Skocz do zawartości
Nerwica.com

Witajcie :)


lacrima

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 32 lata i mam nerwicę . Od ok. 20 lat z przerwami przyjmuje leki. Początkowo zdiagnozowano u mnie nerwicę natręctw ( ja ją określam jako fobię czystości). Ten rodzaj nerwicy mogę określić jako zaleczony. Oczywiście pozostałości z burzliwego okresu rozwoju choroby są, ale mam je pod kontrolą i nie utrudniają mi w znacznym stopniu funkcjonowania.

 

Natomiast aktualnie główny mój problem to nerwica lękowa i nie mam już zupełnie pojęcia jak z nią walczyć. W tym przypadku leki mi nie pomagają. Kontakty z innymi ludźmi są dla mnie często paraliżujące. Objawy to zawroty głowy, zaburzenia koncentracji, jest mi słabo tak jakbym miała zemdleć , plącze mi się język i nie mogę się wysłowić. Pracuje w biurze handlowym i mam ciągły kontakt z klientami. Odczuwam też duży lęk jeśli mam do kogoś zadzwonić, aż brakuje mi tchu. Boję się, że przez moją nerwicę stracę pracę, a niestety innej w moim mieście nie udało mi się znaleźć. Proszę o pomoc, może mi coś doradzicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że osoba nie mająca nerwicy nie ma problemu żeby wziąć telefon zadzwonić do kogoś i porozmawiać.

 

Tak zaczęłam korzystać z psychoterapii, ale może trafiłam na nieodpowiedniego terapeutę, bo w żaden sposób chodzenie do niego mi nie pomogło. Oczekiwałam wsparcia i pomocy w zaprogramowaniu swojego myślenia tak, żeby walczyć z lękiem. Niestety niczego takiego nie otrzymałam i po jakimś czasie zrezygnowałam z psychoterapii. Możecie mi polecić naprawdę dobrego psychoterapeutę z woj. świętokrzyskiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że osoba nie mająca nerwicy nie ma problemu żeby wziąć telefon zadzwonić do kogoś i porozmawiać.

 

Tak zaczęłam korzystać z psychoterapii, ale może trafiłam na nieodpowiedniego terapeutę, bo w żaden sposób chodzenie do niego mi nie pomogło. Oczekiwałam wsparcia i pomocy w zaprogramowaniu swojego myślenia tak, żeby walczyć z lękiem. Niestety niczego takiego nie otrzymałam i po jakimś czasie zrezygnowałam z psychoterapii. Możecie mi polecić naprawdę dobrego psychoterapeutę z woj. świętokrzyskiego?

 

Nie można zaprogramować myślenia w przypadkach, kiedy przyczyną zaburzeń lękowych jest konkretny powód, przyczyna, a taka zapewne u Ciebie istnieje. Jeszcze nie jesteś jej na tyle świadoma, żeby pozbyć się lęku. Na psychoterapii przepracowuje się nieraz sytuacje z całego życia, terapia trwa długo, nie 2-6 miesięcy. Na terapii nie otrzymuje się rad w stylu "Rób to i to, a pozbędziesz się lęku". W większości przypadków pacjent sam dochodzi "pod okiem" kompetentnego terapeuty do wniosków i wciela je w życie.

Zrezygnowałaś z terapii... być może terapeuta nie spełnił Twoich oczekiwań... bywa.

Na nerwicę pracuje się nieraz całe życie, dlatego na terapię trzeba chcieć poświęcić nieraz 2-3 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Powietrznym Kowalem i Moniką, w kilka miesięcy nie zmienisz tego na co pracowałaś całe życie, choć pracowałaś, to może niezbyt fortunne określenie, bo zapewne pracowano nad tobą i różne inne czynniki..

 

Terapeuta, terapeucie nie równy, ale mam wrażenie, że poszłaś z gotowymi oczekiwaniami do specjalisty (o ile to rzeczywiście był dobry specjalista) a nawet swoją wizją leczenia :time: , to tak jakbyś poszła do stomatologa leczyć zęby i na wstępie powiedziała, jak ma to robić, a w trakcie wyszła nie czekając na efekt końcowy sfrustrowana, że on nie używa tych narzędzi co Ty myślałaś, że będzie używał, bo gdzieś coś czytałaś np w internecie i wydaje Ci się, że masz o tym jakieś pojęcie (bez urazy)

 

Też przeszedłem najpierw psychoterapię psychodynamiczą, by uświadomić sobie jakie jest przyczyna moich lęków, której kompletnie nie byłem świadomy, teraz z tą świadomością, pewną akceptacją uczestniczę w terapii behawioralno-poznawczej (u tego samego specjalisty), by bardziej skupić się na tym co "tu i teraz", właśnie nad zmianą nieprawidłowych przekonań i wzorów myślenia, za czym idzie zmiana zachowań

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×