Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ciągłe lęki


Marcel76

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Męczą mnie ciągłe lęki i jest to już nie do zniesienia. Dodatkowo często wybudzam się w nocy i pożeram słodycze. Ostatnio zastanawiałem sie i doszłem do wniosku że te lęki to mam chyba od zawsze. Kiedyś zapijałem je alkoholem. Ale doszło do tego że już wpadłem chyba w jakiś alkoholizm. Dlatego odstawiłem alkohol i już ponad rok nie ruszam niczego co ma alkohol. Lęki pozostały i doszły problemy ze snem. Byłem u lekarza w przychodni i przypisał mi pramolan. Biore lek od tygodnia i nic nie pomaga. Dalej czuje strach jakby mialo cos złego sie wydarzyc. Prosze o rady bo już jestem tym bardzo zmęczony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Marcel76 napisał(a):

Witam 

Męczą mnie ciągłe lęki i jest to już nie do zniesienia. Dodatkowo często wybudzam się w nocy i pożeram słodycze. Ostatnio zastanawiałem sie i doszłem do wniosku że te lęki to mam chyba od zawsze. Kiedyś zapijałem je alkoholem. Ale doszło do tego że już wpadłem chyba w jakiś alkoholizm. Dlatego odstawiłem alkohol i już ponad rok nie ruszam niczego co ma alkohol. Lęki pozostały i doszły problemy ze snem. Byłem u lekarza w przychodni i przypisał mi pramolan. Biore lek od tygodnia i nic nie pomaga. Dalej czuje strach jakby mialo cos złego sie wydarzyc. Prosze o rady bo już jestem tym bardzo zmęczony. 

Cześć

Byłeś u psychiatry? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Marcel76 napisał(a):

Dlatego odstawiłem alkohol i już ponad rok nie ruszam niczego co ma alkohol.

 

No i tak trzymaj. Nie uważam alkoholu za zło, ale jak masz ciągoty do zapijania smutków, to lepiej nie pić wcale, bo to droga do uzależnienia.

 

Edytowane przez 94.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Marcel76 napisał(a):

Ale mnie łapiesz za słowa i kołujesz. Chodzi mi o to że niewiem ile trzeba czekać na wizyte. Wiadomo że prywatnie to dzwonisz i już przyjmuje, ana nfz to chyba nie tak odrazu

 

A no to fakt, może być ciężko. Trzeba dzwonić po prostu i się pytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Marcel76 napisał(a):

Wiadomo że prywatnie to dzwonisz i już przyjmuje, ana nfz to chyba nie tak odrazu

Teraz to i prywatnie nie jest łatwo. Do mojego lekarza trzeba czekać 2 miesiące nawet prywatnie.

Jak coś pilnego to czasem przyjmuje bardzo wcześnie 6-7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marcel76 napisał(a):

Witam 

Męczą mnie ciągłe lęki i jest to już nie do zniesienia. Dodatkowo często wybudzam się w nocy i pożeram słodycze. Ostatnio zastanawiałem sie i doszłem do wniosku że te lęki to mam chyba od zawsze. Kiedyś zapijałem je alkoholem. Ale doszło do tego że już wpadłem chyba w jakiś alkoholizm. Dlatego odstawiłem alkohol i już ponad rok nie ruszam niczego co ma alkohol. Lęki pozostały i doszły problemy ze snem. Byłem u lekarza w przychodni i przypisał mi pramolan. Biore lek od tygodnia i nic nie pomaga. Dalej czuje strach jakby mialo cos złego sie wydarzyc. Prosze o rady bo już jestem tym bardzo zmęczony. 

Pramolan to jest stary lek, a zaburzenia ewoluują. Idź do psychiatry po nowoczesnne leki. To, że czujesz, że coś ma się wydarzyć to nerwica i muszę Cię rozczarować, bo nic się nie wydarzy😱 wszystko wydarza się tylko w Twojej niespokojnej głowie:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marcel76 napisał(a):

Wybieram sie w tym tygodniu, ale nie wiem ile trzeba czekać na wizyte po zarejestrowaniu

Prywatnie pewnie szybko, na NFZ są kolejki długie. Szczególnie na pierwszą wizytę. Ale warto iść, bo rodzinny to tak naprawdę niewiele zdziała. Lepiej dobrać leki u specjalisty. Później już możesz zabrać zaświadczenie od psychiatry jakie leki bierzesz to będą w przychodni poz zapisywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Marcel76 napisał(a):

Czytałem na temat pramolanu, było napisane że dorośli powinni zażywać 50mg rano i w południe a wieczorem 100mg. Mój lekarz z przychodni zalecił tylko 50mg na wieczór, myśle że to za mała dawka dlatego nic nie pomaga. 

Pramolan jest chwalony w Niemczech, ale tam żyją spokojniej niż u Nas. W Polsce jest ciągłe napięcie i pęd za którym nie którzy nie nadążają i siada im głowa. Dlatego ja mam wyyebane i jestem trochę przez to zacofany, ale i tak wiem co z czym się je, mimo, że nie gnam:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak miałam pierwszy raz leki to poprostu stałam przy lodówce i pożerałam wszystko . Niektóre leki tak działają. Do tego na początku leki potrafią wzmagać lęki,mi po lekach pojawiło się zaciskanie zębów i ogólnie większe strachy trzeba poczekać jakieś 2 tygodnie ale to indywidualna kwestią. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Marcel76 napisał(a):

No tak, tylko ja chcę na NFZ a nie prywatnie bo wiadomo że chodzi o kase

https://terminyleczenia.nfz.gov.pl/?search=true&Case=1&ServiceName=PORADNIA+ZDROWIA+PSYCHICZNEGO&State=12&Locality=BIELSKO-BIAŁA&Provider=&Place=&Street=

Spróbuj na tej stronie znaleźć 

Wpisujesz poradnia zdrowia psychicznego i tam dalej . Mam nadzieję że strona pokazuje rzetelnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka

Byłem dziś w poradni psych. Pani w rejestracji powiedziała że termin jest dopiero na 15 stycznia. Rzeczywiście na pierwszy raz trzeba troche poczekać. Musze obdzwonić jeszcze pare miejsc bo dała mi numery. Jestem z Legnicy, a tutaj mamy cztery poradnie, a jak nie bedzie bliskich terminów zostaje mi pojście prywatnie, albo inne miasto może Wrocław, albo Lubin jest bliżej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Marcel76 Na 15 stycznia?! W sumie nie powinno to mnie dziwić, psychiatra jak każdy inny lekarz. Niedługo to będzie trzeba kilka lat czekać jak do endokrynologa. Mnie też męczą lęki. Są leki na to, kiedyś mi pomogły się wygrzebać z tego bagna i miałem spokój przez kilka lat. Warto też pomyśleć o psychoterapii. Na NFZ też pewnie się długo czeka. Nie wiem, jak to działa na fundusz, tzn. czy psychiatra musi kierować, czy rodzinny, ale warto się taką terapią zainteresować i może już ustawić się w kolejce? Marcel, ja się wybudzam wcześnie rano i już nie mogę spać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, zew napisał(a):

@Marcel76 Na 15 stycznia?! W sumie nie powinno to mnie dziwić, psychiatra jak każdy inny lekarz. Niedługo to będzie trzeba kilka lat czekać jak do endokrynologa. Mnie też męczą lęki. Są leki na to, kiedyś mi pomogły się wygrzebać z tego bagna i miałem spokój przez kilka lat. Warto też pomyśleć o psychoterapii. Na NFZ też pewnie się długo czeka. Nie wiem, jak to działa na fundusz, tzn. czy psychiatra musi kierować, czy rodzinny, ale warto się taką terapią zainteresować i może już ustawić się w kolejce? Marcel, ja się wybudzam wcześnie rano i już nie mogę spać. 

U mnie najgorsze są częste pobudki i zajadanie słodyczy. Zajadanie to mało powiedziane, ja te słodycze żre jak świnia bez zadnej kontroli. Rano budze się zdenerwowany jest mi niedobrze po słodyczach, mam zgage. Cały dzień nerwy i lęki normalnie masakra. Udało się dzięki znajomej zarejstrować do psychiatry na czwartek. Wstydziłem sie ją prosić o pomoc no bo wiadomo psychiatra czyli jestem wariat, ale mi już wszystko jedno. Ja chce chociaż w miare funkcjonować. Niczego innego nie pragne tylko zwykłego spokoju ducha. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×