Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, Ju467 napisał(a):

wzięłam dziś pierwszy  raz arketis i czuję sie dziwnie, trochę kołuje mi sie w głowie ale ciężko to opisać tak mi dziwnie 😞

A kiedy odstawiłaś sertralinę? To może być też spowodowane jej odstawieniem. Ja miałam taki zespół odstawienny. I przy zmniejszaniu dawki i po odstawieniu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Raissa667 napisał(a):

A kiedy odstawiłaś sertralinę? To może być też spowodowane jej odstawieniem. Ja miałam taki zespół odstawienny. I przy zmniejszaniu dawki i po odstawieniu. 

wczoraj, 4 dni brałam 50, a wcześniej 100 

i od dziś paroteksyna 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Ju467 napisał(a):

wczoraj, 4 dni brałam 50, a wcześniej 100 

i od dziś paroteksyna 

Mi akurat przy paroksetynie kręci się w głowie. Najbardziej w pierwszym tygodniu. Teraz kończę trzeci tydzień na Paro, drugi na dawce 20 mg i jest prawie normalnie. Warto wytrzymać 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, acherontia styx napisał(a):

Dawka jak dawka, ją dobiera lekarz a nie użytkownicy forum 🙃 

Ja po 3 dniach byłam już na 20mg, a po tygodniu na 40mg i żyję. 

Przynajmniej krótko się męczyłam z ubokami. 

Fakt. Zależy od wrażliwości osoby na leki. Ja zaczynalam i teraz i poprzednio od 10 mg przez 4 dni, potem 20 mg. Po 4 miesiącach zeszłam na 10 mg. I na tej dawce byłam 10 miesięcy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Raissa667 napisał(a):

Fakt. Zależy od wrażliwości osoby na leki. Ja zaczynalam i teraz i poprzednio od 10 mg przez 4 dni, potem 20 mg. Po 4 miesiącach zeszłam na 10 mg. I na tej dawce byłam 10 miesięcy. 

Czy przy dawce 10mg dobrze się czułas? Mi lekarz chce zejść w Lutym z 20mg na 10mg. Czy zmniejszenie dawki nie wpłyneło źle na Ciebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Aganiok napisał(a):

Czy przy dawce 10mg dobrze się czułas? Mi lekarz chce zejść w Lutym z 20mg na 10mg. Czy zmniejszenie dawki nie wpłyneło źle na Ciebie?

Miałam zawroty głowy przy zmniejszeniu dawki. Parę dni trwały. Do przeżycia. Na dawce 10 mg dobrze się czułam. Nie czułam lęków. Nerwica nie wracała. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Ju467 napisał(a):

wczoraj, 4 dni brałam 50, a wcześniej 100 

i od dziś paroteksyna 

A lekarz nie zalecał by przejść od razu na ten lek lub na zakładkę? to bardzo podobne leki , i mój lekarz nie widzi sensu schodzić najpierw z 1 leku i się męczyć tylko od razu przejść na podobną dawkę drugiego podobnego leku

Edytowane przez AnnoDomino34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, AnnoDomino34 napisał(a):

A lekarz nie zalecał by przejść od razu na ten lek lub na zakładkę? to bardzo podobne leki , i mój lekarz nie widzi sensu schodzić najpierw z 1 leku i się męczyć tylko od razu przejść na podobną dawkę drugiego podobnego leku

Co lekarz to inne zalecenia. Ja np schodziłam z sertraliny. Następnie przerwa 2 dni i dopiero paroksetyna. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Raissa667 napisał(a):

Co lekarz to inne zalecenia. Ja np schodziłam z sertraliny. Następnie przerwa 2 dni i dopiero paroksetyna. 

A ja przez miesiąc brałam równocześnie paroksetynę z sertraliną ;) 

Im bardziej ostrożny lekarz/ wrażliwy i panikujący pacjent, tym to przechodzenie będzie bardziej łagodne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Zawieszony napisał(a):

Ja po paroksetynie jakoś przez 2-3 godziny po zażyciu czuję takie pulsowanie z przodu głowy i jakby pisk w mózgu to jest bardzo irytujące. Ciekawi mnie czy ktoś z Was miał coś podobnego. ???????

Ja to mam pulsowanie albo takie uczucie prądów ale z tyłu głowy. Na ten moment już się to raczej wycisza. Na przodzie głowy miałam uczucie silnego ucisku i zatykanie uszu, jakby się ciśnienie zmieniało. To zdarzało się około dwóch tygodni. Większe jazdy miałam po sertralinie. 

39 minut temu, Zawieszony napisał(a):

Ja po paroksetynie jakoś przez 2-3 godziny po zażyciu czuję takie pulsowanie z przodu głowy i jakby pisk w mózgu to jest bardzo irytujące. Ciekawi mnie czy ktoś z Was miał coś podobnego. ???????

 

17 godzin temu, duzydzik napisał(a):

Brał ktoś z Was chlorprothixen na uboki podczas wkręcania się paroksetyny, jeśli tak to z jakim skutkiem ? Wiem, że benzo pomaga, ale wolałbym coś innego na ten ciężki okres. 

Za pierwszym razem brałam Tranxene przez dwa tygodnie. Za drugim niczym się nie wspomagałam. Skutki uboczne nie były takie silne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, duzydzik napisał(a):

Brał ktoś z Was chlorprothixen na uboki podczas wkręcania się paroksetyny, jeśli tak to z jakim skutkiem ? Wiem, że benzo pomaga, ale wolałbym coś innego na ten ciężki okres. 

Ja też brałem Tranxene,RelaniumXanax, przy wkrecaniu sie paro i tylko te lekimi pomagaly w miare przejsc przez poczatkowy okres...ale I tak było ciężko Ale warto sie przemeczyc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Zawieszony napisał(a):

Ja po paroksetynie jakoś przez 2-3 godziny po zażyciu czuję takie pulsowanie z przodu głowy i jakby pisk w mózgu to jest bardzo irytujące. Ciekawi mnie czy ktoś z Was miał coś podobnego. ???????

Ja mam te piski cały czas. Jak nie myśle o nich to nie skupiam się na tym. 

20 godzin temu, duzydzik napisał(a):

Brał ktoś z Was chlorprothixen na uboki podczas wkręcania się paroksetyny, jeśli tak to z jakim skutkiem ? Wiem, że benzo pomaga, ale wolałbym coś innego na ten ciężki okres. 

Ja brałam sedam,ale tylko w kryzysowych sytuacjach. Puźniej przeszłam na hydrokzyzyne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam byłem u psychiatry łykałem pregabalin 450mg kazała odstawić 150mg mniej czyli rano 75 popołudniu 75 wieczorem 150mg to tego biorę clonazepan od marca brałem 5 mg schodziłem powoli łykam 2 mg włączyła mi lek dulsieva nie wiem jak wyjść uzależnienia szybciej clonazepan lepiej się schodzi nic pregabalin mam ataki paniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ju467 napisał(a):

po paroteksynie można mieć luźne stolce i przelewanie w brzuchu? kiepsko się czuję jakoś tak 3h po wzięciu i teraz w sumie też, dziś jest mój 4 dzień na dawce 20 mg

Ja mam tak samo. Ten skutek uboczny z czasem minie. Ja mam też uczucie, że zbiera mi się na wymioty jak jadę autem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Raissa667 napisał(a):

że zbiera mi się na wymioty jak jadę autem. 

Ja to nawet wymiotowałam. To było straszne, ciągle uczucie mdłości 😏 gorzej niż w ciąży 😅 biegunki, i brak apetytu. Na szczęście wszystko minęło.

W dniu 13.11.2023 o 08:53, Zawieszony napisał(a):

Ja po paroksetynie jakoś przez 2-3 godziny po zażyciu czuję takie pulsowanie z przodu głowy i jakby pisk w mózgu to jest bardzo irytujące. Ciekawi mnie czy ktoś z Was miał coś podobnego. ???????

Ile czasu już bierzesz paro? Ja tak miałam szczególnie na początku brania, chyba do trzeciego miesiąca🤔 czasami nadal mi się zdarza ale już mało kiedy. I ja to pulsowanie miałam różnie, raz z przodu raz z tyłu. Piski niestety nadal czasami mam, właściwie takie jakby zgrzyty 🤔 ale tak samo miałam kilka lat temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×