Skocz do zawartości
Nerwica.com

KWETIAPINA(ApoTiapina, Bonogren, Etiagen, Kefrenex, Ketilept, Ketilept Retard, Ketipinor, Ketrel, Kvelux SR, Kventiax, Kventiax SR, Kwetaplex, Kwetaplex SR, Pinexet, Questax, Setinin, Symquel XR)


weronika

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

161 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      115
    • Nie
      33
    • Zaszkodziła
      26


Rekomendowane odpowiedzi

Lusesita Dolores, Chce dodać w niedalekiej przyszłości jakiś neuroleptyk na natręctwa do paroksetyny,rispolept odpada ze względu na silną akatyzje już przy dawce 1mg,olanzapina odpada bo dość słabo działa,zastanawiam sie nad amisulpirydem 800mg lub kwetiapiną 600mg,co lepiej na Ciebie działa bo widze że bierzesz i ketrel i solian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę od tygodnia, a zasadzie od 9 dni, jeżeli będzie mi pomagać to mogę ją żreć garściami i popijać gumisiowym sokiem, mało co mi pomaga, a chory czuje się tak źle, że wszystkie skutki uboczne mam tam gdzie słońce nie dochodzi. Poza tym zgadzam się z Elo, że kweta ma najsłabsze działanie na układ pozapiramidowy, a cholesterolu i glukozy się nie boję bo to sobie mogę monitorować i jak coś będzie nie halo to się zacznę martwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biore kwetiapine juz ponad miesiac. Pierwsze kilka tygodni 25mg od 2 dni 50mg. Do tego wenla od 2 dni 225mg a bylo 150mg. Doraznie clonazepam ale chce calkiem z niego wyjsc. Clona takze biore od ponad miesiaca 2x0,5mg ale od 2 dni zeszlem do 1x0,5mg. Biore to wszystko na depresje i fobie spoleczna oraz bezsennosc. Kweta na problemy ze snem pomaga. Codziennie jakies inne dziwne sny po niej. Ale tak ogolnie to stan dalej niezadowalajacy. Zamula, zobojetnienie, fobia takze. Teraz po tym schodzeniu z clona i podwyzszeniu kwety i wenli raczej pogorszenie. Tak jak by zycie stalo w miejscu od dluzszego czasu. Sam juz nie wiem. Kiedy ta chemia ruszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć czy ktoś z obecnych był agresywny, zły na kwetapinie? Biorę kwete 75 mg kwety od 7 dni. Muszę przyznać, że pomogła na co miała pomóc albo ukróciła szalejące objawy: lęk, wahania nastroju, derealizacje, depresje. Stałem się jednak bardzo agresywny. Dzisiaj jest najgorzej, ale w zasadzie codziennie trochę tak miałem. Ktoś, coś kiedyś doświadczył czegoś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslalem ze tez dziala na samopoczucie. Jak narazie depresja mnie nie opuszcza. Kiedy ten ketrel i wenlafaksyna zadzialaja razem. Ciekawe co lepsze , ketrel czy trazodon. Ja mam depresje, fobie,brak snu. Ketrel troche mi pomaga usnac ale pozniej sie wybudzam. Moze to jest spowodowane tym ze jestem 5 dzien bez klonazepamu. Bralem go przez ponad miesieac 2x0,5mg. Doktor mi powiedzial ze dzialanie clona ma zastapic kweta jak ruszy. Czyli ma mi pomoc z fobia, napieciem emocjonalnym,kontaktami z ludzmi... Moze ktos mi cos odpowiedziec, dac iskierke nadzieji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale oprocz dzialania nasennego? Ile sie czeka na inne dzialanie ketrelu np. takie jak fobia jesli jest takie...

 

-- 11 wrz 2015, 20:43 --

 

liptint ty bierzesz 400mg ketrelu a ja tylko 40mg. Dla mnie twoj ketrel to konska dawka. I czemu jest taka roznica w dawkach miedzy nami. Na co ty bierzesz ketrel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W badaniach na MDD i GAD (50-150mg) w prezentacji FDA było napisane, że największa poprawa, według skali Hamiltona następuje w pierwszych 4 dniach, ale generalnie pierwszy tydzień jest najistotniejszy, potem subtelna poprawę powinno się obserwowawać do 6 tygodni. Ale jak jest w praktyce to nie wiem. Za siebie się mogę wypowiedzieć, że pierwszy tydzień też był najistotniejszy. Teraz już nie widzę jakieś wielkiej poprawy.

Ja brałem 25 mg - to poczulem poprawę, ale po 3 dniach efekt zaczą słabnąć. Lekarka powiedziała, że to normalne.

Więc wziąłem 50 mg i znowu ogromna poprawa ale po 4 dniach efekt zaczął szybko słabnąć. Lekarka znowu, że to bardzo mała dawka.

I szedłem na 75 mg, znowu pierwsze 4 dni znacząca poprawa, a potem spadek - ale już znacznie słabszy niż przy 25 i 50 mg. Piszę bo może też odczułaś poprawę na początku ale efekt zaczął słabnąć?

Generalnie dawki <=50mg są na sen, 50-150 na GAD, 150-300 MDD, 400-800 CHAD I, 400-800 Schizofrenia. Tyle teorii po w praktyce lekarze różne dawki walą na różne zaburzenia.

A jak długo bierzesz wenle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×