Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak to wygląda?


Chrom92

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, trudno mi lepszy tytuł wymyślić ale chodzi mi o to jak technicznie wygląda terapia grupowa.? Dostałem skierowanie do ambulatoryjnej grupy. Byłem u psychiatry stwierdził mi nerwicę lękową oraz przepisał Seronil 10 mg, który biorę od 4 dni.  Chodzi mi czy to mówi się po kolei czy jak ? Ile osób mniej więcej może być w takiej grupie? Ten lekarz mówił ,że to ma być w formie 5 x w tyg po 1 godzinie. Czy to standardowy czas?

Będe wdzięczny za każdą odpowiedź. To ma być mój pierwszy udział w terapii grupowej, jestem trochę zestresowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Chrom92 napisał(a):

Czy to standardowy czas?

Godzina to mało. Standardowo grupa trwa od 90-120 minut.

Nie mówi każdy po kolei, ale mówi każdy. To pacjent sam decyduje kiedy chce mówić. Na pierwszej sesji tylko pewnie trzeba będzie się przedstawić i powiedzieć z jakiego powodu się zdecydowało na taką formę terapii.

Przy czym jednak polecam mówić bo samym siedzeniem i milczeniem to nie za wiele wyniesiesz z takiej formy terapii.
Zresztą dużo też zależy od terapeutów prowadzących grupę, tego w jakim nurcie pracują etc.

 

Ja akurat takiej formy terapii nie lubię, ale wiem, że niektórym pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Takiten

Ambulatoryjnie nigdy nie bylem. Na oddzialach nerwic bylo ok 10 wliczajac terapeute. Jak to jest bez zapisow to moze byc ciut wiecej, ale watpie ze wiecej niz 15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Czeka mnie jeszcze jakaś rozmowa kwalifikacyjna lecz zdaniem tego psychiatry[który kieruje tym oddziałem w Przychodni] to raczej tylko formalność. A długo czekaliście na sformowanie grupy, jeżeli to się odbywało poza szpitalem?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja byłam na grupie tylko na oddziale terapeutycznym i czekałam +/- 4-5 miesięcy, w tym samym szpitalu na terapię grupową w trybie ambulatoryjnym swego czasu czas oczekiwania był +/- 2 lata 🤡 nie, nie przez brak chętnych, przez kolejki.

Dużo zależy od popularności miejsca. Są miejsca gdzie czekasz miesiącami, a są takie gdzie idzie się dostać praktycznie z marszu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Chrom92 napisał(a):

W takim razie pozostaje mi czekać do 27 czerwca na te kwalifikacje. Może jeszcze zapytam czy są jakieś szczególne zasady których trzeba przestrzegać?

Zależy jaki oddział. Ale przeważnie są narzucone zasady i trzeba przestrzegać regulaminu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×