec w stopie i ten bol promieniuje troche az do kolana, wicie z czego to moze byc? wyskoczyl mi tez maly wezelek na szyji, ale jestem przeziebiona wiec to moze od tego... a przed chwila dowiedzialam sie ze moja kochana Pani doktor, ktora leczy mnie na niedoczynnosc tarczycy ma raka i sie poryczalam:((((((((((((((((( ja juz psychicznie nie wydalam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, ryczałam dzisiaj całe przedpołudnie, nie poszłam na wykłady...jestem dziś po wizycie u okulisty, na szczecie nie ma tam nic niepokojącego, mój wspaniały wujek który pracuje w szpitalu przyspieszył mi termin tk ,idę jutro ... trzymajcie kciuki

jeraha , myślałaś o jakiejś psychoterapii??? ja chcę iśc jak najszybciej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooooo, dawno mnie tu nie było, co nie znaczy, że u mnie lepiej...Hipochondria się powiększa...w ostatnim czasie odwiedziłam lekarza chorób wewnętrznych- obmacał, ponaciskał, popytał i jest zespół jelita drażliwego....i od razu pytanie- czy to na pewno zespół jelita? a może sie myli i to coś gorszego?! ale...w końcu to LEKARZ! a ja jestem laikiem...potem

ginekolog! o zgrozo 3 dni przed wizytą nie spalam- badanie i usg- wszystko w jak najlepszym porządku. Postanowienie- kończę z chodzeniem po lekarzach!! Po paru dniach... mocz..jakiś taki...pomarańczowy, ale uświadomiłam sobie że był to mocz poranny, albo jest on wtedy kiedy bardzo mało pije. Teraz przyjmuje witamine B wiec ona też przyciemnia mocz. Niedawno- pachy!! o zgrozo czy to mięsień czy węzły chłonne tak napuchły, macam macam i nic tam nie czuje!! no ale opuchniete jakies jest- a może nie jest i zawsze tak bylo- atak paniki! trzesienie się cisnienie chyba 200/200, szybkie bicie serca i odrazu - kibelek;/. Pojechałam do mamy- stwierdziła że nie mam powiększonych węzłów. Obsweruje każdy stolec, każdy mocz, WSZYSTKO!! a każda wizyta w toalecie to strach paniczny, lęk...Moja siostra powiedziała, że zwracam uwagę na wszystko- na co zdrowy (psychicznie) człowiek w ogóle by nie zwrócił uwagi.

 

21.12 psycholog! nie moge sie doczekać- niech mi ktoś w końcu pomoże...

 

-- 13 gru 2012, 13:39 --

 

Wszystko co nam sie dzieje- to STRES!! przecież on bardzo wpływa na organizm!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jejku widze ze jakas załamka zaczyna panowac na forum bo u większosci jest pogorszenie. U mnie niestety tez.

Od wczoraj obsesyjnie macam swoje węzły chłonne pod żuchwą. Mam tam takie kulki. 2 po jednej stronie i jedna po drugiej. Są niewielkie i podczas zwykłego badania jakie robi internista ich nie czuc. Trezba mocno wcisnąc palec pod żuchwe i wtedy sie je wyczuwa. Mama mnie opierdzieliła ze ona w życiu by sobie palca tak głeboko nie wepchnęła. jakies 8 miesięcy temu byłam u 3 lekarzy z tymi kulkami i zawsze słyszałam ze to moga byc jakies zwapnienia, ze są malenkie, ze jesli sie nie powieksza to mam to olac. A jedna lekarka była zdziwiona jakim cudem to wymacałam. Ja oczywiscie panikowałam ze to ziarnica lub inny rak w węzłach chłonnych. Zrobiam nawet usg, które nic nie wykazało i sie uspokoiłam az do teraz. Zaczęłam sie martwic ze moze te kulki sie powiekszają. Wczoraj cały dzien macałam to miejsce az mnie zaczęło bolec i nie moge przestac. Raz mi sie wydaje ze te kulki są wieksze a raz ze nie są. I tak trwa moja męczarnia. Juz czułam sie lepiej ale ta pieprzona nerwica niechce dac o sobie zapomniec. Tak sie pocieszam ze gdyby to był rak to napewno juz bym o tym wiedziała. Wkoncu jak sie zastanowie to zauważyłam te kulki jakies 10 miesięcy temu.

Czytałam gdzies ze przy ziarnicy węzłów nie trzeba jakos specjalnie wyszukiwac i wymacywac bo sa one duze. Moje tak na oko nie maja wiecej jak 1 cm. Tak mi sie przynajmniej wydaje

 

-- 13 gru 2012, 13:01 --

 

Dodatkowo mój stan potęguje fakt ze miesiąc temu zmarła na raka moja teściowa. Była przy tym, widziałam jak cierpi. To jest straszna trauma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakby tego było mało to martwie sie jeszcze o pieprzyki. W tym roku byłam u dermatologów chyba z 6 albo 7 razy. JUz ciężko to zliczyc. Miałam usuwane jedno znamie na plecach które okazało sie zwykłym pieprzykiem. Pozostały mi jeszcze dwa pieprzyki na plecach i sie martwie czy one czasem nie sa czerniakiem. Na ostatniej wizycie dermatolog switerdziła ze ona nie widzi zadnych podstaw do usunięcia tych znamion i powiedziała ze moge ewentualnie przyjsc na wizyte za pół roku do kontroli. Te znamiona mam od dziecka. Teraz sie zastanawiam czy ta lekarka sie nie pomyliła. Czytałam kiedys historie dziewczyny której pomylono sie przy badaniu wyciętego znamienia pod mikroskopem!!!

Tyle sie słyszy o różnych pomyłkacg ze człowiek popada w paranoje i juz nikomu nie ufa. To jest najgorsze bo co z tego ze pójde po raz piąty do lekarza z moimi węzłąmi jak wiem juz co usłysze. Wtedy jak chodziłam taka spanikowana to nawet skierowania na usg mi nie chcieli dac bo nie widzieli podstaw do robienia usg. Zapłaciłam za nie sama, bo juz nie mogłam wytrzymac

 

-- 13 gru 2012, 13:33 --

 

Efekt jest taki ze z wezłami byłam u 3 internistów i na usg, a ze znamionami u 3 róznych dermatologów plus oglądał mi je chirurg w szpitalu. A i tak panikuje. Jak ja mam sie pozbyc tego strachu, to mi marnuje życie! Modle sie duzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emgiel masz racje. Tylko mi tak ciężko zaufac lekarzom. Mam w tej chwili problemy hormonalne, bałagan w organizmie i problem z zajsciem w ciąże przez niedopatrzenia lekarza sprzed lat wiec dlatego tak ciężko mi zaufac. Wiem ze niemozna generalizowac ze wszyscy lekarze olewaja temat, ale dla hipochondryka to jest cholernie trudne. Są dni kiedy wydaje mi sie ze wygrywam ale sa tez takie jak dzisiaj i wczoraj i jest ich chyba wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja... macam kolana!! oczywiscie przeczytałam o wezłach chłonnych tam i już je mam powiekszone!!!!!!!!!!!!!mm nadzieje ze to tylko mój schiz!!! wczoraj byłam na fitnesie- bita godzina jeżdżenia na rowerkach, może cos naciągłam czy coś... gdzie sokładnie są te węzły???

 

-- 13 gru 2012, 16:13 --

 

własnie mam atak paniki...znów to bicie serca, trzese się

 

-- 13 gru 2012, 16:22 --

 

im dłużej to macam, tym bardziej dochodze do wniosku ze jestem powalona, aż mnie tam boli:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mnie od wczoraj boli jakby kosc w prawej nodze, im bardziej o tym mysle tym bardziej boli:(( mam juz najgorsze mysli o raku kosci albo jakims zakrzepie:(( poradzcie co mam robic bo juz swiruje:( moja psychika niewydala:((( czy to moze byc nerwobol:(((?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestes zalosna to nie twoja wina, ja mam podobnie, mam powody do radosci a skupiam sie nad tym co mnie boli i wtedy boli jeszcze bardziej:((( a wyczuwasz cos? ja sie teraz boje raka kosci:(( to jest straszne, ten strach, to ze cos caly czas nas boli (przynajmniej ja tak mam) jak nie jedno to drugie;((( a ty anka00 bierzesz jakies leki, chodzisz na jakas terapie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochane dziewczyny, moje TK wyszło dobrze, to jest niesamowite, czuję się jakby ktoś podarował mi nowe życie:) I jeszcze jedno ważne dopiero teraz dotarło do mnie jak wielu wspaniałych ludzi mam wokół siebie, którzy mi pomogli bardzo i wspierali mnie, nawet jak na mnie krzyczeli ,że przesadzam.. Trzmam kciuki,żeby i z Wami było dobrze, naprawdę warto sprawdzic swoje dolegliwości, bo na moim przykładzie widac ile zależy od psychiki, wmówiłam sobie wymioty i bóle głowy(!!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeraha węzły na szyji powiększają się przy każdym zapaleniu gardła czy katarze, nawet jak gardło jest tylko zaczerwienione, mogą pozostawac powiększone długo po infekcji, masz dobrą morfologię , więc jest ok:) naprawdę uwierz w to

 

-- 14 gru 2012, 19:14 --

 

dasz radę:)))))))))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogolnie to mam alergie i wiecznie zatkany nos no i teraz jestem przeziebiona, ale szkopuł w tym iz wyczytałam na jakims forum wypowiedz dziewczyny ze miała morfologie ok i tylko taka kulke na szyji i wykryto u niej ziarnice:(((( sama juz nie wiem, myslisz ze powinnam dac sobie spokoj:((((?

 

ciesze sie ze u Ciebie wszytsko ok i ze to tylko nerwica:) jak ja bym chciała zeby u mnie tez tak było:((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×