Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

ale super :D

 

Z czego się cieszysz myślisz że on schudł to i ty schudniesz ?. Ja po fluo przytyłem. Jak chce się schudnąć to się je odpowiednią ilość kalorii i uprawia się wysiłek fizyczny. No chyba że zaraz wpadnie znany ekspert z tego forum i napisze że jest inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore fluo 20 mg i przytylam co nie zdarzało sie na innych preparatach :?
no właśnie fluo działa na każdego inaczej, zwiększenie wagi miałem na paro+mirta, na wenli, i na generyku fluo - fluoxetin, a tak spadek wagi (seronil 40mg)

 

Znowu jesteś kolejną osobą która twierdzi że generyki są gorsze ?, Jakim niby cudem ta sama substancja miała by u ciebie powodować tycie ?,wytłumacz mi to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale sam mój psych potwierdził, że generyki (ta sama substancja czynna, ale różnych firm) różnie działają, z różną "siłą"! stąd moje pytanie o WASZE spostrzeżenia!?

 

mam podobne spostrzeżenia ,,, jeśli chodzi o escitalopram( pralex ) czy Onirex firmy Oron to ich wypusty na tle innych generyków potrafią więcej zaszkodzić niż pomóc .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale sam mój psych potwierdził, że generyki (ta sama substancja czynna, ale różnych firm) różnie działają, z różną "siłą"! stąd moje pytanie o WASZE spostrzeżenia!?

 

mam podobne spostrzeżenia ,,, jeśli chodzi o escitalopram( pralex ) czy Onirex firmy Oron to ich wypusty na tle innych generyków potrafią więcej zaszkodzić niż pomóc .

 

A na jakiej zasadzie to stwierdzasz ? Powiedzmy że brałeś droższy lek przez rok przeskoczyłeś na tańszy i nagle ci zaszkodziły ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na jakiej zasadzie to stwierdzasz ? Powiedzmy że brałeś droższy lek przez rok przeskoczyłeś na tańszy i nagle ci zaszkodziły ?.

 

- na zasadzie "odczuwanego samopoczucia " po danym specyfiku . Tak właśnie , przez jakiś czas brałem jeden generyk i było dobrze , po trzech czy czterech miesiącach wskoczyłem na inny ( tzw. Pralex Orina ) i bardzo mi się pogorszyło z dnia na dzień na tym fińsim syfie . Potem znów wróciłem na poprzedni lek i po jakimś czasie znów mi sie polepszyło . I tu nie chodzi droższy- tańszy , tylko o cos innego ,,, jakoś firmy i ich tandetę .

Obecnie jade na Symescital ( to chyba najtańszy generyk , w dodatku nasz polski ) i sobie bardzo chwalę .

Teraz już rozumiesz ?,,, bo drugi , czy tez dziesiaty raz nie będe tłumaczył .

A co do Onirexu to ostatni syf . Rano zawsze nerwówa , a po innych generykach nie , lub mniejsza nerwówa . Ponimał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na jakiej zasadzie to stwierdzasz ? Powiedzmy że brałeś droższy lek przez rok przeskoczyłeś na tańszy i nagle ci zaszkodziły ?.

 

- na zasadzie "odczuwanego samopoczucia " po danym specyfiku . Tak właśnie , przez jakiś czas brałem jeden generyk i było dobrze , po trzech czy czterech miesiącach wskoczyłem na inny ( tzw. Pralex Orina ) i bardzo mi się pogorszyło z dnia na dzień na tym fińsim syfie . Potem znów wróciłem na poprzedni lek i po jakimś czasie znów mi sie polepszyło . I tu nie chodzi droższy- tańszy , tylko o cos innego ,,, jakoś firmy i ich tandetę .

Obecnie jade na Symescital ( to chyba najtańszy generyk , w dodatku nasz polski ) i sobie bardzo chwalę .

Teraz już rozumiesz ?,,, bo drugi , czy tez dziesiaty raz nie będe tłumaczył .

A co do Onirexu to ostatni syf . Rano zawsze nerwówa , a po innych generykach nie , lub mniejsza nerwówa . Ponimał ?

 

Ale ty mi niczego nie musisz tłumaczyć, to ja ci zacznę tłumaczyć lepiej. Najpierw naucz się czytać ze zrozumieniem potem odpisuj,bo nie zrozumiałeś o co mi chodzi. To że dopiero po 3 miesiącach brania leku poczułeś się źle to nie znaczy że to jest jego wina, bo po pierwsze to dość krótki okres brania leku po drugie wdł twojej logiki samopoczucie człowieka opiera się tylko i wyłącznie na leku tak ?,a inne aspekty życiowe jak np problemy w pracy już w to nie wchodzą i łączysz wszystko wyłącznie z zmianą leku ?, nie mówiąc już o tym że człowiek to nie maszyna i czuł dobrze 24/7 nie będzie. Poza tym jest coś takiego jak efekt placebo. Gdzieś tutaj strażnik teksasu pisał o tym że generyki niczym się nie różnią od oryginałów,wiec i pewnie cały proces "syfiastego" zamiennika siedzi w głowie. Ja też mam w domu Symescital polskiej firmy SymPhar to chyba najtańszy zamiennik. Do tego Paro firmy orion pharma też najtańszy,ale akurat nie brałem jeszcze ani jednego z nich.

 

I mówisz że escitopram ci pomógł tak ?. Ja ogółem mam dylemat czy brać paro czy esci teraz,fluo mi nie pomogło. Jedynym lekiem jaki mi pomógł kilka lat wcześniej był setaloft a teraz nic na mnie nie działa,znasz jakieś leki podobne do działania setaloftu oprócz wenli ? bo porównuję akurat tylko do niej ze względu na działanie w większych dawkach na dopaminę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I mówisz że escitopram ci pomógł tak ?.

- tak właśnie mówię , a nadto Ci powiem ,że nie tylko pomógł ale i nadal pomaga . Próbowałem tamtej wiosny ( na przedwiośniu dokładniej to było )odstawić Esci ( powoli , delikatnie ) ,bo było tak w miare- dobrze się czułem( -pomyślałem co ja będe całe życie ćwikał te leki, chociaż zmniejszę dawkę do 2,5mg ( z 10 mg ).Byłem nawet dumny z siebie ,że umiem funkcjonować na tak niskich dawkach prawie jak zdrowy . Po ponad 2 miesiacach na tak niskiej dawce tak mnie rozdupczyło ,że nie potrafiłem wstać z łózka , lęk niesamowity , depresja paraliżująca , myśli samobójcze w związku z tym nasilonym lękiem skutecznie upierdlającym wszelką radość życia . W dodatku najmniejszy stres ,,, ach szkoda słów .

Szybko wskoczyłem na 15 mg Esci , dołozyłem pregabalinę ( nadmienie ,że prawie 3 razy dziennie lorafen - muuusowo !) .

Dostałem nauczkę , że dla mnie nawet powolne schodzenie z leku to powolne umieranie . Ni hu---ja !!!- Mogę łykać to do końca życia,żeby tylko pomagało . Jak sobie przypomne to "umieranie " na kanapie i trzęsienie się z lęków ,,, to az do dzis położenie się w ciągu dnia na ta kanape powoduje u mnie najgorszy rodzaj wspomnień . Ja tak mam , Ty możesz miec inaczej , mi szkodzi Pralex , a pomaga Symescital , Tobie może być na odwrót .

Placebo , nieplacebo , a jebał to pies .

Poczytaj sobie opinię o dwóch lekach rodziców leczonych tą sama substancją Metylofenidatem , czy jest różnica i jaka pomiędzy Concertą , a Medikinetem . U dzieci te razzej placebo - nieplacebo to nie powinno być aż tak wyostrzone .

Narka . Baw się nie tyle dobrze z lekami co skutecznie i na tyle skutecznie by z rana mieć nie tyle ochotę co siłę wstać z łóżka i przetrwać dzionek z jego krzyżami .

Za świętym Pawłem , moim Patronem :

 

Między sobą zachowujcie pokój! ... nikt nie odpłacał złem za złe, zawsze usiłujcie czynić dobrze sobie nawzajem i wobec wszystkich! ... 21 Wszystko badajcie, a co dobre - zachowujcie! 22 Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła.

----1 List do Tesaloniczan (1 Tes 5) - Non possumus!

 

soryy że tak chaotycznie ,,, ale zona mi tu ględzi ;)

 

-- 30 mar 2017, 16:16 --

 

,a inne aspekty życiowe jak np problemy w pracy już w to nie wchodzą i łączysz wszystko wyłącznie z zmianą leku ?, nie mówiąc już o tym że człowiek to nie maszyna i czuł dobrze 24/7 nie będzie.

tutaj masz duzo racji ,,, na wiosne zawsze czuje sie kiepsko , to też się na to złożyło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła.

 

Nie da się...zło czai się wszędzie. Przywdziewa ładne szaty i udaje dobro ale to tylko powierzchowne złudzenie. Wszystko aby omamić i pokazać z czasem prawdziwą twarz :roll: Ale nie o tym ten wątek :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z jednym największych forumowych ekspertów w dziedzinie leków...hmmm

 

Salirka,

Królowo , tak naprawde w dupie byłem i gówno widziałaem ,,, a im dłużej zyję tym coraz żem głupszy . Wszystko ucieka , czas bezlitosny , codziennie powtarzane te same czynności do obrzydzenia wręcz ,, te same grzechy na spowiedzi , etc .Jak dzwon w mych uszach brzmią słowa świętej Teresy wielkiej mistyczki " Umieram , albowiem umrzeć nie mogę " Panie zmiłuj sie nade mną ! Wyczekuje nowego miasta , nowego świata , nowego Życia w Jezusie , po tym co tu i teraz robaczywym zrabolałym podretywaniu wokól własnej osi :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema ja 3dzien na seronil. Wcześniej brałam go kiedyś i nic nie pomógł poza nudnosciami nie czułam nic, teraz po próbie z Asentra która mnie pobudziła szalenie znowu próbuje seronil modlę się by zadziałał nic nie czuję póki co. A Wy jakie doświadczenia z seronilem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×