Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 15.01.2024 o 15:16, Zawieszony napisał(a):

Postanowiłem brać paro przed snem może senność w ciągu dnia będzie mniejsza. Czy to dobry pomysł??

Też się spróbuję przestawić od piątku a jutro wezmę w połowie dnia. 

W dniu 13.01.2024 o 23:43, tizziano napisał(a):

Kurde u mnie druga próba w tym tygodniu i znowu brak wytrysku...

 

Przy poprzednim braniu Paro nie miałem z tym w ogóle problemu...

 

Zaczynam się martwić, czy to jeszcze może minac? Biorę 3ci tydzień 20 mg

Na mnie tak wszystkie SSRI działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.01.2024 o 15:16, Zawieszony napisał(a):

Postanowiłem brać paro przed snem może senność w ciągu dnia będzie mniejsza. Czy to dobry pomysł??

Aa przypomniałem sobie, że lekarka mówiła że gdyby senność była za duża w ciągu dnia to mogę spróbować wieczorem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, stracony2 napisał(a):
W dniu 15.01.2024 o 15:16, Zawieszony napisał(a):

 

Aa przypomniałem sobie, że lekarka mówiła że gdyby senność była za duża w ciągu dnia to mogę spróbować wieczorem. 

Drugi dzień biorę wieczorem i myślę że jest lepiej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Ja obecnie jadę na 60 paro (rano) + stabilizator 2xdziennie, wchodziłem powoli od małych dawek. Początek i zwiększanie dawek to był koszmar (od środka płonęła mi głowa, ciało, słyszałem głosy, strach, ból i lęk nie do opisania..). Lekarka była nieugięta bo stwierdziła, że to ostatnia deska ratunku i miała rację jak wszedłem na 60 to z tygodnia na tydzień zaczęło być lepiej. Po paru miesiącach stwierdziła, że przez rok pociągniemy na 60 a potem spróbujemy zejść (pewnie od wakacji). Paro wycięło libido i wytrysk.

Obecnie libido w górę i udaje mi się skończyć (ale tu "tizziano" musisz pokombinować co doprowadzi Ciebie do końca - Ty i Twoja partnerka). Ja znalazłem sposób i działa:-) mogę się podzielić spostrzeżeniem ale na maila forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Zawieszony napisał(a):

Miał ktoś znieczulenie ogólne podczas stosowania paroksetyny ?? Za tydzień wytną mi pęcherzyk żółciowy. Już robię ostro w gacie nie boję się samej operacji tylko ta narkoza mnie przeraża. 

też miałem wycinany pęcherzyk  żółciowy, laparoskopowo pod narkozą, z tego co pamiętam to dla świętego spokoju odstawiłem 3 dni przed.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Zawieszony napisał(a):

Miał ktoś znieczulenie ogólne podczas stosowania paroksetyny ?? Za tydzień wytną mi pęcherzyk żółciowy. Już robię ostro w gacie nie boję się samej operacji tylko ta narkoza mnie przeraża. 

Ja ogólnego nie miałam tylko taki w kręgosłup, nie musiałam odstawiać leków a trochę ich biorę. Musisz powiedzieć lekarzowi o lekach jakie bierzesz. 

 

W dniu 17.01.2024 o 14:28, miL;) napisał(a):

Ja obecnie jadę na 60 paro (

Chyba nie dała bym rady takiej dawki😳 mnie 40 rano ścina na godzinę dwie.

 

W dniu 17.01.2024 o 12:30, Zawieszony napisał(a):

Drugi dzień biorę wieczorem i myślę że jest lepiej. 

I jak jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Szczebiotka napisał(a):

Ja ogólnego nie miałam tylko taki w kręgosłup, nie musiałam odstawiać leków a trochę ich biorę. Musisz powiedzieć lekarzowi o lekach jakie bierzesz. 

No dziś byłem u anestezjologa powiedział że nie ma przeszkód. Ale i tak mu nie wierzę. Najgorsze jest to że przy znieczuleniu ogólnym podają opioidy a z nim jest istotna interakcja jeśli chodzi o paro (zespół serotoninowy) trochę mnie to martwi. 

 

24 minuty temu, Szczebiotka napisał(a):
W dniu 17.01.2024 o 12:30, Zawieszony napisał(a):

 

I jak jest?

Noce są kiepskie parę godzin snu i to wszystko jakieś 5 h może się unormuje. Za to gdzieś od 10 rano jest extra tak mógłbym żyć. 2 dzień jest świetnie mam nadzieję że tak zostanie. Znając życie niedługo będę znowu na coś narzekał. Jednak myślę że pora podawania leku w moim przypadku ma ogromne znaczenie. Tylko taki ucisk w głowie mi przeszkadza ale to szczegół. Miał tak ktoś ?? No i piski w uszach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Zawieszony napisał(a):

Tylko taki ucisk w głowie mi przeszkadza ale to szczegół. Miał tak ktoś ?? No i piski w uszach. 

Ja tak miałam, ale to minęło u mnie po kilku miesiącach niestety 😏 

 

Daj znać po jakimś dłuższym czasie jak paro będzie działać na nocnej zmianie😅 mi lekarz mówił że gdybym brała wieczorem to mogła bym nie spać, ale nie pamiętam już dlaczego🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Zawieszony napisał(a):

Najgorsze jest to że przy znieczuleniu ogólnym podają opioidy a z nim jest istotna interakcja jeśli chodzi o paro (zespół serotoninowy) trochę mnie to martwi. 

I ta jedna ampułka Fentanylu wg Ciebie miałaby spowodować zespół serotoninowy? Pozostałe leki stosowane do analgosedacji nie są opioidami.

Edytowane przez acherontia styx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, acherontia styx napisał(a):
Godzinę temu, Zawieszony napisał(a):

 

I ta jedna ampułka Fentanylu wg Ciebie miałaby spowodować zespół serotoninowy?

No niby nie wszyscy mi to mówią. Tylko że pokrętny mózg wie swoje. Napewno nie spękam i się położę na stół. Tylko po co cały ten cyrk w mojej głowie??

Edytowane przez Zawieszony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przenoszę się z wątku o sertralinie tutaj. Wracam do paroksetyny. Paroksetynko proszę zadziałaj po raz drugi 🙏, a obiecuję, że już złego słowa na Ciebie nie powiem i nie będę narzekać, że mnie zobojętniasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, zew napisał(a):

Przenoszę się z wątku o sertralinie tutaj. Wracam do paroksetyny. Paroksetynko proszę zadziałaj po raz drugi 🙏, a obiecuję, że już złego słowa na Ciebie nie powiem i nie będę narzekać, że mnie zobojętniasz.

U mnie zadziałała😀też z sertraliny przeszłam ponownie na paro 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Raissa667 napisał(a):

U mnie zadziałała😀też z sertraliny przeszłam ponownie na paro 

Trzymaj kciuki, żeby i u mnie ponownie zaskoczyła. Na zolofcie już za bardzo się męczyłem. W sumie lęki jak były, tak są dalej, niezależnie, czy to było 100mg, 125 mg, czy 150 mg. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, zew napisał(a):

Przenoszę się z wątku o sertralinie tutaj. Wracam do paroksetyny. Paroksetynko proszę zadziałaj po raz drugi 🙏, a obiecuję, że już złego słowa na Ciebie nie powiem i nie będę narzekać, że mnie zobojętniasz.

😂😂😂😂 Przepraszam ale śmiechłam teraz 😂😂😂😂 

Ty wiesz że ja miałam tak samo😂 też mówiłam sobie cały czas " proszę działaj". Nie chce cię martwić ale mi niestety gorzej wchodziło za drugim razem😏

36 minut temu, zew napisał(a):

Trzymaj kciuki, żeby i u mnie ponownie zaskoczyła. Na zolofcie już za bardzo się męczyłem. W sumie lęki jak były, tak są dalej, niezależnie, czy to było 100mg, 125 mg, czy 150 mg. 

E to ja tym razem kilka miesięcy czekałam na paro, ale teraz to mnie chyba już nic nie rusza🙆 także życzę i tobie aby zaskoczyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Szczebiotka napisał(a):

😂😂😂😂 Przepraszam ale śmiechłam teraz 😂😂😂😂 

Ty wiesz że ja miałam tak samo😂 też mówiłam sobie cały czas " proszę działaj". Nie chce cię martwić ale mi niestety gorzej wchodziło za drugim razem😏

E to ja tym razem kilka miesięcy czekałam na paro, ale teraz to mnie chyba już nic nie rusza🙆 także życzę i tobie aby zaskoczyło.

Śmiech to zdrowie ;)

Ja poczekam, tylko żeby było na co 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.01.2024 o 14:28, miL;) napisał(a):

Ja obecnie jadę na 60 paro

Wow ja przy takiej dawce nie ogarnełabym. Ja biorę 20mg i czasami nie ogarniam. Ale najważniejsze,że Ci jest lepiej.

4 godziny temu, zew napisał(a):

Przenoszę się z wątku o sertralinie tutaj. Wracam do paroksetyny. Paroksetynko proszę zadziałaj po raz drugi 🙏, a obiecuję, że już złego słowa na Ciebie nie powiem i nie będę narzekać, że mnie zobojętniasz.

Ja ją biorę pierwszy raz. Uboki miałam straszne. Mówią,że jak za pierwszym razem się ją bierze i ubiki są ciężkie to szybko zadziała. Taaaa ja dopiero poczułam jakąś stabilizacje po 3miesiącach. Więc mam nadzieje,że u Ciebie po raz drugi szybko zadziała. Zdrówka i wytrwałosci😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boli mnie głowa, pocę się bardzo z byle czego, dziwnie mi w głowie, strasznie sucho w buzi i trochę mi niedobrze :( i jestem bardzo pobudzona tak nieprzyjemnie  aż mnie nosi 

Edytowane przez Ju467

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×