Skocz do zawartości
Nerwica.com

RYSPERYDON (Orizon, Risperidon Vipharm, Risperidone Teva, Risperon, Rispolept, Rispolept Consta, Ryspolit, Torendo Q-Tab)


Hadrianus

Czy risperidon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

79 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy risperidon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      38
    • Nie
      12
    • Zaszkodził
      35


Rekomendowane odpowiedzi

Jak to jest, że risperidon uchodzi za lek aktywizujący, a ludzie mówią, że to silny zamulacz i często powoduje obniżenie nastroju?

Bo zwykli konsumenci, a nawet część lekarzy myli akatyzję z aktywizacją, ponad to aby zacząć mówić o uchodzeniu czegokolwiek za cokolwiek, trzeba obrać kontekst zakresu dawek o których rozmowa - bo mikrodawki LPP (np. 0,5mg/d) risperidonu mogą wykazywać działanie aktywizujące jak najbardziej przez blokowanie głównie autoreceptorów, nie wykazując dużego działania w stosunku do struktur umiejscowionych w postsynapsie, natomiast różnicowanie LPP pod wzgl. stopnia aktywizacji przy dawkach przeciwpsychotycznych jest zabiegiem podobnym do różnicowania stanu pacjenta pierdolniętego przez pociąg 100km/h i przez autobus 100km/h. Wiadomo , żeby nie poniżać lekarzy psychiatrów i już do reszty i nie sprowadzać ich zawodu do wypisywaczy recept na leczenie objawowe to tam się tworzy "wybory" dla pacjentów, całkiem jak WSI (których jak wiadomo już nie ma) nasze parlamentarne XD Pani psychiatra bedzie siedzieć, kiwać głową "tak , tak" , wybierać spośród niezliczonej ilości "nowocznesych" leków, "mamy wiele wariantów", możesz przełożyć z pkt A do B, z B do A możesz wybrać czy będziesz wyglądał jak nienormalny trząsł się jak galareta , napierdalał 22h/d minetę w powietrze i robił igłe magnetyczną powykręcanymi palcami, czy będziesz ważył 2paki , zdrapywał tłuszcz z włosów i ryja szpachelką, czy wyrosną ci cycki, czy wąsy (te 2 ostatnie to rzeczywiście jakiś wybór w zależności od tego jaka płeć XD). Podsumowując , aktywizować to mogą kilkukrotnie niższe dawki niż stosuje sie do leczenia przeciwpsychotycznego (juz nawet nie wspominam o pierwszej fazie "opanowywania objawów" cokolwiek to znaczy :D ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie dobrze bo co to za życie ... :(

 

Brałem do niego Seronil ale spowodował on powrót objawów psychotycznych więc lekarz odstawił i zwiększył Rispolept.

 

Wiesz nauroleptyków jest sporo a większość nowszych o niebo lepsze od rispo jeśli tylko by za działały pogadaj ze swoim sajko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim odczuciu najmniej w emocje i psychomotorykę ingeruje amisulpryd (Solian, Amisan). Właściwie nie czułem, że go brałem. Nie rozumiem, dlaczego lekarza ładują taką ilość leków, które ścinają z nóg. Mnie 0,5mg rispo ścina ostro z nóg. Po amisulprydzie nie czułem najmniejszej senności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim odczuciu najmniej w emocje i psychomotorykę ingeruje amisulpryd (Solian, Amisan). Właściwie nie czułem, że go brałem. Nie rozumiem, dlaczego lekarza ładują taką ilość leków, które ścinają z nóg. Mnie 0,5mg rispo ścina ostro z nóg. Po amisulprydzie nie czułem najmniejszej senności.

 

A co lekarzom zależy na człowieku on ma za zadnie wypisać receptę a pacjent niech się martwi :mrgreen: Gdyby tak co drugiego psychiatre nafaszerować jak kaczkę psychotropami to wtedy by się zastanowili co robią z ludźmi i im :mrgreen: Oni tego nie biorą oni tego nie czują :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

straszne gówno ten rispolept,nikomu z nerwicą go nie polecam,u mnie nasilił lęki do tego stopnia że miałem ataki paniki w chacie musiałem sie xanaxem ratowac bo serducho z klaty chciało wyskoczyć.Brałem 4mg i tylko jedną tabletkę do tego nocka nie przespana,straszny syf. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę ten lek, paskudne świństwo ten lek, mam po nim zwiększony apetyt i dużo też przytylem a biorę go przez rok przypisany został bo miałem halucynacje i glosy. Biorę lek w dawce 1mg. Boje się ze popadne w cukrzyce od tego leku :?.Macie jakies rady na to zeby tak nie tyć?

 

-- 23 paź 2014, 19:23 --

 

czy po zejściu z tego leku moja waga wróci do normy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×