Skocz do zawartości
Nerwica.com

BÓG - czy istnieje,jaki jest,nasze wyobrażenie


sbb88

Czy wierzysz w Boga?  

52 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy wierzysz w Boga?

    • Tak, jestem wyznawcą kościoła latającego potwora spaghetti
      0
    • Tak, wierzę w Boga (hinduista)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (judaista)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (muzułmanin)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (chrześcijanin-inny odłam)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (protestant)
      1
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (prawosławny)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (katolik)
      19
    • Tak, jestem rycerzem Jedi
      2
    • Tak, ale go nie lubię (satanista, nihilista)
      1
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (wyznaję inną religię)
      0
    • Tak, wierzę w Boga osobowego (ale nie wyznaję religii)
      2
    • Przykładam marginalne znaczenie do koncepcji Boga (buddysta)
      1
    • Tak, wierzę w Boga bezosobowego (deista/panteista itp.)
      6
    • Nie mam zdania/Niezdecydowany (agnostyk)
      9
    • Nie, Bóg nie istnieje (ateista)
      19


Rekomendowane odpowiedzi

Reghum,

 

Tam jest deizm/panteizm itp. ja zaznaczyłem tę opcję jako "itp."

 

Co do reszty Twojej wypowiedzi to jest od tego ten wątek: religia-wiara-modlitwa-wiadectwa-uzdrowienia-zbiorczy-w-tek-t54516.html

 

Bo w tym nie należy powtarzać mojego nieopatrznego błędu i wywoływać sztormu.

 

Znamienne jednak jest to, jak chętnie pewne kwestie zostały podchwycone, a powtórzone pytania tematyczne, którymi chciałem uspokoić wywołany sztorm, całkowicie pominięte :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reghum,

 

Tam jest deizm/panteizm itp. ja zaznaczyłem tę opcję jako "itp."

 

Co do reszty Twojej wypowiedzi to jest od tego ten wątek: religia-wiara-modlitwa-wiadectwa-uzdrowienia-zbiorczy-w-tek-t54516.html

 

Bo w tym nie należy powtarzać mojego nieopatrznego błędu i wywoływać sztormu.

 

Znamienne jednak jest to, jak chętnie pewne kwestie zostały podchwycone, a powtórzone pytania tematyczne, którymi chciałem uspokoić wywołany sztorm, całkowicie pominięte :?

 

Fakt, nazwa tamtego tematu jest bardziej adekwatna. Wybacz, po prostu byłem niewyspany. Jak mod chce przenieść moją wypowiedź to spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Jasełka za mną.I mimo,że nie jestem religijny.Rolę Józefa zagrałem jak należy.Miałem iść z Maryją,czyli Danutą lat 59.Ona jeździ na wózku.Józef miałbyć smutny,ja niestety.Byłem uśmiechnięty ,przeczytałem z kartki swą kwestię.

Ale moja rola była w środku,więc trzeba było troszkę postać.A szaty,czyli takie płaszcze i chusta.Pożyczona od terapeutki ,Gosi lat 34.

Były dość gorące,zresztą to był pierwszy na świecie Józef w okularach ,dżinsach.Miałem na sobie sweter z flagą USA.

Co śmiała się terapeutka Aśka lat 34.Jozef from America,na występach była mama Barbara i o cztery lata młodszy brat.

Do kolęd nam przygrywał pan Henryk.Ma on tak,ze 60 może ciut więcej lat.Grał na harmonii./Jest też radny i szefem OSP.

Było ciasto,różne rodzaje.Ja zjadłem po kokardę i mam dość.Ciasta na dziś,ale było pyszne.

Oprowadziłem mamę,po całym budynku.Pokazałem gdzie,łazienka.Sala komputerowa,sala siłownia.

Mama pogadała z naszymi opiekunkami.

Wszystkie dziewczyny,mnie chwaliły.

Też z mamą,rozmawiał nasz 39 letni szef Sylwester.

Kiedy,Agatka 39 lat,nasza terapeutka i sprzątaczka Agnieszka 30 lat.Myły naczynia ja pomagałem wycierać.

To są zabawne kobiety,rozmowa była.Mało świąteczna.O filmie Suche Majtki Na Dnie Morza.

Ha,ha mają nasze dziewczyny poczucie humoru.

Jak powiedziałem,że zaraz wracam do domu.Agatka pyta,a co ci źle z nami.

Ja mówię,dziewczyny.Magą nawet z nami zamieszkać,co sprawiło Agnieszce dużo radości.

Było dziś super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sailorka,

 

Nie wiem, być może Wszechmocny znaczy, że niczego nie ma bez Jego udziału, a nie że wszystko może? Wtedy, być może, tak jak trudno winą obarczyć tlen za czyny człowieka, choć żaden czyn bez tlenu nie istnieje, tak nie trzeba winą za zło obarczać Boga. Taki przykład tylko, myślę, że jest wiele wariantów odpowiedzi na Twoje pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą sprawdziłem w encyklopedii i okazuje się, że panenteizm jest podkategorią teizmu, więc jestem teistą, a nawet o tym nie wiedziałem, niemniej wierzę w Boga bezosobowego (pytanie jeszcze co to jest osoba), może odpowiem na główne pytania tematu i tak będzie prościej:

 

"BÓG - czy istnieje" - tak

"jaki jest" - neutralny i niepodzielny

"nasze wyobrażenie" - jest ich wiele, ale żadne nie odnosi się do Boga, ponieważ Bóg jest neutralny, a treścią wyobrażeń nic neutralnego nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według mnie największym zagrożeniem dla wiary są media. które wprowadzają nas w błąd i chaos informacyjny dotyczący religi/Boga. księża czy zakonnicy jakoś nie trąbią o tym na głos, no bo mają przełożonych nad sobą. a wiadomo że polska często chową stała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×