Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hotel zagubionych dusz


Mozo

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Melodiaa napisał(a):

Proszę o rozwinięcie lub wskazanie problemu z swobodnym pisaniem? Ewentualnie proszę o kontakt pw.

Hejka 😊 wszystkim, miłego dnia🌞☀️

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Melodiaa napisał(a):

Proszę o rozwinięcie lub wskazanie problemu z swobodnym pisaniem? Ewentualnie proszę o kontakt pw.

Ja Tobie rozwinę. Ze mną mają główny problem, bo uważam ten temat za służący wzajemnemu wspieraniu się w dalszym braniu benzo i mają problem, że wchodzę tu i czytam to klepanie się po pleckach. Voila ;) 

Edytowane przez acherontia styx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, acherontia styx napisał(a):

Ja Tobie rozwinę. Ze mną mają główny problem, bo uważam ten temat za służący wzajemnemu wspieraniu się w dalszym braniu benzo i mają problem, że wchodzę tu i czytam to klepanie się po pleckach. Voila ;) 

No i dalej będziemy klepać się po pleckach i co nam zrobisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że na forum jest sporo miejsca i dla każdego wystarczy. Każdy ma prawo do własnej opinii i dopóki nie jest łamany regulamin mamy wolność słowa. Forum jest specyficzne i nasze problemy również. Nie znam się na uzależnieniu od benzo bo miałam to szczęście, że gdy dostałam receptę od lekarza bez info co to za lek już byłam na tym forum i dzięki wątkom o benzo wiedziałam czym grozi długotrwałe stosowanie. Co nie znaczy, że nie bywa pomocne w kryzysowych sytuacjach i może miałam 3 tabletki w ustach w sumie. Współczuję innym problemu bo przecież szukali pomocy a dostali kolejny w postaci uzależnienia. Nie mnie oceniać tutaj wasze bolączki. Zachęcam do wzajemnego zrozumienia i/ lub pomocy. Każdy może pisać swobodnie w ramach regulaminu a jeżeli kogoś wpisy bywają dla nas irytujące można skorzystać z opcji ignoruj. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Melodiaa napisał(a):

Każdy może pisać swobodnie w ramach regulaminu a jeżeli kogoś wpisy bywają dla nas irytujące można skorzystać z opcji ignoruj. 

To przyjrzyj się użytkowniczce @AlicjaKa która porównała mnie do ludzi, którzy zabijali w komorach gazowych, bo mają problem z moim zdaniem do którego mam prawo, a które nie łamie regulaminu, a aniołkami nie są na pewno ;) dokładnie post z 11 maja z godz. 19:18 ;) 

Edytowane przez acherontia styx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, acherontia styx napisał(a):

To przyjrzyj się użytkowniczce @AlicjaKa która porównała mnie do ludzi, którzy zabijali w komorach gazowych, bo mają problem z moim zdaniem do którego mam prawo, a które nie łamie regulaminu, a aniołkami nie są na pewno ;) dokładnie post z 11 maja z godz. 19:18 ;) 

Dziewczyno po co pchasz się tam gdzie Cię nikt nie zapraszał? My sobie rozmawiamy, klepiemy się po pleckach jak to określiłas a Tobie nic do tego.Wchodzisz tu, czytasz nasze rozmowy i po co? Wg.Ciebie jesteśmy narkomanami? Może jesteśmy, ale Ciebie to nic nie powinno obchodzić, swoimi uwagami w żaden sposób nikomu nie pomagasz, może jedynie karmisz swoje rozbuchane ego.Nie nauczyła Cię mama żeby nie wtrącać się w rozmowy starszych i mądrzejszych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę wszystkich o powstrzymanie emocji i nie obrażanie się nawzajem, bo zaraz zacznę warczeć. A to może zaboleć... Forum jest dla wszystkich, ale jednak nie może być miejsca na jakieś słowne przepychanki - to na pewno łamie regulamin. Proszę o wzajemny szacunek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Dryagan napisał(a):

Bardzo proszę wszystkich o powstrzymanie emocji i nie obrażanie się nawzajem, bo zaraz zacznę warczeć. A to może zaboleć... Forum jest dla wszystkich, ale jednak nie może być miejsca na jakieś słowne przepychanki - to na pewno łamie regulamin. Proszę o wzajemny szacunek

 

Tak jest. Pozdrawiam 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2024 o 19:33, Mozo napisał(a):

Wymyślono tzw. "Zespół dyskontynuacji". Tak jak alkus po odstawieniu alko ma zespół dyskontynuacji. Zresztą w USA coraz więcej psychiatrów mówi wprost że antydepresanty UZALEŻNIAJĄ

Sam to przeżyłem, po ok. 8 miesiącach od zaprzestania - przez 2 tyg. człowiek 24/7 roztrzęsiony, rozkojarzony, niespokojny, do tego niezapowiedziane "brain zapsy", jakieś dziwne utraty świadomości. Nigdy więcej 😅 wolę narkotyki, więcej zabawy, mniej problemów jeśli ma się umiar, w końcu kto wie ile pożyje 🥳 [żarcik taki mocny] Ja od dawna tu pisałem, że jeśli coś wywułuje u mnie zespół dyskontunyacji to dla mnie jest to jedno i to samo i żadne regułki, czy profesory tego nie zmienią.

 

W dniu 13.05.2024 o 19:12, AlicjaKa napisał(a):

Przecież one działają pobudzająco i aktywizująco. Może i działają na lęki i otumaniają w jakiś sposób ale na nadmiar adrenaliny nie sądzę żeby były dobre. Rozwalone Gaba po benzo jest nadpobudliwe tak jak samochód bez hamulców

Gdyby twoja teoria była prawdziwą, pełno byłoby tych nocnych ESESERajMANÓW.

W dniu 13.05.2024 o 19:12, AlicjaKa napisał(a):

mogą wystąpić skłonności samobójcze co po odstawce benzo już samo w sobie jest niebezpieczne a tu jeszcze dodać ssri , które to zwiększa

Każdy skuteczny lek przeciwdepresyjny ma wpisane w ulotce od dawna, że w 3%, czy większej ilości osób dotkniętych chorobą takie myśli mogą nasilić się w pierwszych dniach leczenia, dlatego zaleca się dokładniejszą obserwację takich osób, a w miarę możliwości spędzanie z nimi więcej czasu.

W dniu 17.05.2024 o 14:10, AlicjaKa napisał(a):

Jadziu, ja myślę, że benzo u niektórych osób po prostu uszkadza w jakiś sposób układ nerwowy i regeneracja do końca jest niemożliwa. Jak czytam BB to w poszczególnych przypadkach nie ma znaczenia wiek czy długość zażywania. Taki organizm po prostu. Jeden jest silniejszy a drugi słabszy.  Dlatego odstawianie jest tak tragiczne w skutkach. Miałyśmy po prostu pecha, że trafiłyśmy na takich lekarzy, którzy przepisali nam tak szkodliwe dla nas leki

Drogie Panie, wszystkie benzodiazepiny bez wyjątku będą uszkadzać układ nerwowy różnym stopniu brane długo i konsekwetnie, ale i nadużywane (czy rekreacyjnie, branie niezgodnie z przeznaczeniem i przez zbyt długo) a regeneracja jest często kwestią danego przypadku, zażywanego leku oraz pacjenta. To, że "w poszczególnych przypadkach nie ma znaczenia wiek czy długość zażywania" to jest zwykła herezja i to powinno tępić się wszelkimi środkami, ale chyba takich nie ma, albo nikt poważny takimi głupotami się nie przejmuje.

 

Rozwój barbituranów, silnych depresantów wykorzystywanych m. in. w stanach bezsenności, zaburzeń lękowych, w celu rozluźnienia mięśni, a przede wszystkim w padaczce trwał przez ponad 50 lat do czasu powstania pierwszej benzodiazepiny. Dążono do tego głównie z celów bezpieczeństwa, ponieważ barbiturany można było ogólnie nazwać "potworem" o działaniach wielopoziomowo silniejszym, niż to co mamy teraz. Benzodiazepiny mają dobry profil bezpieczeństwa i ich użycie w uzasadnionych przypadkach przyniesie dużo więcej pożytku, niż szkody.

Edytowane przez Fobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Mozo napisał(a):

Hej Jadziu 🌹💕 klępię Cię po pleckach 🥳

Wysztkiego dobrego 👍🌼💗💗

Dzień dobry, miłego dnia Ci życzę😁

10 godzin temu, AlicjaKa napisał(a):

Jadziu, Maćku, Agatko dołączam do naszego kółka adoracji. Spokojnej nocy 💕

To chyba nie jest zakazane, pozdrawiam Cię serdecznie, miłego dnia.Jak się czujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jastara napisał(a):

Dzień dobry, miłego dnia Ci życzę😁

To chyba nie jest zakazane, pozdrawiam Cię serdecznie, miłego dnia.Jak się czujesz?

 

3 godziny temu, Jastara napisał(a):

Dzień dobry, miłego dnia Ci życzę😁

To chyba nie jest zakazane, pozdrawiam Cię serdecznie, miłego dnia.Jak się czujesz?

Klępię Was.po pleckach 🥳🤩👍😁.

A Kraszu niech dalej syczy🐍

Pozdrawiam serdecznie 🌹

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.04.2024 o 19:42, Fobic napisał(a):

Nie wiem co tu mogę dodać 🙃

Cloranxen, Tranxene (klorazepan) jedyne w czym może dorównać diazepamowi, to chyba w łagodzeniu fizycznych objawów zaburzeń lękowych pod warunkiem podania o 50% większej dawki. W całej reszcie, jak ogólne działanie przeciwlękowe, rozluźniające mięśnie, sedatywne, czy przeciwdrgawkowe nie ma do niego podjazdu, że tak się wyrażę. A już na pewno bardzo daleko mu do nitrazepamu, klonazepamu, lorazepamu, czy alpry.

Chyba, że pani Ewa ma na myśli ilość wspólnego z diazepamem, długo działającego metabolitu - nordazepamu, którego z klorazepanu zostaje w oranizmie na pewno więcej, bo ten jest właściwie jego prekursorem. Z benzodiazepinami o czasie półtrwania do 200 godzin lepiej być ostrożnym.

 

@Fobic trochę mnie to pociesza. Brałam Diazepam, ale przeszłam jednak na Cloranxen, obecnie biorę 1,25 mg (1/4 tabletki) ale choć jestem obstawiona w inne leki Trazodon, Paroksetynę oraz Pragabalinę 600 mg dziennie, to i tak się boję odstawić Cloranxen 🙂 Mam nadzieję, że przy tej dawce to będzie tylko formalność bez uboków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Jastara napisał(a):

Dzień dobry, miłego dnia Ci życzę😁

To chyba nie jest zakazane, pozdrawiam Cię serdecznie, miłego dnia.Jak się czujesz?

 

Jadziu, nie piszę bo czuję się  źle. Codziennie tak samo a nawet gorzej.  Dalej wegetuję i czekam na jakiś promyk poprawy. Jestem już tak zniechęcona, że staram się nie wchodzić na żadne forum. Tym bardziej, że czytają to osoby, które nie rozumieją przez co przechodzimy i mają rozrywkę z naszego cierpienia. Trzymaj się Jadziu, ściskam Cię mocno. Napisz co u Ciebie, czy lepiej coś ? ❤️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, AlicjaKa napisał(a):

 

Jadziu, nie piszę bo czuję się  źle. Codziennie tak samo a nawet gorzej.  Dalej wegetuję i czekam na jakiś promyk poprawy. Jestem już tak zniechęcona, że staram się nie wchodzić na żadne forum. Tym bardziej, że czytają to osoby, które nie rozumieją przez co przechodzimy i mają rozrywkę z naszego cierpienia. Trzymaj się Jadziu, ściskam Cię mocno. Napisz co u Ciebie, czy lepiej coś ? ❤️

Niczym się nie przejmuj, pisz swobodnie😁.Ja dziś mam ciśnienie znowu, nie wiem dlaczego.Wczoraj był dobry dzień, a dziś tragedia .Ogólnie jak biorę znowu ten lorafen to jest troszkę lepiej.Będę musiała zmienić psychiatrę i niech da mi coś innego.Jestem zdecydowana, w moim wieku wszystko mi już jedno, żeby tylko nie cierpieć. Sciskam Cię i posyłam dobre myśli, pisz codziennie, proszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jadziu, ja dziś miałam też wysokie ciśnienie a szczególnie rano do południa. Wtedy też najgorzej się czuję. Biorę ten propranolol i jakoś słabo działa. Próbowałam zwiększyć dawkę ale tak mnie osłabił, że myślałam, że zemdleję. Pewnie dlatego miałam taki skok ciśnienia jak dzisiaj nie wzięłam tej większej dawki tylko tyle co zwykle. Zobaczę jutro czy się obniży choć trochę. Cieszę się, że choć trochę lepiej się czujesz. W naszej sytuacji nawet niewielka poprawa znaczy bardzo wiele. Jak wyniki kręgosłupa? Czy wszystko w porządku? Daj znać. Pozdrawiam Cię i przesyłam również dobre myśli. ❤️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, AlicjaKa napisał(a):

Jadziu, ja dziś miałam też wysokie ciśnienie a szczególnie rano do południa. Wtedy też najgorzej się czuję. Biorę ten propranolol i jakoś słabo działa. Próbowałam zwiększyć dawkę ale tak mnie osłabił, że myślałam, że zemdleję. Pewnie dlatego miałam taki skok ciśnienia jak dzisiaj nie wzięłam tej większej dawki tylko tyle co zwykle. Zobaczę jutro czy się obniży choć trochę. Cieszę się, że choć trochę lepiej się czujesz. W naszej sytuacji nawet niewielka poprawa znaczy bardzo wiele. Jak wyniki kręgosłupa? Czy wszystko w porządku? Daj znać. Pozdrawiam Cię i przesyłam również dobre myśli. ❤️

Hej Dziewczyny 🌹💖

 Mimo wszystko życzę Wam dobrego dnia.🌼

I wszystkim pozostałym, mimo że mamy różne podejście do spraw tu poruszanych 😎

Teraz redukcja rolek+prega. Jest nieźle. Oby tak dalej. Benzo precz!🥳

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, AlicjaKa napisał(a):

Jadziu, ja dziś miałam też wysokie ciśnienie a szczególnie rano do południa. Wtedy też najgorzej się czuję. Biorę ten propranolol i jakoś słabo działa. Próbowałam zwiększyć dawkę ale tak mnie osłabił, że myślałam, że zemdleję. Pewnie dlatego miałam taki skok ciśnienia jak dzisiaj nie wzięłam tej większej dawki tylko tyle co zwykle. Zobaczę jutro czy się obniży choć trochę. Cieszę się, że choć trochę lepiej się czujesz. W naszej sytuacji nawet niewielka poprawa znaczy bardzo wiele. Jak wyniki kręgosłupa? Czy wszystko w porządku? Daj znać. Pozdrawiam Cię i przesyłam również dobre myśli. ❤️

Dziś będę mieć wyniki dopiero, ale tak sobie myślę po co mi właściwie to badanie? Przecież kręgosłupa nie naprawisz😀.Ja kiedyś też brałam przez chwilę leki na nadcisnienie i nic nie dawały.Zawsze było mi po nich słabo i tętno schodziło bardzo.Potem kardiolog kazał mi brać tylko cwiartke a potem wysłał mnie do psychiatry.Wtedy zaczęła się moja. "przygoda" z benzo. Powiem Ci , że boję się co dalej będzie ze mną.Biorę ten lorafen na razie, ale czuję że to za mało.Zwiększać nie chcę i tak żyje i męczę się z dnia na dzień.Może Tobie poprawi się lada chwila? Może nie masz takiego pecha jak ja, życzę Ci tego z całego serca, trzymaj się😊🌹

49 minut temu, Mozo napisał(a):

Hej Dziewczyny 🌹💖

 Mimo wszystko życzę Wam dobrego dnia.🌼

I wszystkim pozostałym, mimo że mamy różne podejście do spraw tu poruszanych 😎

Teraz redukcja rolek+prega. Jest nieźle. Oby tak dalej. Benzo precz!🥳

Powiedz czy pregabalina pomaga Ci w redukcji, lepiej się czujesz?Tobie też dobrego dnia😊🌹

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×