Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

Biorę Seronil od 1,5 miesiąca. Przez pierwszy miesiąc 20mg. Nie miałem żadnych działań ubocznych może poza trochę dłuższym dochodzeniem do orgazmu. Po ok 2 tyg na 20mg pojawiło się pożądane działanie w postaci poprawy nastroju i zaprzestaniu objadania się, jednak po ok tygodniu wszystko praktycznie wróciło do normy, czyli lipa. Więc kiedy poszedłem na wizytę po 1 miesiącu dostałem 30 mg. I muszę przyznać, że teraz po 2 tygodniach na 30mg czuję się na prawdę dobrze. Nie objadam się i chudnę :mrgreen: Jeśli chodzi o działania pożądane - super. Niestety pojawił się również skutek uboczny w postaci bardzo utrudnionego i "przytłumionego" (acz osiągalnego) orgazmu. Jeśli chodzi o samo libido to spoko. Z erekcją też nie ma problemu. Ale jakoś nie umiem się tak wczuć w seks jak wcześniej. Nie porywa mnie tak. Czuję się tak jakby trochę "obok" i dlatego chyba ciężko jest mi osiągnąć orgazm. Tak czy inaczej zamierzam brać jeszcze fluo przez kilka miesięcy. Korzyści przewyższają straty. Boję się tylko o to, o czym tu i ówdzie piszą, że w sporadycznych przypadkach te zaburzenia seksualne pozostają długo (kilka miesięcy, lub lat) po zaprzestaniu brania leku... Czy ktoś z Was tak miał?
To są skrajne przypadki, nie przesadzałbym za bardzo, fajnie, że ten lek na ciebie działa, ja po nim o mało co się nie zabiłem, bardzo mocno obniżony nastrój, myśli depresyjne spotęgowane strasznie, po odstawieniu od razu poczułem ulgę.

 

 

to nie są skrajne przypadki.

 

"PSSD dotyka zarówno mężczyzn jak i kobiet. Może się zdarzyć, po zaledwie kilku dniach ekspozycji na lek przeciwdepresyjny i może utrzymywać się przez miesiące, lata, albo na czas nieokreślony. Nie jest znane lekarstwo."

 

"Jak często występuje PSSD?

Nie wiadomo, ilu ludziom odzyskać 100% ich pierwotnej funkcji seksualnych i odczucia po zastosowaniu leków przeciwdepresyjnych. Na podstawie dostępnych danych PSSD może być dość powszechne"

 

http://rxisk.org/post-ssri-sexual-dysfunction-pssd-wikipedia-stumbles/

 

raze poczytać i przed podjęciem leku , wziąść jakieś ryzyko . u mnie znaczne osłabienie funckcji seksualnych po zaledwie 7 tygodniach fluoksetyny. fluo nie biorę juz miesiąc.

wczesniej brałem SSRI nieprzerwanie 6 lat i po odstawce wracało do normy , teraz nie.

"w końcu się wpadnie do dziury"

 

 

dodam że biore agoniste dopaminy dostinex brałem 1 tabse , teraz 1/2 , po którym wacław powinien stać 24 na 24 , w skutkach ubocznych dostinex ma "hiperseksualność" do tego wellbutrin i dysfukcje nadal są. 0 poprawy . może 300/450mg wella coś da.

 

 

żeby nie było , nie chce nikogo straszyć , bierzcie leki jak pomagaja , jak wspomniałem brałem 6 lat SSRI non stop i wszystko wracało do normy , ale po prostu coraz głośniej się o tym robi i coraz więcej osób to ma . wziąłem fluo na 7 tyg i wystąpiło . jadłem 6 lat i nie wystąpiło .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie Seronilu (10 mg rano, 5 dzien) - przepisany ze wzgledu na zaburzenia lekowo-depresyjne wywolane trudna emocjonalnie sytuacja zyciowa.

 

Czy powinno sie kontynuowac branie Seronilu jesli po 5 dniach nadal wywoluje totalna apatie, sennosc i ogolne pogorszenie stanu? Czy dzialanie sedacyjne to normalna sprawa przy tym leku? Dodam, ze na noc biore Lerivon (10mg) - bez niego problemy zjadaja mi sen.

 

Dzieki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie Seronilu (10 mg rano, 5 dzien) - przepisany ze wzgledu na zaburzenia lekowo-depresyjne wywolane trudna emocjonalnie sytuacja zyciowa.

 

Czy powinno sie kontynuowac branie Seronilu jesli po 5 dniach nadal wywoluje totalna apatie, sennosc i ogolne pogorszenie stanu? Czy dzialanie sedacyjne to normalna sprawa przy tym leku? Dodam, ze na noc biore Lerivon (10mg) - bez niego problemy zjadaja mi sen.

 

Dzieki za odpowiedz

 

tak 6 tygodni wyczekuj . jak będzie nadal to wtedy znaczy że lek żle działa , puki co trza poczekać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie Seronilu (10 mg rano, 5 dzien) - przepisany ze wzgledu na zaburzenia lekowo-depresyjne wywolane trudna emocjonalnie sytuacja zyciowa.

 

Czy powinno sie kontynuowac branie Seronilu jesli po 5 dniach nadal wywoluje totalna apatie, sennosc i ogolne pogorszenie stanu? Czy dzialanie sedacyjne to normalna sprawa przy tym leku? Dodam, ze na noc biore Lerivon (10mg) - bez niego problemy zjadaja mi sen.

 

Dzieki za odpowiedz

Przy wystapieniu apatii nalezy czym predzej odstawic ten lek. Ten objaw moze trwac jeszcze dlugo po ukonczeniu terapii danym lekiem i jest wyrazna wskazowka, ze leki SSRI nie sa dobrym pomyslem przy Twoich objawach. Sprobuj moze zwiekszyc dawke Lerivonu (wtedy odczujesz mocniej dzialanie antydepresyjne) lub dolozyc jakis lek, ktory nie oddzialuje silnie na serotonine (odpadaja wszystkie SSRI oraz klomipramina z TLPD).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie Seronilu (10 mg rano, 5 dzien) - przepisany ze wzgledu na zaburzenia lekowo-depresyjne wywolane trudna emocjonalnie sytuacja zyciowa.

 

Czy powinno sie kontynuowac branie Seronilu jesli po 5 dniach nadal wywoluje totalna apatie, sennosc i ogolne pogorszenie stanu? Czy dzialanie sedacyjne to normalna sprawa przy tym leku? Dodam, ze na noc biore Lerivon (10mg) - bez niego problemy zjadaja mi sen.

 

Dzieki za odpowiedz

Przy wystapieniu apatii nalezy czym predzej odstawic ten lek. Ten objaw moze trwac jeszcze dlugo po ukonczeniu terapii danym lekiem i jest wyrazna wskazowka, ze leki SSRI nie sa dobrym pomyslem przy Twoich objawach. Sprobuj moze zwiekszyc dawke Lerivonu (wtedy odczujesz mocniej dzialanie antydepresyjne) lub dolozyc jakis lek, ktory nie oddzialuje silnie na serotonine (odpadaja wszystkie SSRI oraz klomipramina z TLPD).

 

 

No to teraz juz sama nie wiem co mam myslec. Co odpowiedz to inna opinia.

Czekac czy nie brac? Ricah - skad info o tej apatii?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie Seronilu (10 mg rano, 5 dzien) - przepisany ze wzgledu na zaburzenia lekowo-depresyjne wywolane trudna emocjonalnie sytuacja zyciowa.

 

Czy powinno sie kontynuowac branie Seronilu jesli po 5 dniach nadal wywoluje totalna apatie, sennosc i ogolne pogorszenie stanu? Czy dzialanie sedacyjne to normalna sprawa przy tym leku? Dodam, ze na noc biore Lerivon (10mg) - bez niego problemy zjadaja mi sen.

 

Dzieki za odpowiedz

Przy wystapieniu apatii nalezy czym predzej odstawic ten lek. Ten objaw moze trwac jeszcze dlugo po ukonczeniu terapii danym lekiem i jest wyrazna wskazowka, ze leki SSRI nie sa dobrym pomyslem przy Twoich objawach. Sprobuj moze zwiekszyc dawke Lerivonu (wtedy odczujesz mocniej dzialanie antydepresyjne) lub dolozyc jakis lek, ktory nie oddzialuje silnie na serotonine (odpadaja wszystkie SSRI oraz klomipramina z TLPD).

 

 

No to teraz juz sama nie wiem co mam myslec. Co odpowiedz to inna opinia.

Czekac czy nie brac? Ricah - skad info o tej apatii?

To nie żadne info to fakty, po ssri ludzie staja się apatyczni i to żadna nowość czy rewelacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz juz sama nie wiem co mam myslec. Co odpowiedz to inna opinia.

Czekac czy nie brac? Ricah - skad info o tej apatii?

To nie żadne info to fakty, po ssri ludzie staja się apatyczni i to żadna nowość czy rewelacja.

 

 

Z tysiaca postow, ktore tu przeczytalam wynika, ze wiekszosc wlasnie nie jest. Niektorzy dostaja takiego kopa energii, ze spac nie moga. Nie znalazlam wielu odpowiedzi na stan apatii - jutro zadzwonie do psychiatry i zapytam czy kontynuowac. Z jednej strony milo miec wylane na absoutnie caly swiat, ale nie o takie dzialanie mi chodzilo. Juz sie bardziej zamknac w sobie nie moge.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benzowiec84, Bierzesz wellbutrin??

 

tak mialem koszmar , tym razem w ogole jazdy takie mysli samobojcze ale , tak od wczoraj odczuwam poprawę , za kilka dni wskakuję na 300. odblokowały się emocje , tylko mówię te dysfunckje sex po fluo trzymają , a miesiąc juz nie biorę

 

-- 09 maja 2016, 21:19 --

 

Popieram Ricaha

 

 

aha biorę jeszcze dostinex agoniste d2 na zbicie prolaktyny , ale tera już pół tabsa

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie Seronilu (10 mg rano, 5 dzien) - przepisany ze wzgledu na zaburzenia lekowo-depresyjne wywolane trudna emocjonalnie sytuacja zyciowa.

 

Czy powinno sie kontynuowac branie Seronilu jesli po 5 dniach nadal wywoluje totalna apatie, sennosc i ogolne pogorszenie stanu? Czy dzialanie sedacyjne to normalna sprawa przy tym leku? Dodam, ze na noc biore Lerivon (10mg) - bez niego problemy zjadaja mi sen.

 

Witam serdecznie, powinnaś kontynuować branie seronilu, na początku jest apatia, senność ale później, czyli powyżej miesiąca zażywania poczujesz się dobrze i będziesz nakręcona, wręcz możesz być nerwowa! Jeśli powyżej miesiąca-czyli tak 1,5- będziesz miała natrętne myśli i depresyjne bardzo trzeba rzucić lek, 5 dni to za mało, czekać, czekać i jeszcze raz czekać cierpliwie. Działanie tego obróci się w przeciwną stronę.

 

Lek ten wkręca się bardzo powoli, ja czekałam 2,5 miesiaca.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benzowiec84, A ile czasu bierzesz wellbutrin ??

 

z 2,5 tyg . od 300 czuć działanie lekko antydepresyjne , ale bardziej ten lek tak odmula niż działa antydepresyjnie , człowiek ma emocje na nim , tragedi nie ma . wiem z moich przeszlo rocznych doświadczeń że 300mg już czuc spoko emocji

 

nie tyle co przed braniem SSRI ale o wiele więcej niż na SSRI i bez leku

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za odpowiedz.

 

Uważam, że bardzo dobrze zrobiłaś wyprowadzając się z tego miasta i jak najdalej od tego wszystkiego, nowa praca nakręci i da satysfakcję i wyciągnie z dołka. Bardzo dobra decyzja!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

midwinterblod, Nawet jeśli dostają kopa energii, to się to kończy, ile będzie trwało nikt ci nie powie, ale z czasem każde ssri zamula, fluoksetyna jest antagonistą 5ht2c i właściwie dzięki temu ten lek może pobudzać, serotonina ogólnie ma dać spokój i

w tej kwestii te leki się sprawdzają, ale one ci napędu nie dadzą, a już z pewnością nie takiego jakie miałeś/miałaś wcześniej przed chorobą.

 

-- 09 maja 2016, 22:30 --

 

benzowiec84, A ile czasu bierzesz wellbutrin ??

 

z 2,5 tyg . od 300 czuć działanie lekko antydepresyjne , ale bardziej ten lek tak odmula niż działa antydepresyjnie , człowiek ma emocje na nim , tragedi nie ma . wiem z moich przeszlo rocznych doświadczeń że 300mg już czuc spoko emocji

 

nie tyle co przed braniem SSRI ale o wiele więcej niż na SSRI i bez leku

Ja się czuje tragicznie w ciągu dnia, ale nie wiem czy to wina bupropionu czy tianeptyny, w ciągu dnia mam ochotę się odjebać, jest bardzo zle!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

midwinterblod, Nawet jeśli dostają kopa energii, to się to kończy, ile będzie trwało nikt ci nie powie, ale z czasem każde ssri zamula, fluoksetyna jest antagonistą 5ht2c i właściwie dzięki temu ten lek może pobudzać, serotonina ogólnie ma dać spokój i

w tej kwestii te leki się sprawdzają, ale one ci napędu nie dadzą, a już z pewnością nie takiego jakie miałeś/miałaś wcześniej przed chorobą.

 

to jest tak . na początku może aktywować , puki prolaktyna jeszcze nie jest zawyżona , ale czym dłużej się bierzę, tym bardziej wzrasta prolaktyna i tym bardziej hamowana jest dopamina , dlatego te leki po czasię się wypalają , po prostu wzrosła prolaktyna i nie przebija się przez to dopamina. i powstaje apatia/anhedonia. i tak naprawdę nie ma różnicy między fluo,paro,eescital,cital itp w konsekwencji te leki i tak będa działać tak samo czyli uspokajać,mulić . róznica jest na początku , a ta kto tylko nabijanie kasy przez koncerny.

 

antagonizm 5ht2c fluo jest nieistotny , ponieważ przebija go agonizm .

 

-- 09 maja 2016, 21:34 --

 

midwinterblod, Nawet jeśli dostają kopa energii, to się to kończy, ile będzie trwało nikt ci nie powie, ale z czasem każde ssri zamula, fluoksetyna jest antagonistą 5ht2c i właściwie dzięki temu ten lek może pobudzać, serotonina ogólnie ma dać spokój i

w tej kwestii te leki się sprawdzają, ale one ci napędu nie dadzą, a już z pewnością nie takiego jakie miałeś/miałaś wcześniej przed chorobą.

 

-- 09 maja 2016, 22:30 --

 

benzowiec84, A ile czasu bierzesz wellbutrin ??

 

z 2,5 tyg . od 300 czuć działanie lekko antydepresyjne , ale bardziej ten lek tak odmula niż działa antydepresyjnie , człowiek ma emocje na nim , tragedi nie ma . wiem z moich przeszlo rocznych doświadczeń że 300mg już czuc spoko emocji

 

nie tyle co przed braniem SSRI ale o wiele więcej niż na SSRI i bez leku

Ja się czuje tragicznie w ciągu dnia, ale nie wiem czy to wina bupropionu czy tianeptyny, w ciągu dnia mam ochotę się odjebać, jest bardzo zle!

 

 

może wypróbuj napierw 1 lek , żebys wiedzial od czego to

 

-- 09 maja 2016, 21:37 --

 

pamiętajcie , serotonina zamula dlatego że wzrasta prolaktyna , wzrost prolaktyny = hamowanie dopaminy = zaniżenie testosteronu = apatia,zmuła.

 

-- 09 maja 2016, 21:38 --

 

jak by serotonina nie wydzielała prolaktyny to były by to w miare dobre leki . ide na film :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Vengence, wystarczy mała daweczka leku, nawet o,25 mg a potrafi wywrócić spanie, życie, libido i wszystko do góry nogami! Odstaw 1 z nich na próbę i zobacz co to powoduje, albo przeczytaj ulotkę w którym leku takie coś występuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Vengence, wystarczy mała daweczka leku, nawet o,25 mg a potrafi wywrócić spanie, życie, libido i wszystko do góry nogami! Odstaw 1 z nich na próbę i zobacz co to powoduje, albo przeczytaj ulotkę w którym leku takie coś występuje.
Przeczytanie nie wiele da, bo dużo się pokrywa, myśli samobójcze powiększone to miałem po każdym leku, oprócz tego jestem bardzo mocno zamulony w ciągu dnia, ale to wiem, że to wina tianeptyny, bo kiedyś ją brałem miesiąc i tak miałem, nie dałem rady brać dłużej i odstawiłem, ale teraz postanowiłem brać do 3 miesięcy tiane, ale jest kurewsko ciężko oprócz tego bardzo słabo działąją benzo na tiane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vengence ja już się przekonałam po seronilu, wydawało mi się, że te przygnębiające mysli znikną, a tu kicha, lęki , natręctwa myslowe i ogromne przygnębienie wykończyły mnie, teraz ciężko do siebie dochodzę.

Jesli jakiś lek mnie bedzie na tamten świat ciągnął to rzucić to od razu bez namysłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vengence ja już się przekonałam po seronilu, wydawało mi się, że te przygnębiające mysli znikną, a tu kicha, lęki , natręctwa myslowe i ogromne przygnębienie wykończyły mnie, teraz ciężko do siebie dochodzę.

Jesli jakiś lek mnie bedzie na tamten świat ciągnął to rzucić to od razu bez namysłu.

No zgoda, ale ja mam tak z każdym lekiem, szczególnie ssri, pierwszy miesiąc u mnie depresja powiększa się do gigantycznych wręcz rozmiarów, spoko jakoś dam radę, chyba, jutro nie wezme jednej tablety tiane i zobaczę czy będzie lepiej, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnosnie Seronilu (10 mg rano, 5 dzien) - przepisany ze wzgledu na zaburzenia lekowo-depresyjne wywolane trudna emocjonalnie sytuacja zyciowa.

 

Czy powinno sie kontynuowac branie Seronilu jesli po 5 dniach nadal wywoluje totalna apatie, sennosc i ogolne pogorszenie stanu? Czy dzialanie sedacyjne to normalna sprawa przy tym leku? Dodam, ze na noc biore Lerivon (10mg) - bez niego problemy zjadaja mi sen.

 

Dzieki za odpowiedz

Przy wystapieniu apatii nalezy czym predzej odstawic ten lek. Ten objaw moze trwac jeszcze dlugo po ukonczeniu terapii danym lekiem i jest wyrazna wskazowka, ze leki SSRI nie sa dobrym pomyslem przy Twoich objawach. Sprobuj moze zwiekszyc dawke Lerivonu (wtedy odczujesz mocniej dzialanie antydepresyjne) lub dolozyc jakis lek, ktory nie oddzialuje silnie na serotonine (odpadaja wszystkie SSRI oraz klomipramina z TLPD).

 

 

No to teraz juz sama nie wiem co mam myslec. Co odpowiedz to inna opinia.

Czekac czy nie brac? Ricah - skad info o tej apatii?

Ja brałam Citronil-za pierwszym razem ok.Za drugim koszmarna senność w ciągu dnia,nic nie mogłam zrobić.Modliłam się aby przetrwać.Po odstawieniu leku 3 dni odstawiałam i 4 wzięłam Zoloft.Podziałał super-motor w dupie-dosłownie.Nareszcie byłam sobą.Teraz się zastanawiam nad innym lekiem bo Zoloft podnosi mi ciśnienie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest tak . na początku może aktywować , puki prolaktyna jeszcze nie jest zawyżona , ale czym dłużej się bierzę, tym bardziej wzrasta prolaktyna i tym bardziej hamowana jest dopamina , dlatego te leki po czasię się wypalają , po prostu wzrosła prolaktyna i nie przebija się przez to dopamina. i powstaje apatia/anhedonia. i tak naprawdę nie ma różnicy między fluo,paro,eescital,cital itp w konsekwencji te leki i tak będa działać tak samo czyli uspokajać,mulić . róznica jest na początku , a ta kto tylko nabijanie kasy przez koncerny.

Zamiast pisać bajki - odsyłam do postów Lorda Kapucyna.

PS póki przez ó.

 

pamiętajcie , serotonina zamula dlatego że wzrasta prolaktyna , wzrost prolaktyny = hamowanie dopaminy = zaniżenie testosteronu = a

jak by serotonina nie wydzielała prolaktyny to były by to w miare dobre leki . ide na film :)

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22325700

 

SSRIs may increase salivary testosterone in men and women.

Oraz lektura do dokształcenia:

http://www.ima.org.il/FilesUpload/IMAJ/0/54/27288.pdf

 

o fuck :) wygrałeś :) zawsze myślałem że prolaktyna blokuję dopaminę . sog za pracę

Jak zwykle kompromitacja 8) Nie mogłem się powstrzymać :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za odpowiedz.

 

Uważam, że bardzo dobrze zrobiłaś wyprowadzając się z tego miasta i jak najdalej od tego wszystkiego, nowa praca nakręci i da satysfakcję i wyciągnie z dołka. Bardzo dobra decyzja!

 

 

Agia - wyprowadzilam sie tylko na czas znalezienia nowej pracy. Niestety w miasteczku pod Wroclawiem, w ktorym mieszkaja rodzice nie ma szans na prace. Prace nowa dostalam w tym samym miescie, w ktorym sie to wszystko dzialo. Nie moge sie odizolowac wiec calkowicie. Myslalam o wypro za granice, ale nie wiem czy ucieczka cos da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agia - wyprowadzilam sie tylko na czas znalezienia nowej pracy. Niestety w miasteczku pod Wroclawiem, w ktorym mieszkaja rodzice nie ma szans na prace. Prace nowa dostalam w tym samym miescie, w ktorym sie to wszystko dzialo. Nie moge sie odizolowac wiec calkowicie. Myslalam o wypro za granice, ale nie wiem czy ucieczka cos da.

 

Witam porankiem, ucieczka to nie jest, ja mieszkam z problemem mojego zakładu w 1 mieście obok siebie i jest coraz gorzej, wyjazd i zmiana miejsca to najlepsze rzeczy aby odizolować się od problemu i nerwy opadną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×