Skocz do zawartości
Nerwica.com

BÓG - czy istnieje,jaki jest,nasze wyobrażenie


sbb88

Czy wierzysz w Boga?  

52 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy wierzysz w Boga?

    • Tak, jestem wyznawcą kościoła latającego potwora spaghetti
      0
    • Tak, wierzę w Boga (hinduista)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (judaista)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (muzułmanin)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (chrześcijanin-inny odłam)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (protestant)
      1
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (prawosławny)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (katolik)
      19
    • Tak, jestem rycerzem Jedi
      2
    • Tak, ale go nie lubię (satanista, nihilista)
      1
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (wyznaję inną religię)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (ale nie wyznaję religii)
      2
    • Przykładam marginalne znaczenie do koncepcji Boga (buddysta)
      1
    • Tak, wierzę w Boga bezosobowego (deista/panteista itp.)
      6
    • Nie mam zdania/Niezdecydowany (agnostyk)
      9
    • Nie, Bóg nie istnieje (ateista)
      19


Rekomendowane odpowiedzi

Od lat jestem ateistką.
Ja to nie rozumiem jak można być ateistą, szczególnie jeszcze dumnym. Kiedyś byłem poszukującym i miałem krótkie okresy ateizmu i to wcale nie był przyjemny czas. Tym bardziej dla osoby jak ja z zaburzeniami i innymi problemami, jak dla mnie ateizm byłby szczególnie w obecnej chwili destrukcyjny.

 

Taka prawdziwa modlitwa, dobra książka katolicka i inne praktyki duchowe przynoszą dużo ukojenia i spokoju i szkoda, że ludzie na nie się zamykają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pełna tolerancja dla wszystkich wyznań, religii, ateizmu. Ludzie mogliby się tak nie wyrżynać w imię Boga, ale to chyba nie jest możliwe? :bezradny:

 

Chociaż nie, jest pewna grupa religijna, której nie lubię i nie szanuję. Nie będę obrażał nikogo, więc przemilczę nazwę.

Ubój rytualny - zwierzęta cierpią i szamocą się w długiej agonii, naprawdę "piękna tradycja" religijna i zapewne przemysł wart biliony szekli :roll:

 

 

Taka prawdziwa modlitwa, dobra książka katolicka i inne praktyki duchowe przynoszą dużo ukojenia i spokoju i szkoda, że ludzie na nie się zamykają...

Ja z kolei wyczytałem gdzieś, że odpowiednia dawka DMT leczy z ateizmu

Czy ateista po DMT zostałby katolikiem? Trudno powiedzieć :lol::lol::lol:

 

A na poważnie, zgadzam się z Tobą BiełyjeRozy, praktyki duchowe potrafią przynieść ukojenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na poważnie, zgadzam się z Tobą BiełyjeRozy, praktyki duchowe potrafią przynieść ukojenie.

Gdybym zaczął tutaj polecać modlitwę różańcową, koronkę do miłosierdzia Bożego, polecał nosić cudowny medalik i przystępować do Eucharystii, to tutejsi ateiści by mnie tutaj zjedli i zmieszali z błotem. A nie tak dawno sam byłem zagorzałym przeciwnikiem katolicyzmu i zarzekałem się, że nigdy nie będę katolikiem. A stało się inaczej i to dzięki właśnie temu... medalikowi :D

 

Szkoda tylko, że ateiści i obojętni religijne zamykają się na duchowść :angel:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym zaczął tutaj polecać modlitwę różańcową, koronkę do miłosierdzia Bożego, polecał nosić cudowny medalik i przystępować do Eucharystii, to tutejsi ateiści by mnie tutaj zjedli i zmieszali z błotem.

 

BiełyjeRozy,

---co najwyżej na kitę tutejsi ateusze na czele z Wiejskim Teodorem mogę nam skoczyć ;) . Nie bój się tego że zmieszają Cię z błotem , tak naprawdę są słabi i potrafią tylko mielić jęzorem bajki bezbożne . My katolicy jesteśmy silni, bo z nami jest Bóg , a my w Niego wierzymy i Jego nade wszystko kochamy .

Skoro masz potrzebę podzielenia się swoją Wiarą w Trójcę Przenajświętszą są tu odpowiednie do tego wątki .

Sam odmawiam Różaniec I Koronkę dMB , oraz noszę Szkaplerz i cudowny medalik . W domu mam pełno powywieszanych świętych Obrazów . Ze swojej wiary mogę byc tylko dumny i taki jestem > Kocham Jezusa i On jest moją Mocą i moim Zbawieniem,,, a jak to się komuś Tutaj nie podobą to niech sobie zaaplikuje środki na przeczyszczenie jelit .Tyle w Temacie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie mogliby się tak nie wyrżynać w imię Boga, ale to chyba nie jest możliwe?

Ludzie będą się wyżynać nawet jakby wszyscy zostali ateistami, bo mają tendencję do tworzenia sobie bożków w innych postaciach. Spójrz ilu zabija dla pieniędzy.

 

Chociaż nie, jest pewna grupa religijna, której nie lubię i nie szanuję. Nie będę obrażał nikogo, więc przemilczę nazwę.

Ubój rytualny - zwierzęta cierpią i szamocą się w długiej agonii, naprawdę "piękna tradycja" religijna i zapewne przemysł wart biliony szekli

Nie tylko żydzi, ale też muzułmanie mają ubój rytualny ;)

 

 

O co chodzi z tym medalikiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie będą się wyżynać nawet jakby wszyscy zostali ateistami, bo mają tendencję do tworzenia sobie bożków w innych postaciach. Spójrz ilu zabija dla pieniędzy.

I to jest przykre, musiałaby chyba zajść jakaś zmiana w świadomości, żeby coś się zmieniło.

Słabo wygląda historia ludzkości, im bliżej współczesności tym więcej trupów :(

 

 

Nie tylko żydzi, ale też muzułmanie mają ubój rytualny

Nie wiedziałem i humoru mi to raczej nie poprawiło :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×