Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Benzowiec może i pytałem, wybacz ale pamięć mam jak sitko...

Ozesek gdyby nie internet w telefonie to bym zwariował, nawet filmów nie mogę oglądać, czasem staram się jakiś serial ale ciężko idzie, wyjdę ze szpitala to będę starał się coś oglądać

 

Oglądanie tv to zły pomysł. Ja też zawsze na początku brania leków, nie mogę się na niczym skupić. Telewizja tylko gra a ja i tak robię co innego ;) Seriale, które normalnie mnie interesują, w tym czasie zaczynają mnie irytować. Musisz czymś zająć ręce. Nawet w domu coś porobić (jak już wyjdziesz). I robić to tak intensywnie, aż się zmęczysz. Może to wydaje się dziwne, ale zmęczony fizycznie, psychicznie poczujesz się lepiej ;) nie bez przyczyny sportowcy mają tyle energii i euforii :mrgreen: A jak już będziesz oglądał tv, włącz sobie coś wesołego, komedię, albo program rozrywkowy. Unikaj jak ognia programów i filmów gdzie mówią o problemach i tragediach. Nic nowego to nie wniesie w twoim życiu, a tylko Cię zdołuje ;)

Wytrwałości przede wszystkim :smile: Mniej myśl, więcej rób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież esci nie działa mocno na noradrenalinie, mi się nie poca bardzo ale ja już długo leki biorę, kiedyś na paro mi się pocily

 

Tez o tym piszę, z racji tego, że jest najbardziej selektywny, to teoretycznie, to pocenie powinno być najmniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież esci nie działa mocno na noradrenalinie, mi się nie poca bardzo ale ja już długo leki biorę, kiedyś na paro mi się pocily

 

Tez o tym piszę, z racji tego, że jest najbardziej selektywny, to teoretycznie, to pocenie powinno być najmniejsze.

 

Ja tam też nie kojarzę, żeby się pociły na esci :roll: Może na początku brania, ale to wynikało raczej z ataków nerwicy, a nie z winy leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ozesek dzięki za pociechę , tak właśnie chcę zrobić , pobrać jescze tydzien esci 10mg , a potem zwiększyć do 15mg . puki co biorę 3 tygodnie esci .

 

pocenie jakieś tam jest , ale mniejsze niż na paro np czy wenli .

 

ozesek ja tez nie mogłem zejść z leku ale z wenli , miałem straszne prądy , jadłem potem już tylko 1 granulke z wenli a i tak nie mogłem zejść , prądy mocniejsze niż na paro , wtedy weszłem na esci i od 1 dawki prądy zeszły heh , teraz jak by co będzie zejście z esci a z niego się latwiej schodzi napewno niż z wenli .:)

 

 

ps: taka ciekawostka , pała stoi jak dąb , nie kastruje mnei ten lek , nawet czasami budzę się z wzwodami , czego wcześniej nie miałem , no libido wysokie :)

 

-- 14 maja 2018, 13:37 --

 

Przecież esci nie działa mocno na noradrenalinie, mi się nie poca bardzo ale ja już długo leki biorę, kiedyś na paro mi się pocily

 

Tez o tym piszę, z racji tego, że jest najbardziej selektywny, to teoretycznie, to pocenie powinno być najmniejsze.

 

racja , pocenie wynika z agonizmu rec 5ht2 , chyba 5ht2a lub 5ht2c , teraz nie wiem . a tu piszę

"Nie wykazuje powinowactwa lub wykazuje bardzo niewielkie powinowactwo do receptorów: serotoninergicznych 5-HT1A i 5-HT2,"

 

Ozesek a myślisz że moge już zwiekszyć na 15mg ? po jakim czasie zwiększyłaś na 15tke?

 

-- 14 maja 2018, 13:56 --

 

na noc mi się lepiej bierze , nie utrudnia mi to zasypiania , działa neutralnie albo polepsza , w dzień mniejsza senność ale też jest . lek długo siedzi w organiźmie około 30h , więc działa non stop.

 

-- 14 maja 2018, 13:57 --

 

pregabaline tez odstawiłem i to prawie nagle 600 , potem 300 i ostatnie 150 - 0 objawów odstawiennych .

zmniejszyłem tez lerivon do 30 a staram sie jeszce niżej na 15mg. a jadłem już po 90mg nawet. a średnio to tak 60 szla lub wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benzowiec czyli jakieś plusy esci są :mrgreen: faktycznie schodzenie z tego leku to podłóg paro np pikuś. Prądy też były ale dopiero po tyg od całkowitego odrzucenia i trwały niecałe dwa tygodnie. I lekke zawroty głowy. Potem już było ok, a potem nawrót nerwicy :roll: ale to z niedoboru serotoniny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benzowiec z całym szacunkiem ale nie chce mi się wierzyć,że odstawiłeś tego clona :D ale nie mi to oceniać , ja idę do roboty bo nie wyrabiam finansowo na lekarzy,leki,suplementy diety...

 

 

Nie musisz wierzyć , sam pan Jezus może nie wierzyć , ważne że ja wiem , po co miałbym kłamać :)

Zawsze mówiłem że zejscie z klona jest łatwe , to moje 3cie zejście po ponad rocznym braniu , dawka stała 2mg , więc nie duża . tymrazem jak byłem już na 1mg , poszło na to równe 70 tabsów relanium .

4x7

3x7

2x7

1x7

 

i klon prysł. a do 1mg to se bez spiny schodziłem ,samym klonazepamem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,a próbowałeś clonazolam ?

 

-- 15 maja 2018, 17:00 --

 

,a rolki od kogo psychiatra czy lekarz ogólny ? raz mi się je udało skołować tylko od ogólnego

 

clonazolam zrobili z połączenia alpry z clonazepamem , to silne Rc benzo , nie próbowałem ,podobno bardzo dobre ;p

 

do rolek mam dojscie.

 

-- 15 maja 2018, 19:01 --

 

Jebak przerzucam esci na dzień , bo w nocy nei spałem dziś nic prawie . to przerąbane bo bierzesz w dzień to spać się chcę po tym , bierzesz na noc zasnąć nie możesz , mam nadzieje że się przyzwyczaje tak jak do 40mg paroksetyny , gdzie biegałem i schudłem 10 kilo , energi full , kawa,energetyki,modafinil , suple rózne i energi w chooj , ale słabo na lęki mi działała już paro i też tak sobie przeciwdepresyjnie , wkońcu brałem ją latami

 

-- 15 maja 2018, 20:15 --

 

spostrzeżenie moje co mam od dwoch dni , wyraźnie escital powoduje mi lęki uogolnione ,których nigdy nie miałem i nigdy sie na to nie leczyłem , takie lęki z dupy ,że sobie siedzisz bezpiecznie w domu a przez ciało przeszywa cie lęk , przejebana opcja , przecież ten lek jest między innymi na lęki i GAD . mam nadzieje że to skutek uboczny i minie i że to dobry zwiastun.

 

takie gówno miałem przy detoksie od alko , ale nie rpzy wejsciu na SSRI , raz atak paniki na fluo , ale esci to seedujący lek . Czy ktoś tak miał przy wejściu na esci ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czaje ozesku kochany :) , a po jakim czasie wskoczyłaś na 15mg ??

 

Dokładnie już nie pamiętam, ale chyba po trzech, czterech miesiącach. Ale dopiero tak późno, bo dopiero po tym czasie 10 mg nie dawało już kompletnie rady. Miałam więcej problemów i chaosu w życiu. Lekarka więc postanowiła, że wejście na 15 mg będzie dobrym rozwiązaniem i faktycznie to pomogło. Z każdym lekiem tak miałam. Jak była potrzeba zwiększałam dawkę, a jak już było dobrze to znowu zmniejszałam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

spostrzeżenie moje co mam od dwoch dni , wyraźnie escital powoduje mi lęki uogolnione ,których nigdy nie miałem i nigdy sie na to nie leczyłem , takie lęki z dupy ,że sobie siedzisz bezpiecznie w domu a przez ciało przeszywa cie lęk , przejebana opcja , przecież ten lek jest między innymi na lęki i GAD . mam nadzieje że to skutek uboczny i minie i że to dobry zwiastun.

 

takie gówno miałem przy detoksie od alko , ale nie rpzy wejsciu na SSRI , raz atak paniki na fluo , ale esci to seedujący lek . Czy ktoś tak miał przy wejściu na esci ?

 

 

U mnie esci na 10 mg też powodował wyraźny wzrost napięcia. Gdy zszedłem do 5mg napięcie spadło i teraz jest w sam raz, dobry nastrój i właściwie nie czuję że coś biorę. Jednak boję się odstawiać całkowicie aby znowu czegoś nie spieprzyć.... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nie wiem co mam robić, moja nerwica i depresja mnie gniota, od 5 maja biorę escitalopram, tylko chyba pierwsze dwa dni brałem 10, pozniej od razu 20 mg, jest ze mną coraz gorzej, silny lęk i depresja, przez to myślenie o natretnych myślach, to mi się chyba nasila, boję się że stracę nad sobą kontrolę, poprostu umieram, wiem że znowu się żale, ale nie wiem już gdzie szukać pokocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

joker27 Rozumiem Ciebie. Sam mam problem z antydepresantami. Nie bardzo mi pomagają, a czasami wręcz szkodzą.

Co do escitalopramu wydaje mi się, że może niepotrzebnie wszedłeś na tak wysoką dawkę. Ja gdy źle się czuję biorę hydroksyzynę. Bezpieczniejsze to niż benzodiazepiny.

 

picziklaki Zerknąłem Twój podpis. Z tego co widzę to bierzesz:

rano - 12 tabletek

południe - 5 tabletek

wieczór -7 tabletek

Kiedyś mnie przerażało, to jak ktoś brał kilka leków. Możliwe, że jesteś rekordzistą na tym forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

joker27 Rozumiem Ciebie. Sam mam problem z antydepresantami. Nie bardzo mi pomagają, a czasami wręcz szkodzą.

Co do escitalopramu wydaje mi się, że może niepotrzebnie wszedłeś na tak wysoką dawkę. Ja gdy źle się czuję biorę hydroksyzynę. Bezpieczniejsze to niż benzodiazepiny.

 

picziklaki Zerknąłem Twój podpis. Z tego co widzę to bierzesz:

rano - 12 tabletek

południe - 5 tabletek

wieczór -7 tabletek

Kiedyś mnie przerażało, to jak ktoś brał kilka leków. Możliwe, że jesteś rekordzistą na tym forum.

Hydro jak cukierki, esci biorę tak jak zaleca lekarz w szpitalu, w nim przebywam prawie 5 tygodni już, pojutrze wychodzę, aż się boję, co mi ten pobyt dał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomocy . mi biorę esci już 3,5 tygodnia zaczynając od 5mg tydzień pierwszy tydzień . działa na mnie tak silnie że cały dzien i cała noc spędzam w łóżku , bo taki jestem zmęczony , ostatnie 3 dni to śpie praktycznei cały czas , wczoraj spałem do wieczora , potem wstałem na chwile , ale musiałem się znowu położyć spać i co najdziwniejsze zasnąłem bez lerivonu i dzis spałem do 21:00 .

 

to jest nienormalne co ten lek ze mną robi . męczy mnie pozycja siedząca . stojąca . jstem cały czas znużony i senny . nie chcę mi się nic robić, a nawet jak by mi się chciało to nie mam siły nic robić , chcę mi się tylko spać . czuję sie jak po lobotomii .

 

nie spotykam się z ludzmi bo nie mam siły na to i nawet mi się nie chcę , śpie do wieczora pożnego tak od 4-5 rano do pożnego wieczora , i potem znowu . cały czas spędzam w łóżku . ciężko mi się myć i cokolwiek robić , nie widziałem jeszcze słońca . ewidentnie mam to od esci , czy to minie ?

 

non stop spanie , straszne znużenie i spanie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benzowiec po esci niestety nie będziesz pobudzony, bo to nie sertra. Ja po tym leku spałam do 10 a nawet 11, a potem w ciągu dnia też potrafiłam się położyć. Ziewałam bez powodu. Początki były najtrudniejsze, bo nie dość, że byłam zmęczona to jeszcze zawroty głowy miałam. Dopiero po dwóch miesiącach ten efekt zaczął puszczać, ale i tak dalej robiłam drzemki w ciągu dnia. A i zauważyłam, że najbardziej śpiąca byłam po jedzeniu. W święta po obfitym posiłku tak mnie zmogło, że nie byłam w stanie siedzieć z rodziną przy stole. Wiem, że to bywa męczące, ale jakiś czas miałam "przyjemność" przekonać się co znaczy bezsenność i 100 razy bardziej wolę spać i spać niż się męczyć, przewracać z boku na bok i nie móc zasnąć choć na chwilę. Jeśli masz obawy pogadaj po prostu z lekarzem, może on Cię uspokoi. Bo według mnie potrzebujesz jeszcze czasu, żeby dojść do siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomocy . mi biorę esci już 3,5 tygodnia zaczynając od 5mg tydzień pierwszy tydzień . działa na mnie tak silnie że cały dzien i cała noc spędzam w łóżku , bo taki jestem zmęczony , ostatnie 3 dni to śpie praktycznei cały czas , wczoraj spałem do wieczora , potem wstałem na chwile , ale musiałem się znowu położyć spać i co najdziwniejsze zasnąłem bez lerivonu i dzis spałem do 21:00 .

 

to jest nienormalne co ten lek ze mną robi . męczy mnie pozycja siedząca . stojąca . jstem cały czas znużony i senny . nie chcę mi się nic robić, a nawet jak by mi się chciało to nie mam siły nic robić , chcę mi się tylko spać . czuję sie jak po lobotomii .

 

nie spotykam się z ludzmi bo nie mam siły na to i nawet mi się nie chcę , śpie do wieczora pożnego tak od 4-5 rano do pożnego wieczora , i potem znowu . cały czas spędzam w łóżku . ciężko mi się myć i cokolwiek robić , nie widziałem jeszcze słońca . ewidentnie mam to od esci , czy to minie ?

 

non stop spanie , straszne znużenie i spanie .

 

Może zacznij szukać przyczyn gdzieś indziej niż depresja/leki ? Ja tak mialem ze spalem ciagle jak zachorowalem na borelioze, a kazdy lekarz mowil ze to depresja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×