ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
172
58%

Nie
84
28%

Zaszkodził
41
14%

Liczba głosów : 297

przez Lord Cappuccino 12 cze 2014, 21:30
Dawka maksymalna escitalopramu to 20mg/dobę, ale niektórzy klinicyści stosują dawki znacznie wyższe niż maksymalna.
There is no wonder drug, there are only lies...
Nie udzielam porad na pw. Wszelkie inne sprawy mile widziane.
Moderator/ R2 - D2

przez Kat_ 13 cze 2014, 01:05
Od dzisiaj na esci. Zaczynam od 5 mg, docelowo 10mg. Dwóm znajomym bardzo pomógł. To już chyba będzie mój 30-ty lek w ciągu 7-letniej kariery (depresja+nerwica). Przeżarłem całe ssri oprócz fluwoksaminy. 1. kwietnia rzuciłem wszystkie leki, jakoś przeżyłem 2 m-ce bez, od 2-3 tygodni moje życie to wegetacja. Najlepiej się czułem po sertralinie połączonej z mirtazapiną lub mianseryną, niestety, przytyłem okrutnie, w ciągu kilku m-cy z 63kg do 98kg. Stwierdzona depresja endogenna.

-- 14 cze 2014, 01:54 --

Bardzo duża poprawa samopoczucia po 1/2 tabletki 10mg esci. Zaledwie dwa dni przyjmowania preparatu a jaka ulga... To zadziwiające jak maleńki okruszek białego proszku może przynieść taką potężną ulgę w egzystencji. Od poniedziałku wskakuję na docelowe 10mg. Jestem dobrej myśli.
Wellbutrin 300mg
suplementy: Omega3, multiwitamina, magnez z witaminami B

przez Tojaaa 14 cze 2014, 22:32
Kat_, kurcze w ciagu 7 lat non stop na ssri? Czemu tak często zmieniales?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kat_ 15 cze 2014, 02:28
Około 30-ty lek ogólnie ze wszystkich. Zawsze był u mnie problem ze snem po lekach aktywizujących, przeżarłem większość ssri, kilka 3-pierść., benzo, mirtazapina, mianseryna, trittico, inne uspokajacze i usypiacze. Na lekach od 7 lat, pierwszy rok na fluoksetynie, potem sertralina z przerwą 3-miesięczną na wenlafaksynę, jeszcze reboksetynę brałem (Edronax) i paroksetynę i parę innych co już nie pamiętam (Chlorprotixen, Tegretol, Tisercin, Sulpiryd, Hydroxyzyna itd.) . 7 lat u trzech różnych lekarzy, 1/4 mojego życia na haju i raczej dożywotnia perspektywa bycia na prochach (depresja endogenna). Ostatnie dwa lata spędziłem na sertralinie + trittico, początkowo bylo OK ale formuła się wyczerpała w międzyczasie - trazodon mnie jakby zaduszał, dołował itp. Najlepiej w życiu to czułem się na sertralinie i mirtazapinie lub mianserynie - niestety, tyłem okrutnie, po 5-6 kg na m-c.
Wellbutrin 300mg

przez Tojaaa 15 cze 2014, 14:52
Kat_, musisz mieć dużo siły na walkę. Nie wiem co gorsze nerwica czy depresja. Uważam, ze jestem gorsza przez to, ze mam nerwice, ogranicza mnie bardzo życiowo, nie cierpię jej i siebie, ech...

kokon20, na mnie esci nie działała na lęk uogolniony. Brałam esci 15 mg i zamienilam na paro po 3 miesiącach czekania na efekty. Jest lepiej, ale d..y nie urywa

przez Kat_ 15 cze 2014, 19:16
Wczoraj wziąłem 10mg esci, poszedłem spać o 3 w nocy, wylazłem z wyra o 18 :( spałem do około 15 godziny. Nie brałem nic na noc. Jestem mocno przymulony ale zarazem rozdrażniony, niepokój :( Dzisiaj biorę 5 mg.
Wellbutrin 300mg

przez Modi 16 cze 2014, 22:27
U mnie dziala to w ten sposob, ze im mniejsza dawka tym wiekszy muł

przez Kat_ 16 cze 2014, 23:28
Czwarty dzień na esci, tragedia, najgorszy ssri jak na razie. Ścina mnie spanie po zażyciu, śpię po 12 godz. i dodatkowo jeszcze leżę ze 3 godziny. Duży niepokój i rozdrażnienie, natłok w głowie i gonitwa nieprzyjemnych myśli, uporczywe nucenie piosenek. Dawka zaledwie 5mg. Chyba wy*ebie to gówno. Dodatkowo bóle głowy, samopoczucie jak na podwyższonej temperaturze, szczękościsk, suchość w gardle, brak apetytu. To normalne objawy? Przechodzi to? Brałem już fluo, sertraline i paroksetynę i nie miałem takich objawów albo już nie pamiętam ich. Po tamtych ssri spałem mało albo wcale, szybko się budziłem, tutaj nie wychodzę z łóżka.
Wellbutrin 300mg

przez Modi 17 cze 2014, 00:06
Ja mam podobne objawy na 5mg , probowales wiekszej dawki?

przez Davin 17 cze 2014, 00:25
Kat_, szczękościsk to mam na sertrze a na esci zgrzytałem zębami a co do apetytu to na esci miałem jadłowstręt.
Davin

przez Kat_ 17 cze 2014, 00:36
Mam zapisane docelowo 10mg ale wchodzę przez tydzień na 5 mg. Sertralinę brałem przez 5 lat. Już chyba wolę łykać bodymax-plus (tam jest trochę żeńszenia, stawia na nogi), magnez, tran a na wieczór sobie meliskę zrobić albo brać w tabletkach. Łykałem taki zestaw i czułem się OK.
Wellbutrin 300mg

przez Davin 17 cze 2014, 00:39
Kat_, esci działało na mnie dziwnie. Co popiłem to uboki mi się zmieniały. Na 10 było okej ale wyżej to już zaczynałem mieć wszystko w dupie.
Davin

przez Kat_ 17 cze 2014, 00:57
Piłem na sertralinie i trittico, piwka pojedyncze to regularnie, po kilka na tydzień, zima mało albo nic, latem wiadomo więcej :) Żadnych problemów. Pytałem nawet dwóch lekarzy, że jak to w końcu jest z tym alkoholem i psychotropami, powiedzieli mi, że to wszystko zależy jak się czuję po spożyciu, że jeśli OK to czemu nie se czasem chlapnąć. Parę razy to się urżnąłem ostro w ciągu tych lat, jak dobre towarzystwo to nawet nie wiesz kiedy czas zleci :) Nie miałem problemów, no kac wiadomo i tyle. Miałem tyle razy "kaca" po psychotropach, że już nie wiem który gorszy - ten po alkoholu czy po dragach, aktualnie jestem potwornie skacowany na esci :/
Wellbutrin 300mg

przez Davin 17 cze 2014, 01:00
Kat_, brałem esci ze 2 lata. Niby okej ale to nie to. Wole sertre na której jestem ponad miesiąc.
Davin

Sortuj wg