Skocz do zawartości
Nerwica.com

ZYPRAZYDON (Zypsila)


Mefistofeles24

Czy zyprazydon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

  1. 1. Czy zyprazydon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      0
    • Nie
      0
    • Zaszkodził
      0


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie odnosnie tego leku w porownaniu do arypiprazolu. Na arypiprazolu w dawce 15 mg przytylem 10 kg, jak sie ma zyprazydon w porownaniu do arypiprazolu jesli chodzi o przyrost masy ciala? Czy na dawce dobowej 40 mg nie przytyje wogule? Podobno jest to jedyny neuroleptyk ktory nie powoduje tycia? Z abilify tez tak sie mowi a jednak tycie jest... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim, mam pytanie czy Zyprazydon można brać tylko na noc? Ranna dawka zwala z nóg i muszę się przespać a pracować trzeba i to nie wchodzi w grę. Może wieksza dawka musi być na noc tylko, jak myślicie? Może ktoś miał z tym problem? Lekarz dopiero w sierpniu bo na urlopie i nie wiem czy tak można brać. Za info z góry wielkie dzięki 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też dostałam zypsile. Jakie masz dawkowanie 2x1? Pytam, bo strasznie mi się po porannej dawce chce spać, a muszę pracować. I chciał abym brać całość na noc ale nie wiem czy działanie leku będzie odpowiednie. Daj znać jak u Ciebie. Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, figterka napisał:

Hej wszystkim, mam pytanie czy Zyprazydon można brać tylko na noc? Ranna dawka zwala z nóg i muszę się przespać a pracować trzeba i to nie wchodzi w grę. Może wieksza dawka musi być na noc tylko, jak myślicie? Może ktoś miał z tym problem? Lekarz dopiero w sierpniu bo na urlopie i nie wiem czy tak można brać. Za info z góry wielkie dzięki 🙂

Raczej nie, bo ten lek ma krótki okres półtrwania. Stąd dawkowanie 2x dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, figterka napisał:

Hej wszystkim, mam pytanie czy Zyprazydon można brać tylko na noc? Ranna dawka zwala z nóg i muszę się przespać a pracować trzeba i to nie wchodzi w grę. Może wieksza dawka musi być na noc tylko, jak myślicie? Może ktoś miał z tym problem? Lekarz dopiero w sierpniu bo na urlopie i nie wiem czy tak można brać. Za info z góry wielkie dzięki 🙂

 

Niestety nie. Bo czas wchłaniania zyprazydonu wynosi 6-8h, zaś jego okres półtrwania wynosi raptem 7h. Więc zgodnie z farmakokinetyczną logiką, żeby działał przez cały dzień trzeba go brać rano i wieczorem. I pamiętaj, że trzeba go brać w trakcie posiłku, by działał z odpowiednią siłą, bo nawet w ulotce jest o tym wzmianka:

 

Badania farmakokinetyczne wykazały, że biodostępność zyprazydonu może zwiększać się nawet o 100% w obecności pokarmu. Dlatego też zaleca się zażywanie zyprazydonu w trakcie posiłku.

 

Co do tego nadmiernego uspokojenia, o którym piszesz, to niestety wg mnie raczej będziesz musiała to jakoś przetrwać. Może nawet dobrze by było jakieś zwolnienie sobie wziąć? Z czasem organizm może się przyzwyczaić do leku i to nadmierne polekowe uspokojenie będzie stopniowo malało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. A jak wy znosicie działanie ziprasidonu? Mało jest informacji na forum o tym leku. Może ktoś leczy tym Chad? Jak się w tym wypadku sprawdza? Dajcie znać jak na was działa lek. Jeszcze raz dzięki 🙂

Edytowane przez figterka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę rano i na wieczór. Dziwnie się po nim czuje. Mam przepisane 2x 80mg, ale nawet po połowie czuje się okropnie. Ten lek działa z opóźnieniem. Po godzinie się czuje całkiem całkiem, a potem jestem wyczerpany. Wszystko mnie boli, nawet leżenie w łóżku. Nie mogę po nim jeść, ciągle mi jedzenie staje w gardle. Może z czasem będzie lepiej 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dryagan napisał:

Jeśli Ci przepisuje psychiatra na zdiagnozowaną chorobę to przecież nie ma różnicy. Jest to lek refundowany

Ma różnicę. Leki mają wskazania do refundacji przy określonych zaburzeniach. Od diagnozy zależy, czy masz 100% odpłatności, 30% czy receptę z ryczałtem. Niektóre leki takie jak Latuda czy kariprazyna masz refundowane tylko z diagnozą schizofrenii, na inne zaburzenia zapłaciłbyś 100%. Stąd właśnie moje pytanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Wiśniówka napisał:

Ma różnicę. Leki mają wskazania do refundacji przy określonych zaburzeniach. Od diagnozy zależy, czy masz 100% odpłatności, 30% czy receptę z ryczałtem. Niektóre leki takie jak Latuda czy kariprazyna masz refundowane tylko z diagnozą schizofrenii, na inne zaburzenia zapłaciłbyś 100%. Stąd właśnie moje pytanie. 

 

Z tego co mówi wyszukiwarka leków, to jest wydawany z refundacją we wskazaniach: schizofrenia, dodatkowo we wskazaniu off-label: zespół Tourette'a. 

https://www.sluzbazdrowia.com.pl/leki_mobilna.php?lek=zypsila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×