Skocz do zawartości
Nerwica.com

DULOKSETYNA (AuroDulox, Depratal, Dulofor, Duloxetine Mylan/ +pharm/ Sandoz/ Zentiva, Dulsevia, Duloxetenon, Dutilox)


suzak29

Rekomendowane odpowiedzi

54 minuty temu, zburzony napisał(a):

@Einarzdaje się że na 30 mg byłem właśnie coś koło dwóch tygodni, potem wjechało 60 dopiero. 

Leczę się z przerwami 20 lat, a około 15 jestem ciągle na jakichś lekach. Z tym że mam już 40 lat także wiesz 🙂

Duloksetyna okazała się dla mnie świetna na fobię społeczną czego i tobie życzę.

1 godzinę temu, zburzony napisał(a):

 

Oczywiście że to dobry zwiastun! U mnie było podobnie, też zaczynałem od 30 mg i już w tej dawce była szybka poprawa właśnie pod względem lękow. Jeśli lek zaskoczy u ciebie podobnie jak u mnie to będziesz bardzo zadowolony. Moje lęki i fobię społeczną zniszczył po prostu:)

 

Wiesz u niektórym SNRI z jakiegoś powodu (a zapewne chodzi o wpływ na noradrenalinę) działają lepiej i szybciej niż SSRI, być może jesteś jedną z tych osób. Oby:)

To samo dał mi do zrozumienia lekarz podczas wizyty, że SRRI to nie jest dobry kierunek leczenia. Oprócz systemu serotoninowego zawodzi noradrenalina i ja trzeba stymulować. 

Jak długo byłeś na dawce 30 mg? Jak długo się leczysz? 

Fobia społeczna - znam, nie chcę już tego znać, chciałbym zapomnieć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .Mam pytanie czy to prawda że  duloksetyna ma właściwości przeciwbólowe. Po dawce 120mg nie czuje fizycznie(oraz psychicznie ) nic jakby ktoś dał mi znieczulenie. Nic mi nie przeszkadza, hobby i inne rzeczy które mi sprawiały radość przestały sprawiać a libido to wogóle nie mam .Mam pustkę w głowie oraz jakbym stracił inteligencje oraz pamięć .Jak z kimś rozmawiam to nie pamiętam zaraz o czym było gadane. Czuje się jak robot. Nie wiem co robić czy poprosić psychiatrę o inne lek ,tylko jaki? Wcześniej zażywałem  Escitalopram(Nexpram) i było lepiej .Jakieś porady co mam robić . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, pmat napisał(a):

Witam .Mam pytanie czy to prawda że  duloksetyna ma właściwości przeciwbólowe. Po dawce 120mg nie czuje fizycznie(oraz psychicznie ) nic jakby ktoś dał mi znieczulenie. Nic mi nie przeszkadza, hobby i inne rzeczy które mi sprawiały radość przestały sprawiać a libido to wogóle nie mam .Mam pustkę w głowie oraz jakbym stracił inteligencje oraz pamięć .Jak z kimś rozmawiam to nie pamiętam zaraz o czym było gadane. Czuje się jak robot. Nie wiem co robić czy poprosić psychiatrę o inne lek ,tylko jaki? Wcześniej zażywałem  Escitalopram(Nexpram) i było lepiej .Jakieś porady co mam robić . Pozdrawiam

Masz bardzo wysoka dawke,moze dlatego cie tak za mozno odcina.Znam to uczucie.Duloksetyna dziala przeciwbolowo dlatego jest tez przepisywana na depresje z somatami i fibromialgie miedzy innymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co bać na zapas tego odstawiania. zeszłam z 90 na 60 bez najmniejszego problemu, ze dwa razy zapomniałam wziąć leku w danym dniu i nic strasznego się nie działo. 

Wcześniej odstawiałam wiele różnych leków i jedyne które dawały pewne problemy to była Wenla i Paroksetyna. Gorsze samopoczucie przez kilka dni, Czasem zawroty głowy i mdłości, nic gorszego od przeziębienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat zamierzam zredukować dawkę dulo z 90 na 60 mg, biorę trochę leków i chociaż mam wyniki wątroby dobre to po co ją przeciążać, zwłaszcza kiedy, jak dla mnie przynajmniej, różnica w działaniu między tymi dawkami jest niewielka. Poza tym biorę jeszcze małą ilość fluwoksaminy która podnosi stężenie duloksetyny we krwi, także jestem pewien że nie odczuję różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Orzeszkowa napisał(a):

Nie ma się co bać na zapas tego odstawiania. zeszłam z 90 na 60 bez najmniejszego problemu, ze dwa razy zapomniałam wziąć leku w danym dniu i nic strasznego się nie działo. 

Wcześniej odstawiałam wiele różnych leków i jedyne które dawały pewne problemy to była Wenla i Paroksetyna. Gorsze samopoczucie przez kilka dni, Czasem zawroty głowy i mdłości, nic gorszego od przeziębienia.

Tak,ale najczesciej schodzenie na nizsza dawke moze byc jeszcze ok,ale kompletne odstawienie?😣😩nie koniecznie.Ale masz racje,nie ma co dramatyzowac.Dopoki nie musimy😉🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, pmat napisał(a):

Zmienię dawkę duleksetyny z 120mg na 60mg i zobaczymy jak się będę czuł . A takie pytanie bierzeczie jakieś witamy i.t.p oprócz Dulo czy tylko sam lek?

Ja biore wit D 2000 j. I omega 3,czasem co drugi dzien esseliv duo na oslone wątroby tak profilaktycznie.komplet witamin tez..Duzo ostatnio sie mówi wlasnie o wit D, i jej dobroczynnym dzialaniu,jest tez wspomagajaca  bardzo przy chorobach autoimmunologicznych.Jeden gosc na yt twierdzil ze bierze spora dawke i mu pomaga😉😉🤩ot skoro tak ,to czemu nie,niech chłop bierze.🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Lucy32 napisał(a):

Masz bardzo wysoka dawke,moze dlatego cie tak za mozno odcina.Znam to uczucie.Duloksetyna dziala przeciwbolowo dlatego jest tez przepisywana na depresje z somatami i fibromialgie miedzy innymi.

 

20 godzin temu, Lucy32 napisał(a):

Masz bardzo wysoka dawke,moze dlatego cie tak za mozno odcina.Znam to uczucie.Duloksetyna dziala przeciwbolowo dlatego jest tez przepisywana na depresje z somatami i fibromialgie miedzy innymi.

Lucy32 nadal cię odcina ból co zrobiłaś z tym faktem? Czujesz obojętność ,brak emocji. Nadal zażywasz duleksetyne czy zmieniłaś na inny lek 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, pmat napisał(a):

 

Lucy32 nadal cię odcina ból co zrobiłaś z tym faktem? Czujesz obojętność ,brak emocji. Nadal zażywasz duleksetyne czy zmieniłaś na inny lek 

Hej @pmatno wiesz ja kiedys bylam na 90mg Dulo chyba dwa lub trzy tyg.To nie dlugo ,ale i tak czulam sie tak jak ty pisales jak terminator,zbyt odcieta od uczuc,emocji i mi sie to nie podobało,tym bardziej ze efekt antylekowy i antydepresyjny wcale nie byl lepszy niz na 60mg ,dlatego zeszlam spowrotem na 60 tke.I uwazam ze tak jest lepiej,bo mam wiecej emocji,czuje je choc troche ,reszta nieistotnych problemow mnie nie przerasta,ale przynajmniej czasem odczuwam zadowolenie,zlosc ,nawet inne uczucia ale nie smutek.,i slysze swoje mysli hehehe ze tak to powiem.Na 90 bylo jakby zbyt mocne odciecie sie od swojej osobowosci.Stan niebytu hehehe.Podobnie mialam gdy bralam 60mg Mirtazapiny,zbyt duzo i wyjalowione tez uczucia byly. U mnie wieksze dawki leku czesto to powoduja.Dlatego kazdy musi sobie wyregulowac dawke na ktorej jest ok.Tylko mowie o tym swojemu doktorkowi,a on pozwala bo chce zeby bylo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Lucy32 napisał(a):

@pmat a o co chodzi z tym bólem.Cos cie boli?I jak wchodziles na 120mg Dulo?Musiales zaczynac  od 30tki?  60 tki?Nie miales porownania  jak na nizszej dawce bylo?

Właśnie słabo czuję bóle i zmysły wcześniej czułem bardziej.Czuję ucisk w miejscu gdzie zaczyna głową a kończy kark.Czasami czuję taki przyjemny prądy/ciarki przechodzące z tyłu głowy do przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, pmat napisał(a):

Właśnie słabo czuję bóle i zmysły wcześniej czułem bardziej.Czuję ucisk w miejscu gdzie zaczyna głową a kończy kark.Czasami czuję taki przyjemny prądy/ciarki przechodzące z tyłu głowy do przodu.

Glowa moze bolec,mnie tez bolala,przechodzilo i znow wracalo,ale jestes juz na 60 tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Einar napisał(a):

Po jakim czasie od rozpoczęcia kuracji odczuliście poprawę? 

Ja jestem ponad tydzień na zwiększonej dawce dulo z 60 na 90. Jak wcześniej zasypiałam na stojąco to w niedzielę ku mojemu własnemu zaskoczeniu usiadłam sobie na ganku, obserwowałam kucyka i po prostu cieszyłam się życiem, nie pamiętam kiedy ostatnio byłam tak po prostu szczęśliwa. Chyba potrzebowałam większej dawki, bo dopiero teraz czuje działanie tego leku. Wcześniej było lekkie wyciszenie ale i tak lęki i stres pozostał. Bardzo mnie to wyciszyło emocjonalnie i uspokoiło. Nie wiem czy to dobrze, czuje emocje ale bardziej te pozytywne. Wczoraj miałam sytuacje, która nie była delikatnie mówiąc po mojej myśli. Chciałam się zdenerwować i... nic. Jakby emocje zderzały się ze ścianą z napisem "tych złych nie wpuszczamy". Jedyny minus to duży ból głowy tylko w jednym miejscu, jakby mnie ktoś igłą nakłuwał, a przeciwbólowe i masaże średnio pomagają. Ktoś ma jakiś sprawdzony sposób na taki ból?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×