Skocz do zawartości
Nerwica.com

PAROKSETYNA (Arketis, ParoGen, Paroxetine Aurovitas, Paroxinor, Paxtin, Rexetin, Seroxat, Xetanor)


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

benzenowiec jak chcesz żeby psychika byla zdrowa jak jestes fizycznie chory tzn masz spora nadwagę ? Najwieksza depresje pokonalem kilka lat temu jak zrzucilem zbedne kilogramy

 

 

troche mięśni też mam , ja kiedyś ważyłem 100kg też schudłem do 73 , redukcja ,dieta,siłownia bieganie , potem masę mieśniową zacząłem robić . ale potem znowu się zaniedbałem .

 

ale nie wyglądam tak źle jak wtedy źle przy 100kg zanim schudłem , jak teraz przy 100kg . ale mam nadwagę wiem .

 

nie naskakuj tak na mnie , bo mnie to denerwuje ;) taki mądry jesteś , jak mozna zacząć uprawiać jakiś sport , jak człowiekowi mózg rozwala i nie jest w stanie nawet logicznie myśleć

 

-- 05 paź 2017, 19:35 --

 

Dzisiaj cały dzień czułem się fatalnie.... dopiero teraz trochę lepiej.... w Poznaniu mocno wieje .... jest deszczowo i ponuro ....

 

Czy ktoś z Was brał SPAMILAN (BAKLOFEN) ?

 

 

spamilan to nie baclofen .

 

spamilanu nie brałem to buspiron.

baclofen polecam ale do brania doraźnego 1-2x w tygodniu lub rzadziej , dawki rekreacyjne wachają się 50-100 ( u mnie)

 

 

@Kamral - jeszcze dopowiem że mam zamiar uprawiać sport , ale niech mi się tu we łbie ustabilizują już te psychotropy , jezeli rozumiesz . głowa boli,serce wali,pocę się , wzrok nie ten,senność i bezsenność,nieogar,koncentracja ,zamulenie, pizzy bym nie był wstanie zamówić . więc trochę zrozumienia zamiast takiego głupiego gadania .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benzenowiec jak chcesz żeby psychika byla zdrowa jak jestes fizycznie chory tzn masz spora nadwagę ? Najwieksza depresje pokonalem kilka lat temu jak zrzucilem zbedne kilogramy

 

 

Nie zgadzam się, ja zrzuciłem 20 kg i czuje sie gorzej psychicznie, więc jak ktoś ma chorą głowe to jak zrzuci wage to mu natręctwa nie znikną nagle :pirate::D

 

 

nie naskakuj tak na mnie , bo mnie to denerwuje ;) taki mądry jesteś , jak mozna zacząć uprawiać jakiś sport , jak człowiekowi mózg rozwala i nie jest w stanie nawet logicznie myśleć

 

Racja, skoro człowiek z wielkim trudem idzie umyc gebę i zęby a co dopiero sport uprawiać :D , małymi krokami to trzeba, ja chodziłem na siłownię i zrzucałem wage dopiero jak mi parogen fajnie zadziałał i miałem ogromne chęci :) a ja odstawiłem , zrobiłem przerwę mysląc jak to ja zwykle naiwnie , że będzie już ok to po nawrocie choroby to wołami na tą siłownie by mnie nie zaciągneli już. Nie miałbym chyba sił posnieśc 5 kilo w stanie zombie :D

Najlepiej się zdrowym pisze : idź na dwór słoneczko świeci, pobiegaj, idź na rower endrofrinki będą a nie wymyślasz i marudzisz tylko , :great:

 

 

Może spróbuj tylko sam parogen? ja miałem problemy ze spaniem to brałem np całą dawke wieczorem , bo usypiała fajnie

O jakiej porze bierzesz ten parogen?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paroksetyna zle dziala na miesnie, nie rozumiem tego szukalem na forach anglojezycznych i jest cos na rzeczy. Tutaj na tym forum jest nawet o tym temat. Ja zaczalem brac paroksetyne po 2 latach treningow z dieta i powiem wam ze w ciagu kilku miesiecy zamiast robić coraz lepsza forme nawet malymi kroczkami zaczalem ,,spadac'' z miesni mimo trzymanej diety itp. Podejrzewam ze musi cos nie dobrego robic z hormonami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paroksetyna zle dziala na miesnie, nie rozumiem tego szukalem na forach anglojezycznych i jest cos na rzeczy. Tutaj na tym forum jest nawet o tym temat. Ja zaczalem brac paroksetyne po 2 latach treningow z dieta i powiem wam ze w ciagu kilku miesiecy zamiast robić coraz lepsza forme nawet malymi kroczkami zaczalem ,,spadac'' z miesni mimo trzymanej diety itp. Podejrzewam ze musi cos nie dobrego robic z hormonami

https://www.nerwica.com/post2360587.html#p2360587

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benzenowiec jak chcesz żeby psychika byla zdrowa jak jestes fizycznie chory tzn masz spora nadwagę ? Najwieksza depresje pokonalem kilka lat temu jak zrzucilem zbedne kilogramy

 

 

Nie zgadzam się, ja zrzuciłem 20 kg i czuje sie gorzej psychicznie, więc jak ktoś ma chorą głowe to jak zrzuci wage to mu natręctwa nie znikną nagle :pirate::D

 

 

nie naskakuj tak na mnie , bo mnie to denerwuje ;) taki mądry jesteś , jak mozna zacząć uprawiać jakiś sport , jak człowiekowi mózg rozwala i nie jest w stanie nawet logicznie myśleć

 

Racja, skoro człowiek z wielkim trudem idzie umyc gebę i zęby a co dopiero sport uprawiać :D , małymi krokami to trzeba, ja chodziłem na siłownię i zrzucałem wage dopiero jak mi parogen fajnie zadziałał i miałem ogromne chęci :) a ja odstawiłem , zrobiłem przerwę mysląc jak to ja zwykle naiwnie , że będzie już ok to po nawrocie choroby to wołami na tą siłownie by mnie nie zaciągneli już. Nie miałbym chyba sił posnieśc 5 kilo w stanie zombie :D

Najlepiej się zdrowym pisze : idź na dwór słoneczko świeci, pobiegaj, idź na rower endrofrinki będą a nie wymyślasz i marudzisz tylko , :great:

 

 

Może spróbuj tylko sam parogen? ja miałem problemy ze spaniem to brałem np całą dawke wieczorem , bo usypiała fajnie

O jakiej porze bierzesz ten parogen?

 

 

no właśnie oto chodzi , dobrze prawisz . pierw niech lek trochę zadziała , albo chociaż znikną uboki potem sport .

no ja biore rano jak wstaję , próbowałem na noc też ale jakoś mnie nie usypiał

 

-- 06 paź 2017, 02:48 --

 

@benzowiec

 

 

ja w tym momencie biorę 80mg i będę je brał przez 5-7 dni, aż nastąpi całkowite zablokowanie transportera serotoniny, wtedy zmniejsze dawkę do ~40mg,

w ten sposób przyśpieszam efekt terapeutyczny, inaczej musiałbym czekać znacznie dłużej, a ja nie lubię czekać, zespół serotoninowy na PARO to dawki ponad 200mg (wg amer. forów).

 

 

dr psycho , ja chyba też tak zrobię z 30stką , bo ku.wa za mocno na mnie działa w sensie uboków , dojem jeszcze 3 dni , żeby był tydzien i jak nadal takie uboki będą to zmniejszam na 20mg , może się trochę mózg nasyci serotoniną :P

 

myśliśz że jak zmniejszę to nie będzie pogorszenia nastroju ?

 

-- 06 paź 2017, 02:50 --

 

bo z sercem mi też się coś dzieje , wali mocno , przeskakuje tak dziwnie , jem benzo bo mam lęki , a chcę to gówniane benzo rzucić , paro miało pomóc mi troszkę , a nie że więcej jem . kuwa mac! co robic

 

-- 06 paź 2017, 03:06 --

 

paroksetyna zle dziala na miesnie, nie rozumiem tego szukalem na forach anglojezycznych i jest cos na rzeczy. Tutaj na tym forum jest nawet o tym temat. Ja zaczalem brac paroksetyne po 2 latach treningow z dieta i powiem wam ze w ciagu kilku miesiecy zamiast robić coraz lepsza forme nawet malymi kroczkami zaczalem ,,spadac'' z miesni mimo trzymanej diety itp. Podejrzewam ze musi cos nie dobrego robic z hormonami

https://www.nerwica.com/post2360587.html#p2360587

 

 

grabarz a paro obniża testosteron ? jak podnosi prolaktyne to działa antagonistycznie na testosteron .

również kiedyś czytałem że jakieś SSRI obniża hormony luteinizujące i gonadotropiny, LH i FSH (miałem je zawsze nisko). hormony wytwarzane w przysadce , z nich powstaje testosteron . no i z jąder ale o wiele mniej.

jak masz LH i FSH wysoko w górnej granicy to możesz i prolaktyne mieć wywaloną 3x ponad normę a i tak testosteron będzie wysoko .

wiem bo leczyłem to u androloga Clomidem/clostilbegyt(klomifen)

 

na testosteron najważniejszę są 2 hormony LH i FSH . do tego prolaktyna ważne by było jej jak najmniej . 3 opcja to kortyzol wysoki to źle ( i tu SSRI moga być pomocne)

Ale wydaję mi się ze po kuracji fluoksetyną niedawno , dlatego miałem testosteron jak 90 letni dziadek i lh i fsh praktycznie zerowe , bo to fluoksetyna zrobiła . dostałem też od niej rocznego PSSD.

 

podniosłem testosteron 3x ponad norme , za wysoko , prolaktyne zbiłem praktycznie do 0 i dalej nic , nie staje wacek , odstawiłem clomid i testosteron utrzymywał się w górnej granicy a potem na średnim poziomie stabilinie , mimo braku ruchu i ćwiczeń , prolaktyna skakała . potem przeszło mi PSSD po roku , samo .

 

ale wydaję się że fluoksetyna obnizyła mi lutropine i gonadotropiny , i nie mam badań ale myślę że ssri to obniżają i przez to można mieć bardzo niski testosteron . nawet jak zbijesz prolakte do 0 i będziesz mial 0 stresu (niski kortyzol) to jak te 2 hormony masz na dole to masz testo jak 80 letni dziadek . możesz się ustosunkować czy SSRI obniżają te hormony , albo ogóllnie testosteron ? chodzi o paroksetyne

 

-- 06 paź 2017, 03:11 --

 

ps , dodam jeszcze że biorę sobie małe dawki dostinexu co tydzień 0,25mg by trzymać prolakte . ale nei wiem czy to nie przeszkadza w kuracji , bo kabergolina jest agonista 5-HT2A a to chyba nie jest korzystne .

 

ale mówię jak LH i FSH lezy to i niska prolaktyna nic nie da . testosteron to wazny bardzo hormon , musi być po środku co najmniej w widełkach , najlepiej w górnej granicy , ale osoby z depresją i tak mają go nisko przez stres,ciągłą walkę itp .

 

stres i nerwy też podwysza prolaktynę , dlatego ona jest skokowa , no i kortyzol .

 

-- 06 paź 2017, 03:13 --

 

paroksetyna zle dziala na miesnie, nie rozumiem tego szukalem na forach anglojezycznych i jest cos na rzeczy. Tutaj na tym forum jest nawet o tym temat. Ja zaczalem brac paroksetyne po 2 latach treningow z dieta i powiem wam ze w ciagu kilku miesiecy zamiast robić coraz lepsza forme nawet malymi kroczkami zaczalem ,,spadac'' z miesni mimo trzymanej diety itp. Podejrzewam ze musi cos nie dobrego robic z hormonami

 

zrobiłem zajebistą masę mieśniową na paro , byłewm chudym patykiem a zrobiłem się wielkim dziadem , ale o było w roku 2009 jak zacząłem brać 1 raz , w 2010 już byłem górą mięśni , ale byłem mlodszy , dużo młodszy .

bardziej ciekawi mnie to o co spytalem grabarza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej benzowiec84 :)

 

Najlepszym lekiem będzie super ,,seksi" dziewczyna ........ i Pan Wacek zaskoczy ... :)

 

A tak serio ... wiadomo że SSRI obniżają libido ..... więc masz przyczynę .... :)

 

-- 06 paź 2017, 09:38 --

 

Co te prochy z nami robią to ja już nawet nie chcę myśleć .... ale bez nich też nie można ....robi się błędne koło .....

 

Dzisiaj znowu od rana telepie mnie jak alkoholika .... muszę walnąć pregabalinę aby jakoś funkcjonować.... MASAKRA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko po olanzapinie wczesniej jak bralem ssri to zadnych skutkow ubocznych to nie wiem skad to. Po paroksetynie tak masz?

Ale co do twojego pytania to to normalne wkoncu ostrzega sie przed tym, ze moga pojawic sie mysli samobojcze, obnizony nastroj, na poczatku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a miał ktoś bardzo mocno obniżony nastrój podczas pierwszych tygodni na nowym leku?

 

 

seba nastroj ci spadł bo zszedłeś z 60mg paro na 75klomi , a to spora różnica , serotonina ci spadła . klomi to podobna kosa serotoninowa w hamowaniu SERT , ale do 60mg paro , 75mg franka ma się słabo . jak dobrze tolerujesz lek to wskakiwałbym na 150mg , nastrój wróci,ustabilizuję się , wogóle klomi to podobno najlepszy antydepresant ever.

 

ja brałem ale niestety musiałem przerwać kuracje bo miałem bardzo poważne skutki uboczne , nie mogłem się wysikać a pechęrz miałem pelny , mocne parcie czułem , byłem 3x u lekarza i raz w nocy na izbie , dali mi zastrzyk rozkurczowy i tabletki rozkurczowe , chcieli mnie nawet cewnikować . ale u ciebie pewnie tego nie bedzie . do tego wcale nie oddawałwem kupy

 

zwiększaj dawkę powoli i wytrwałośći a podniesię cię ten lek . ja w 5 dniu na nim , miałem lekką hipomanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam że pierwsze dni na PAROGENIE też były kiepskie ..... obniżony nastrój, przymulenie, senność........ :)

Ale po dwóch tygodniach i zwiększeniu dawki do 40 mg zaskoczyła ....i było lepiej ..... :)

I w końcu..... chciało mi się chcieć .... bo gdy człowiek na nic nie ma ochoty to wegetuje ....

 

Teraz bardzo mi się chce , mam dobry nastrój i powiem Wam że ta PREGABALINA w dawce 225 mg naprawdę daje kopa ..... i działa rekreacyjnie .... Rano czuję się źle... nawet tragicznie....(!!!).... .trzęsie mnie jak alkoholika.......ale gdy ją załaduję to tak po dwóch godzinach jest taki pozytywny ciąg .... uspokojenie.... podwyższony nastrój i superowo .... Lekarz powiedział że mam ją brać długoterminowo więc będę ją ładował ..... już raz ją odstawiałem i nie było z tym problemów więc teraz daję ma maxa .... tyle ile lekarz kazał .... :)

 

....... jak ktoś ma możliwość niech poprosi lekarza i spróbuje z rana 225 mg PREGI .... warto wypróbować..... :)

 

-- 06 paź 2017, 16:40 --

 

Jeszcze tylko dodam że PREGĘ miksuję ją z BELERGOTEM ( 2 tabletki ) ..... to też ma znaczenie .... lekarz powiedział że ten BELERGOT ogólnie jest słabym lekiem i trochę przestarzałym ale w mixie z PREGĄ doskonale się uzupełnia....

sam tego nie wymyśliłem.... wszystko zgodnie z zaleceniami lekarza ....

 

......kusi mnie aby tak z rana walnąć 300 mg ....

.....czytałem na forach że ludzie ćpają PREGĘ i walą 600 mg na raz ( max dawka dobowa ) ...no to musi być kosmos...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis spałem z 3h , mimo tego nie chce mi sie za bardzo spać , połączenie 225 pregabaliny i 30mg paroksetyny , wywindowalo mi dzis nastroj że się cieszę ze zwyklej rozmowy z babką czy mamą , jestem zadowolony i czuje taką radość . zaczyna zależeć mi też na moim wyglądzie i higienie , z czym było wcześniej ciężko . trudni powiedzieć czego to wina bo biorę z rana na czczo 225 pregi , biorę też parogen 30mg i lerivon na noc 45-60mg .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mbleble1990 właśnie przeszedłem z paroksetyny 60mg od razu na Anafranil 75mg, na paroksetynie po przerwach czy na początku nie maiłem takich objawów że bardzo mocno obnizony nastrój,

 

benzowiec84 no właśnie, ale jak wracałem do paro, albo nawet na początku jak zacząłem to nie miałem takich jazd, dlatego mnie dziwi że zaledwie 75mg Anafranilu tak mną miota z tym nastrojem, jak wypije kawe to mam 3 h hipomanii , normalnie chce mi się całować wszystkich dookoła , dziwna interakcja tego leku z kofeiną?? może dlatego, że działa na nordreanlinę , która z kofeiną tak działa?

 

Po paro nigdy tak nie było, kawa tylko poprawiała koncentrację mi i likwidowała senność

 

To ja chyba poczekam z tą dawką zanim wskoczę na wyższą, bo jak tu takie huśtawki to mocniejsze mogą mnie zniszczyć :D

 

Z drugiej strony piszecie że 60mg PAroksetyny jest mocniejsze od 75 mg Klomipraminy? bo dopiero na 60mg paro funkcjonowałem...i to 15 lat!! Tylko, że działała szybko, skutecznie i bez uboków, a tu przy takiej małej dawce dramat? 8my dzień już powinna być poprawa , lekarz mówił, że ten lek szybko działa, tym bardziej jak kupe lat brałem już SSRi to organizm powinien byc przyzwyczajony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mbleble1990 właśnie przeszedłem z paroksetyny 60mg od razu na Anafranil 75mg, na paroksetynie po przerwach czy na początku nie maiłem takich objawów że bardzo mocno obnizony nastrój,

 

benzowiec84 no właśnie, ale jak wracałem do paro, albo nawet na początku jak zacząłem to nie miałem takich jazd, dlatego mnie dziwi że zaledwie 75mg Anafranilu tak mną miota z tym nastrojem, jak wypije kawe to mam 3 h hipomanii , normalnie chce mi się całować wszystkich dookoła , dziwna interakcja tego leku z kofeiną?? może dlatego, że działa na nordreanlinę , która z kofeiną tak działa?

 

Po paro nigdy tak nie było, kawa tylko poprawiała koncentrację mi i likwidowała senność

 

To ja chyba poczekam z tą dawką zanim wskoczę na wyższą, bo jak tu takie huśtawki to mocniejsze mogą mnie zniszczyć :D

 

Z drugiej strony piszecie że 60mg PAroksetyny jest mocniejsze od 75 mg Klomipraminy? bo dopiero na 60mg paro funkcjonowałem...i to 15 lat!! Tylko, że działała szybko, skutecznie i bez uboków, a tu przy takiej małej dawce dramat? 8my dzień już powinna być poprawa , lekarz mówił, że ten lek szybko działa, tym bardziej jak kupe lat brałem już SSRi to organizm powinien byc przyzwyczajony

 

no ja mialem w 4 czy 5 dniu hipomanie i czułem się szczęsliwy właśnie to mi się podobało , ale musiałem odstawić o czym pisałem. z kawą pewnie działa bo kawa też działa na noradrenaline i dopamine chyba , a anafranil też jest SNRI.

 

no miota ten lek , strasznie mocny kaliber . nawet dawka 75mg . patrz na reakcje i reaguj , jak tak miota to nei zwiększaj wyżej tylko jedz na niej .

 

ten lek ponoć działa już po 2 tyg . dokladnie .

no 75mg jest mneijsze od 60mg paro , ale nie mniejsze w sensie uboków . to najmocniejszy antydepresant , ale ludzie jedzą dawki ponad 200mg .

 

 

ale osobiście ja bym bezpośrednio z dawki 60mg paro nie przeskakiwal na 75mg anafranilu . miałbym podkladkę 20mg paro i jadl w tym czasie 75mg franka . potem jak by zaskoczyl anafranek , zdjał bym paro i ewentualnie dolożył franka na 150mg .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie mój lekarz tak radził i skoczyłem od razu z 60mg paro na 75 Anafranilu. Argumentował to tym , że oba są podobne i po takiej końskiej dawce jaką brałem 60mg to klomi 75 "łyknę bez popity" :D a tu mały zonk

Ktoś tu pisał, że jak sie bierze lek z innej grupy to od początku orgaznim musi do niego przywyknąć? czy to prawda? mi lekarz mówił , że organizm jak brał tyle lat SSri to trójpierścieniowy niczym organizmu nie zaskoczy... ale jednak zaskakuje:D

To ja wolę czkekać, ponoc po 2-3 tygodniach dopiero można stwierdzić czy Anafranil działa dobrze czy nie, tydzień to za szybko wyrokować, a nóż objawy złe znikną i taka dawka będzie terapeutycznie odpowienia? inaczej sie nie dowiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz działania lekko pobudzającego to dawka 75-150mg wystarczy, jeśli chcesz działania na OCD to trzeba celować powyżej 150mg.

75mg to mała dawka, odpowiadająca najbliżej 20mg PARO.

 

poczytaj na angielskiej WIKI o mechanizmach to wszystko pojmiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uważasz że PREGA ma potenciał rekreacyjny ?

 

sorry, że się wtrącam, nudzi mi się...

tak, PREGA ma taki potencjał, pod pewnymi warunkami...

warto nie brać innych leków takich jak antydepresanty - wszystkie, a także zrobić sobie długą przerwę od PREGA,

by nagle przywalić ogromną dawkę, wtedy jest tzw. faza ;)

niestety ten efekt występuje co najwyżej 1-2 razy, a potem wymagana jest długa przerwa.

 

czytałem kiedyś na ten temat, ale nie spodziewaj się super jazdy, przypomina to trochę jazdę po tanim winie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SebaNN :)

 

Mój lekarz z kolei powiedział że każdy nowy SSRI musi swoje odczekać nawet gdy braliśmy inny SSRI. Więc co lekarz to inne zdanie.... he...he.... prawda pewnie leży pośrodku.....

Więc jakiś czas pewnie trzeba wytrzymać..........i nie ma na to rady .... :)

 

-- 06 paź 2017, 19:36 --

 

Nie uważasz że PREGA ma potenciał rekreacyjny ?

 

sorry, że się wtrącam, nudzi mi się...

tak, PREGA ma taki potencjał, pod pewnymi warunkami...

warto nie brać innych leków takich jak antydepresanty - wszystkie, a także zrobić sobie długą przerwę od PREGA,

by nagle przywalić ogromną dawkę, wtedy jest tzw. faza ;)

niestety ten efekt występuje co najwyżej 1-2 razy, a potem wymagana jest długa przerwa.

 

czytałem kiedyś na ten temat, ale nie spodziewaj się super jazdy, przypomina to trochę jazdę po tanim winie ;)

 

 

.....jazda po tanim winie.... no dobre...he...he..... ja jeszcze robię mix z BELERGOTEM :)

....i faktycznie mam odstawione antydepresanty..... jedynie PAROGEN w małej dawce 10 mg

 

 

......zobaczymy co będzie jutro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co byście zrobili na moim miejscu? Biore paro od ponad 10 lat z przerwami i zawsze to wraca. Najwyzsza dawka to dla mnie było 30mg. Tym razem biorę od maja najpierw wszedłem na 20 mg ale nie pomagało wszedłem na 25 mg - poprawa na ok miesiąc i zjazd więc wszedłem na 30 mg poprawa na ok miesiąc - teraz znów zjazd. Zwiększać jeszcze do 40 mg Czy paro się u mnie już wypaliło?

Lekarz w razie potrzeby kazał wziąć nawet te 40mg ale jest jeden mały problem - Zawsze jak mam te zjazdy w dól to występujęon z taką sennością straszna ale jak jest ok to tej senności nie czuję i teraz nie wiem. czy to po paro - stąd boję się wchodzic wyżej czy to z nerwicy taka senność połączona z niepokojem

 

Na jaki lek w razie co byście zmieniali ? Mam wybór pomiędzy Sertraliną ( strasznie mnie ona kusi żeby spróbowac) Lexapro ( Escitalopram ) lub Wenla ?

 

Niech ktoś cos napiszę bo mam obawy ze forum umiera :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem daj jeszcze szansę PAROGENOWI i wejdź na dawkę 40 mg. Skoro tyle lat to brałeś i pomagało - spokojnie możesz zwiększyć dawkę. Pamietaj że każda zmiana SSRI wiąże się z koniecznością czekania na efekty, tydzień, dwa.... czasami jeszcze dłużej .... A Parogen organizm już zna .... może wystarczy trochę więcej przyładować i będzie dobrze. Dopiero po zwiększeniu dawki i braku poprawy coś bym zmienił. Ale wybór jest trudny bo jednemu służy to a innemu tamto.... niestety samemu trzeba przetestować na własnej głowie..... he...he.... innej rady nie ma ... :)

 

Ja teraz łykam PREGABALINĘ i jestem zadowolony ale ona jest bardziej na nerwicę .... wcześniej brałem LERIVON 30mg i PAROGEN 40 mg... taki mix pomogł mi na ciężką depresję ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem daj jeszcze szansę PAROGENOWI i wejdź na dawkę 40 mg. Skoro tyle lat to brałeś i pomagało - spokojnie możesz zwiększyć dawkę. Pamietaj że każda zmiana SSRI wiąże się z koniecznością czekania na efekty, tydzień, dwa.... czasami jeszcze dłużej .... A Parogen organizm już zna .... może wystarczy trochę więcej przyładować i będzie dobrze. Dopiero po zwiększeniu dawki i braku poprawy coś bym zmienił. Ale wybór jest trudny bo jednemu służy to a innemu tamto.... niestety samemu trzeba przetestować na własnej głowie..... he...he.... innej rady nie ma ... :)

 

Ja teraz łykam PREGABALINĘ i jestem zadowolony ale ona jest bardziej na nerwicę .... wcześniej brałem LERIVON 30mg i PAROGEN 40 mg... taki mix pomogł mi na ciężką depresję ... :)

 

 

A nie miałeś senności po takim miksie? lerivon to chyba dobrze na sen działa? Co się stało że zmieniłeś? Tyłeś po tym czy przestało działać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz działania lekko pobudzającego to dawka 75-150mg wystarczy, jeśli chcesz działania na OCD to trzeba celować powyżej 150mg.

75mg to mała dawka, odpowiadająca najbliżej 20mg PARO.

 

poczytaj na angielskiej WIKI o mechanizmach to wszystko pojmiesz.

 

No właśnie sęk w tym, że zrezygnowałem po 15 latach z paroksetyny bo 60mg nie dawała juz rady i przestała działać , klomi ma byc lekiem ostatniej szansy, na stany lękowę, fobie i natrętne myśli. Dwa pierwsze Anfranil już tłumi, ale NN to bardzo cięzko będzie czuje,

 

Na paroksetyne 30mg wystarczało na leki i fobie ale natręctwa to 60mg minimum i było 90% skuteczności... Było ..do czasu niestety.

 

Dziwny jest nasz mózg, że 15 lat dobrze toleruje lek a nagle przestaje działać, ja byłem pewny że nigdy juz leku nie zmienie, a wszystkie mixy tylko mi szkodziły i brałem tylko solo tyle lat. Juz sie pogodziłem, ze to lek do końca życia

 

15 lat końskiej dawki a wątroba w normie, inne wyniki też, jedyny objaw: podwyzszone trójglicerydy mimo normalnej diety, ale ponoć tak działają psychotropy jako uboki. Ale piłem sok z karczocha, olej z ostropestu i wyrównałem nawet to.

 

Pytanie więc czy psychotropy sa faktycznie takie szkodliwe dla organizmu? czy są bardziej szkodliwe od leków na cukrzyce, nadciśnienie?

 

 

MAREK XYZ no własnie co lekarz to inaczej mówi , więc trzeba czekać uboki w końcu musza przejść i potem zwiększać, ale wiem , że nie na hurra na pewno:)

 

-- 06 paź 2017, 23:08 --

 

Co byście zrobili na moim miejscu? Biore paro od ponad 10 lat z przerwami i zawsze to wraca. Najwyzsza dawka to dla mnie było 30mg. Tym razem biorę od maja najpierw wszedłem na 20 mg ale nie pomagało wszedłem na 25 mg - poprawa na ok miesiąc i zjazd więc wszedłem na 30 mg poprawa na ok miesiąc - teraz znów zjazd. Zwiększać jeszcze do 40 mg Czy paro się u mnie już wypaliło?

Lekarz w razie potrzeby kazał wziąć nawet te 40mg ale jest jeden mały problem - Zawsze jak mam te zjazdy w dól to występujęon z taką sennością straszna ale jak jest ok to tej senności nie czuję i teraz nie wiem. czy to po paro - stąd boję się wchodzic wyżej czy to z nerwicy taka senność połączona z niepokojem

 

Na jaki lek w razie co byście zmieniali ? Mam wybór pomiędzy Sertraliną ( strasznie mnie ona kusi żeby spróbowac) Lexapro ( Escitalopram ) lub Wenla ?

 

Niech ktoś cos napiszę bo mam obawy ze forum umiera :)

 

 

Skąd ja to znam :))::) Ty 10 lat a ja 15 :)

Powiem Ci tak u mnie tez były takie okresy, po prostu mniej działa już i nie ma bata zwiększaj dawkę do 60mg nawet aż poczujesz , że to już jest dawka odpowiednia dla Ciebie i czujesz się super.

JA też zmniejszałem dawki,robiłem przerwy nawet w braniu ,ale zawsze pokornie wracałem do 60.

Senność , tryb zombie mode- no ba to normalne zjawisko i tym się nie przejmuj, to minie tylko kwestia kiedy , tydzień, dwa, może miesiąc ale zawsze mijaja uboki . Także ja zawsze brałem poprawkę na uboki jak wracałem do dawki 60mg a potem już było super, wszystkie choróbska - lęki, fobia , nerwica netręctw wyciszone.

 

Także nie zmieniaj leku jeszcze, ja bym radził najpierw spróbować z dawką 60mg, może sie okazać , że będzie z czasem wszystko dobrze.

 

-- 06 paź 2017, 23:11 --

 

jak chcesz działania lekko pobudzającego to dawka 75-150mg wystarczy, jeśli chcesz działania na OCD to trzeba celować powyżej 150mg.

75mg to mała dawka, odpowiadająca najbliżej 20mg PARO.

 

poczytaj na angielskiej WIKI o mechanizmach to wszystko pojmiesz.

 

No właśnie sęk w tym, że zrezygnowałem po 15 latach z paroksetyny bo 60mg nie dawała juz rady i przestała działać , klomi ma byc lekiem ostatniej szansy, na stany lękowę, fobie i natrętne myśli. Dwa pierwsze Anfranil już tłumi, ale NN to bardzo cięzko będzie czuje,

 

Na paroksetyne 30mg wystarczało na leki i fobie ale natręctwa to 60mg minimum i było 90% skuteczności... Było ..do czasu niestety.

 

Dziwny jest nasz mózg, że 15 lat dobrze toleruje lek a nagle przestaje działać, ja byłem pewny że nigdy juz leku nie zmienie, a wszystkie mixy tylko mi szkodziły i brałem tylko solo tyle lat. Juz sie pogodziłem, ze to lek do końca życia

 

15 lat końskiej dawki a wątroba w normie, inne wyniki też, jedyny objaw: podwyzszone trójglicerydy mimo normalnej diety, ale ponoć tak działają psychotropy jako uboki. Ale piłem sok z karczocha, olej z ostropestu i wyrównałem nawet to.

 

Pytanie więc czy psychotropy sa faktycznie takie szkodliwe dla organizmu? czy są bardziej szkodliwe od leków na cukrzyce, nadciśnienie?

 

 

MAREK XYZ no własnie co lekarz to inaczej mówi , więc trzeba czekać uboki w końcu musza przejść i potem zwiększać, ale wiem , że nie na hurra na pewno:)

 

-- 06 paź 2017, 23:08 --

 

Co byście zrobili na moim miejscu? Biore paro od ponad 10 lat z przerwami i zawsze to wraca. Najwyzsza dawka to dla mnie było 30mg. Tym razem biorę od maja najpierw wszedłem na 20 mg ale nie pomagało wszedłem na 25 mg - poprawa na ok miesiąc i zjazd więc wszedłem na 30 mg poprawa na ok miesiąc - teraz znów zjazd. Zwiększać jeszcze do 40 mg Czy paro się u mnie już wypaliło?

Lekarz w razie potrzeby kazał wziąć nawet te 40mg ale jest jeden mały problem - Zawsze jak mam te zjazdy w dól to występujęon z taką sennością straszna ale jak jest ok to tej senności nie czuję i teraz nie wiem. czy to po paro - stąd boję się wchodzic wyżej czy to z nerwicy taka senność połączona z niepokojem

 

Na jaki lek w razie co byście zmieniali ? Mam wybór pomiędzy Sertraliną ( strasznie mnie ona kusi żeby spróbowac) Lexapro ( Escitalopram ) lub Wenla ?

 

Niech ktoś cos napiszę bo mam obawy ze forum umiera :)

 

 

Skąd ja to znam :))::) Ty 10 lat a ja 15 :)

Powiem Ci tak u mnie tez były takie okresy, po prostu mniej działa już i nie ma bata zwiększaj dawkę do 60mg nawet aż poczujesz , że to już jest dawka odpowiednia dla Ciebie i czujesz się super.

JA też zmniejszałem dawki,robiłem przerwy nawet w braniu ,ale zawsze pokornie wracałem do 60.

Senność , tryb zombie mode- no ba to normalne zjawisko i tym się nie przejmuj, to minie tylko kwestia kiedy , tydzień, dwa, może miesiąc ale zawsze mijaja uboki . Także ja zawsze brałem poprawkę na uboki jak wracałem do dawki 60mg a potem już było super, wszystkie choróbska - lęki, fobia , nerwica netręctw wyciszone.

 

Także nie zmieniaj leku jeszcze, ja bym radził najpierw spróbować z dawką 60mg, może sie okazać , że będzie z czasem wszystko dobrze.

 

 

PS. u mnie wypalił sie 60mg paro po 15 latach , i lekarz przepisał mocniejszy duzo i skuteczniejszy ( według niego) lek Anafranil , trójpierścieniowy, ale jeżeli chodzi o uboki, to Parogen przy tym to cukierki :-/

Anafranil daje się jak już leki SSRi nie pomagają,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LERIVON już odstawiłem a PAROGEN jestem w trakcie odstawki ( ten lek należy zmniejszać powoli ).

 

Zasadniczy powód jest taki że lekarz szuka przyczyny dreszczy które pojawiły się u mnie kilka tygodni temu. Chce sprawdzić czy to czasem nie jest od SSRI. Poza tym depresja ustąpiła i na razie nie ma pilnej konieczności brania antydepresantów. Ale gdyby nie dreszcze - dalej brał bym ten mix jeszcze co najmniej kilka miesięcy bo działał dobrze i spełnił swoją rolę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LERIVON już odstawiłem a PAROGEN jestem w trakcie odstawki ( ten lek należy zmniejszać powoli ).

 

Zasadniczy powód jest taki że lekarz szuka przyczyny dreszczy które pojawiły się u mnie kilka tygodni temu. Chce sprawdzić czy to czasem nie jest od SSRI. Poza tym depresja ustąpiła i na razie nie ma pilnej konieczności brania antydepresantów. Ale gdyby nie dreszcze - dalej brał bym ten mix jeszcze co najmniej kilka miesięcy bo działał dobrze i spełnił swoją rolę.

 

 

ja biorę taki mix i jest dobrze . 30mg paro a na noc 45-60mg lerivonu , do tego w dzien pregabaline różne dawki no i benzo staram się jak najmniej :) dreszczy nie mam :)

 

lerivon usypia , blok h1 i dziala na noradrenaline ,nasila jej transmisje i jest umiarkowanym NRI .

 

lipa w tym że te 3 leki tuczą paro najsilniej z ssri , prega też tuczy i lerivon też bardzo tuczy

 

 

i leków nie mam zamiar odstawiać jeśli by miały działać , bo jak się odstawia to po czasie wraca , leki maskują tylko .

na razie nei wiem jak działa mój mix , bo mam wachania i jest w czasie ładowania (szczególnie paroksetyna) sporo też uboków różnej maści , rytm dobowy zawalony , ale są zmiany , są jakieś zmiany to dobrze .

pregi też nie mam zamiaru brać calu czas , tylko do pomocy zejścia z benzo . lerivonu też bym nei chciał ale ja go biorę od lat naprzemiennie z mirtazapina , na sen , bo spać bez tego nei moge już wcalę .

 

najlepiej bym chciał brać tylko samo paro .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

benzowiec84 :)

 

Cieszę się że widzisz u siebie jakieś zmiany na lepsze .... mój lekarz powiedział że mix PAROGENU z LERIVONEM to bardzo skuteczny zestaw na depresję .... staraj się zastępować benzo PREGABALINĄ .... gdybyś całkowicie odstawił benzo - myślę że też poczuł byś się jeszcze lepiej .... no ale wiem jak trudno jest pozbyć się benzo .... ja zaledwie po kilku tygodniach brania benzo SEDAMU 3mg (czerwiec, lipiec) bardzo silnie się uzależniłem.... odstawienie było męczarnią .... a jeśli ktoś bierze przez całe lata to odstawienie do zera na pewno jest niezwykle trudne ..... ale też na pewno możliwe.... Docelowo mam nadzieję odstawić wszystkie leki .... ale na razie wziąłem PREGABALINĘ 225 mg i czekam aż się załaduje .... :) .. rano jak zwykle czuję się gorzej a PREGA długo się ładuje..... tak ze dwie godziny zanim ją poczuję.... też tak masz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×