Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Martka

ESCITALOPRAM(Lexapro,Lenuxin,Depralin,Mozarin,Escitil,Elicea,Acpirex)

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

372 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

• Tak
      225
    • Nie
      114
    • Zaszkodził
      52

Rekomendowane odpowiedzi

3 dni temu zszedłem z 10mg na 5 i czuje się dobrze, nawet mam wrażenie że mam więcej energii za dnia niż w ostatnich tygodniach. Pregabaline ograniczyłem z 150mg na 75 ok 2 tygodnie temu i też nie odczułem żadnych negatywnych skutków. Jak tak dalej pójdzie to może uda mi się zejść całkowicie z leków 🙂 wiem że nerwica lubi nawracać ale staram się już tak nie patrzeć długodystansowo i skupić się na czasie najbliższym 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam silne OCD myślowe, zaleczone Anafranilem, lecz jego skutki uboczne nie dają mi żyć. Stąd lekarz przesadził mnie na 20 mg esci, 15 arypiprazolu i niezmiennie od kilkunastu miesięcy 600 mg pregabaliny. Mam nadzieję, że obsesję myślowe nie powrócą. Bo samopoczucie fizyczne bez porównania lepsze niż na Anafranilu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 17.07.2022 o 17:00, Venencja napisał:

Ja już sama nie wiem czy ta senność jest po Esci czy to nadal nerwica…spałabym pół dnia. Najpierw rano nie mogę się dobudzić, a potem w ciągu dnia walę drzemki prawie codziennie. 

Ogolnie mnie nerwica nadal nie opuściła. Miałam ostatnio z dwa fajne tygodnie, a potem znowu kilka dni beznadziejnych, potem krótkie wakacje znowu fajnie i po nich kolejny dół samopoczuciowy 😫

Pamiętaj,że każdy nawet całkiem zdrowy człowiek ma takie okresy. 

Musisz przyjrzec się co się dzieje przed tymi załamaniami. Może jakieś nawet lekkie stresy,może przebodźcowanie. Wiem że napięcie i stres którego nawet nie jesteś świadoma może wyjść po kilku dniach i trzymać kilka.

Musisz traktować siebie jakbyś była na rekonwalescencji i dbać o siebie😊

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla mnie esci byloby super,gdyby noe SENNOŚĆ. Jak tylko usiade na kanapie to mogę spać na siedząco,gdy się ruszam jest ok,ale przez tą senność musze się zmuszać do wszystkiego.

Może jak przejdę na 15 mg to będzie ok i przerzuce tabletke na wieczór.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Senność na tym leku jest zupełnie inna w moim odczuciu niż np. na Anafranilu, czy nawet wenlafaksynie. Na tych lekach głowa mi leciała za kierownicą. Na esci natomiast ziewa się niemiłosiernie, ale nie ma mowy o zasypianiu na stojąco u mnie. Jedynie te ziewanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie zdecydowanie lepsze libido niż na klomipraminie, wenlafaksynie, sertralinie. Podobne jak na fevarinie. Ale z tego co większość pisze, to escitalopram ich wysterylizować do zera.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Może tutaj ktoś wie czy jeżeli kiedyś dany lek przestał działać, u mnie np. Citabax, to nawet paroletnia, np. 4 letnia przerwa nie pozwoli na powtórne zadziałanie leku?  Czy jest jakaś reguła w tym temacie?  Może jednak ta przerwa  jest ważna by zadziałał. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Abilify odstawiłam, bo czułam się na nim źle, od razu lepiej po odstawieniu. Ogólnie biorę już escitalopram prawie 3 tygodnie, pregabaline ok pół roku i muszę powiedzieć, że czuje się coraz lepiej 🙂 z czym było kiepsko na kilku miesiącach z anafranilem. W końcu czuje się normalnie. Są jeszcze stany lękowe, ale coraz mniej, do tego brak fizycznych skutków ubocznych, jak pocenie, suchość w ustach, drżenie rąk. Pasuje mi ten lek.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hejka po przerwie….nie było mnie prawie miesiąc. Ogólnie czułam się już całkiem nieźle. Miałam nawet w planie zejść znowu na 10mg, bo przy 15 jestem strasznie senna. Ale jednak nie zeszłam na niższą dawkę, bo miałam trudne dni ostatnio i trochę mnie znowu napięcie ogarnęło. Ucisk w głowie, sztywność i ogólnie jestem rozbita i znowu w lęku. Ja to potrafię😳 Już ponad 2 miesiące jestem na 15mg, wcześniej 3 mieś na 10mg. Chyba jednak czas wrócić na psychoterapię…

Jak tam u Was?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Venencja napisał:

Hejka po przerwie….nie było mnie prawie miesiąc. Ogólnie czułam się już całkiem nieźle. Miałam nawet w planie zejść znowu na 10mg, bo przy 15 jestem strasznie senna. Ale jednak nie zeszłam na niższą dawkę, bo miałam trudne dni ostatnio i trochę mnie znowu napięcie ogarnęło. Ucisk w głowie, sztywność i ogólnie jestem rozbita i znowu w lęku. Ja to potrafię😳 Już ponad 2 miesiące jestem na 15mg, wcześniej 3 mieś na 10mg. Chyba jednak czas wrócić na psychoterapię…

Jak tam u Was?

Hej, fajnie że dałaś znać co tam u ciebie :) ja od tygodnia nie biorę już żadnych leków ani esci ani pregabaliny. Czuję się spoko i nie miałem żadnych nieprzyjemności związanych z odstawieniem. Czas działać dalej i np ograniczyć palenie, bo przez te nerwicę zacząłem palić średnio 20parę fajek dziennie :S

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, melon432 napisał:

Czy Escitalopram jest dobry na fobie społeczne?

W moim przypadku połączenie esci i pregabaliny pomogło, warto spróbować 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 minut temu, Potejto napisał:

W moim przypadku połączenie esci i pregabaliny pomogło, warto spróbować 

Pregabaline stosujesz na noc?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 godzin temu, melon432 napisał:

Pregabaline stosujesz na noc?

Stosowałem rano i wieczorem po 75mg. Czyli 150mg na dobę. Z tego co słyszałem to minimalna dawka na fobie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Psychiatra w środę zwiększyła mi dawkę Mozarinu z 10 mg do 20 mg. Może mi się teraz zachce żyć i przestanę się izolować? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 13.08.2022 o 21:59, Gormogon napisał:

Psychiatra w środę zwiększyła mi dawkę Mozarinu z 10 mg do 20 mg. Może mi się teraz zachce żyć i przestanę się izolować? 

a jaka dolegliwość?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi