Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESCITALOPRAM(Aciprex, ApoExcitaxin ORO, Betesda, Depralin, Depralin ODT, Elicea, Elicea Q-Tab, Escipram, Escitalopram Actavis/ Aurovitas/ Bluefish/ Genoptim, Escitil, Lexapro, Mozarin, Mozarin Swift, Nexpram, Oroes, Pralex, Pramatis, Symescital)


Martka

Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

397 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy escitalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      242
    • Nie
      118
    • Zaszkodził
      56


Rekomendowane odpowiedzi

Do Krakowa na oddział 7f?

 

do krakowa nie, do Starogardu Gdańskiego , Oddział leczenia zaburzeń nerwicowych i osobowości , na terenie szpitala w Kocborowie. Oddział w trybie otwartym , ale śpi się tam .

 

tylko te walone pytania , muszę cały formularz wypełnić , pytają o wszystko. a potem masz wezwanie na rozmowe kwalifikacyjną . na oddziale masz terapie psychodynamiczna,psychoanalityczną , jakies psychorysunki ch*je muje dzikie węże ,zajęcia jakieś w grupie , gry ;p , na weekendy do domu możesz jechać jak masz blisko . 20 miejsc dla kobiet i meżczyzn . pokoje 2 osobowe . maglują tam łep fest pewnie i nie wiem ile wytrzymam , ale pierwsze muszę kwalifikacje przejść a na bank się kwalifikuje. jak wypelnie formularz to czekam na wezwanie na rozmowe , także trochę to zajmie .

 

mam pytanie jak działa na was esci , bardziej przeciwdepresyjnie czy bardziej przeciwlękowo , i czy na fobie spoleczne też trybi i czy bardziej wycisza/uspokaja czy pobudza . ja dopiero biorę drugi tydzien , ale pierwszy zaczynałem od 5mg , wypowiem się za jakiś czas

 

-- 07 maja 2018, 12:42 --

 

Nie mam padaczki, niby na stabilizację chyba

 

depakine na stabilizacje , to samo tegretol który też biorą ludzie chorzy na padaczkę też stosuje się na stabilizacje . wszystkie leki normotymiczne /stabilizatory nastroju są albo na chad,manie albo na padaczke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie esci zaczelo dzialac po miesiacu. Jednak nie calkowicie zadowalajaco. Teraz jestem 3 miesiac na nim. Od 3 tyg na dawce 10 mg. Jest duzo lepiej Ale do normalnosci jeszcze brakuje. Czekam cierpliwie....
bo ja od trzech dni 10 mg, od razu przeskok ze 150 klomi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak sie czujesz?

Poki co lepiej, ale to pewnie odstawienie klomi i biorę przy tej dostawce lorafen trzy razy dziennie, dzisiaj odmowie już lorafenu

 

-- 08 maja 2018, 12:53 --

 

Z lekarzem dziś gadałem, ma mi zwiększyć dawkę do 20 mg, dodać lerivon na noc, i mam tu siedzieć jeszxze dwa tygodnie niby :roll::evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

joker27, na mnie zaczęło działać po zwiększeniu dawki do 15mg, łącznie brałam go wtedy 3 miesiące.

 

Hej a czy senność lub znużenie u ciebie występowało i po jakim czasie wskoczyłaś na 15stke ?

 

Bierzesz go nadal ?

 

-- 08 maja 2018, 15:47 --

 

bo ja mam straszne znużenie i senność na esci , czy to minie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

joker27, na mnie zaczęło działać po zwiększeniu dawki do 15mg, łącznie brałam go wtedy 3 miesiące.

 

Hej a czy senność lub znużenie u ciebie występowało i po jakim czasie wskoczyłaś na 15stke ?

 

Bierzesz go nadal ?

 

-- 08 maja 2018, 15:47 --

 

bo ja mam straszne znużenie i senność na esci , czy to minie ?

 

u mnie znużenie i senność nie minęły przez 4 miesiące które brałem :P, na 20mg wskoczyłem po miesiącu brania i przeleciałem tak 3 miesiące, lek nie dla mnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SebaNN

jak Cie paroksetyna tak znużała to tu masz podobny serotoninowo czysty profil działania,

musiałbys wziac cos dopaminowego, może stymulanty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to mnie pocieszyłeś , to jak wytrzymałeś w takiej senności i znużeniu 3 meichy . mnie znuża tak że musze iść spać w dzień

 

to był mój pierwszy w życiu lek więc nie miałem porównania a coś tam jednak pomagał, zmniejszył lęki, skasował myśli samobójcze, ustabilizował ogólny nastrój jedynie na moje somaty nerwicowe dawał sobie słabo radę :P codzienna drzemka po obiedzie to była u mnie norma na esci :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to mnie pocieszyłeś , to jak wytrzymałeś w takiej senności i znużeniu 3 meichy . mnie znuża tak że musze iść spać w dzień

 

Ja też na esci potrafiłam spać w ciągu dnia. Robiłam sobie drzemki :mrgreen: Najgorsze były pierwsze dwa miesiące, później coraz lepiej. A pijesz kawę? Mnie to trochę pobudzało i z tego co czytałam tutaj na forum większość osób też sobie chwaliła połączenie esci + kofeina ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak Cie paroksetyna tak znużała to tu masz podobny serotoninowo czysty profil działania,

musiałbys wziac cos dopaminowego, może stymulanty

 

nigdy mnie paroksetyna nie znużała. za 1 razem aktywowała , za drugim 40mg nie działało . jak jest ten sam profil co paro to dobrze .

 

brałem stymulanty , metylo,modafinil,bupropion , brałem też selegiline . uważam to za zły pomysł leczenia depresji a tymbardziej nerwic :)

 

-- 08 maja 2018, 20:28 --

 

to mnie pocieszyłeś , to jak wytrzymałeś w takiej senności i znużeniu 3 meichy . mnie znuża tak że musze iść spać w dzień

 

Ja też na esci potrafiłam spać w ciągu dnia. Robiłam sobie drzemki :mrgreen: Najgorsze były pierwsze dwa miesiące, później coraz lepiej. A pijesz kawę? Mnie to trochę pobudzało i z tego co czytałam tutaj na forum większość osób też sobie chwaliła połączenie esci + kofeina ;)

 

wypiłem dziś 1 kawe na pół kubka nasypałem kawy i nic nie dało a potem drugą ;p no mam nadzieje że sie organizm przyzwyczai :)

 

-- 08 maja 2018, 20:30 --

 

to mnie pocieszyłeś , to jak wytrzymałeś w takiej senności i znużeniu 3 meichy . mnie znuża tak że musze iść spać w dzień

 

to był mój pierwszy w życiu lek więc nie miałem porównania a coś tam jednak pomagał, zmniejszył lęki, skasował myśli samobójcze, ustabilizował ogólny nastrój jedynie na moje somaty nerwicowe dawał sobie słabo radę :P codzienna drzemka po obiedzie to była u mnie norma na esci :D

 

rozumiem , dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie powiedzie mi jak naprawdę w praktyce działa esci bardziej pobudzając

czy uspajająco ? I czy bardziej przeciwdepresyjne czy przeciwlękowo ? Czy 2w1?

 

Na mnie działa uspokajająco. Biorę tylko 5 mg ale efekty są widoczne. Od kilku dni znowu czuję się bardzo dobrze, nawet rano jestem wyluzowany i w dobrym nastroju. Czasami na noc dokładam jeszcze 7,5 mg mianseryny. Zostanę na tej dawce jakiś czas a później kolejna próba odstawienia wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakieś homeopatyczne te dawki raczej placebo ale ważne ,że pomaga :yeah:

 

Dokładnie tak, ważne że pomaga. Zauważyłem u siebie - że jestem bardzo podatny na efekt placebo. Podejrzewam że gdyby ktoś podawał mi witaminę C - ale twierdził że daje mi ESCITALOPRAM - też by działało .

 

A jak Ty się czujesz ? Podziwiam ilość leków jaką stosujesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie powiedzie mi jak naprawdę w praktyce działa esci bardziej pobudzając

czy uspajająco ? I czy bardziej przeciwdepresyjne czy przeciwlękowo ? Czy 2w1?

 

Na mnie też działało uspokajająco. I w przeciwieństwie do sertry działa też przeciwdepresyjnie. Ale ataki lęku miałam przy nim jeszcze przez dwa miesiące od rozpoczęcia brania,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 tygodnie bez escitalopramu i niestety nie jest zaciekawie. Człowiek docenia SSRaje, gdy jest odstawi: "z lekiem źle, bez leku jeszcze gorzej" :)

 

Ale nie chce wracać do escitalopramu - esci i paro więcej niet : )

Zastanawiam się nad sertraliną, kiedyś działała na mnie wybornie, ze 3 razy jak do niej wracałem to stawiała mnie na nogi, potem niestety już nie chciała tego robić :/ Fakt trochę pobudza, ale nie tak mocno jak duloksetyna.

 

Zastanawiam się też aby odpocząć od SSRI i spróbować coś innego. Zastanawiam się nad tianeptyną. Jak myślicie warto na nią wchodzić? Można po niej spodziewać się stabilizacji nastroju?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAREK XYZ

Dokładnie tak, ważne że pomaga. Zauważyłem u siebie - że jestem bardzo podatny na efekt placebo. Podejrzewam że gdyby ktoś podawał mi witaminę C - ale twierdził że daje mi ESCITALOPRAM - też by działało .

 

A jak Ty się czujesz ? Podziwiam ilość leków jaką stosujesz :)

 

Ja kiepsko ,ponieważ zresetowałem terapeutyczne działanie leków antydepresyjnych spożyciem alkoholu etylowego w postaci 4 piw , no niestety mam skłonność do alkoholizmu i teraz walczę od nowa u mnie kluczem do remisji jest abstynencja . Jestem 6 dzień brania tych leków ( antydepresyjnych) w trzeźwości więc na razie one nie mają prawa działać... Mam nasilone występujące natrętne myśli,a w wyniku tego przymus wykonywania kompulsji w przebiegu zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych, bazuje na lekach oddziaływujących na ośrodek GABA ale wychodzę do ludzi tylko w weekend,ponieważ uczę się zaocznie na studium farmaceutycznym prawie III semestr czyli przed ostatni i tylko wtedy biorę benzodiazepiny , teraz załatwiłem sobie alprozolam i mam w domu jeszcze klorazepan i oksazepam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie powiedzie mi jak naprawdę w praktyce działa esci bardziej pobudzając

czy uspajająco ? I czy bardziej przeciwdepresyjne czy przeciwlękowo ? Czy 2w1?

 

no właśnie na mnie działa tak usypiającą i powoduje straszny brak sił , że nie mam siły często wstać z łóżka a nawet się umyć odkąd biorę esci 10mg , to praktycznie nie funkcjonuje , znużył mnie totalnie i ciągła permanenta senność masakryczna , testuje jeszcze 2 tyg i daje se spokój , ale od dziś zamieniam dawkę na noc , myślę że obędzie się wtedy bez miansy , bo to naprawde mocno seedujący lek , za mocno , zobaczymy jak będzie na noc . jak nie to odstawiam , bo nie da się funkcjonować , a hektolitry kawy nie pomagają , jestem zawiedziony.

 

-- 11 maja 2018, 19:00 --

 

a i zbił mi nadciśnienie moje lepiej niż leki na nadciśnienie , to był moj ostatni lek który testuje , bo zjadłem cała psychiatrie . koniec leków , które nic nie dawaja , nie działaja i pogłębiaja depresje , przez to że nie ma człowiek wstać siły z łóżka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×