Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ma ktoś po paroksetynie problem z zatkanym nosem i uciskiem u podstawy nosa ?? Mam ten objaw już bardzo długo i nie mogę się z tym uporać. Wiem że skutkiem ubocznym np esci jest przewlekłe zapalenie zatok może tu też tak być?? Jeśli nie ogarnę tematu będzie konieczna zmiana leku bo z tym się żyć nie da. Proszę osoby które miały podobny problem o odzew to dla mnie ważne. Dziękuję 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zawieszony napisał(a):

Czy ma ktoś po paroksetynie problem z zatkanym nosem i uciskiem u podstawy nosa ?? Mam ten objaw już bardzo długo i nie mogę się z tym uporać. Wiem że skutkiem ubocznym np esci jest przewlekłe zapalenie zatok może tu też tak być?? Jeśli nie ogarnę tematu będzie konieczna zmiana leku bo z tym się żyć nie da. Proszę osoby które miały podobny problem o odzew to dla mnie ważne. Dziękuję 

Ja tak miałam. I nadal czasami mam. Taki ucisk, że okularów nie mogłam nosić. Przez długi czas było gorzej. Aż bolało. Nie wiem ile to trwało, ale prawie minęło. Zdarza się już bardzo sporadycznie i słabiej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc od dziś zeszłam z sertaliny i wchodzę na 20mg paroxetyny,po raz drugi.Oby zaskoczyła.

Ja z kolei mam tak wysuszone w nosie że aż szczypie.ciągle zawalony nos,ale to chyba po sercie

56 minut temu, Raissa667 napisał(a):

Ja tak miałam. I nadal czasami mam. Taki ucisk, że okularów nie mogłam nosić. Przez długi czas było gorzej. Aż bolało. Nie wiem ile to trwało, ale prawie minęło. Zdarza się już bardzo sporadycznie i słabiej. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu na 20? Ja schodzę z wenli na paro. I mimo pobudzającej mnie mocno wenli, marna 10 paro powoduje całodzienną senność. Do ogarnięcia z kawą, ale jednak przebiła zbyt mocną stymulację na wenli. Choć zejscie z 225 na 150 w tym samym czasie też pewnie dołożyło swoją cegiełkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Carolus napisał(a):

Od razu na 20? Ja schodzę z wenli na paro. I mimo pobudzającej mnie mocno wenli, marna 10 paro powoduje całodzienną senność. Do ogarnięcia z kawą, ale jednak przebiła zbyt mocną stymulację na wenli. Choć zejscie z 225 na 150 w tym samym czasie też pewnie dołożyło swoją cegiełkę.

Przez 4 dni brałam 10mg na zakładkę z 50mg sertaliny ,i teraz wskoczyłam na 20mg.paro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Adwentystka napisał(a):

Przez 4 dni brałam 10mg na zakładkę z 50mg sertaliny ,i teraz wskoczyłam na 20mg.paro

Ja np. przechodząc z zoloft na paroxinor, zeszłam z zoloft. Odstęp 2 dni i dopiero 10 mg paro. Nie brałam na zakładkę. Ale wiem, że tak można. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Bosak10 napisał(a):

 

Sorry za poprzednią wiadomość. Nie mogłem się pozbyć tej ramki.

12 godzin temu, Lukaszroz napisał(a):

Jakie inne leki oprócz paro bierzecie na stany lekowe...

Ja schodzę z wenli na paro i chwilowo biorę jeden i drugi. Nie sądzę, żeby do paro był potrzebny inny lek na lęki. U mnie wcześniej jak byłem na 40 to je bardzo mocno odcinało już. Jedynie jak robiłem prawko to o sobie przypominały, ale to był jeden z moich największych lęków obok fobii społecznej, którą sam mocno osłabiłem jeszcze przed jakimikolwiek lekami. 

Paro to dobry lek. Tylko trzeba czasem walczyć z leniem, ale tutaj już ważna jest praca nad sobą. Nie można tylko polegać na lekach i liczyć, że zrobią wszystko za nas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Carolus napisał(a):

Sorry za poprzednią wiadomość. Nie mogłem się pozbyć tej ramki.

Ja schodzę z wenli na paro i chwilowo biorę jeden i drugi. Nie sądzę, żeby do paro był potrzebny inny lek na lęki. U mnie wcześniej jak byłem na 40 to je bardzo mocno odcinało już. Jedynie jak robiłem prawko to o sobie przypominały, ale to był jeden z moich największych lęków obok fobii społecznej, którą sam mocno osłabiłem jeszcze przed jakimikolwiek lekami. 

Paro to dobry lek. Tylko trzeba czasem walczyć z leniem, ale tutaj już ważna jest praca nad sobą. Nie można tylko polegać na lekach i liczyć, że zrobią wszystko za nas.

Ja narazie biorę jeszcze ketrel i lamotrigine oraz tercian w kroplach.mam nadzieję że odstawie jak paro zadziała.ogolnie nie jest źle,bywałam w gorszych stanach,bo lądowałam w szpitalu.teraz czuję taki niepokój,ból brzucha ,suchość w nosie,ale nie jest gorzej,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już długo długo po przejściu z esci na 20mg paro noi długo było o wiele lepiej, natomiast ostatnio parę zawirowań życiowych i zdrowotnych noi lęki się odzywają , a też nastrój trochę poleciał w dół. Myślę czy by nie podbić do 30mg na jakiś czas a potem wrócić do 20mg. Zauważył ktoś z Was większą poprawę między tymi dawkami bo ja zawsze leciałem na 20mg paro? 

 
pozdro 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry chciałbym zapytać czy przechodził ktoś z was z escitalopramu na paroksetyne, biorę 20 mg esci ale mam jeszcze lekki niepokój i napięcie mimo że biorę esci już 5 mies, paro brałem 10 lat temu z bardzo dobrym rezultatem odstawiłem no i po 9 latach nawrót.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lukaszroz napisał(a):

Ale możliwe że po roku ...muszę chyba iść do lekarza może zwiekszenie dawki pomoze🙏

Bierzesz jakieś suplementy ? 

Bo jak nie, to może masz duże deficyty np. magnez, D3, witaminy z grupy B . 

Wiem po sobie, że jak jakiś czas nie pobiore magnezu, to zaraz mnie nosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Lukaszroz napisał(a):

Ale możliwe że po roku ...muszę chyba iść do lekarza może zwiekszenie dawki pomoze🙏

NA Twoim miejscu bym zwiększała dawkę,ja poprzednio brałam 20mg,przez 10 lat,później 40mg,I na końcu 60mg.zawsze podniesienie dawki przynosiło efekt.powodzenia,I nie bój się wyższej dawki

3 godziny temu, Dwumetrowy92 napisał(a):

Dzień dobry chciałbym zapytać czy przechodził ktoś z was z escitalopramu na paroksetyne, biorę 20 mg esci ale mam jeszcze lekki niepokój i napięcie mimo że biorę esci już 5 mies, paro brałem 10 lat temu z bardzo dobrym rezultatem odstawiłem no i po 9 latach nawrót.. 

Co prawda nie z escitalopramu,ale z sertaliny przeszłam na paro.wrocilam do paro i mam nadzieję że będzie dobrze tak jak przez 12. lat.esci mi niestety nie pomogło,więc z esci przeszłam na sertalinę,która coś tam działała ale niepokój miałam cały czas,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Skitu napisał(a):

Bierzesz jakieś suplementy ? 

Bo jak nie, to może masz duże deficyty np. magnez, D3, witaminy z grupy B . 

Wiem po sobie, że jak jakiś czas nie pobiore magnezu, to zaraz mnie nosi.

Możliwe że to przez brak witamin...pije kawe a w dodatku mieszkam w Irlandii a tutaj praktycznie słońca brak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Skitu napisał(a):

Bierzesz jakieś suplementy ? 

Bo jak nie, to może masz duże deficyty np. magnez, D3, witaminy z grupy B . 

Wiem po sobie, że jak jakiś czas nie pobiore magnezu, to zaraz mnie nosi.

przed tym zalecam badanie krwi , jakie sa niedobory, i czy w ogóle są, zazwyczaj w depresji, nerwicy są niedobory a u mnie okazało się że mam wszystko w granicach maksimum i nie są wtedy konieczne suplementacje bo moga bardziej zaszkodzić nić pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, AnnoDomino34 napisał(a):

przed tym zalecam badanie krwi , jakie sa niedobory, i czy w ogóle są, zazwyczaj w depresji, nerwicy są niedobory a u mnie okazało się że mam wszystko w granicach maksimum i nie są wtedy konieczne suplementacje bo moga bardziej zaszkodzić nić pomoc

True. Jedyne co można suplementować w ciemno to wit. D w okresie od września do maja bo tego prawie wszyscy mamy niedobory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×