Forum Psychologiczne

Nerwica Depresja Psychologia

depresja, nerwica, forum psychologiczne

Strefa czasowa: UTC + 1 |  

Temat: ALPRAZOLAM (Afobam,Alprox,Neurol,Xanax,Zomiren)

Wiadomości w tym temacie: 3003

Strona 133 z 215  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136 ... 215  Następna strona

Czy alprazolam pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?
Tak 82%  82%  [ 79 ]
Nie 9%  9%  [ 9 ]
Zaszkodził 8%  8%  [ 8 ]
Liczba głosów : 96
Reklama

Autor

ALPRAZOLAM (Afobam,Alprox,Neurol,Xanax,Zomiren)

XANAX (Alprazolam-Afobam,Alprox,Neurol, Zomiren)
Post 13 cze 2011, 20:01 

Od: 29 cze 2006, 22:07
klaudia napisał(a):

a jakie jest slowo? gdzie go szukac? jak nazywaja to lekarze?

Zaburzenia lekowe z napadami paniki. Mimo to mowi sie nadal potocznie o tej chorobie nerwica i wszyscy wiemy ocb - nie ma wiec po co czepiac sie slowek ;)

klaudia napisał(a):
a nerwica serca czy zoladka?

Tak sie mowi tylko potocznie. Ale taki termin nie istnieje, tak samo, jak nerwica seksualna.

klaudia napisał(a):
Jak zwal tak zwal cala Polska wie co to nerwica lékowa.

Absolutnie nie. "Cala polska" oprocz osob znajacych sie nieco na rzeczy, zainteresowanych tematyka, albo oprocz samych chorych, sadzi, ze czlowiek chory na nerwice jest nerwowy w znaczeniu wybuchowy, drazliwy, agresywny. I to caly jego problem. Widzialam kiedys watki zatroskanych matek na forach, piszacych, ze ich dziecko ma chyba nerwice, bo ciagle placze i latwo sie denerwuje...Oczywiscie osoby chore na nerwice moga tak sie zachowywac, ale jednak istota tej choroby jest co innego, o czym wlasnie osoby niezainteresowane zwykle nie wiedza.

ALPRAZOLAM (Afobam,Alprox,Neurol,Xanax,Zomiren)
Post Dzisiaj 

Od: 13 Lip 2005, 01:45
Miejscowość: internet
  • Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy

Post 13 cze 2011, 20:41 
Według klasyfikacji ICD-10 stosowany jest termin zaburzenia lękowe.Klasyfikuje się typ leku:napadowy,uogólniony,fobie,kompulsje,obsesje,zaburzenia post-traumatyczne-to z głównych.Termin "nerwica" został wycofany z polskiej klasyfikacji chorób i formalnie jest "nielegalny".Owszem występuje w obiegu potocznym,ale nie powinien być używany przez osoby mające wykształcenie medyczne.
CBDU

PZDR
PS.Marcja ma w 100 procentach rację.

Post 14 cze 2011, 00:22 

Od: 02 sty 2006, 02:39
marcja,
1. wlasnie o to mi chodzilo, ze lekarze i wszyscy nerwicowce (stracholudzie) tak to nazywaja i wiedza o co chodzi.
2. o nerwicy seksualnej jak dotad nie slyszalam ;)
3. "cala Polska" chodzilo mi wlasnie o nas tutaj. tych co to mamy. I zgadzam sie, ze NERWICA to brzmi dla tych co nic nie wiedza "o nas" ze jestesmy nerwicowcami "slabe nerwy"

a wlasnie o to mi chodzilo, tego terminu mi brakowalo- ZABURZENIA LÉKOWE- to jest dobra nazwa ogolna. bynajmniej jak dla mnie strzal w 10.

Tylko moze nazywaja to nerwica bo (nie wiem jak sie wyrazic, sory czasem mi slownictwa brakuje) korzenie choroby sa z ukladu nerwowego czy neurony czy jak to tam od strony medycznej, no i przeciez bezno niezle na uklad nerwowy dzialaja.

No i dlaczego nazwa np po ang. to anxiety neurosis? (chyba nawet w lacinie tak sie nazywa) po hiszpansku NEUROSIS DE ANSIEDAD i na polski wychodzi ZABURZENIA NERWICOWE (slowo "strach" czy "lék" w nazwie nie wystepuje. A jest to nasza choroba.)

Nie wiem czy rzeczywiscie nie ma takiego pojecia w medycynie w Polsce ale skoro tak mowicie to pewnie macie racje. Widocznie przyjelo sie tak , ze nazywaja to nerwica lékowa.

-- Wt cze 14, 2011 1:23 am --

tak apropo to niech admin zmieni nazwe forum z nerwicy.com na co innego bo to nie nasza choroba ;)

PS. wydaje mi sie, ze ten temat nie powinien byc w temacie XANAX bo np teraz chce napisac na temat tabletek i tak troche dziwnie, ze zeszlo sie tu z tematu tak daleko.

dostalam dzisiaj lexotan. tu sie nazywa lexatin firmy Roche. Dostalam 2 pudla kapsulki 3mg. Musze sprawdzic jego moc wiec najpierw pol walnelam. jak narazie nic. dziwne bo tutaj jest w kapsulkach a pamietak kiedys w Polsce jak mi lekarz dal raz recepte to byly to tabletki.

Mam nadzieje, ze jest bardziej podobny do Cloranxenu niz XANAX. Xanax strasznie dziala uzalezniajaco jak dla mnie. W ciagu kilku dni doszlam do 5mg i ciagle wiecej mialam ochote wlanac bo no nie moglam zasnac.

zobaczymy jak ten lexotan. Szukalam temtu Lexotan ale nie znalazlam, moze zle szukam.... tylko jakies wyrywkowe wpisy w postach znajduje. no trudno.

______
http://www.youtube.com/watch?v=XiCrniLQGYc

Xeristar(duloksetyna) odstawianie
Pristiq 100mg
Lorazepam okolo 3-4mg na dobe

Zobacz profil YIM  

Post 14 cze 2011, 07:08 
Główny Moderator

Od: 10 gru 2007, 13:11
klaudia, z tego co ja wiem stosuje się termin anxiety disorder, albo general anxiety disorder ......

-- Wt cze 14, 2011 7:11 am --

Lexotan:
lexotan-bromazepam-sedam-t422.html?hilit=lexotan
Sedam ( ten sam lek)
sedam-bromazepam-lexotan-t2660.html?hilit=lexotan

______
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...

Post 14 cze 2011, 08:22 
Natręt Gramatyczny

Od: 12 kwi 2010, 20:32
Jak długo utrzymuje się działanie zwykłego alprazolamu?

-- 14 cze 2011, 09:25 --

Doprecyzuję pytanie: 4 godz czy dłużej?

______
My mother said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom.........

Post 14 cze 2011, 12:17 
Główny Moderator

Myślę że do 4-5h nie dłużej, SR uwalnia się wolniej i działa w dłuższym przedziale czasu.

______
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...

Post 14 cze 2011, 12:41 

Od: 23 sty 2010, 13:05
6-8 h minimum 6

______
"Krwawię cicho żyjąc,
żyję cicho krwawiąc"

Post 14 cze 2011, 12:43 
Główny Moderator

cytrynka84, No to w sumie zależy na kogo i jaka dawka, w życiu mnie nie trzymało więcej niż 5h, ale ja brałam do 0,5 mg.

______

Post 14 cze 2011, 12:51 

Na pewno zależy od organizmu.

______
"Krwawię cicho żyjąc,
żyję cicho krwawiąc"

Post 14 cze 2011, 14:05 

Od: 12 wrz 2006, 14:58
OMG przeczytałem od orgazmu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

A na mnie Xanax działa tak do 5 h,a z SR jest tak jak pisała Linka,wiem bo brałem..to tak się rozklada powoli.Aczkolwiek dla mnie najlepszy jest Xanax zwykły który działa szybko.

______
:)

Post 14 cze 2011, 14:52 

halenore,
jak dla mnie mniej. jak wezme tyle zeby cos poczuc czyli okolo 4mg. to mniej, ja stawiam na 2-3 godzin. w sumie by sie sprawdzilo z tym co mowil kiedys moj lekarz psychiatra-neurolog, zeby lepiej brac mniejsza dawke ale nie co 6 czy 8 godzin tylko co 2. ja zaczelam od lexotanu- cwirtke co 2h. wtedy mnie zmulalao bo nigdy nie mialam do czynienia z zadnymi benzo itd. a jaka to byla dawka to nie pamietam bo dawno temu.

______

Pristiq 100mg

Zobacz profil YIM  

Post 14 cze 2011, 14:55 

Jak by miał zwykły wydluzozony okres poltrwania to nie produkowali by SR.alprazolam zwykły to jedna z najkrócej działających benzodiazepin.

______
"Krwawię cicho żyjąc,
żyję cicho krwawiąc"

Post 14 cze 2011, 15:01 

co do reszty ludu: nie chce mi sie wbijac w temat i grzebac ale fakt, widzialam tez nazwe anxiety disorder. ale co wtedy z anxiety neurosis? i np tu w Hiszpanii- neurosis de ansiedad?. wiec nie wiem, jak bede miala checi to pogrzebie w necie czy gdzies, narazie jedynie stwierdzam jakie sa nazwy i o jakich slyszalam. wiec wg tego nerwica lékowa powinna taka nazwa istniec.

jesli mozna prosic o zrodla gdzie jest stwierdzone, ze nie mozna uzywac w medycynie nazwy nerwica lékowa?

i ze nerwica narzadow wewnetrznych nie istnieje? bo ja wiem, ze istnieje i skoro istenie to tez np nerwica serca nie ma nic do czynienia z nerwica kojarzona jak pisales z wybuchami nerwow, szlaem itd. wiec nerwica lékowa ma swoj sens.

______

Pristiq 100mg

Zobacz profil YIM  

Post 14 cze 2011, 15:24 
Główny Moderator

klaudia, Nerwica narządów nie istnieje..... to tak jakbyś powiedziała, że istnieje choroba która się nazywa " ból migdałków" - istnieje zapalenie migdałków a objawem jest ból migdałków, powszechnie zwane nerwice żołądka czy serca to objawy somatyczne nerwicy lękowej.
Nie ma takich chorób w klasyfikacji ICD 10

______

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ 3003 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136 ... 215  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 |