Skocz do zawartości
Nerwica.com

Odstawianie leków i objawy abstynencyjne.Wątek zbiorczy


małpeczka

Rekomendowane odpowiedzi

i ja zadam pytanie, wczoraj wzięłam cloranxen, jedną tabletkę, parę godzin później miałam obajwy derealki, oderwania duszy od ciała (przez chwilę ale jednak), no i przez cały wieczór przyspieszone bicie serca, chciałam wziąć propranolol, ale sobie darowałam, no i czułam lęki, zamierzam o tym powiedzieć lekarzowi przy następnej wizycie, co sądzicie o tych objawach? też tak mieliście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak po przeszło 1,5 miesięcznym okresie abstynencji od leków przyjmowanych regularnie powróciłem do farmakoterapii. Coraz częściej miałem gorsze dni i coraz częściej musiałem się ratować "doraźnie" benzo, a przecież nie o to chodzi. Od dziś zaczynam leczenie anafranilem, zobaczymy z jakim skutkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam zapytanie. Mianowicie brałem wenlafaksynę przez 4 dni (lek Lafactin - dawka 35mg) - tyle wytrzymałem. Mimo małej dawki myślałem, że umrę - lek bardzo źle na mnie działał. Lek odstawiłem nagle z dnia na dzień - aktualnie nie biorę go już 3 dzień. Teraz czuję się lekko osłabiony i otępiały. Czy możliwe, że to skutki uboczne odstawienia? Ile przy tak krótkim okresie brania i takiej dawce może potrwać "regulacja organizmu"?

 

Ile wytrzymales? Cztery dni?? Ale cienki Bolek- zenada.

Serio powinni nas eksterminować. :roll:

W ogole nic nie trzeba regulować, jak przerwales to wrócisz od razu do siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lub ma w planie odstawic paroksetyne ??

w planie to juz od dłuższego czasu mam ,,, najniżej zszedłem do 7,5 mg ( około 10dni ) , ale trzeba było dofasolić troche brintellixu na wyrównanie .

Teraz 12,5mg Paro , a i Brintellix pozostał ( 5mg ) . Jednak obecnie do ideału bardzo daleko , kużwa .

Lęki pierdoleństwo , wyperd z niemytej dupy Belzebuba mnie męczxą i dlatego łykam to beznzo-pitoleństwo .

Liczę- szcerze mówiąc - w tym wględzie na Boży Cud , jakkolwiek miałby sie On stać . Chwała Jezusowi ! :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ty mi z nieba spadles z tym Brintellixem :D

Dostalem w poniedzialek od psychiatry recepte na Brintellix, mieszkam w Niemczech i tu dopiero od kilku dni tzn.01.05.15 ten lek jest dopuszczony do handlu.

Kazal mi brac co drugi dzien 20mg paro i co drugi 5mg Brintellixu i tak powoli zastapic jedno drugim. Podobno po Brintellixie nie ma takiego apetytu jak ja mam po paro i nie ma skutkow uposledzajacych libido ????

Jak dlugo bierzesz brintellix ???

Mozesz potwierdzic ze sa miejsze skutki uboczne ??

 

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz potwierdzic ze sa miejsze skutki uboczne ??

Don Corleone ,

pierwszy tydzień na 5mg lekko odczujesz, zwiekszenie natręctw ,ściski żołądkowo - mięśniowe etc . Potem sytuacja zacznie sie klarować . Apetyt zmniejszony zdecydowanie ( jem raz dziennie , a i tak z nie z za wielkim apetytem ) .Lek nie ma wpływu na libido , jest raczej neutralne . Wyrażne działanie antylękowe ( 5mg ) . Nie wiem jak działa antydepresyjnie , bo nie w tym celu biorę lek , tutaj to pewnie dawki co najmniej 10 mg . Z odczuwalnych uboków to nieprzyjemne kłucie w sercu . Warto osłonowo brać jakiś beta adrenolityk . Lek biorę z rana . Kiedy brałem na noc sen był przerywany , kiepskiej jakośći .

Brintellix biorę od końca listopada w dawce max 5mg dziennie .Razem z Paro ( 5-12,5 mg w zależności od samopoczucia ) . Dobrze oceniam ten lek .Jest w nim cos czego nie zauważyłem w innych SSRI . Równiez jako jedyny z SSRI do którego nie mogę brać metylofenidatu ( bo mnie roznosi ,,,,choć czasem się skuszę ). Wielkim minusem jest cena leku w Polsce , jest też nierefundowany przez pedalstwo ...

Po ile w Niemczech jest ten lek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, dzieki za obszerna odpowiedz ;)

Musze sie zastanowic nad brintellixem, chodzi mi w pierwszej lini o zmniejszenie dawki paroksetyny. Dziekuje za cenne informacje, bo nie znalem do tej pory nikogo , kto bral ten lek.

W Niemczech wszystkie leki na depresie sa oplacane przez kase chorych, wiec ten problem odpada. Ile w Polsce kosztuje opakowanie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, zgubiłem opakowanie paroksetyny i od 2 dni nic nie biorę (jestem chwilowo splukany i nie jestem ubezpieczony), strasznie mi sie dzieje w glowie, dziwnie mnie boli, i takie uczucie jakbym mial tam folie bąbelkową i te bąbelki by cały czas pękały, do tego dziwnie mi sie łapie ostrość i spina mi kark, boli mnie troche czoło, jak sie uderzam czy drapie po glowie to jest chwilowa ulga.. co mogę teraz zrobić? dodam, ze nie mam benzo, a alkohol mi nic nie da..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś przyjrzeć się temu co zaraz opiszę...

proszę.

Bardzo się ostatnio przestraszyłam...

 

Dwa dni temu w nocy dopadły mnie drgawki całego ciała... jak gdyby wszystkie mięśnie nagle się spięły . Zaczęła mi drętwieć twarz , nawet język - który ciągnęło w głąb gardła- czułam to tak , jakbym się nim dusiła. Ciężko łapało mi się powietrze.

Ręce były zmarznięte do łokci, a nogi do kolan. Głowa - znane już mi uczucie- zalewała sie ciepłem i zimnem na zmianę , oczywiście plus szum i dziwny ucisk. Zaczęła mi nawet drętwieć skóra na tyłach głowy. Dołączyły do tego nudności, suchość w ustach , a na koniec pojawiła się biegunka....

 

Mój chłopak mało co nie zadzwonił po pogotowie.

 

Od półtory tygodnia " jestem na czysto " . Nie wzięłam ani jednej tabletki.

 

Czy to może być tym spowodowane?

 

( Dodam tylko że,to już piąty raz , w przeciągu 4 lat, i zdarza się to coraz częściej )

 

Strasznie się przestraszyłam ;(

 

Kiedy połknęłam tabletkę uspokajającą , wypiłam sporą ilość wody ( litr) -po pół godziny wszystko ustało.

Jak szybko się pojawiło tak szybko zniknęło. Jednak przez cały dzień byłam osłabiona, nie miałam apetytu i kręciło mi się w głowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiataj SrebrnaSowo ;)

 

Jakiego leku nie bralas juz 1.5 tygodnia ? Jak dlugo go bralas i w jakiej dawce ? Odstawilas nagle ?

 

Twoj opis sie czyta jak spis symptomow odstawienniczych. 80% z tego wystepowalo tez u mnie jak nagle odstawialem SSRI (paroksetyne) po wielu latach brania.

 

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×