Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

Ja biorę fluoksetyne 10mg i afobam, brałam rano. Ale afobam od jutra będę brać na noc, bo skutki uboczne po dwóch tabletkach są nie do zniesienia.. :/ dzisiaj miałam jakiś straszna zajawke po fluoksetynie, myśli niewiadomo jakie ze aż strach na trzeźwo pomyśleć :/ a Ty jak miałaś pierwsze dni brania fluoksetyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pół tabletki rano a pół wieczorem, tak przepisala pani doktor. Dzisiaj nie brałam fluoksetyny, po wczorajszych głupich myślach.

 

Ja bym na Twoim miejscu mimo wszystko nie rezygnowala..który dzień bierzesz?

 

Ja dzisiaj wzięłam 10 tabletkę fluoksetinu. Jest minimalnie lepiej... pierwsze dni były ciężkie.. zobaczymy co dalej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę straszyć ale dojdą wam z czasem myśli destrukcyjne, które przeminą. Leki z tej grupy mają właśnie to do siebie, że wywołują takie myśli pomimo tego, że człowiek przed leczeniem nie miał czegoś takiego.

 

Choirakowa kici kici, taki ładny kotek, podoba mi się Twój awatarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie byłam.

Czy jest tu ktoś kto brał fluoksetyne tylko kilka dni i odstawil ze względu na bardzo silne skutki uboczne? Jak się czuliscie po odstawieniu?

 

Nie odstawiaj, uboczne Ci miną. Na innym ssri będzie to samo. Zanim się rozkręci bierz jakieś benzo.

Moją sytuację opisałem stronę wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze wszystkich leków, które bralem najgorzej czulem sie na fluo, na depresje niezla byla, juz nie wstawalem jak z krzyza zdjety, ale po 2 miesiacach brania doswiadczylem taki lęków jak nigdy przedtem, nawet gorszych niz przed braniem leków. Najlepie lęki jednak chyba rozwalala paroksetyna ( ale Paro to ma rowne kopniecie, juz od pierwszych dawek, nawet niskich, fluo to przy paro, chihuahua do pitbulla).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W czwartek byłam u neurologa, z moim całym zapasem leków i historia choroby. Po opowiedzeniu lekarzowi co się dzieje ze mną, stwierdził że to po prostu nerwica lękowa. Przy której brak motywacji tez jest objawem. A nie jak stwierdził lekarz rodzinny ze to od razu depresja. A więc fluoksetyna poszła w odstawke z racji tego że to nie depresja, i z tego też powodu źle reagowałam na te tabletki. Został mi do brania dwa razy dziennie afobam, po którym już dziś czuje różnice :) mam ogromną nadzieję że wszystko zmierza w dobrym kierunku! Ba, zaczęły mnie cieszyć nawet małe rzeczy! :) za dwa tygodnie do kontroli, i ewentualnie mogę pójść na psychoterapię tak dla polepszenia po tabletkach, by odstawienie nie było drastyczne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 dzien brania fluo w dalszym ciagu beznadziejnie

 

-- 06 lip 2016, 19:38 --

 

Hej pytanie do osob ktorym samopoczucie sie poprawilo po stosowaniu tego leku. Czy poprawe odczuliscie z dnia na dzien czy raczej stopniowo i jak sie wtedy czuliscie ? Czy to takie wrazenie jakby czlowiek byl ciut pijany? Ze wszystko mu sie nagle zaczyna podobac i czuje sie jakby pqtrzyl przez rozowe okulary?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś wie dlaczego klonazepam i buspiron działają przeciwlękowo, skoro jeden z nich jest agonistą, a drugi antagonistą receptora 5-HT1A? Który z nich jest lepszy?

Ale pytanie!, klonazepam to benzodiazepina bardzo silna, jeśli nie najsilniejsza w psychiatrii, potężny lek i szybko uzależnia, buspiron to placebo, mało na kogo to działa, klon działa od ręki, a buspiron potrzebuje wielu tygodni by zadziałać i to nie zawsze działa, to są 2 całkiem inne leki, do stosowanie przewlekłego lepszy będzie buspiron jeśli na kogoś zadziała, doraznie klon nie ma sobie równych, no może poza alprazolamem, co do fluo którą bierzesz 5 tygodni to może być za krótko, fluo potrzebuje minimum 6 tygodni, to najdłużej rozkręcający się ssri, on by osiągnąć stan stacjonarny potrzebuje miesiąca, jak nie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Tak na prawdę to szukam rozwiązania dla mojego lękliwego psa. Weterynarze niestety nie mają zazwyczaj takiego doświadczenia, a u psychiatry chyba nie można skonsultować psa. Znalazłam tylko jeden identyczny optymistyczny przypadek - pies do konca życia jadł sertraline i klonazepam i funkcjonował w miarę normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwierzeta zarazaja sie depresja od swoich Panow, potwierdzone info.

 

Szkoda klonazepamu na psa :pirate:

a tak serio, pamietaj o odpowiednim dawkowaniu mg/kg

tylko zebys potem nie musial go ciagac po osrodkach odwykowych dla zwierzat.

 

cos slyszalem ze wlasnie buspiron dla zwierzat daja na depreche, takze to jest napewno pewniejsza i bezpieczniejsza opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha :D no pewnie tak... jakkolwiek nie wiem co robić i dodatkowo moja depresja pogłębia się, bo mój pies ma depresje. perpetuum mobile :mrgreen: pies już dostaje 5 tygodni fluoksetynę przepisaną przez weterynarza, ale nie pomaga :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przez 3 tygodnie brał 20mg, ale wynegocjowałam z wetem, żeby dawać mu 60mg, więc od niecałych dwóch tygodni tyle dostaje (waży 60kg)
60mg to strasznie dużo, chyba jak na psa, tutaj ważny jest czas, dawka nie ma aż tak dużego znaczenia, no ale skoro tak lekarz postanowił to luz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×