Skocz do zawartości
Nerwica.com

Depresja- pa pa!


Psocia90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was serdecznie

 

Mam pytanie - czy ktoś z was wyleczył sie z depresji? Jak Ci sie udalo? Co prawda mam zdiagnozowana od 2 lat ale mam ja w zupelnosci juz z 15. Jestem ciekawa czy będę cierpieć już tak do ostatnich moich dni czy mam jakąś szanse na to, że kiedyś moja głowa będzie "czysta" 

 

Pozdrawiam Was 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, zdiagnozowany 3 lata temu, silną depresja I natrętne dręczące myśli. Przestałem wierzyć, że kiedykolwiek wyzdrowieję. Choroba odebrała mi wszystko, relacje, żonę która odsunęła się odemnie. Od 3-4 tygodni dręczące myśli zniknęły, mam pokój w głowie, mam jasne myśli. Jeszcze nie wierzę, że wyzdrowiałem ale korzystam z tego czasu jak mogę. Ostatnio zbudowałem w ogrodzie 30 metrową tyrolkę dla córki.. I nie wiem czy Ona ma większą frajdę czy ja jak na nią patrzę jak zjeżdża 🙃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Depresja im wcześniej wykryta i zaleczona daje szanse na pełne i trwałe wyzdrowienie. Każdy kolejny epizod to ryzyko nawrotu następnego. Z tego co pamiętam pewien psychiatra opowiadał, że przy 3-4 epizodzie jest już pewne, że nastąpi kolejny. Dlatego tak ważne jest leczenie pod kontrolą lekarza, nie przerywanie leczenia na własną rękę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mienta napisał(a):

Podobno ze schizofrenii nie można się wyleczyć, a depresja jest cięższą chorobą, więc podejrzewam, że z depresji też się nie da.

Przepraszam ale źle przeczytałam Twój nick...porą wypić kawę 😅

Godzinę temu, miL;) napisał(a):

Cześć, zdiagnozowany 3 lata temu, silną depresja I natrętne dręczące myśli. Przestałem wierzyć, że kiedykolwiek wyzdrowieję. Choroba odebrała mi wszystko, relacje, żonę która odsunęła się odemnie. Od 3-4 tygodni dręczące myśli zniknęły, mam pokój w głowie, mam jasne myśli. Jeszcze nie wierzę, że wyzdrowiałem ale korzystam z tego czasu jak mogę. Ostatnio zbudowałem w ogrodzie 30 metrową tyrolkę dla córki.. I nie wiem czy Ona ma większą frajdę czy ja jak na nią patrzę jak zjeżdża 🙃

Co spowodowało że masz jasne. Zaleczyles depresję? Rozwiązałeś swoje problemy? Jestem.ciekawa.bo może u mnie podziała. Ja z kolei mam zniekształcenia poznawcze i najgorsze jest to, że ja w nie wierze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, mienta napisał(a):

nie myl, proszę, chorób psychicznych z problemami. Niektórzy tak robią, a to przecież nie to samo.

Owszem ale chyba coś się przyczynia do depresji np długotrwały stres a stres czymś jest powiazany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Psocia90 napisał(a):

Przepraszam ale źle przeczytałam Twój nick...porą wypić kawę 😅

Co spowodowało że masz jasne. Zaleczyles depresję? Rozwiązałeś swoje problemy? Jestem.ciekawa.bo może u mnie podziała. Ja z kolei mam zniekształcenia poznawcze i najgorsze jest to, że ja w nie wierze...

Zmieniłem swoje życie.. zacząłem szukać prawdziwego sensu naszego życie, czyli tego czasu który mamy od narodzin do śmierci..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie udało mi się wyleczyć ale udało mi się zapanować nad niektórymi objawami, a inne złagodzić.

 

Nawet jakby nie było szans na całkowite wyleczenie, to zawsze można postawić sobie mniej ambitny cel poprawy swojej psychofizycznej kondycji krótko- i długoterminowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×