Skocz do zawartości
Nerwica.com

BÓG - czy istnieje,jaki jest,nasze wyobrażenie


sbb88

Czy wierzysz w Boga?  

52 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy wierzysz w Boga?

    • Tak, jestem wyznawcą kościoła latającego potwora spaghetti
      0
    • Tak, wierzę w Boga (hinduista)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (judaista)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (muzułmanin)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (chrześcijanin-inny odłam)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (protestant)
      1
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (prawosławny)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (katolik)
      19
    • Tak, jestem rycerzem Jedi
      2
    • Tak, ale go nie lubię (satanista, nihilista)
      1
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (wyznaję inną religię)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (ale nie wyznaję religii)
      2
    • Przykładam marginalne znaczenie do koncepcji Boga (buddysta)
      1
    • Tak, wierzę w Boga bezosobowego (deista/panteista itp.)
      6
    • Nie mam zdania/Niezdecydowany (agnostyk)
      9
    • Nie, Bóg nie istnieje (ateista)
      19


Rekomendowane odpowiedzi

Arabia Saudyjska zawsze była najbardziej radykalnym krajem jak chodzi o Islam. Zwłaszcza dotyczący kobiet.

Ale chyba też jest tam największy odsetek, tego że facet ma wiele żon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mark123,

 

jeśli Bóg istnieje, to nie postrzega człowieka tak, jak twierdzi jakakolwiek

 

Więc jeśli istnieje to w jaki sposób postrzega Twoim zdaniem?

Jeśli ma "wgląd" w życie cywilizacji, to ogólnie postrzega w jakiś sposób, ale niemożliwy do ustalenia, jednak z wykluczeniem postrzegania że ludzie są "obiektem specjalnego zainteresowania" (ponieważ moim zdaniem na 100% są jeszcze jakieś inne inteligentne cywilizacje we wszechświecie/wieloświecie, a być może nawet jest ich mnóstwo i Bóg każdą cywilizacją interesuję się w podobnym stopniu i nie "ustalił" dla ludzi żadnych konkretnych "rytuałów" ani sposobów komunikacji z Bogiem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mark123,

 

Rozumiem dzieki za odpowiedz.

No ja to widze troche inaczej postrzeganie czegos zaklada podzial na postrzegajacego i postrzegane a wierze w Boga ktory jest niezroznicowany wiec takie postrzeganie wykluczam, niemniej Ty masz swoje poglady i wszystko ok.

 

Napisales o "wieloswiecie", mozesz napisac co masz na mysli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monachopsis,

 

Tytul tego watku zadaje wlasnie takie pytanie i przypuszczam, ze wsrod tych 378 stron tematu znalezli sie tacy co odpowiedzieli przeczaco, ale nie chce mi sie przeszukiwac ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

monachopsis,

 

Co niewazne, co niewazne ;p

 

Ogolnie jak ktos sie pyta czy wierze w Boga to odpowiadam, ze tak ale wbrew temu co mysli taka osoba - zakladajac ze wierzaca - nie jestesmy na tym samym pokladzie. Rownie dobrze moglbym odpowiedziec, ze nie wierze i chyba nawet byloby to bardziej adekwatne do pytania ktorego adresat przyjmuje przeciez okreslone wyobrazenie pod pojeciem 'Bog'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bóg to dla mnie transcendentny immanentny byt absolutny :smile: i nie zamierzam na ten temat dyskutować, bo kiepski filozof ze mnie.

A jak się mnie ktoś pyta czy jestem katolikiem czy żydem, to odpowiadam, że jestem alkoholikiem, mimo, że nie jestem, ale wtedy dają spokój średniowieczni szufladkujący idioci.

 

yyyy, nie ma takiej odpowiedzi w ankiecie? :-|

Jako kiepski filozof forumowy pozdrawiam spageciarzy i rycerzy jedi.

 

Zawsze marzyłem o zajadaniu makaronu w sosie, oglądając gwiezdne wojny, to podwójna boskość? w najczystszej postaci?? :roll:

Za trudne pytania mi tu zadajecie, nie idę na to :lol::lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liber8,

 

Dla mnie tez. Dla teistow wierzacych w kreatora to byt jedynie transcendentny dla panteistow jedynie immanentny a ja uwazam tak samo jak Ty :)

 

Jak mnie sie ktos pyta kim jestem to odpowiadam ze holikiem i taka osoba nie wie czy alkoholikiem czy melanholikiem czy kim i nie musi wiedziec 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mark123,

 

Jak slysze slowo nieskonczonosc w takim akurat kontekscie to odczuwam niepokoj ;/ Chodzi Ci o te wszechswiaty bąbelkowe?

Jakie bąbelkowe? Różne wszechświaty z czasoprzestrzeniami, jak np. nasz wszechświat. Ale wszechświaty te mogą różnić się ilością wymiarów, fizyką itp., w jednych istnieją cywilizacje, w innych nie, jedne istnieją dłużej, inne krócej.

Ja uważam nieskończoność za niezbędną i oczywistą. Wszechświaty nie, ale cały kosmos musi być wieczny i mieć nieskończony "rozmiar".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mark123,

 

Piszac bąbelkowe odnioslem sie do teorii wiecznej inflacji. Bardzo mi nie lezy ta teoria choc oczywiscie nie umialbym jej zanegowac wybieram po prostu alternatywne modele znaczy sie model i to taki ktory jest imho obszerniejszy - zawiera w sobie wiecej rozwiazan.

 

Twoj opis o swiatach z roznymi prawami fizyki po prostu do niej pasuje (teorii wiecznej inflacji). Te swiaty to czasoprzestrzenie w hiperprzestrzeni (tak to okreslilem a to pewnie nie jest fachowa nazwa) takie babelki w przestrzeni (hiper).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat, jest ciekawy.

 

Około 44% głosów w ankiecie było za ateizmem czy agnostyczyzmem.

 

Ja nie wierzę w wieloświat. Nawet w cywilizacje pozaziemskie nie wierzę. Istnienie kosmitów zdaje się kłócić z wiarą katolicką. 

 

Nie przypominam sobie, abym był ateistą, chociaż pewne wątpliwości co do istnienia Boga mogły mnie nachodzić, ale przez krótki czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Lilith napisał:

W ankiecie wzięło udział 39 osób, więc zdecydowanie zbyt mało, żeby móc wyciągnąć z niej jakieś konkretne wnioski. Tak naprawdę na chwilę obecną ankieta ma się nijak względem ogólnej liczby Forumowiczów. Nie wszyscy, którzy się wypowiadali w temacie oddali głos w ankiecie i to z bardzo prostej przyczyny - ankieta została stworzona dużo później niż sam wątek. 

W realu nie ma ateistów.Odważni ludzie,tylko w necie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×