Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze jak czytam o spadku libido na fluo. to się drapię po głowie, bo u mnie jest zupełnie odwrotnie. Drugi raz jestem na Seronilu i za każdym razem jest wzrost w tym temacie i żadnych problemów, wręcz przeciwnie, za to podczas depresji to mogę generalnie zamknąć się w klasztorze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mmmmz no fakt, chyba nie ma co porównywać z okresem chorobowym :P u mnie nerwica lękowa to wiadomo, że w czasie dni z atakami lękowymi to w ogóle już libido kompletnie leży i kwiczy (bo kto by tam myślał o seksie jak właśnie jest śmiertelnie chory :P) ale jednak w porównując okres zdrowia bez leków i na leku to widzę sporą różnicę niestety :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety muszę odstawić lek Seronil, ponieważ brałam dzienną dawkę 30 mg i byłam na wizycie u lekarki. Powiedziałam jej, że mam ZEROWE LIBIDO !!!, a oprócz tego nie pomaga mi w odstawianiu Xanaxu, nie mogę wstać z łóżka, spanie po 12 godzin-koszmar! Trochę dokuczała mi nudność, suchość w ustach, NADMIERNE PRAGNIENIE PICIA WODY !!! no i też dodatkowa nerwowość przed egzaminami na przykład, że musiałabym wziąźć dodatkowy Xanax, czego na szczęście nie zrobiłam. Przy poczuciu depresyjnym trochę mi pomógł ten Seronil ale nie konkretnie, nic mi się nie chciało i często miałam takiego mega doła, takie jakby huśtawki nastroju. Niestety ale nie jest to lek dla mnie, jednak nie oceniam go źle.

 

Chciałam dodać, że przy zwiększonej dawce z 20 mg na 30 mg dziennie pojawiły się drżenia rąk, głowy, też jakby trochę ciała, jakbym miała dostać napadu padaczki, jak się zdenerwowałam np.

 

-- 01 gru 2016, 16:56 --

 

Lekarka nie wytłumaczyła jaki czas mam mieć na odstawianie więc proszę o radę.

 

 

Lek Seronil 10 mg biorę od 12 września 2016,

w dawce 20 mg od 2 października do 25 października (miesiąc),

w dawce 30 mg od 26 października do 26 listopada (miesiąc)

 

ODSTAWIENIE:

20 mg dziennie od 27 listopada - DO KIEDY ???

10 mg dziennie - od kiedy-do kiedy ???

ODSTAWIENIE LEKU-KIEDY?

 

 

 

Bardzo proszę o odpowiedzi i porady, ponieważ lekarce się spieszyło i nie wytłumaczyła okresu odstawiania leku.

 

Zapisała mi zamiast leku Seronil lek Spamilan(którego nie zaczęłam jeszcze brać, ponieważ najpierw chcę odstawić Seronil. Dodatkowo biorę Xanax-dawka dzienna 2,5 mg.

 

 

 

 

BARDZO PROSZĘ O ODPOWIEDZI.

 

 

Od

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fiorella89, Możesz odstawić od razu, okres półtrwania wynosi 5 tygodni, więc objawy odstawienne nie powinny się pojawić, ewentualnie zmniejsz dawkę na 10mg i pobierz z tydzień i potem już nie bierz, fluoksetynę jako jedyną z ssri można przestać brać od razu, znaczy inne też można, ale można się czuć tragicznie ze 2 tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Seronil pobudza czy uspokaja?

 

Trudno powiedzieć czy uspokaja, Seronil wytłumia emocje i to chyba najbardziej trafne określenie, jak dla mnie. Po prostu sytuacje, które kiedyś powodowały przygnębienie czy nerwowość już nie robią na tobie takiego wrażenia, nie przejmujesz się tak tym. Jednocześnie nie jesteś zmęczony, trudno nazwać to przypływem energii, ale u mnie działa na zasadzie braku chronicznego zmęczenia, które powodowało, że nie mogłam nic zrobić, nawet wstać z łóżka - czyli typowa depresja. Po fluo. nie czujesz już tego zmęczenia, masz siły pracować, funkcjonować, a przez to, że nie gnębią już tak myśli, możesz sprawniej myśleć, "trzeźwo", że tak powiem. Tak to wygląda u mnie. Seronil na pewno nie otumania, jak typowe leki uspokajające, ale też nie powoduje, że będziesz wulkanem energii ;)

 

-- 18 gru 2016, 11:24 --

 

Miesiąc na fluo. sen się ustabilizował, tzn. śpię już dobrze (oprócz czasami dziwnych snów czy koszmarów) i ze wstawaniem jest już dobrze, na szczęście (wciąż biorę dodatkowo magnez i potas). Ale pojawił się nowy problem ;) Od dwóch tygodni mam obrzęk twarzy, nie jest jakiś wielki, po prostu opuchlizna, czy ktoś się z tym spotkał na fluo? piję dużo wody, jak na razie bez skutku. Trochę to szpecące :(

 

-- 18 gru 2016, 11:24 --

 

Czy Seronil pobudza czy uspokaja?

 

Trudno powiedzieć czy uspokaja, Seronil wytłumia emocje i to chyba najbardziej trafne określenie, jak dla mnie. Po prostu sytuacje, które kiedyś powodowały przygnębienie czy nerwowość już nie robią na tobie takiego wrażenia, nie przejmujesz się tak tym. Jednocześnie nie jesteś zmęczony, trudno nazwać to przypływem energii, ale u mnie działa na zasadzie braku chronicznego zmęczenia, które powodowało, że nie mogłam nic zrobić, nawet wstać z łóżka - czyli typowa depresja. Po fluo. nie czujesz już tego zmęczenia, masz siły pracować, funkcjonować, a przez to, że nie gnębią już tak myśli, możesz sprawniej myśleć, "trzeźwo", że tak powiem. Tak to wygląda u mnie. Seronil na pewno nie otumania, jak typowe leki uspokajające, ale też nie powoduje, że będziesz wulkanem energii ;)

 

-- 18 gru 2016, 11:25 --

 

Miesiąc na fluo. sen się ustabilizował, tzn. śpię już dobrze (oprócz czasami dziwnych snów czy koszmarów) i ze wstawaniem jest już dobrze, na szczęście (wciąż biorę dodatkowo magnez i potas). Ale pojawił się nowy problem ;) Od dwóch tygodni mam obrzęk twarzy, nie jest jakiś wielki, po prostu opuchlizna, czy ktoś się z tym spotkał na fluo? piję dużo wody, jak na razie bez skutku. Trochę to szpecące :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Fluoxetine increases the concentration of circulating allopregnanolone, a potent GABAA receptor positive allosteric modulator, in the brain"

 

Przetłumaczy ktoś to na ludzki język. Czyli to co to robi z GABA A?

 

Widzę też że fluo jest agonistą receptora sigma 1.

 

Może fluo będzie działać przeciwlękowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Fluoxetine increases the concentration of circulating allopregnanolone, a potent GABAA receptor positive allosteric modulator, in the brain"

 

Przetłumaczy ktoś to na ludzki język. Czyli to co to robi z GABA A?

 

Widzę też że fluo jest agonistą receptora sigma 1.

 

Może fluo będzie działać przeciwlękowo?

 

Tak, fluoxetyna to bardzo dobry lek. Mi kiedyś pomógł. Działa stymulująco i uspokajająco. To zwiększa aktywność gaba a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj zawiodłam się. Na dawce 20mg miałam jakby ciężkie powieki i nie mogłam się dobudzić nawet kawa za bardzo nie pomagała. Ma wpływ na apetyt więc trochę mi się zobojętnił.Fluo mnie wprowadza w dziwny stan jakby wewnętrznej ciemności i apatii.Ach dobrze, że są święta to jest jakoś lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj zawiodłam się. Na dawce 20mg miałam jakby ciężkie powieki i nie mogłam się dobudzić nawet kawa za bardzo nie pomagała. Ma wpływ na apetyt więc trochę mi się zobojętnił.Fluo mnie wprowadza w dziwny stan jakby wewnętrznej ciemności i apatii.Ach dobrze, że są święta to jest jakoś lepiej.

 

Miałam to samo na początku brania, pisałam o tym kilka postów wcześniej. Przeszło. Choć zdarzają się dni, kiedy wstaje mi się bardzo ciężko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biorę od 28 dni fluoksetyne dawka 20mg, od 1.5 tygodnia mam niesamowite problemy ze snem. Próbowałem się ratować doraźnie trittico, ale to też nie działa. Czy ta bezsenność to wina seronilu (fluoksetyny)? Nigdy nie miałem problemu ze snem przed tym. Chyba odłoże to gówno, bo efektów pozytywnych brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

28 dni, to trochę mało na efekty, to najdłużej rozkręcajacy się ssri. O której bierzesz pugułę? Zamien trazodon na 15-30mg Miansaryny czy 7,5-15mg Mirtazapiny.

 

 

fluoksetyne biore okolo 5-7 rano, wiec wczesniej nie mam jak. nie mam mianasaryny, a za kolejna wizyte placic znowu 100zl to mnie nie stac.

 

na stanie mam tylko fluoksetyne, tianeptyne, trazodon i escitalopram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę, że ty też masz problem z bezsennością.

 

Zaczelem jesc prozac - od 1.5 miesiaca - 20mg/doba. Moj problem polega na tym ze od 2 tygodni cierpie na bezsennosc. Plus dodatkowo zrobilem sobie 5 dni temu profil horomonalny i wyjebalo mi estrogen i prolaktyne 2.5x ponad norme (watroba/nery/morfologia w normie). Teraz czy ktos mi moze powiedziec czy jak bedzie sie utrzymywal taki stan hormonow to nie dostane ginekomastii? Albo nie zostane bezplodny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za pierwszym razem gdy brałem Fluo wytrzymałem 9 dni i to siedząc w domu. Nie wyobrażam sobie zaczynać brać to i chodzić do roboty.

 

Za drugim podejściem było lepiej, ale 3 tygodnie wcześniej zaczynałem od 200mg Sulpirydu i gdy dodałem Fluo nie miałem żadnych jazd.

 

Tak więc wszystko zależy od tego w jakim stanie w danym momencie jesteś.

 

Jak masz silne lęki, to pewnie Fluo na początku Ci te lęki wyjebie w kosmos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma najwieksza tendencje z SSRI do zwiekszania lękow poczatkowo i najczesciej mozna uslyszec, ze dlugo sie rozkreca. Daje rade, ale lepiej chyba wybrac inny SSRI na takie objawy.

 

u mnie przeważnie wszystko działa na odwrót,mam bioxetin w domu od mojej matki nie chce go jeść woli pic wiec może spróbuje,mam jeszcze paro ale zastanawiam się nad esci albo mao

mam kilka paczek xanaxu to jakoś może to zaduszę te początki brania leku

 

fluo działa też tam coś na dopaminę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To był mój trzeci lek. Na 20 i 40 mg żadnego efektu, na 60 mg naszedł mnie niezły ból istnienia i myślałem już o szpitalu psychiatrycznym, bo robiło się niebezpiecznie. Byłem też strasznie zmęczony i nie mogłem normalnie funkcjonować psychofizycznie. Po zejściu z leku te objawy minęły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To był mój trzeci lek. Na 20 i 40 mg żadnego efektu, na 60 mg naszedł mnie niezły ból istnienia i myślałem już o szpitalu psychiatrycznym, bo robiło się niebezpiecznie. Byłem też strasznie zmęczony i nie mogłem normalnie funkcjonować psychofizycznie. Po zejściu z leku te objawy minęły.

 

na straszne zmęczenie i złe funkcjonowanie chcesz iść do szpitala hmm to tak naprawdę powinno tam się znaleźć większość forum :o

 

-- 17 sty 2017, 07:04 --

 

Zaczynam 3 podejście leczenia mojej nerwicy fluoreksyna. Ma ktoś informacje czy można go łączyć z sulpirydem na okres skutków ubocznych fluo ?. Mam już dość benzodiozapinów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×